Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Рейтинг А и рейтинг В
Автор: admin   
Дата:   19-03-05 14:24

Уважаеми съфорумци, от днес функционира допълнение към основния рейтинг.
Основният рейтинг е съставен от гласовете на всички регистрирани потребители на сайта и се нарична Рейтинг А. Допълнителният рейтинг е извадка от основния,включваща само гласовете на всички потребители,участвали в изложбите на Фото Форум и се нарича Рейтинг В.
В момента рейтинг А и В могат да се избират от менюто в ляво и функционират за всички периоди 1,3 и 30 дневен, както и за старите месеци.
От командния ред горе при избиране на "рейтинг", се отваря Рейтинг А и след това можете да превключите на Рейтинг В от менюто в ляво.Също така за сега на първа траница се появяват най-добрите снимки от Рейтинг А
След 24 часов период, в който ще тестваме правилната работа на Рейтинг В,той ще бъде поставен в командния ред горе,заедно с Рейтинг А, а на първа страница ще се сменят най-добрите снимки от двата рейтинга с всеки рефреш.
Моля при забелязани нередности по работата на рейтинг А и В да ни сигнализирате на e-mail webmaster[smile] photo-forum.net

Благодаря за вниманието.
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: fotolady   
Дата:   19-03-05 14:35

Е сега вече ми стана най-ясно, поздравления!
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: sP   
Дата:   19-03-05 14:36

[smilie24]
в профила немогат да се нареждат обаче по А и В... дали неможе да се направи и там [smilie3]
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: admin   
Дата:   19-03-05 14:42

Neka da testvame vsichko,posle shte gi slojim i tam
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: Stoevmobile   
Дата:   19-03-05 14:54

[smilie24]
питах, ритах, четох, гледах - чак сега цъфнах ко е то, аджаба [beer] [beer] [beer]
Другия път хич и не предупреждавайте ми направо тесларов [smilie5]
Харесвам [smilie24] [smilie24] [smilie24]
[shtrak] [beer] [shtrak] [beer] [shtrak] [beer]

 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: kirilApostolov   
Дата:   19-03-05 15:27

А защо смятате че, само гласовете на всички потребители, участвали в изложбите на Фото Форум са миродавни и определящи.



Публикацията е редактирана (19-03-05 15:27)
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: boni   
Дата:   19-03-05 15:41

Не са само те,но за тях сме сигурни,че са на реални юзъри,които са сравнително по-активни в сайта и въпреки,че са с разнородни вкусове болшинството от тях са добри фотографи.А и има някакъв обективен критерий - били са участници в изложба,показали са добри фотографии на хартия и т.н.
В противен случай ако ги определяме без ясен критерий винаги ще има приказки - ама сега как така ,оня е а пък аз не съм....

А защо социолозите смятат,че гласовете на 1000 души от определен регион ,в който иначе живеят 50 000 души са меродавни и определящи при изготвянето на прогнозите?
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: kirilApostolov   
Дата:   19-03-05 15:47

Но все пак те малко или много са приятелски кръг. Пък и тук въпроса опира до това дали Изкуството (каквото е фотографията) трябва да се "харесва" на "всички" или на един определен кръг от 200-1000.
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: nsirakov   
Дата:   19-03-05 15:48

абе кво ви пука снимайте и си гледайте този рейтиг дет ви харесва...
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: J0R0   
Дата:   19-03-05 15:50

Кирил Апостолов, не не смятаме такова нещо.

Смятаме ПЪРВО,
че това са РЕАЛНИ хора, защото лично аз съм ги виждал на живо, тези хора са идвали при мен, носили са ми снимки, стискали сме си ръцете, много от тях са помагали при редене на изложбите и т.н.
Тоест има 100% гаранция, че между тези хора няма фалшиви юзъри. Докато при всички регистрирени няма гаранция, че зад 10 или 20 ника не стои един и същи човек.

ВТОРО - това са най-активните хора, с доказано отношение към фотографията, хората показали до този момент най-добрите снимки. И не само ПОКАЗАЛИ най-добри снимки, защото всеки може да копне някоя снимка от някъде и да излъже, че е негова, ами хора, доказали с хартиените си копия, че тия снимки са техни. Хора направили си труда да донесат снимките си за да участват в изложбите. Хора които са допринесли с НЕЩО РЕАЛНО за развитието на сайта и клуба.

Тия основания мисля, че са достатъчни за да покажем тази извадка - мнението на тези хора.

Което не значи, че то е нещо повече от мнението на всички останали.

Който иска гледа Рейтинг Б. Който не иска не го гледа. Който иска гледа Рейтинг А, който не иска не го гледа.

Ние не противопоставяме единия рейтинг на другия. Никъде никой не казва, че единият рейтинг е с по-голяма тежест или нещо подобно.

Всеки сам може да си прави изводите. Ние даваме възможностите.
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: ivo80   
Дата:   19-03-05 15:53

А как да разбера колко ми е рейтинга според рейтинг В на едикоя си ми снимка която не е качена в "избрано" ?
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: boni   
Дата:   19-03-05 15:54

Аз като гледам в момента на първа страница еднодневния В рейтинг , 8!!!от 12 снимки са на хора ,които не са участници в изложби и с тях не се познаваме!!!
Което значи,че "приятелския" кръг гласува по съвест[smilie24]
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: J0R0   
Дата:   19-03-05 15:55

Приятелски кръг не са.
Измежду тия хора определено има такива, които са се хващали един друг за гушите. Стигало се е дори до публично разтърваване на биещите се тук във форума.
Между тия около 200 човека има хора от Германия, Италия, Франция, САЩ, както и групи от почти всички големи градове в страната.
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: kirilApostolov   
Дата:   19-03-05 15:58

Според мен така е по объркано!
www.photo.net са го измислили защо трябва да се открива топлата вода.
А и с рейтинг А се промъкват много малко слаби кадри само до някое ниво. Пък добрите се оценяват от всички.
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: boni   
Дата:   19-03-05 15:59

ако смяташ,че е объркано,не гледай рейтинг Б,не си длъжен
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: murnau   
Дата:   19-03-05 15:59

Chudesno e , che tuk , v tozi forum, vseki popital moje da ima dostup do adminite. Ima gi, ne se namirat trudno etc.

Chesto sa vuv foruma, prisustvat...
Ako se otide v niakoj drug forum izvun BG, US naprimer, adminite purvo ne sa tolkova prisustvashti, vtoro edva li imat tolkova nervi da obiasniavat na vseki edno i sushto neshto po 100 puti.

Apostolov, pisa se po temata 100 puti. Potursi, pocheti i togava ela pak.

boni, tazi tema triabvashe da izleze kato zaklucheno suobshtenie...
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: kirilApostolov   
Дата:   19-03-05 16:01

Аз като гледам в момента на първа страница еднодневния В рАз като гледам в момента на първа страница еднодневния В рейтинг , 8!!!от 12 снимки са на хора ,които не са участници в изложби и с тях не се познаваме!!!ейтинг , 8!!!от 12 снимки са на хора ,които не са участници в изложби и с тях не се познаваме!!!

----------
Ако е така то това е добре.
Но все пак един кадър трябва да се "харесва" от всички които го гледат.
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: J0R0   
Дата:   19-03-05 16:05

Кириле, всеки открива сам своят път. Ако всички разсъждаваха, че "всичко добро вече е открито, следователно няма смисъл да се търси нищо ново, а само да се копира чуждия опит", светът щеше да е отегчително еднообразен и скучен.

Освен това тук става въпрос за нещо твърде субективно, за да бъде сравнено с топлата вода.
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: boni   
Дата:   19-03-05 16:06

Така ли мислиш??? Наистина ли трябва???
Това тогава е масов вкус ,споре мене НЕ трябва в никакъв случай да се харесва на всички,както и Флойд не се харесва на всички..или мислиш ,че се харесва а?
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: hris   
Дата:   19-03-05 16:12

"А защо социолозите смятат,че гласовете на 1000 души от определен регион ,в който иначе живеят 50 000 души са меродавни и определящи при изготвянето на прогнозите?"

Бони, основното правило, чрез което се избират тези 1000 души е "СЛУЧАЕН ПОДБОР", а точно това пренебрегвате чрез това разделение.

Нямам нищо против двата вида рейтинг, но мисля, че наистина трябва да излизат и двете цифри под всяка снимка, така че да може да се съпоставят иначе е доста трудно.
Освен това, кой ще е определящият за "Избрано" и броят на снимките всяка седмица там?



Публикацията е редактирана (19-03-05 16:17)
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: kirilApostolov   
Дата:   19-03-05 16:13

Не приемайте съветите ми като лична атака.
Това е просто едно различно мнение което според мен липсваше в форума.
В спора се раждат добрите решения.

- Разбира се че, публиката трябва да се "възпитава", но постепенно.
- а и фалшивите юзери са напаст

Може например да разрешите да гласуват тези с рейтинг над 150 за месец (примерно). Така няма да има фалшиви юзери в вота а и той ще е един и няма да обърква. (идея сега ми хрумна и не съм наясно колко е добра).



Публикацията е редактирана (19-03-05 16:16)
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: Божидар   
Дата:   19-03-05 16:16


Те и фашистите така са започнали с ограниченията, малко по малко...
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: murnau   
Дата:   19-03-05 16:17

"tezi s RATING nad 200", tova veche nishto ne znachi, zashtoto ako hvurlish edin pogled na B RATING-a, shte vidish, che takiva pochti niama, poneje glasuvaneto v A RATING e v povecheto sluchai ot "sluchajni" useri, fantomi ili takiva, koito minavat dva puti godishno, za da glasuvat specialno za edi koia si snimka, kakto i ima mnogo glasove ot edin user s povechko account-i...

Toest 200 tochki se postigat lesno, kato niama bariera ili uslovie.
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: hris   
Дата:   19-03-05 16:18

Това с ограниченията не върви...има напълно реални автори, които не искат да им се гласува за снимките
 Re: Рейтинг А и рейтинг В
Автор: kirilApostolov   
Дата:   19-03-05 16:19

Но ще пречи един юзер да си направи 100 акаунта.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена