Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: stoevmobile   
Дата:   11-04-05 23:01

hose,
тук стана интересно [smilie24]
Защо апарата да не мери при обърнат обектив?
По горе не видях да пишеш за кой модел фотощрак питаш.
От модела на фотощрака ли иде проблем???


Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: elmar   
Дата:   11-04-05 23:31

За светломер отиваш при Наско на Дондуков
или при Цецо на Аксаков или при Деков на Иван Асен или при Арабина на Сердика!!!!
А за Гнусомер или Цифромер при оторизираните
представители....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: jumbo   
Дата:   11-04-05 23:52

а за един по-дебел при мен
да ти го отпера до ушите

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: elmar   
Дата:   12-04-05 00:16

за дебелия може да поспорим кои на кого[smilie5]стига да се видим!а че ще се видим
вече е почти сигурно БРАДА гилдията е една![smilie5]
па нека си оторизиран.......



Публикацията е редактирана (12-04-05 01:46)

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: elmar   
Дата:   12-04-05 01:44

[smile]



Публикацията е редактирана (12-04-05 20:31)

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: hose   
Дата:   12-04-05 19:29

темата за "дебелите" ще я подмина че ще стигнем до бой накрая - не че имам нещо против, но като се видим на живо


защо не мери апарата - много е просто - в началото си мислех че по-простите механични ще мерят, и дори мислих да си взема един който много ме кефи и струва 200лв, но като се поразмислих разбрах че това няма значение - светломера на практика работи, но няма как да се активира, когато сложа "приставката" - ще я нарека така - за обръщане на обектива, тя се завива на резбата на филтъра, а от другата страна е байонет, когато го обърнеш и поставиш, апарата не знае какава бленда си поставил - няма как да мине информацията към контактите които са вътре в байонета на тялото
за това и трява задължително въпросния обектив да има ръчна бленда
след това минаваш на абсолютно ръчен режим, на ръчен фокус и преценяваш на око какви да са параметрите, салагаш преценената бленда и скорост и с движение напред назад фокусираш и снимаш

нещо което също се оказа важно - ако си без статив трябва да държиш скорост не по-малка от 30-45 - иначе се размазва колкото и да внимаваш

което пък намалява рязкоста на фокуса - но е неизбежно, не винаги имаш статив под ръка

това което правя понякога е "спот" мерене първо, преди да обърна обектива, дава известна представа, и поне не можеш драстично да объркаш преценката, както вече ми се е случвало

дано ме разбра защо не мери
за да минава инфото към тялото трябва тази "приставка" да е като телеконвектор - да има контакти и от двете страни - което пък е принципно невъзможно в случая с обръщането, защото отпред при филтровата резба на обектива няма контакти - а и принципно е трудно и безмислено да ги има - ще пречат на останалите неща и снимки
пък и хората са направили макро обективи за тази цел - кактто пишеше на едно място - this is the poor's men macro [smilie3]

като гледам обаче няма да си купя светломер както е тръгнало[smile]

хайде успех с "дебелите" на всички които им се радват [smile]



Публикацията е редактирана (12-04-05 19:36)

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: nrk   
Дата:   12-04-05 19:49

Хосе, нека позная - ти снимаш с рефлексен Никон и то на филм!!!
Ако те интересува и бъдещето ти - бецален 50 евро и имаш "пътна карта" за 10 години напред [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: jumbo   
Дата:   12-04-05 20:17

ами и аз имам рефлексен никон и то на лента ама кой знае защо мери при обърнат обектив......
не слагайте никоните под един показател много малко ама много малко от тях не мерят [ezik]

чесно да си кажа използваи пръстени по-добро качество дава за макро от обърнат обектив
аз например ползвам преходник 42мм и зенитски пръстени както и обектив хелиос....

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: explorer   
Дата:   12-04-05 20:27

Абе щом е за макро, какво ти пречи да си измериш светлината преди да обърнеш обектива? После слагаш на М, нагласяш си вече измерената скорост и чак тогава обръщаш обектива? При макро обикновено не бърза човек, така или иначе.

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: canon   
Дата:   13-04-05 01:20

Такъв интересува ли те ?
Светломер Ленинград 6

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pzjs3215.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2007-03/twfp1606.JPG

http://www.photobg.net/gallery/albums/userpics/10002/md__MG_2123.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: тръгнах аз тия дни да си взимам светломер...
Автор: hose   
Дата:   13-04-05 17:54

nrk - pozna da, no tova za putnata karta ne go razbrah?

canon - mislia che ne, mersi vse pak

jumbo - prestani da se hvalish s tehnikata koiato imash i zapochni da se hvalish s snimkite koito pravish :)

za mereneto predi da oburna obektiva - tochno tova naricham 'spot' merene no to ne e mnogo tochno
a i dalech ne vinagi ne burzash - probvai da sniamsh peperuda ili pchela ;)



Публикацията е редактирана (13-04-05 18:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна