Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: докторГилотен   
Дата:   16-03-05 11:36

По времето, когато живеех, а всъщност тогава фотоапаратът още не беше измислен, nsirakov щеше да се продава доста добре – от неговите напомадени пейзажчета биха ставали чудесни гоблени и надкреватни ковьорчета, съвсем в типичния блудкаво-сантиментален стил на епохата. И за да има още по-голям успех, бих му препоръчал да се кооперира с някой от природолюбителите, та платната му да се оживяват от сърнички и лебеди с дълги шии.

Та стана дума за природолюбителите! Обожавам снимки като "любимата ми снимка на чайка, която се отличава от не толкова любимите ми двеста-триста кадъра (които, разбира се, не са ми чак толкова нелюбими, че да не ги покажа и тях) по това, че има разлика от два-три градуса в наклона на крилата и посоката на човката". Но все пак коя чайка може да се сравни с врабче или (не дай си Боже!) с катеричка, снимана в едър план? Никоя – пиленцата и катеричките са всенародните любимци! Е, разбира се, като изключим котките...

Но любовта към живата природа не свършва дотук! Нейната истинска сила се проявява при оценяването на шедьоврите в така наречената галерия "голо тяло". Все пак съм възпитаван в една по-пуританска епоха и ще се въздържа да коментирам любителите на плоски, глупави и елементарни изображения на части от женското тяло, защото иначе ще трябва да си послужа с терминология от речника на един мой съвременник – маркиз дьо Сад.

Но ако дотук става дума за хора, изостанали в естетическото си развитие с около двеста години или пък за други, които бъркат естетическо с познавателно, или пък за такива, на които трябва да им се обясни що за чудо е категорията “пошло”, то нека не подминаваме и тези, за които фотографията е просто демонстрация на възможностите на последния модел фотоапарат, с който може да бъде заснета както капка в движение, така и седемте дявола на върха на игла, за каквото макро теолозите от моето време само можеха да си мечтаят. Накрая в писанието си ще уважа и онези авангардисти, за които фотошопът е манна небесна, алфата и омегата, раждането и възкресението, и които смятат, че едно невиждано, но претенциозно и претоварено изображение, само по себе си носи нещо, без което е безсмислена появата на което и да било произведение, а именно – идея, естетическа и етическа.

"В изкуството най-важна е интонацията." Анна Ахматова

На 95% от хората на сайта им липсва онзи тънък естетически усет, благодарение на който ще могат да се нарекат хора на изкуството. Нека не забравяме, че фотографията е изкуство, а това е сайт за фотография. Нека освен първоначалната наслада от едно приятно за окото изображение, си направим труда да изграждаме в себе си високи естетически критерии, с които да оценяваме собствените си и чуждите фотографии, защото само това е пътят за духовно извисяване, а нали точно това беше целта на изкуството!

 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 11:41

беше, приятелю, беше ... [smilie3]


[smilie24] [beer] [smilie24] [beer]

 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: bs6247   
Дата:   16-03-05 11:45





Публикацията е редактирана (28-04-05 20:34)
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: asahi   
Дата:   16-03-05 11:48

Това докторите...[smilie8]

 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: 5kan   
Дата:   16-03-05 11:54

1)ами да, и все още това е целта на изкуството
ама от щрак до изкуство - ехе-е-е-е-е...
2)то във фотографиите и неприятното за окото изображение, ако е оправдано, е изкуство
3)ами едни са маниаци на GSM-и, други на коли или аудиоуредби в коли, някои пък на фотоиграчки за порастнали деца - всеки си чеше крастата както може
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: TPECHAT   
Дата:   16-03-05 11:56

големия арт се прай с много мегапиксели бате [smilie21]
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: aemon   
Дата:   16-03-05 12:05

напълно съм съгласен с теб главорезо! хм, и познато ми звучиш някак...
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: 5kan   
Дата:   16-03-05 12:06

ТРЕСНАТ, проф.Р.Г.ще каже нещо и за камера обскура под формата картонена кутия с дупчица , направена с карфица
та пак стигаме до формулата (качествена, не количествена)
MPix+задапаратно устройство
за различните индивиди съотношението е различно[smilie3]
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: докторГилотен   
Дата:   16-03-05 12:11

aemon, да не сме се срещали на ешафода? https://photo-forum.net/joro/emoticons/behead.gif
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: air   
Дата:   16-03-05 12:12

[smilie24] [smilie24] [smilie24] .... и Шат на патката главата[smilie18]
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: aemon   
Дата:   16-03-05 12:16

peut etre...
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: simon   
Дата:   16-03-05 12:35

мдаа..постопли се и започнаха да излизат[smilie21]
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: Junior   
Дата:   16-03-05 12:43

ххехе... рЕзни му главата кво се чудиш [smilie25] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: БАЛЕВСКИ   
Дата:   16-03-05 12:46

Автор: bs6247
Дата: 16-03-05 11:45

" Interesen rezultat" ...bi kazal Balevski


Прочетох, bs6247, написаното от докторГилотен още при публикуването...
съгласен съм с него (ако ти липсва моята реплика - за теб бих могъл да я кажа; чувствам се "почетен" от теб ;- )

 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: Avi   
Дата:   16-03-05 13:04

докторГилотен написа:

> любителите
> на плоски, глупави и елементарни изображения на части от
> женското тяло

баси, докторе... ма ако има любители на плоски, глупави и елементарни елементи от женското тяло... на плоски най-вече - те са за гилотениране бе? ние сме любители на не толкоз плоски елементи ... айде не с лошо ;)
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: n1x0n   
Дата:   16-03-05 13:07

true, true....[smilie7]
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: Doriyan   
Дата:   16-03-05 13:09

"Здравейте, скъпи приятели! Този сайт е направен за вас. На него всеки фотограф, професионалист или любител, може да се изявява свободно и да общува с останалите. Всеки може да покаже снимките си, да разбере какво мислят за тях и как ги оценяват. Да сравни себе си с другите автори. Да анализира творческите си попадения и грешките си. Да участва в конкурсите ни и да спечели награда. Успех!"
Този цитат е от главната страница на сайта. Не може всеки да е голям талант, както и никой не се е родил научен.
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: Brummaker   
Дата:   16-03-05 13:27

г-н Yates,

напълно съм съгласен с Вас [smile]
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: Tk3C-pyce   
Дата:   16-03-05 13:33

95% ot site sashto ne znait kak da napraviat kadar i pravila za kompozirane.
Da ne govoria che tezi pravila sa validni za TV i Kinoto sashto
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: Frida   
Дата:   16-03-05 14:13

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: n1x0n   
Дата:   16-03-05 14:13

Това е сайт основно за любители. Очевадно е. Не знам какво се пените и вие тук, и онези спорещи за безумната розичка в другата тема?! Да съгласен съм с д-р Главорезов за казаното от него, да съгласен съм че онази розичка е потрес пълен... НО форума тук е основно за хора, които са именно на ниво "розичка с капки"! Защо трябва да ги обиждате и ехидничите за тяхна сметка?!
Това все едно да влезеш в детска градина и да започнеш да се подиграваш на децата че са малки?! Голямо геройство, голямо остроумие!
На умряло куче всеки знае нож да вади.
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: knutanozavar   
Дата:   16-03-05 14:17

D-re, na izkustwoto mu shatnacha glawata ote predi nakolko meseca... [smilie7]
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: aleksander   
Дата:   16-03-05 14:29

аз имам скромно предложение към администраторите:
направете един сайт например professional.photo-forum.net
и ни оставете нас простосмъртните тука, ние не мислим да се караме или аз поне, пък в този новия сайт да можем само да влизаме и да лелеем .... а и от друга старна можещите няма да се унижават техни шедьоври да бъдат редом с пошлости и кич

 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: doktora   
Дата:   16-03-05 14:37

Прав си колегата,много плоски и слаби снимки има/и аз/,но всеки почва от някъде.Важно е да има градивност.За Голо тяло не коментирам-насладите са основно от онанисти,които опорачават и малкото красиви снимки.
 Re: A la guerre comme a la guerre или да! на промените
Автор: aemon   
Дата:   16-03-05 14:38

абе какво пак за онанирането почнахте? тук глави падат!
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена