Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: 5kan   
Дата:   04-08-08 17:47

Зенит 3М, след това В, Е, ТТЛ, ЕМ, и тленни останки от тях още държа за части :)
сега поддържам 1 и 1/2 Зенит 19 , че нямам друго работещо тяло на М42
много добре са му скоростите - сработват точно, но си е як електромагнит и си трябват батерии поне веднъж годишно

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: doca   
Дата:   04-08-08 18:54

В Зенит 19 има ел.магнит ли, щото не съм имал такъв?
------------------------
Поправям отговора си защото апарат Зенит 19 притежава:
* полуавтоматическое экспонометрическое устройство с измерением света, прошедшего сквозь объектив (система TTL), обеспечивающее установку правильной экспозиции как при съемке со штатным объективом, так и при использовании сменных объективов, светофильтров, насадочных линз, промежуточных колец;
* стрелочную индикацию в поле зрения видоискателя, позволяющую подобрать оптимальное сочетание диафрагмы и выдержки, не прерывая наблюдения за объектом съемки, а также дающую информацию о недостатке и избытке освещенности;
* электромеханический затвор с большим диапазоном выдержек, обеспечивающий хорошую равномерность экспонирования кадра;
* специальную световую индикацию, обеспечивающую быструю проверку годности батарей;
* самосбрасывающийся счетчик, автоматически устанавливающийся в начальное положение при открывании задней крышки фотоаппарата;
* зеркало постоянного визирования, дающее возможность наблюдать за объектом съемки до и после экспонирования;
* светосильный объектив, оснащенный механизмом автоматической диафрагмы, закрывающейся на момент срабатывания затвора или при нажатии кнопки репетитора;
* наводку на резкость, которая может осуществляться как по микрорастру, так и по матовой поверхности, находящимся в центре поля зрения видоискателя;
* взвод затвора и протяжку пленки на один кадр, которые осуществляются легко и быстро поворотом рычага на небольшой угол; рычаг взвода затвора имеет, так называемое "стартовое положение", что повышает оперативность съемки (см. п. 5.8.1);
* механизм взвода затвора и транспортировки пленки, снабженный блокировочным устройством, исключающим возможность пропуска или двойного экспонирования кадра;
* встроенный автоспуск, позволяющий сфотографироваться самому фотографу среди друзей или получить автопортрет;
* замок спусковой кнопки, предохраняющий от случайного срабатывания затвора при нажатии кнопки спуска при длительных перерывах, когда фотоаппарат готов к съемке.



Публикацията е редактирана (04-08-08 19:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: symbiont   
Дата:   04-08-08 21:47

Зенит Е с обективи Helios-44-2 2/58 и Юпитер- 37А, 3,5/135
Това е правено с него и Юпитера:https://photo-forum.net/i/718630...
Не е кой знае какво, но си го харесвам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   04-08-08 21:57

Да! Изглеждах много "профи" с него преди 35 години. С два Юпитера и един хелиос нямаше нужда да ходя на фитнес. Знаеш ли какъв раменен пояс поддържах!!![smile] [smile]
(малкия, не си спомням 85 или 105 мм юпитер беше прекрасен за портрети).

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: ivan.draganov   
Дата:   04-08-08 21:59

юпитерите са добри [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Grandpa   
Дата:   05-08-08 01:13

"Б" (но не че ми е любим, а по-скоро има голяма сантиментална стойност за мен).
Колко кадри съм съсипал с тая ръчна бленда...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: youn   
Дата:   05-08-08 07:28

doca, Зенит 19 е съвсем различен от другите и е с метална щора, сигурно е с електромагнит за скоростите защото без батерия работи само на 1/1000.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: val2007   
Дата:   05-08-08 08:11

"ЗЕНИТ-12С"... от почти 20 години... все още понякога снимам с него. Мери абсолютно точно...
http://www.abfoto.estranky.cz/archiv/iobrazek/193




Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: 5kan   
Дата:   05-08-08 09:11

на Зенит 19 втората щора (затварящата) на затвора се задържа от ел.магнит, управляван от таймер
за любопитните тук има малко пояснения
http://www.zenitcamera.com/mans/zenit-19/feday.html
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: niro   
Дата:   05-08-08 16:49

Зенит ЕМ, но чак пък любим [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: turntablism   
Дата:   15-09-11 17:14

Абе някой има ли Зенит Ам2? Да ми снима отдолу потенциометрите как са настроени и два от лявата част до байонета.. [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: turntablism   
Дата:   15-09-11 20:31

Хайде да не пускам нова тема само за това, някой ще може ли да ми свърши услугата ?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: magnuss   
Дата:   15-09-11 20:50

Моят любимец е Зенит 19, ползвам го от 1990г. Баща ми го беше донесъл от Русия няколко години преди това и мн му се радвах, но това тяло все не ми се даваше и само го съзерцавах жадно отстрани. Докато в един момент не си го приватизирах и повече не му го върнах. Преди това имах Зенит ТТЛ и два Зенит-а 11. На последния от тях поломих затвора и механизма за пренавиване, опитвайки се да си го поправя. За мен Зенит 19 е безотказен апарат, универсален войник в мъгла, дъжд,слънце, сняг и лоши климатични условия. Къде ли не съм го мънкал с мен - по планини и морета и винаги е един добър спътник, макар че си тежи като, се въоръжиш с целия патрондаш от обективи. Основно го ползвам с флектогон 35мм/2,4., такумар смс 50 мм 1.4, юпитер 9 -85/2; биометър 80мм, сонар 135мм/3.5. Закачал съм и други стъкларии по него, най-смешната случка беше с един сонар 200/2.8 мм, с който изщраках 24 кадъра и от тях имаше само 3 на фокус и без шейк. Оттогава си ползвам статив с тежките обективи, припомняйки си с усмивка за моето незнание, неопитност и резила, който сътворих:) Филми- основно Орво в първите години =негативи и диапозитиви, Агфа от старите, имаше и някакви унгарски. След това предпочитах Кодак и Фуджи като негативи.
И сега си снимам с него и Пентакс К2- от време на време, като ми домъчнее за мирис на желатин от стара лента...

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: turntablism   
Дата:   15-09-11 21:03

И аз доста си бях запален по Зенит 19 защото беше единственият Зенит, който знаех аз, имащ скорости под 1/30 и над 1/500, факта че руснакът бе направил машина с метален затвор ме вълнуваше прекалено много:D Така се сдобих с два броя, единият от които беше за части. Веднъж бях до Наско от Дондуков и като му споменах че имам зенит 19... Сподели с мен мнението си: " този апарат сякаш е сглобяван в час по труд и техника" [smilie18] стана ми смешно... Иначе най-много съм ползвал Зенит ТТЛ толкова удобен светломер, позволяваше ми лесна работа. Виждах що годе къде съм около нулата, с лампички е доста по трудно. А любимецът ми пораид чисто сантиментални причини е Зенит 11. Кой ли не е притежавал тази машина. Но когато научих какво има вътре, как работи, и като смених 1 2 затвора вече спряха да ме възхищават Зенитите от серия 12 ( тези със скорости от 1/30 до 1/500 )... Исках да навляза във света на сериа А. Сдобих се с Автомат, АМ2 ( Автомат модернизиран-2 ). Затворът и останалата механика на този АМ-2 са изумителни, поне на мен много ми харесват. Без батерия работи на скорост 1/125 ако не се лъжа. Това е и синхронната му скорост за разлика от серия 12 където тя е 1/30... Интересно ми е дали тук в този форум някой е ползвал Зенит КМ или Зенит АПМ/АПК , готини тела които рядко се намират. Км ми е антипатичен защото е много голям и пластмасов, но АПК е хубава машинка със Копалски затвор и два режима, приоритет на бленда и ръчен... Кои са по редките модели Зенити, които са ви попадали?

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: mitkostoimenov   
Дата:   15-09-11 21:46

При мен се намират Зенит 11( първият ми апарат), ТТЛ,122, Е( който ми е подарък от Иван Драганов), ЕМ и ЕТ, на който скоро изснимах първият му филм. С ТТЛ, ЕМ, Е и 122 не съм снимал все още. За най-красивия смятам Зенит Е. Любим - нямам.

https://photo-forum.net/static/site_pics/161/i_1310848079_86100020.jpg


Тази е със Зенит ЕТ и Пентакон 30/3.5.


https://photo-forum.net/static/site_pics/172/i_1231784591_Cus10001D.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/175/i_1209506305_F1010012a.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/175/i_1181414271_F10200251.JPG



Тези са със Зенит 11 и Хелиос 44-2



Публикацията е редактирана (15-09-11 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Lalinda   
Дата:   15-09-11 22:08

Зенит 12 сд.

Най-сполучливите кадри в профила ми са направени с него.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: stav   
Дата:   15-09-11 23:01

В "невръстна" възраст се сблъсках със сравнението между ЗЕНИТ-Е и EXAKTA RTL 1000. Още не мога да го забравя.

От тогава съм снимал със ЗЕНИТ - Е, ЕМ, TTL, 19, AM, но винаги "с отвращением" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: Славов   
Дата:   15-09-11 23:04

Киев 4

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: митко   
Дата:   16-09-11 00:05

Още помня (а и съм го писал тук преди 5-6 години) на един от първите митинги 1989г. ... Аз съм със Зенит ЕТ или 11, и един профи пита друг профи - на каква скорост снимаш, че ми е свършила батерията? - а профито отговаря - ми тя и моята е свършила, аз се опитвам да помогна, а те видяха зенит и се обърнаха, не признават селеновото мерене. Моите снимки станаха, за техните-не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: turntablism   
Дата:   16-09-11 00:46

А Горизонтите... интересни машинки са..

Отговори на това съобщение
 Re: Любими
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 00:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: yochcovpn   
Дата:   16-09-11 08:31

И аз притежавам това недоразумение на техниката наречено Зенит, моя е 12хр с любимата опция на повечето Зенити отлепено перде.Прекалено е тежък, много бавен, малко скорости,бавна синхронизация с светкавица. Обектива му е добър. По времето на комунизма можеше да си купиш Канон имаше ги свободно в ЦУМ, фотомагазина беше на първия етаж. Аз имах модел Канонет с 40мм обектив и дори сега като гледам снимките му ми харесват повече отколкото сниманите с Практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: violator   
Дата:   16-09-11 18:20


http://www.photohistory.ru/Pictures/Salut-Zenit-80-1.jpg



Кой е снимал с този. Аз лично дори и не съм виждал жив ZENITH 80, но за сметка на това успях да потроша дава от близнаците му KIEV 88 и KIEV 80. Към момента снимам с камера сглобена от двете потрошени. Въпреки, че из интернет обявяват дребни външни разлики между камерите от серията , се оказа, че не всички от детайлите им не са съвместими... например фокусиращия екран на KIEV 88 не пасва на KIEV 80... езичетата, държащи касетата за филма имат съвсем различен монтаж... лостовата система на блендата... и така нататък. В този ред на мисли ако някой познава по - добре серията, нека сподели нещо за ZENITH 80 [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: pefoto01   
Дата:   16-09-11 18:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Любими "ЗЕНИТ"и ....
Автор: violator   
Дата:   16-09-11 18:35

Кефи логото САЛЮТ [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: