Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon закрива EOS-M
Автор: hotsnail   
Дата:   20-10-23 09:47

DPreview

Писах преди, като обсъждахме безогледалните кропки, че тъй ще стане….

А честито….

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-23 12:22

То беше почти ясно. Лошото е че М не може да се ползва на RF, което се явява край за този маунт. Лошо за тези които са инвестирали повече от необходимото в М. За сметка на това М си беше любителска линия с не много скъпи обективи и тела, което е сравнително приемливо да се прекрати.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: kvakioh   
Дата:   20-10-23 12:31

Канон развиват други технологии, не им трябва М

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: hotsnail   
Дата:   20-10-23 13:22

Проблема е единствено ако си се налапал с обективи и аксесоари за тая система. По спомен и Сигма пуснаха обективи за еос-м

Същото като със Сони А системата или всички СЛР системи в момента. До преди година си давал луди пари за обективи и тела. Сега купчина преспапиета.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: Kalimas   
Дата:   20-10-23 13:39

EF-M си беше обречена от старта, защото така и не получи хубави обективи от Canon, дори нямаше заявки за такива, само китови и 2-3 твърди под 50мм. Другото беше EF с преходници или малък избор от трети производители. Сега си има директен конкурент - поорязания R100 + RF китовите са на близка цена на EF-M. А с преходника може да се ползват EF и EF-S.
Единствения вариант системата да оцелее още малко е, някой да направи адаптер с оптичен елемент за RF, но за сега RF е затворен за трети производители.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: baron_barbaron   
Дата:   22-10-23 01:47

Канон много почнаха да ми приличат на AMD като поведение.

На няколко места четох, че уж щели да открехнат РФ за други производители. ама май ще излязат само пусканци.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: quazimodo   
Дата:   22-10-23 07:01

baron_barbaron написа:

> Канон много почнаха да ми приличат
> на AMD като поведение.
>
> На няколко места четох, че уж щели
> да открехнат РФ за други
> производители. ама май ще излязат
> само пусканци.

Значи ненормалните цени на ЕФ и ЕФ-с обективите втора ръка ще станат още по ненормални [smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: asahi   
Дата:   22-10-23 10:24

Само не си мислете, че след като закрива EOS-M системата Канон губи пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: baron_barbaron   
Дата:   22-10-23 12:55

Нищо подобно не си мисля, макар че не го изключвам косвено. По скоро си мисля за създаването на някакъв "лайнъп" с хоризонт в бъдещето, дори и не чак толкова голям и хоп от нищото решават да го спират. Същото правят и AMD заради желанията на акционерите. А дали е печелившо или губещо решение, навярно и те самите не могат да кажат. Ама тяхна си работа, аз така или иначе ползвам Интел и Никон [smilie5] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: asahi   
Дата:   22-10-23 14:01

Интел сменят процесори и чипсети още по-често.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: VladHD   
Дата:   22-10-23 15:36

Не разбрах, какво е общото на AMD и Canon?
Ако трябва да правим аналогии, бъркаме производителите. По-скоро Sony са като Intel. Бълват продукт след продукт, като спират поддръжката на предишните си продукти, да генерират още и още печалби.
АМД поне поддържаха един и същ цокъл за период от 5 години(AM4).

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: kvakioh   
Дата:   22-10-23 19:37

Колко пък да се е налапал някой с тази система?? Трите Сигми и толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: baron_barbaron   
Дата:   22-10-23 19:41

Аз говоря за сокетите на EPYC серията. Ако решиш да правиш ъпгрейд на процесор, трябва цялата система да сменяш. При домашните, да Интел и те ги цвъкат постоянно. Ама чак да спират поддръжка, то няма кой знае какво да й спират. И да съгласен съм и за сони, ама те поне скоро не са си убивали цяла гама (или поне аз не знам да са).

Както и да е. Нека сме живи и здрави, пък решенията на канон, сони, амд и интел са си техни :)

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon закрива EOS-M
Автор: fragranse   
Дата:   22-10-23 23:01

голямо изкОЩение е да мислиш глобално. М Серията на Канон е успешна , но няма шанс пред ер серията. вече повечето марки имат фуллл фрейми, зашшшто ли? какво се случи с никон ,фуджи ,сигма и дори панасоник ? сони и оли+мписки надежди не коментирам!
ОРЕОритети!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »