Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
  forum: Фото базар - Цифрова техника
 
 Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   13-11-10 15:06

Започвам да преосмислям плановете си за покупка на D800 (или както там ще се казва очаквания през пролетта модел) и се оглеждам за Nikon D3. Имах възможност да поснимам с такъв и усещането е много различно от малките му братчета с които съм се занимавал. В английския ибей има много добри предложения, но при адекватна цена бих предпочел възможноста да го видя на живо и пробвам, ако някой е решил да се ъпгрейдва с повече мегапиксели, видео, екстри и т.н. Предложения тук или на лс. Всякакви коментари "за" и "против" също ще изчета с удоволствие.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: kadar   
Дата:   13-11-10 15:53

[beer] чудесна камера [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: clipse   
Дата:   13-11-10 16:01

Предшественика на D3S.
Съответно на второ място по качество на снимките на високо ISO. [cool]
За мен лично D3S е Машината. Ако имаш възможността да го купиш, според мен е по-добър избор.
Иначе и D3 е невероятен апарат.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   13-11-10 17:08

clipse, не съм имал възможността да снимам с D3S, но според информацията от тестове и характеристиките му оставам с впечетление, че основните разлики са видеото и по-високото исо. Първото тотално не ме интересува, а второто - никога не ми се е налагало (а и не смятам, че е оправдано предвид влошаването на качеството) да използвам повече от исо 3200. А съм снимал доста концерти и състезания при лоши светлинни условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: kadar   
Дата:   13-11-10 17:18

Тройката няма грешка :) Дано да имаш и Убави буркани :)

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: clipse   
Дата:   13-11-10 17:23

novi4ok, и аз не съм имал щастието лично да снимам с D3S, но като му гледам резултатите, той и на по-ниски чувствителности е по-добър... На ISO 800 е като D90 на базовото ISO 200, и като D3 на ISO 400. Ако снимаш на 3200 също ще има разлика. На всички чувствителности над 400 е по-чист от D3. Естествено е по-нов и по-скъп, което е най-голямата пречка. Колкото до видето, и за мен е пълна глупост, но японците явно са решили, че ще ни карат да плащаме за глупости, които няма да ползваме, каквео да се прави.[smilie8]


EDIT: Сега пак се загледах и разликите са малки до незабележими при чувствителности под ISO 1600.
Остава наистина да имаш и добра оптика за машинката.[shtrak]



Публикацията е редактирана (13-11-10 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   14-11-10 23:53

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: foto_gmg   
Дата:   15-11-10 19:12

D3X невероятен апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   15-11-10 20:55

Предлагате или просто констатирате?
[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   17-11-10 18:35

[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: Lkanev   
Дата:   17-11-10 20:22

D3, около 15 000 кадъра, новоизглеждащ вид. Няма гаранция. Колко пари даваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   17-11-10 23:39

На подобен въпрос има само един отговор - два лева (това в кръга на шегата). Давам 3300 и очаквам контрапредложението ти.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: uri64   
Дата:   18-11-10 00:23

3300 за Д3???[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   18-11-10 01:02

uri64, не рабрах възклицанието. Някакъв проблем ли имаш?
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: Lkanev   
Дата:   18-11-10 01:15

Явно тук се търси нещо за без пари... Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   18-11-10 01:31

Явно ти не предлагаш нищо - само "пробваш" [smilie7]
Успех и на теб.



Публикацията е редактирана (18-11-10 01:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: uri64   
Дата:   18-11-10 10:23

Не, нямам проблем...учудих се на цената просто....по-горе си написал "всякакви коментари....ще изчета с удоволствие", но ако ти пречи, мога да го изтрия...

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   18-11-10 17:07

Разбира се, че не ми пречи. Но не е коментар, а само възклицание - стана ми любопитно какво изразява. Ако искаш - можем да коментираме.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: uri64   
Дата:   18-11-10 17:47

Ами, добре, ето я и коментарната версия [smile] - за такова тяло (говорим за нормална употреба и в приличен външен вид и идеално "здраве") тази цена ми се вижда ниска - от там и възклицанието. Във всеки случай, ако продавам без да съм притиснат от обстоятелствата за пари (не го пожелавам на никого) и ценовите нива са такива, по-скоро бих си го оставил в шкафа да прашасва и да го вадя на 6 месеца по веднъж. Но това разбира се е лично мнение без претенции за непогрешимост. [beer]
И въобще, като знам как звучат разните самообявили се за инспектори по цените в базара почвам да си мисля, че май не трябваше да възклицавам [smile] .

Във всеки случай при Никон няма по-добро от Д3 без да слагаме в сметката Д3С и Д3Х.
За мен единствения недостатък на Д3 е че се събира прах по матрицата и трябва редовно да се чисти, защото я няма онази функция за самопочистване. А, да и не е много за туристически апарат защото е голям и тежи. Видеото на Д3с не ми липсва при Д3, защото си мисля, че е по - добре да си снимаш с камера ако ти трябва видео. Пробвал съм и Д700, но мнението ми е че това е компромисен вариант - хем да е ФФ, хем да има светкавица и т.н и т.н. А Д3 е правен единствено с мисълта на фотографа да му е удобно и да може да работи бързо. На база цените на телата като нови ми се струва, че при Д3 има оптимално съотношение функционалност/цена. Това е пак лично мнение без претенции.


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: kadar   
Дата:   18-11-10 18:54

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   18-11-10 21:15

Абсолютно съм съгласен с думите ти за тялото - това са повечето от нещата, които ме накараха да пусна тази обява и да обобщя в шеговитото "малки братчета". И да - това е тяло, направено за да работиш с него. От където тръгва и разминаването ни за цените. Аз самият никога не съм предпочитал да задържам активи "да прашасват" заради ниска цена на пазара - тогава вече не са активи, а пасиви, защото са пари, които не работят за мен. И заради спецификата на електрониката са пари, които никога повече няма да работят за мен - всеки месец стойността на тази техника пада докато стане непродаваема. С всяко ново тяло старите се обезценяват и ако всички разсъждаваха като теб, би трябвало скоро да се заринем с непотребни фотоапарати (и обективи, макар при тях темпото е много по-ниско), които в някакъв момент ще трябва просто да изхвърлим. В базара в момента има един D2H за 700 лева?! Този апарат беше непостижима мечта за много от нас само преди 3-4 години. А динамиката на пазара се увеличава постоянно - между D2 и D3 има повече от пет години разстояние, но между D3 и D4 ще бъдат само 3, което е почти два пъти по-бързо. И много по-скоро, отколкото ни се иска, тази камера ще се превърне в нещо, което се обезценява стремително и нищо не може да спре това. Не случайно ибей, б&х, адорама и всички останали подобни са пълни с оферти за D3. Това е процес, който започна преди година и всеки може да си направи лесна справка какво е обезценяването само за няколко месеца. Думите ти ме карат да затвърдя едно старо мнение - това не е бизнес мислене, но е типично за повечето българи (и с това не искам да обиждам никого, просто констатирам факта) и може би това е и причината много хора да не успяват да "направят бизнес". А фотографията, ако не е само "скъпото ти хоби", е просто бизнес. И това важи за всеки, който някога е взел макар и само лев за снимка.
Отплеснах се, не това е темата на "темата", но ти благодаря за откровенния коментар.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: uri64   
Дата:   18-11-10 23:35

Да, знам за цените в Адорама и ВН ама те са в долари...и тогава ще ми е по-добре да го пратя в Адорама, отколкото да продавам тук в базара.

Ама и аз се отплеснах, така и така не си го продавам та извинявай за спама.
Дано намериш - чудесно тяло е [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   19-11-10 00:10

Няма как да изпратиш в Адорама или BH - ще трябва да отидеш лично [smilie3]

Благодаря ти за пожеланието - има предложения, но съм зле с времето и няма кога да ги огледам. Дано хората не се разкандардисат докато успея да си завърша проектите - просто не очаквах толкова бързо да се появят продавачи.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: otto   
Дата:   19-11-10 00:18

uri64 съгласен съм с нещата, които изброи по-горе, НО това което казваш за д700 изобщо не е вярно :)

Д700 не е в класа на д3/3ц и 3х за да ги сравняваш. А ако той отстъпва по нещо от тях, то е само защото е друга бира, а не защото са се чудели как да набутата фф в удобно тяло.

Светкавицата е поставена щото Никон са пичове и мислят прагматично!

За своя клас е най-добрият (и има почистване на матричката [smilie18] )!

novi4ok аз ти препоръчвам Д700 :)


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: novi4ok   
Дата:   19-11-10 14:36

Otto, D700 е хубав апарат - това беше първият ми избор за фул фрейм. Но с времето (или с опита) започнах да се замислям. И въпреки очакванията ми за следващия (може би D800 през март), който да задоволи нуждата ми от малко повече детайлност с предполагаемите си 16-17Mpx (дано само не набутат 24-те mpx на D3X в това тяло, защото мисля, че ще отнесат много псувни от фотографите) и още малко подобрената динамика и шум, в момента, в който поснимах с D3 разбрах, че поршето си е порше, а мерцедесът - мерцедес. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Купувам Nikon D3
Автор: otto   
Дата:   19-11-10 15:09

мхм :) ти знаеш най-добре, щом имаш опит и от двете камери.

Аз с Д3 не съм снимал, но мисълта ми беше основно в това да не ги сравняваме :)

Айде успех :)


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Секция Базар има нов софтуер, който е официален. След дата 20.11.2012 г. няма да може да пишете тук, в старата версия.


Използвайте новият софтуер, като преди това прочетете правилата за него:
НОВА СЕКЦИЯ БАЗАР