Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Продавам nikkor 85/1.8
Автор: ivetuuu   
Дата:   29-02-12 18:53

[cool] undefined



Публикацията е редактирана (29-02-12 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам nikkor 85/1.8
Автор: ivetuuu   
Дата:   29-02-12 19:18

На третата снимка се виждат доста прашинки по челната леща. От снимката ли е, от какво е... Въобще обектива има леко занемарен и прашясал вид. Пише, че е нов. Що така?

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам nikkor 85/1.8
Автор: tor   
Дата:   29-02-12 19:21

Прашинките са върху филтъра, ако пречат - маха се филтъра. Не съм бърсал филтъра, защото прашинките не излизат на снимките, а стъклото може лесно да се надраска. Ако изглежда занемарен и прашясал, това е от стоенето в шкафа.

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам nikkor 85/1.8
Автор: tor   
Дата:   01-03-12 21:50





Публикацията е редактирана (01-03-12 21:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам nikkor 85/1.8
Автор: da.fo   
Дата:   02-03-12 17:02

Автор: tor
Дата: 19-02-12 11:44

da.fo за какво му е на обектива кутия ,не мога да разбера


На всичките си обективи пазя кутиите.
Първо- Ако случайно се наложи изпращането за ремонт(калибриране) - обектива да бъде в най добрата си опаковка(заводска).
Второ- По това съдя как собственика е пазил техниката си през изминалия период.
Трето- Наличието на кутия е все пак някакъв процент доказателство , че обектива не е краден.
Четвърто- По наличието на кутията се разбира донякъде от къде е купуван обектива. От щатите като се носи техника - 99% си изхвърлят кутиите заради митницата.

Нищо лично tor - обосновавам се. Успех с продажбата, хубав обектив [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Продавам nikkor 85/1.8
Автор: georgivelev   
Дата:   02-03-12 17:27

da.fo, ти заради кутията ли купуваш обектива? Всичките ти разсъждения са излишни

първо - имаш възможност да тестваш обектива, преди да го купиш. Front/back фокус си проличава, а ако ли не - продаваш го на следващия без финансова загуба.
второ - аз никога не прибирам обективите си обратно в кутиите им - излишно движение, стоят си във фоточантата.
трето - мога да взема някоя друга кутия за същия обектив - да съдя дали е краден по наличието на кутията?
четвърто - и като е купен от америка, какво? Голям праз. Да не би пък обективите, които там продават, да са по-различни от тези тук. Все ми е тая от къде е купувана техниката, стига офертата да е изгодна за мен.

Данчо, мисля, че малко се престараваш. Единственото предимство на това, да има кутия, е, че по-лесно ще се изпрати по еконт. Но дори и да липсва оригиналната кутия, какво те бърка, ако обективът е добре опакован.

Пък и ако толкова се интересуваш от обектива, защо не му се обадиш на човека и не се разберете? оставил си е телефона. Ти и под моите обяви обичаш да спамиш така, da.fo.


Отговори на това съобщение
 Re: Продавам nikkor 85/1.8
Автор: SmilM   
Дата:   02-03-12 18:54

Много по-важното е да е пазен, неизпускан и неодраскван, това с кутията и гаранцията са второстепенни фактори. Разбира се е хубаво да има гаранция, но ако е почти като нов, това не влие толкова. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам nikkor 85/1.8
Автор: da.fo   
Дата:   02-03-12 20:22

tor ме попита защо са ми кутиите и аз отговорих. Не виждам смисъла от вашето адвокатстване в случая. Естествено , че обектива е най важен, но аз искам като купувам нещо да е в пълен комплект както от магазина [smilie3]

georgivelev,
"Данчо, мисля, че малко се престараваш."

Който е купувал нещо от мен знае в какво идеално състояние получава техниката именно на това престараване. [smilie3]



Публикацията е редактирана (02-03-12 20:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Продавам nikkor 85/1.8
Автор: martinescu   
Дата:   03-03-12 10:14

Имаш л.с.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР