Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помагайте- X-Ray
Автор: Smi   
Дата:   06-02-05 23:32

Видях се в чудо...трябва да пътувам другата седмица извън България. Днес си купих 12 филма Fuji а сега разбрах, че имам проблем с рентгеновите лъчи. Имам да минавам през три летища. Ако някой знае, моля да ми каже какжо да направя.
Надявам се да има снимки и бира като се върна [smilie8]



Публикацията е редактирана (06-02-05 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогайте- X-Ray
Автор: Niko24   
Дата:   06-02-05 23:46

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=110558&t=110558&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: Помогайте- X-Ray
Автор: egreza   
Дата:   06-02-05 23:47

[shtrak]



Публикацията е редактирана (06-02-05 23:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогайте- X-Ray
Автор: egreza   
Дата:   06-02-05 23:47

Az li4no si gi nosia v ra4nia bagaj! Usmihvam se u4tivo na slujitelkite rabote6ti na ma6inite, dokato zaiaviavam, 4e filmite mi sa cenni i ne jelaia da preminavat prez X-Ray. Nai-4esto te uvajavat jelanieto mi, makar tova da ne im e mnogo priatno - proveriavat gi po drug metod. Obiknovenno nosia po 20-30 filma i tova otnema vreme :)
Slu4valo se e i direkttno gi puskam prez ma6inata i v posledstvie ne sam zabeliazal vidimo vlo6avane ka4estvoto.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогайте- X-Ray
Автор: ivo   
Дата:   06-02-05 23:48

Ако си под 400ISO, нямаш грижа - задължително филмчето в теб и да минава през скенера за ръчен багаж. Другите (за осн. багаж) са направо зверски мощни и наистина има сериозни проблеми с тях. Изобщо не слагай фолио и пр. - само ще предизвикаш по-мощно сканиране. Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогайте- X-Ray
Автор: Smi   
Дата:   06-02-05 23:55

[smilie24]
Давате ми надежда....със ISO 100 съм, отивам в Бразилия..и все пак пясъци, море слунце...

Ще опитам с чар ...стига да са девойки около скенерите [smilie6]

Благодаря ви....
[beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте- X-Ray
Автор: crazyman   
Дата:   07-02-05 10:50

В лични багаж, нали ти казаха хората. Личния!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте- X-Ray
Автор: neuromancer   
Дата:   07-02-05 11:03

Няма страшно в повечето случаи, носи си филмите в ръчния багаж. Аз лично като нося по-чувствителен филм (800-1600) си го слагам в джоба, обикновено ако е само един металния детектор не сигнализира. Но 800 АСА филм ми е минавал до 3-4 пъти през скенерите и всичко си е било наред.
Веднъж по невнимание бях пуснал филми в регистрирания багаж и пак нямаше проблеми.

Продават обшити с олово пликове за филми, обаче съм чувал че са безсмислени, защото оператора като види че има нещо непрозрачно просто увеличава мощността докато пробие.

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте- X-Ray
Автор: Smi   
Дата:   07-02-05 11:11

вече съм спокоен, благодаря ви. Слагам ги в чантата с апаратите и ръчен багаж.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте- X-Ray
Автор: neuromancer   
Дата:   07-02-05 11:17

Сми, кога ще пътуваш за Бразилия, че и аз съм натам?

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте- X-Ray
Автор: thor   
Дата:   07-02-05 11:28

изкарай ги от кутийките ,и ги сложи в една прозрачна торбичка която лесно да се отваря в едната ръка ,дръж чантата с ръчния багаж в другата тази торбичка ,гледай да минеш когато няма калабалък/опашка пред проверяващите или там незнам как им викат митничари ,служители или каквито и да са ,просто избирай момент в който да не ги притесняваш ,пусни си багажа да минава рентгена в същото време отвори торбичката с филмите и ги помоли да ги прегледат ръчно и запомни улеснявай ги като изваждаш филмите от кутийките им така ще е по лесно за тях да погледнат края на филма ( в противен случай ако имаш доста филмчета и са в тъмни кутийки/което е най лошото/ понякога , ако решат да се престараят , започват да отварят една по една кутийките ,което може и да ги издразни и направо да ги пъхнат през машината ,като най безцеремонно ще ти заявят че няма проблем ,но кой знае ,те си настройват сами машините -така че.... ) който се подава и ако искат да дръпнат няколко сантиметра за да са по сигурни ,аз така правя и не съм имал проблем до сега ,още най важното както писаха по горе да бъдешвежлив и учтив и още пък по важното както писах избирай гише където няма опашка от хора - тъй като за тях е по лесно да те накарат да си пуснеш багажа през ренгеновата машина ,аз лично нямам доверие на машините и с/на каква сила облъчват дори и ръчният багаж ,въпреки че до сега не съм имал проблем ,всеки път като мога да мина метър се опитвам да не минавам филмите през ренгена ..[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте- X-Ray
Автор: Smi   
Дата:   07-02-05 11:33

Средата на месеца заминавам. Ти къде ще си там?

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте- X-Ray
Автор: Smi   
Дата:   07-02-05 11:36

thor:

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте- X-Ray
Автор: neuromancer   
Дата:   07-02-05 11:37

Belo Horizonte, ама смятам да пообиколя колкото мога повече

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте- X-Ray
Автор: Smi   
Дата:   07-02-05 11:42

Супер..обикаляй..има страхотни места. Аз съм бил веднъж и се изкефих страшно. Аз съм в Ирири...на брега е, северно от Рио, ще ходя и до Belo Horizonte, но един господ знае кога.
Ако можеш иди до водопада Iguasu !!! Невероятно е.



Публикацията е редактирана (07-02-05 11:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Помагайте- X-Ray
Автор: vladod   
Дата:   07-02-05 13:06

Дръж филмите в оригиналните опаковки и не се престаравай с изхвърлянето на пластмасовите кутийки. Производителите са се постарали да защитят филмите. Аз лично съм минавал през две летища с 1600 АСА и не съм имал проблеми - естествено чантата с фотоапаратите и филмите си ми беше на рамото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна