Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 teleobektiv za D70
Автор: soff   
Дата:   05-04-05 12:34

Ot niakolko dni sym shtastliv pritejatel na D70 i vece otpravih pogled kym razshiriavane na spisyka ot obektivi :) D70-to e s kitovija obektiv, taka che mi triabva (ili po-tocno iska mi se ;) ) kachestven teleobektiv da kajem pod 1000 euro (posle shte mu mislia otkyde da gi sybera ;) ). Tselta e snimane na vsiakakvi dvukraki i chetirikraki predstaviteli na jivotinski vidove , vkliucitelno hora ot razstojanie bez da gi pritesniavam.

Kolebaja se mejdu
Nikkor 70-300mm f/4.0-5.6D ED za okolo $300 - hem eftin, hem lek, no pyk otkym svetlosila ne znam dali shte e adekvaten v hrastalacite

Nikon 70-200mm f/2.8D VR G-AFS ED-IF Lens

Nikon 80-200mm f/2.8D ED

ili pyk krajnost kato
Nikon 80-400mm f/4.5-5.6D ED VR AF

Otvorena sym i za predlojenia za Sigma i Tamron i t.n.

Mnenija?
Pyrvo - 200 mm (=300mm ot crop faktora) dostatycno li e za gonene na pticki ? :)

Vtoro - f/2.8 variantite ne sa li prekaleno tejki ? Ako shte me myrzi da vzema 1 kg dopylnitelno i shte si gi ostaviam vkyshti kolkoto i da sa hubavi shte mi svyrshat po-malko rabota ot skromnata 70-300mm

Treto - kak se sravniavat edni s drugi otkym kachestvo?

Chetvyrto - drugi marki, modeli ?

Peto - niakoj ot vas da prodava na staro neshto podobno na goreizbroenite ? :)))

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: namaste   
Дата:   05-04-05 12:59

vij tuk
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=7922&t=7922&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: jimmy   
Дата:   05-04-05 13:39

1.Не е достатъчно за птички. За птички евентуално 80-400 или 100-300 с телековертор, класиката е Сигма 50-500.

2. Хубавите обективи в тоя диапазон са тежки. Не по 1кг, а повече - 1,3 - 1,5 кг.

3. Тежките са хубави, леките не. [smilie18]

4.Сигма - 70-200,100-300,50-500

5. Надявай се [ezik]. В момента в който се появи такава обява, тук има поне 5 човека които ще и скокнат. Ей тоя линк отгоре от базара, говорих с Папи преди малко, каза ми че вече са му звъннали 3-4 души.



Публикацията е редактирана (05-04-05 13:41)

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: Brummaker   
Дата:   05-04-05 13:59

вярвай ми, за птички, с "т" или без него [smilie3] , Сигма 70-300 Аро си става отвсякъде...

щом с него снимах от ръка качен на лифт човека на предишната седалка и ... мога да ти покажа резултата [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: soff   
Дата:   05-04-05 13:59

Jimmy,
Mersi za syvetite :)

Vprocem chuvala sym, che teleobektivite sa tejki naj-vece zashtoto/kogato sa f2.8 , koeto vodi do golemi stykla, koeto vodi do golemi razmeri na tselija obektiv, goliama tsena i goliamo teglo. S drugi dumi edin 4-5.6 lek obektiv moje da e syshto tolkova kachestven po otnoshenie na riazkost i t.n. kato edin 2.8, i gubish edinstveno 2-3 stops svetlosila, no ne i kachestvo na izrabotkata i stykloto. Vyzmojno li e tova ? Samo ne mi se nahvyrliajte, novak sym, cheta i pitam :) Nali zatova e foruma.. pyk parite ne sa malko, opitvam se da se orientiram predi da kupia.

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: soff   
Дата:   05-04-05 14:01

Brummaker,
mojesh li da dadesh link kym tocnija model na obektiva si ?

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: Brummaker   
Дата:   05-04-05 14:01

да при 2.8 печелиш стоповете, така е...

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: Brummaker   
Дата:   05-04-05 14:02

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=163660&is=REG


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: soff   
Дата:   05-04-05 14:07

Hm hm ,
samo $200 i 500 grama.. Sega specovete shte se nahvyrliat i shte kajat che tova nishto ne struva spriamo Nikon 70-200mm f/2.8D VR i kak shte me e sram da go izvadia ot chantata :))

I kakvo, dovolen si ? Prati niakoj link na neshto snimano s nego ? Osobeno pri po-tymna situacia? Na ski s blesnalo slynce i baba znae :)

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: jimmy   
Дата:   05-04-05 14:09

Soff, всичко е възможно, въпроса е, че никой не иска да ги прави тези обективи.

Това, което ти показва Brum, е може би най-добрия "евтин" АФ обектив в този диапозон за Никон в момента.

Лек и се справя добре, когато затвориш 2 бленди. Фокуса е бавен, контраста също е зле. На 300 където може би ще го ползваш най-често си остава мек, каквото и да правиш - зависи обаче какви са ти изискванията. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: thor   
Дата:   05-04-05 14:15

мда .... лошо ..лошо .. ако си беше взела Canon ,можеше да ползуваш евтини телеобективи на резба M42 или супер остри от старите Nikon-ски телеобективи остри още на максимална диафрагма да речем f4.5 като например този ...

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=800401691&is=USE
само за 150-200US$ всички Sigmi и други подобни ги слага в малкото джобче по рязкост ..мдааам ..грешка голема требеше да се похвалиш ,че си грабнала Canon та да те затрупам с ефтинки и качествени обектифчета ,като за начало де ,докато не полудееш и не си вземеш едно готино и ефтинко стабилизирано твърдо Canon-ско телеобектифче с което да трепеш пилетата по баирите и гората,да ги трепеш само от ръчичка и без статифче ..[smilie6]

[beer] [beer] [beer]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: Brummaker   
Дата:   05-04-05 14:15

ще ти пратя, една от мен да мине, че сега ми е зор...


я кажи на баба ти да снима от ръка на клатещ се лифт между две седалки обърната с гръб..с цялото си ски оборудване + апарата /Д70, впрочем [smilie3] /

без ВР, щото той си нема...

а па за спецовете...боли ме..нал съ сещашъ...айде ще се потрудя да ти пратя една на мейла...[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: Brummaker   
Дата:   05-04-05 14:21

честито [smile] мейл [smilie5]

jimmy за контраста : по-здрави от мен хе хе...всъщност, я кажи някой обектив /без твърдия 300мм/, който на 300 да е същия като на 150 да кажем...[smilie6]

автофокуса..хъм..Шумахер не съм го снимал скоро, а и той отпада нещо, но до сега не съм имал проблем..вярно малко съм снимал, но на ски, приятелю, на ски [smilie3]



Публикацията е редактирана (05-04-05 14:31)

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: Ceaser   
Дата:   05-04-05 14:33

Ако имаш пари: Nikon 70-200mm f/2.8D VR G-AFS ED-IF Lens, казват, че е страшен. Като му сложиш един телеконертор и ...!!!
Nikon 80-400mm f/4.5-5.6D ED VR AF казват, че бил доста бавен.
Nikkor 70-300mm f/4.0-5.6D ED не си струва парите... много бавен автофокус и кофти оптика...
Ако ти трябва бързина, задължително да бъде с ултразвуков мотор!
Моята дилема беше Nikon 80-200mm f/2.8D ED или Sigma 70-200/2.8 HSM. Избрах сигмата, заради бързината и парите. Като я получа ще мога да споделя впечатления. Като към сигмата ще сложа и един телеконвертор 1.4х когато ще отстрелвам нещо по-далечно.
Sigma 100-300/4 HSM също е много добър, но там губя 2.8... като поснимам може би ще реша, че ми трябва и такъв, но времето ще каже!

За тежестта: вярно е, че е кофти да тътреш няколко кила в раницата, ама много по-устойчиво се държи един тежък обектив, който направо ти "ляга" в ръката!

Ако имаш възможност поснимай с различни телеобективи, за да се убедиш какво ти трябва. Аз отначало също мислех да си взема Nikkor 70-300mm f/4.0-5.6D ED. Снимах с G версията, който е почти същия. Но като снимах с Nikkor 80-200 и Sigma 70-200...повече не си и помислих за 70-300.

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: thor   
Дата:   05-04-05 14:35

и за да не съм голословен една фотка правена със същия този Nikkor 300mm f4.5 non AI на почти 40-годинки ...
https://photo-forum.net/static/forum/2008-07/zvgf0971.JPG
http://img.photobucket.com/albums/v364/kruos/QM2-300mm.jpg


както и два crop-а от същата картинка ..

http://img.photobucket.com/albums/v364/kruos/CROP100-300MM.jpg

е верно щракната е от статив ,не е много весела срещу слънцето ,ама кой ли Nikon-ски съвременен би я направил по добра тази катинка при тези условия и без статив ,е има един ама не съм сигурен дали е в продажба и цената му е над 5000US$ ,докато аз тоя го платих 80US$ ...[smilie6]
та вива Canon ...[smilie5]
[beer] [beer] [beer]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: volokin   
Дата:   05-04-05 14:37

Бруме, не се коси, за фокуса влез в една зала за Баскет и се опитай да снемеш играчите, Шумахер със сигурност ще го снемеш по-лесно, вярвай ми! (пък аз в моя профил го имам сниман с механичен обектив [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Та Джими е прав, този обектив може и да е добър, но сравнен с аматьорските, сложи един 80-200 УСМ и ще разбереш за каква ОГРОМНА разлика става дума.
Относно птичките: от горепосочените от Соф обективи най-евтин и що годе добър е 80-400 ВР, но и той е с бавен фокус, поне има възможност за снимане на по-отворена бленда заради ВР-функцията. Като качество е много добър и като цена!! Останалите обективи са къси въпреки кроп-фактора и безумно скъпи, след като човека пита на такова ниво, предполагам едва ли ще хукне да си ги купува (над 2000 евро! )[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: Brummaker   
Дата:   05-04-05 14:38

е е Тор-е, ко стаа с тебе брей [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: thor   
Дата:   05-04-05 14:43

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] всичко точно за сега не са безпокой ,днес се надявам да е денят [smilie24]

[beer][beer] [beer]

[smilie7]

гледам акате по Canon-ските теми ,та и аз обърках малко ,мястото ...[smilie6]

[beer]

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: jimmy   
Дата:   05-04-05 14:48

Бруме, човека пита за обективи от 200 до 2000$. Казвам му каква е разликата между 200 и 2000.
Тъй, че по-здрави от мен имаш също.

Ако искаш да тестваш АФ ела с мене да покараш ски [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: Brummaker   
Дата:   05-04-05 14:49

[smilie24] [smilie24] ДЕНЯТ Х !!! [smilie5] [smilie5]

ами така е Тор-е, сърце юнашко не трая, та си викам, що да не пооакам малко и аз хе хе...

ама ако требе и в канонското знаме шъ съ закълна де, щото таковата...нали хе хе [smilie3]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: thor   
Дата:   05-04-05 15:03

ееее ..то акането си е акане ,бърсането си е бърсане ..работата си е работа и требе да се свърши ..моем да се акаме и пак да си свършим работата де [smilie24] [smilie24] [smilie24] важното е накрая всичко да е точно ..[smilie24] на финала де ..[smilie6]

[beer] [beer] [beer]

[ezik]

пък ..ми ..аз си пиша и истината и акам там , дет требе да се ака .. ей тва е на да си земеш фотощрак и с него ,който не е Nikon , да моеш да правиш с Nikon-ски обективи по убави снимки от колкото същите тези Nikon-ски обективи да ги закачиш на някои Nikon-ски фотощраци ..глей кво нещо е съдбата ..[smilie11] неведоми са пътищата божи...[smilie5] и в света на DSLR фотография царя се казва Canon а шута му Nikon и двамата са по свой начин царе в царството ...[smilie5]

[beer] [beer] [beer]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: Ceaser   
Дата:   05-04-05 15:11

Майка му стара!!!! За пореден път някой да попита нещо и 3/4 от темата да бъде Левски-ЦСКА!!!
Човека си е купил Никон и пита за обективи съвместими с никон, а не кой е по-добър: Canon или Nikon!!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: thor   
Дата:   05-04-05 15:13

Canon[smilie24]

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: Brummaker   
Дата:   05-04-05 15:16

[smilie18] [smilie18] Никон [smilie24]

ми то по темата се каза вече...това е...

другото са компромиси и кинти - пак е това [smilie24]

Тор-е, скъсахме приятелството : Никон [smilie24]

[ezik] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: teleobektiv za D70
Автор: thor   
Дата:   05-04-05 15:21

цезар ли си къф си[smilie11] , къде си видел някой да пише за леФски и ЦСКА ,първия който го писа си ти [ezik]-това първо
фторо лично аз писах за Nikon-ски обективи ,дадох и линк за това ,даже и показах и снимки за това ,даже и всичко което написах в тази тема ,може да послужи на някои заблудени да не се връзват да взимат Nikon ,щото ква файда да си земеш Nikon и да му ръгаш ,Sigma обективи [smilie11] ..та таквизи ми ти раоооти цезаре ..моеш само полезно инфо да попиеш от постингите ми в тая тема ,да не се набутваш ако искаш за дребни пари качествени фотки [ezik]

ае [beer] [beer] [beer]

[ezik]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна