Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 bigger IS better
Автор: tsarpepe   
Дата:   06-02-05 11:11

Аз сьм нов вьв форума, и затова не чувствам угрезения за това, че започвам направо с критика. Правя го, защото форумьт ми харесва и искам да го видя по-добьр, отколкото е. Думата ми е за албума... Два големи проблема, които, сигурен сьм, глождат не само мене (пьрвият е по-сериозният):
1) Естествено, размера на файловете... 140кб--това е шега. В такьв размер се показват снимки на баба и дядо от ваканцията на морето! За какви конкурси и надпревари може да става дума, след като и най-амбициозните снимки се предлагат вьв вид на "snap shots"? Ние се оценяваме един друг с голямо разбиране и вкус, но... Най-често хората жертват разделителна способност в полза на размер. При 72px/in как може вьобще да си сьставиш точна представа за остротата на изображението?!
Много е странно да четеш дискусии между ентусиасти, които сравняват обективи до някакви микроскопични нива на разделителна способност, а после: 72px/in!!!

2) Защо авторите могат да гласуват за собственните си снимки? Не разбирам...


Извинявам се, ако повдигам теми, които вече са оглозгани. Мислех, че ако се подеме дискусия по вьпроса, може би тоя vox populi няма да е vox в пустиня.
 Re: bigger IS better
Автор: niagara   
Дата:   06-02-05 11:50

Царю,
1., личи си, че си нов, темата за размера беше повдигана доста пъти и имаше
резултат - вдигна се от 100 к на 140 к. Потърси в старите теми.
За сравнителни тестове е ясно че не става...

2., Подшушни ми как става гласуването за собствените снимки,
при мен не се получава [smilie25]
Че нещо приятелският ми кръг е малък и не ми трупа .. . .. ... . ..[smilie6] [smilie18]
Егати истерията с тези .... .. ... ..
.... ... ...
..... ..... ... ... .... ...... ..... ...
СНИМАЙТЕ!!!!! [shtrak]

 Re: bigger IS better
Автор: jumbo   
Дата:   06-02-05 11:51

аре поредния многознайко
добре дошъл
 Re: bigger IS better
Автор: lumix   
Дата:   06-02-05 12:03

....за да се види дали една снимка е добра или не, 140Кб ...стигат. За твоята снимка която е в профила ...страхувам се, че 140МБ ...няма да стигнат за да изглежда по-добре ...:-)! По втория въпрос и ти можеш да гласуваш за собствените си снимки ....само че е за много кратко ....после те изтриват от сървера ...пробвай ако не вярваш! [smilie5]

 Re: bigger IS better
Автор: Stoevmobile   
Дата:   06-02-05 15:37

140К стигат.
А за самогласуването????[smilie11]
Точно се наканих да чета тема за Image Stabilizer и ...........измаменото камилче [smilie10]

 Re: bigger IS better
Автор: ejko   
Дата:   06-02-05 15:44

a to edna snimka ako e bezsmislena na 140K na koilko to4no pridobiva smisal???:)))))
 Re: bigger IS better
Автор: tsarpepe   
Дата:   06-02-05 22:16

Е бре! Човек една снимчица да не може да си сложи в профила без някой голям майстор да почне да му натяква!
Ежко, не става вьпрос за ситуация, в която снимката е безсмислена още на 140к. Тези ситуации са ясни. Става вьпрос за случаи, когато снимката ИЗГЛЕЖДА ДОБРЕ на 140к, но няма да издьржи увеличение до А4 на 300dpi, да кажем.
 Re: bigger IS better
Автор: Travis   
Дата:   07-02-05 07:44

Dobre doshal:)

- Tova e tipichna BG obshtnost. Celta v povecheto sluchai ne e da si pomagame, a da se dokazvame kolko sme veliki. No ne vsichki sa takiva. Ima i razni pecheni broiki, koito v chujdoezichnite forumi ne se vadiat po prostata prichina, che si gledat rabotata, t.e. snimat za kef ili praviat pari. Ima i razni opitni svetsni hora.

-140kB razbira se, e smeshno. Az tuk snimki ne kachvam i ne ochakvam mnenie/savet za tiah - dalech po-polezni sa mi photo.net i pbase.com. V photo.net mojesh da sazdavash krag ot hora, koito sa ti "interesni" i samo te da oceniavat snuimkite ti, da si v kontakt s tiah i t.n.

Ta ako iskash da chvash mneie za snimkite si - ne e tuk miastoto. Ako iskash da vidish/chuesh neshto tehnichesko, koeto ne znaesh, i koeto drugade nikoi ne se zamislia che e vazmojno (primerno - Thor s M42 obektivi na Canon 10D) - tuk e nelosho miasto.

Gornoto si e moe lichno mneie.

 Re: bigger IS better
Автор: tsarpepe   
Дата:   08-02-05 01:59

Travis,

разбирам какво казваш и разбирам нежеланието ти да слагаш снимки в този форум. Но все пак на хората понякога им се иска да видят какво стои зад мненията, които се пускат вьв форума. Иска им се да видят, аджеба, тоя голям разбирач какво сам е направил с фотоапарат в рьце. Ето, аз например се заинтересувах да видя твоите снимки, щракнах те, и наистина: никакви снимки твои няма!
 Re: bigger IS better
Автор: zdimitrov   
Дата:   08-02-05 17:01

tsarpepe,

"Става вьпрос за случаи, когато снимката ИЗГЛЕЖДА ДОБРЕ на 140к, но няма да издьржи увеличение до А4 на 300dpi, да кажем."

Точно за това снимките са (бяха по 100 кб преди) по 140 кб, за да не можеш да ги ресайзнеш на А4/300 dpi и да краднеш (говоря по принцип, не конкретно) моя и на другите труда.
А дали една снимка струва или не струва, 140 кб са предостатъчни за да се разбере, и ако ти трябва цялата снимка - отиваш при автора, уговаряш се с него (или сумата ако е за комерсиално ползване) и я получаваш цялата (или не я получаваш [smilie18] ).

Въпроса не е да се мерят мегапикселите!

Лично мнение!



Публикацията е редактирана (08-02-05 17:02)
 Re: bigger IS better
Автор: kirilius   
Дата:   08-02-05 18:10

140K са напълно достатъчни за да се оцени снимката като хванат момент, композиция, светлина...

Ясно е, че в този размер не можеш да предадеш цялата острота на обектива си, както и динамиката, ама не е това целта на този сайт.

Това е сайт за любители - хора, дето снимат със всякакви апарати. Тук не е целта да си мерим пишките (на кой му е по-скъп апарата). Освен резолюцията има много други неща, които могат да се видят и научат от една снимка.

Малко аргументи в полза на малките снимки:
1) Големите снимки с хубаво качество лесно могат да се откраднат.
2) Големите снимки се показват по-бавно. Сайтът ще загуби потребителите с по-бавен нет.

Не'а съ пуашиш...
[smilie24]
[smilie18]
 Re: bigger IS better
Автор: Travis   
Дата:   08-02-05 19:20

ТП,

Ето ти примерно снимка, която влиза в 80кБ. Вижда се как се губи остротата на профила, но няма как иначе. За нея получих сума ти съвети, до един полезни.

 Re: bigger IS better
Автор: papi   
Дата:   08-02-05 19:28

не напразно преди да се регистрира човек във форума трябва да се запознае с правилата,ти изобщо обърнал ли си внимание на правилата,те са такива каквито са ги създали създателите на форума,по принцип тук се предлагат някакви новости единствено от админите и след това ако се одобрят тогава влизат в сила,пък за гласуването ,явно си в грешка,самия автор няма право да гласува за своята снимка...
 Re: bigger IS better
Автор: tsarpepe   
Дата:   08-02-05 20:15

Чакайте, чакайте! Нещо не се разбрахме... Пьрво, има много начини фотографиите да се предпазят от кражба без да се орязват. Що се отнася до проблема с едрите файлове и тесните телефонни жици, по които те се качват, отговорьт е прост. Нека снимките да се показват начално на 140кб, но да има ВЬЗМОЖНОСТ, ако някой иска, да ги види и в по голям размер. pbase.com, например дава вьзможност да гледаш снимките в три размера (small, medium, original).
Папи, четох правилата преди да се регистрирам. Както казах в пьрвото сьобщение, форума ми харесва, затова влязох. Това не значи, че ВСИЧКО в него ми харесва. Ако може да стане по-добьр, защо да не се говори за това?
 Re: bigger IS better
Автор: papi   
Дата:   08-02-05 20:17

явно ти няма да го направиш по добър,има кой да го направи,а като не ти харесва админите ще ти кажат-тогава прав ти път,посещавай някое место което ще ти хареса...
 Re: bigger IS better
Автор: komrad   
Дата:   08-02-05 20:20

ole, ma ne znaeh che moje avtora da glasuva za snimkite si, q da ida da si glasuvam az - hubavi sa mi...
 Re: bigger IS better
Автор: boni   
Дата:   08-02-05 20:24

780pix i 140kb sa napulno dostatychni za neta.
Golemi snimki si pokazvame samo po izlojbite koito pravim.
Kachestvoto na snimkite se vijda mnogo dobre i na 140kb ako znaesh kak da si obrabotish snimkata.
pbase e drug tip sait osven tova e platen ..
sehstash se kolko shte struva trafika pri full size.
golemite snimki osven tova mnogo lesno se kradat
 Re: bigger IS better
Автор: Travis   
Дата:   08-02-05 21:12

[smile] Choveche, ti javno jiveesh v America - po nashte shirini idei kato "zashto da ne go napravim po-dobre" sa nepoznati.

Mnenieto na Boni e mnogo dobra ilustracia za kakvo stava duma - kakto za standartite taka i za problemite:

Standarti: "780pix i 140kb sa napulno dostatychni za neta"

Zaguba na vreme: "Kachestvoto na snimkite se vijda mnogo dobre i na 140kb ako znaesh kak da si obrabotish snimkata"

Problemi: "pbase e drug tip sait osven tova e platen ..
sehstash se kolko shte struva trafika pri full size."

T.e site-a ne moje da stane platen (nikoi niama da plashta, BG vse pak), a izhodiashtia trafic ne moje da stane bezplaten (bial sviat, vse pak)

I posledno - zabavno:"golemite snimki osven tova mnogo lesno se kradat"

Boni, nishto lichno

[smile] [smilie3] [smile]



Публикацията е редактирана (08-02-05 21:16)
 Re: bigger IS better
Автор: boni   
Дата:   08-02-05 21:22

Travis bi li mi dal primer s niakoi sait ot nashia tip - bezplaten s konkursi ,reiting i t.n. v koito snimkite da se pokazvat vav fullsize???
I ako moje da mi pokajesh sashto snimki s hudojestvena stoinost v neta v razmer nad 800x600
 Re: bigger IS better
Автор: boni   
Дата:   08-02-05 21:49

няма да намериш в нета снимки с художествена стойност с размер над 800х600.
В нашия и в други сайтове от тоя тип можеш да откриеш много снимки с видимо перфектно качество с размер 700пикс ,както и също толкова с много лошо качество при този размер.
Тук сме се събрали да показваме снимки в албума на сайта не за да си мерим резолюциите на апаратите ,а за да се види кой колко умее да снима.
Албумът не е предназначен за тестове.
Тестове може да се показват тук във форума ,като преди това си качвате снимката на някой фрий сървър или във pbase.
всички останали вазсъждения са относно космосът и кривата ракета [smilie18]
 Re: bigger IS better
Автор: tsarpepe   
Дата:   08-02-05 21:56

Пак повтарям, за хора като Папи, които ги сьрбят прьстите и затова само си тракат по клавиатурата, без да четат и да мислят: ФОРУМЬТ МИ ХАРЕСВА. Нито пьк сьм намразил администраторите (Папи, това от кьде го взе?). Харесва ми, че е безплатен. Харесва ми, че гласуването за снимки има някаьв реален резултат (в някой други сайтове точките не се преврьщат в никакьв стимул).
Бони, админите имат последната дума: ако кажеш, че при сегашния трафик и макс. 1000дпи дьлжина(стандарта на photo.net) ще ви изгорят фасунгите (хардуерни и/или финансови)--край на дискусията!
 Re: bigger IS better
Автор: boni   
Дата:   08-02-05 22:08

Абе човек как може да говориш за дпи :))
Знаеш ли какво е дпи и къде се използва това понятие?Не го употребявай щом не ти е понятно.
В сайта можеш да покажеш хубави снимки и доколко можеш да снимаш на предоставеният ти размер 780пиксела и той е напълно достатъчен.Разгледай рейтингите.
За интернет повече не ти трябва.Ще ти потрябва когато снимките ти бъдат забелязани и редакторите на печатните издания пожелаят да ги закупят - тогава ще ти трябват много пиксели:))
Сега най-малко ти трябва голяма резолюция в нета ,а когато дай-боже наистина ти потрябва ,тогава няма да искаш да я използваш освен ако не желаеш да си видиш шедьоврите на някой календар без да ти е платено.
Бих желал да ми намериш снимки в размер по-голям от 800х600в нета на някой голям майстор на фотографията.Хайде пробвай се.
Примерно на Кртие Бресон ми намери снимка в нета по-голяма от 600х400.
 Re: bigger IS better
Автор: Travis   
Дата:   08-02-05 23:24

Boni,

I rest my case.

[beer]

 Re: bigger IS better
Автор: tsarpepe   
Дата:   08-02-05 23:36

Аз сьщо се предавам. Бони, ти ме питаш дали знам какво е dpi, а после направо казваш, че ми е непонятно. Аз не виждам какво е толкова сложно на това "понятие". Никакво "понятие" не е, а просто ськращение от английски: "Dots Per Inch", DPI. Сьщото е като и "pixels per inch". Пикселите са сьщите тия "точки", само че под ново име. Така-а-а, ето че го обяснихме това "понятие", без да има нужда да пишем цели учебници.
 Re: bigger IS better
Автор: boni   
Дата:   08-02-05 23:46

Ами като знаеш, че е точки на инч защо го използваш когато става въпрос за изображения на монитор.Това понятие се използва само при печат,когато се печата примерно с 300т/инч
Изображението на монитора е само в точки(пиксели) - няма на инч[smilie18]
Да не говорим за такива невероятности като 1000т/инч[smilie18]
Ако имаш изображение с 3000пиксела по дългата страна,това означава че можеш да отпечаташ копие с дължина на страната 10инча при плътност а печата 300точки на всеки инч.
Сега изясни ли ти се?
Не можеш да използваш това понятие при изображения на монитор.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена