Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Георги   
Дата:   07-04-05 21:43

нали точно това се опитват да кажат хората с тази тема (или реотанчето нещо...?)

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: carl_cox   
Дата:   07-04-05 22:21

мен ми е чудно едно-ако това изложение цели качествена реклама и евентуално намиране на нови клиенти и влияние, то как се очаква това да се случи с работно време съвпадащо с работното време на класическа фирма или учреждение?
явно тарапаната ще е събота и неделя


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: ngs   
Дата:   07-04-05 22:23

Георги - много точно казано!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: holden   
Дата:   07-04-05 22:24

Голямо шоу ставало тука бре [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: sannie   
Дата:   07-04-05 22:39

abe geko, kuv ti e problema s tiq 3%???? kazva6 go se edno v kufar4eto sa ti bili parite da kupi6 posleden model edi kvo si........mi ako gi ima6 kintite tiq 3% ti minavat znae6 ot kade, nali???egati selqniqta bulgarska da mu se nevidi, za nekvi procenti cqla tema otvori, kato ne si dovolen ok.........ma tiq pretencii nepokriti mnooo ne na mqsto mi zvu4at

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:10

Понеже споменахте Самсунг и Панасоник,аз като човек който съм се занимавал с тези марки, мога да ви кажа, че ниските цени там идват от факта, че фирмата която ги внася е много голяма и се храни от 10 000 други продукта и марки и политиката при всички е да се продава много, но с малък профит. Тва е.Другото за изпитателните срокове и т.н. е ала-бала.
За миналата година в България са се продали около 15000 дигитални апарата Самсунг, заради агресивната ценова политика .БГ е Ном 1 в Европа по продажби.2 пъти повече отколкото в Германия.(разбира се в Германия не се водят предимно по цената и наблягат на големите фотографски марки,там хората имат пари)
Корееца като идва тука на визити, основните му забележки са, че Самсунг се продава много евтино и постоянно мрънка, че в Европа било с 20% по скъпо. И заплашва,че ще вдигне цените ама не го прави щото му е сладко да шътка в БГ количества.
Същата работа е и с други уреди.
БГ е Ном1 по продажба на прахосмукачки и МВФ Самсунг и продава колкото Австрия,Гърция,Швейцария и Чехия заедно :))

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 23:11

sanito pak otvoreno go razdava kat vratite na halite

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: n1x0n   
Дата:   07-04-05 23:14

Сега пък изложението им скъпо?! А кое ви е евтино? Медийната реклама, външна реклама, кое? То евтино няма в тая работа с рекламата.

Имаше един лаф "аз ако имам 5 лева - ще се оженя!" едно време. Сега май случая е "аз ако имам 5 лева - ще стана търговец!".
Всеки ми става вносител, всеки се бие в гърдите че представя тоя или оня и най-накрая ми дава стока с цена, която аз с DHL да си я поръчам - ще ми излезе по-евтино /за по-бързо да не говорим/.
Айде, да не коментираме цените - ама не става без много пари тая работа, не може вносител на професионална техника да ми казва "ми ние новия модел го имаме на картинка само, но можете да си го поръчате срещу 2 кервана злато, без да сте го видяли/тествали". Не можело да поддържат стокова наличност, защото не било ясно дали ще се купи! Ми ходете да метете улиците, като не знете как да си продавате стоката! Без да се поема риск - нищо не става.

Цял ден чета тук "икономически" прозрения за размера и платежоспособността на пазара у нас и едвам се сдържам..
Нямало пазар затова било скъпо?! Вие цялата икономическа теория я обърнахте наопаки бре.
Скъпо е, затова няма пазар! Ако всичките тези 300D, 10D, 20D, D70 и т.н. които се мотаят в БГ бяха купени от тук нямаше ли да е на печалба вносителя?
Самото присъствие на пазара на няколко фирми като etronicsbg е брутална индикация че има нещо много грешно в подхода на вносителите у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 23:14

Бони, имаш ли статистика за другите марки колко бройки са продали.
15000 са наистина много за една марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:17

Имам,но не съм оторизиран да давам такова инфо.
Пазара общо за миналата година е бил около 55 000бр.Тук влизат всички цифраци от най-ниския до най-високия клас.
Цените на Самсунг за БГ са много добри,защото КК държи пазара и в Сърбия и Македония. Количествата са много големи и там.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:20

Що Етроникс не пробват да продават Самсунг[smilie18]
Дори китайските производители не могат да докарат цена 369лв с ДДС на 5мп апарат с 1/1.8" и пълни ръчни настройки [ezik]
Добрата цена винаги е вързана с голям обем .Това е положението.
Разликите могат да са и над 20-30%

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Незнайко   
Дата:   07-04-05 23:21

Ок, и това което даде за Самсунг е много показателно.
Само може да съжаляваме, че тази фирма не се заела с Никон и Канон.
Все пак по 40 бройки на ден са продадени. Другите ме съмнява да успяват
на месец да вържат тази бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:25

Рекорда държи Digimax 530 - 5mp , от който в една промоция в края на миналата година по коледа за един ден се продадоха около 300бр.[smilie18]
За тази година не знам как е ,защото не работя вече там .

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   07-04-05 23:30

Добрата цена е свързана с голям обем, но и големият обем е свързан с добра цена. Истина е обаче, че на много фирми просто им липсва находчивост и упоритост в търсенето на ефективни решения.

Лесно е да ти дадат 10 милиона и да правиш бизнес (абе пак не е толкова лесно, но донякъде поне). Обаче хора започват и със 10 лева, и пак успяват, стига да им сече пипето, да имат търговски нюх, да не ги мързи, и да имат малко късмет.

За мен трагичното е, (извинете ме, че пак от позицията на моя проблем ще говоря) че има дори случаи, в които фирми сякаш напук си ритат клиентите. Ето това вече въобще не смятам, че може да бъде оправдано.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   07-04-05 23:36

Samsung откога почнаха и от фотоапарати да разбират???
Всякакви оправдания за вносителите са просто смешни - като че ли в другите държави няма данъци, такси, мита, реклама, наеми, гаранции и прочие...Не може цените да са 50-100% нагоре и хората да им свалят шапка. Ако вносителите свалят цените и продажбите ще се вдигнат, а няма хората да си поръчват от USA. Както n1x0n каза, тук логиката на пазара е обърната, от което губят и търговците и клиентите.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:44

Дали разбират, колко и от кога не се обсъжда в темата:))
Въпросът е, че когато дистрибуторът е мощен и агресивен, каквато и марка да хване може да я направи продаваема.
Дори може да си позволи да си направи марка - примерно НЕО :))

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: realito   
Дата:   07-04-05 23:44

4e kakvo im e na Samsung, 4e da ne razbirat ot fotoaparati??????

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:46

Между другото като говорите за цени, що не погледнете какви са цените в Европа????
Да не би да са много по-ниски от тези в БГ?
Не са.
Спрягате само USA ...

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Becko_33   
Дата:   07-04-05 23:48

Лично мен най-много ме огорчава отношението на изложителите. Това все пак е изложение - не е място за купуване. Трябва да има повече професионализъм у тези хора. Миналата година се опитах да поговоря с представителите на по-големите марки - НИЩО. Без да познавам човека Jumbo с него успях да поговоря професионално. Какви са тенденциите, какви са основните акценти в по-нататъшното развитие на марката. Къде поставя фокуса си Българският представител на марката - изложенията са за това. Аз искам да науча нещо ново, нещо, което не го чета в сайтовете. . .

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: Bilbo   
Дата:   07-04-05 23:48

Добрият продавач ще съумее да ви продаде и това, от което въобще нямате нужда,
лошият продавач няма да успее да ви продаде дори това, което сам копнеете да притежавате.


Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   07-04-05 23:49

Щом разбират от ГСМ и са сред ударниците в бранша- и нищо не им пречи да разбират и от апарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: realito   
Дата:   07-04-05 23:53

Ima i drug moment. V Germaniq naprimer, po vitrinite na magazinite e navodneno s koli4estva ot novite modeli fotoaparati oshte s premierata im. A v BG daje i za stari i namaleni modeli t'rgovcite na drebno se pazarqt za konsignaciq i t.n., zashtoto ne im se zatvarqli sredstva. A "bal'cite" dato vnasqt tehnikata da zatvarqt pari,a ?
Mnogo udobno!!! Po-golemi koli4estva=po-niski ceni!
Tova e !

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: elrisha   
Дата:   08-04-05 00:57

за Самсунг -или добро , или НИЩО!:))АМАХА![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-04-05 00:58

Чета и не вярвам на садо/мазо-то с който тук някои изявени форумци и служители на така наречените фирми вносители защитават непоносимите и ненормални печалбарски цени на фотоапаратите в БГ. ДДС било , изложбена зала трябвало да се плаща,политика на фирмата и така дрън - дрън ерина...Айде омръзна ми да ме убеждават, колко нормално е да струва една сапунерка 5-6 средни месечни заплати. Истината , голата истина е , че НЯМА НИКАКВА КОНКУРЕНЦИЯ , така както и при GSM операторите - говоркаме си за цени непознато скъпи за Европа( за Щатите няма да говорим) и никой нищо не казва. Тук (във форума)не за първи път виждам хора, които явно ги устройват тези ненормални цени, защото просто си пълнят гушките добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Хайде на евтиниятааа!!!!!! (Canon-ска простотия)
Автор: boni   
Дата:   08-04-05 01:10

Абе в интерес на истината при една част от големите марки проблемът "висока цена" идва и от европейските централи,а не толкова от БГ дистрибуторите...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна