Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: tchani   
Дата:   01-04-05 21:29

Здрасти Саше!! настъпи ме по мазола-знаеш от колко време се 4удя, по твоите и подобни въпроси;) Колебая се все о6те м/у 350Д и 20Д (въпреки твоите напътствия за 350Д), защото в момента ценовата разлика (зад океана) не е толкова голяма.
И аз си мисля за добър универсален (хобадгийси) обектив, който да стой основно на тялото. Има един нов TAMRON SP 24-135 3.5/5.6 AD Asph. IF Macro.
Дано дава добро ка4ество 'щото е много универсален. Виж го B&H. Аз съм решил да му се метна Заради SP-то - приближавало не6тата към L-ките на CANON, но са за непрофесионалисти.
Искам да 4уя твоите аргументи за 350Д и 20Д при малка разлика в цените Please;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: dch37   
Дата:   01-04-05 22:23

tchani.... ne si dawai parite na wiatara.. za tezi $500 w poweche (mai tolkowa e razlikata w cenata) mo#e da si wzemesh baia hubaw obektiw...

tialoto sled 2-3 godini shte e moralno ostarialo i triabwa da se smenia.. obektiwa edwa li (oswen ako canon ne reshat da smeniat sistemata ot EF na neshto drugo) ama towa ne se ochakwa da stane skoro...

pyk i se chuwat razni neshta, che Canon mo#e da izwadiat now aparat da zamesti 20D tazi esen.


Alex_markov.... i az gledah kato tele w #eleznica predi wreme i dokato ne hwanah 28-105 w raka ne se obedih.. Wiarno ima mnogo drugi po-hubawi obektiwi, no mai ako chowek triabwa da izbere SAMO edin obektiw i e s ogranichen biud#et to mai 28-105 F3.5-4.5 USM izliza kato nai-dobar kompromis me#du cena/kachestwo.

struwa samo 300 kinta (kandski) ili ako iskash 250 shtatski i predlaga srawnitelno mnogo.. ima si Full Time Manual Focus, USM koito naistina e barz i bezshumen. (tuk miroM weche go kaza :) )

na 105 i nai-otworena blenda prawi dosta priatni portretni snimki (sega ne sa pri men da poka#a) koito sa dostatachno ostri.

a i s parite koito shte spestish wmesto da wzemesh 28-135, spokoino mo#esh da si wzemesh EF 50 F1.8 koito e mnogo ostar.. i/ili edin M42/EOS prehodnik i edna torba stari ruski obektiwi.. i gotowo...

a hubawite L stakla idwat s wremeto si :)

wa#no e da se shtraka!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: tchani   
Дата:   01-04-05 22:37

dch37 - говоря за разлика под 200$. Това ми е драмата. Напълно съзнавам, 4е телата стареят морално, но и в момента 10Д си държи една прили4на цена;).
Не каза нищо по повод на TAMRONA SP 24-135???
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: alex_markov   
Дата:   01-04-05 23:13

Чани, защо 24-135 а какво ще кажеш за новият 18-200???
а за 350 срещу 20Д - основното за мен е размера (казах че не мисля да нося една торба, а днес пробвах 350д с китовия ми се лепва на кръста Почти комфортно:)
dch37, МироМ, Може и да сте прави, ако останат пари до другата седмица може да пробвам и този варянт, да поснимам малко да свикна, пък после ще мисля за нещо по-така:)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: _milen_   
Дата:   01-04-05 23:36

здравейте,
аз съм единият 'потърпевш' с 350-ка, за които алекс говори [smile]

четох ви препоръкит и ми хареса какво пише за Sigma 18-125 DC. някой пробвал ли го е?

а за Tamron AF28-75 f2.8 Di LD някой да каже блага дума? или да направи сравнение м/у сигмата и тамрона?

аз се бях хвърлил на 28-135 + 50/1.8

диапазона на сигмата много ми хареса. търся точно нещо такова. а 50/1.8 със сигурност ще го взема. грехота ще е да го няма човек, като му види цената [smilie5]

(веднага като се обзаведа ще си продам китовия и сегашния FZ20)

айде [beer] и [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: dch37   
Дата:   02-04-05 00:31

nachi... ima edna istina koiato e slednata obektiwi koito imat zoom nad 3 pati ma#at iako.. kolkoto po-goliam zoom-a tolkowa po-dobre.. po princip wseki edin obektiw si ima optimalnata dal#ina i kachestwoto e dobre pri neia.. pri drugite stawa mnogo po-trudno da se kontrolira swetlinata taka che da niama hromatichni aberacii i tem podobni krasoti :)

da si priznaia ne sam pipwal sigmata ili tamrona zatowa ne moga da si dam mnenieto.. znam samo edno.. ako ima USM canon-ski obektiw koito e sashtia kato niakoi ot druga marka, bih wzel canon-skia bez da mislia mnogo oswen ako parite naistina ne biaha problem :)

Tchani.. kade go nameri 20D za 1200??? ka#i che i az da si wzema ot tam... po ewtino ot 1500-1600 ne sam wi#dal nikade

ami towa e mai.... leka meka i poleka :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: GOSPODIN   
Дата:   02-04-05 00:47

Алекс, не беше ли темата за нещо малко , леко за носене навсякъде, а сега се развихри спор за цял тон стъклария...Като снимаш с А200 мислиш ли , че 350Д с набор обективи ще е по- удобен за разнасяне и ще прави значително по- хубави снимки?? Мисля си , че ДСЛР да тежи с Л обектив около 500-600 грама няма и само си чешем езиците безсмислено...Лек и удобен за "профи-любител" е всяка 5-8 МП качествена "сапунерка" иначе отиваш на ДСЛР от която си марка поискаш и задължителния куфар със стъклария на цена поне 3-4 пъти над сапунерката...това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: jester   
Дата:   02-04-05 11:53

Леле, егати какви неща прочетох в тази тема!
Имало намсиква разлика между 1.5 и 1.6 кроп фактор. ДОБРЕ! И разни други дивотии, но не ми е за това думата.
За обективите като цяло изписаните неща са верни. Аз бях един от първите в БГ, ако не и първият, който си взе Сигмата 18-125. Бях много запленен от няколко неща:
- големия обхват на вариото за всекидневно снимане си е супер.
- прекрасната цена - 250$ отвъд океана, около 600лв. тук, което пак е чудесно;
- редица предимства пред китовия 18-55, който имах - много по-стабилна и здрава изработка, в никакъв случай по-лоша оптика, вътрешен фокус, а аз много обичам предницата да не се върти по редица причини;

След около 8 месеца ползване на този обектив и снимане междувременно с редица други обективи, включително и 28-135, 28-105, 17-40, няколко твърди, и т.н. вече съм с доста смесени чувства по отношение на сигмата.

Все още съм доволен от:
- доста бърз автофокус - въпреки че сложен на 20Д при АИ Серво режим на фкусиране и снимане в серия, скоростта на снимане на апарата пада на 3 кадъра/сек., докато ако е с УСМ обектив си поддържа 5кадъра/сек.;
- добър контраст и цветове - въпреки типичното за Сигмите лееко отклонение в жълто;
- прилична острота - при бленда 8 в центъра си е остра по целия обхват;
- добър, ако и недостатъчно, контрол на цветовите аберации;

Какво ме дразни:
- невинаги точен автофокус;
- кривенето - такъв сюрреализъм прави от картинката на 18мм в краищата, че ми се реве. Ако ти се наложи да снимаш хора в тясна стая, така че да трябва да снимаш на 18мм и последните двама са в двата края, те така или иначе после на снимките няма да се познаят. Проблемът е, че освен кривенето на възглавница, което се коригира лесно с ФШ, има и ужасно разтегляне на картината в краищата, което не се коригира особено успешно.

Като цяло предимствата си остават повече, особено като се има предвид цената, но мен това кривене много ме нерви вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: carl_cox   
Дата:   02-04-05 12:15

ето за Тамрон 18-200мм малко
http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1031&message=12880967


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: alex_markov   
Дата:   02-04-05 19:23

Господин, за това и търся хем малко хем универсално хем достатъчно качествено[smilie18]
jester, от къде в България може да се намери подобен обектив? Четох че Тамрон са по дори в авто фокуса от Сигма?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: PolarBear   
Дата:   02-04-05 22:29

Alex, това, което търсиш, засега не съществува. Няма универсален обектив. А компромисите обезсмислят купуването и влаченето на ДСЛР. Така че ще се наложи да вземеш поне 2 обектива - едно късо варио и един теле - твърд или пак варио (по-вероятно). С цел пестене на пари може да се вземе нещо на старо с преходник.

За твоя случай бих препоръчал една Сигма 18-50/2.8. Моделът е предназначен специално за цифрови тела. Зад голямата вода се продава за 500 долара. Дългият - малко по-късно.



Публикацията е редактирана (02-04-05 22:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: Stoevmobile   
Дата:   02-04-05 22:37

http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=productlist&A=details&Q=&sku=319784&is=GREY
[smilie5]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: _milen_   
Дата:   03-04-05 19:23

здрасти, jester !

би ли пратил малко 'сюрреалистични' снимки на сигмата на 18мм да видя за какво иде реч.
а ... кривенето, ако наистина много те нерви, както казваш, за колко би се освободил от него? [smilie3]
търся си такъв обектив. може и на старо, ако е в добро състояние.

e-mail: milenmetodiev@mail.bg

(p.s. няма да ме има следващата седмица, а и няма да имам достъп до пощата си, така че, ако пратиш нещо няма да мога да ти отговоря веднага, но ще го направя при първа възможност)


Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: alex_markov   
Дата:   07-04-05 13:24

PolarBear,
Има ли го този убекти в БГ? И ако да, къде?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon EOS 350D XТ и 28-135 IS USM???
Автор: PolarBear   
Дата:   07-04-05 14:24

Не знам, честно казано. Защото за момента и аз не съм в Бг. Сигурен съм, че юнаците от etronicsbg могат да го доставят с разумна надценка и с гаранция.
Все пак ако решиш да се ориентираш към него, посъбери още информация, защото обективът е нов и все още не е много известен. И моите впечатления са все още непълни. Все пак чудесно е, че е 2.8 по цялата дължина на вариото. На 18 мм понякога ми се струва, че лекичко винетира. Оправя се в шопа с едно кликване на мишката.
И още нещо, не става за лентови тела.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна