Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-10-23 20:14

Завръщаме се с фотконконкурса за Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Какви са разликите от миналата година? Наградите са по-големи и фотоконкурса е безплатен.

https://www.bulwildphoto.com/photocontest

тук

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: galinvayov   
Дата:   03-10-23 21:22

В галерията се публикуват всички участващи в конкурса фотографии или само представителна извадка?
Питането ми е свързано с това че преди няколко седмици изпратих свои фотографии които обаче не виждам в галерията въпреки скорошното и обновяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: vgramatikov   
Дата:   04-10-23 10:50

galinvayov

Фотографиите ти нямат художествена стойност и в голямата си степен не отговарят на техническите изисквания. [beer]

Пожелавам успех до година.

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: galinvayov   
Дата:   04-10-23 11:10

Оки.

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: blondy   
Дата:   04-10-23 12:30

Дали бихте показали изображенията който не са одобрени и да кажете,за който момчето пита и какви технически изисквания не са спазени. Мисля ,че би било полезно и за други който биха участвали в конкурса. Стана ми също интересно и агеуменнта,че нямат художествена стойност, не би ли било редно това да оценява журито? Хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: asahi   
Дата:   04-10-23 12:39

Това е пример за отрицателна селекция - какво дане правя, за да успея. Така конкурси не се печелят. Правилният въпрос е "какво да правя", а отговорът е тук. Май не се сещам някъде някога жури да е давало обяснения за избора си.


Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: Mogila   
Дата:   04-10-23 13:58

Много готини кадри има [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-23 10:31

Здравейте,

Регламента на конкурса предвижда това съображение:

"Организаторите на конкурса си запазват правото да отстраняват по свое усмотрение всички произведения, които не отговарят на тези изисквания, нарушават етичните норми или действащото законодателство или по какъвто и да е начин уронват престижа на конкурса."

Конкурса е безплатен и има за цел популяризирането на тази фотография и е изцяло с идеални цели.

Една фотография с липса на художествена стойност и ниско теническо качество не би допринесла нито за престижа на фотоконкурса нито би помогнало по някакъв начин на другите участници, зрители и спонсори. Мисля че това е повече от ясно и без да го споменавам.

Един автор би трябвало да се мотивира, когато не успее да стигне до галерията с избраните фотографии за селекция, а не да търси сметка защо не е там.

Всички сме били начинаещи и всички сме минали през този период.

Ако автора мисли по различен начин е свободен да го докаже чрез участие в други конкурси и предостави постиженията си с цел да аргументира мнението си.

Поздрави. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: galinvayov   
Дата:   06-10-23 12:29

vgramatikov написа:

> Ако автора мисли по различен начин
> е свободен да го докаже чрез
> участие в други конкурси и
> предостави постиженията си с цел
> да аргументира мнението си.

Въпреки че не мога да представя постижения от други конкурси, ще си позволя да кажа няколко думи.
Според мен моите фотографии отговарят на чисто техническите изисквания, заснети са диви птици в тяхната естествена среда. Размера и формата са според изискванията.
За да изпратя конкретните изображения е ясно че съм направил подбор и съм извадил едни от най-добрите ми, не само според мен, изображения.

Попитах защо не се виждат в галерията не с цел да държа някому сметка, а чисто и просто да кажа: "Хей пратих едни снимки, получихте ли ги? Някакви проблеми с тях?"

Когато нямаш обратно известие за успешно изпращане или друг видим признак какъвто би бил показването им в галерия. Какво да направиш? Питаш.
Ето получих отговор.
Да, не ми хареса факта че неща оценявани от други хора като хубави, са определени като боклук.

Разбирам че се търси един определен изглед в галерията. Като се разлисти и на всяка снимка да си викаш: "Баси майката..!", а не: "Баси майката..!", "Баси майката..!", некво пиле плува у вода...

За мен, това което съм заснел е добро, очевидно не достатчно добро и хармониращо с останалите предложения и поради тази причина няма да участва в подбора.

Пожелавам си за напред, повече слука и по-добри кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: CDman   
Дата:   06-10-23 12:43

@galinvayov.

Споделям разочарованието Ви. [smilie2]

Аз също недоумявам защо отпадналите фотографии не са в отделна галерия за да могат и другите участници да се уверят, че наистина не отговарят на критериите, но който организира конкурса - той определя правилата.
Ако конкурса преди е бил платен, сега е безплатен, с подобна "мотивация" догодина ще плащат за участие.[smilie3]

п.п. Замислих се какво ли ще стане ако @vgramatikov се прибере някой ден у тях и жена му му каже: По мое еднолично усмотрение, колата ти не отговаря на екологичните норми и я шитнах на вторични.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-23 18:07

Към формата за участие има нотификация когато кадрите са изпратени успешно.

Всяко допълнително качване и селектиране на кадри, създаване на галерии го правя сам.

Този сайт е направен в свободното ми време с идеални цели и със собствени средства.

Благодаря за разбирането и "съпорта". [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: seymour_sz   
Дата:   13-10-23 13:43

Аз имам два въпроса:
Първият е само показаните в галерията на конкурса снимки ли са допуснатите до момента за участие в конкурса, или има и други, които са допуснати, но не са популяризирани в галерията?
Вторият е във връзка с участието - ако, както е случая с колегата, някой изпрати максимален брой снимки - 3 в случая, и нито една от тях не бъде допусната, има ли възможност да изпрати нови три, и така докато все пак му бъдат допуснати разрешения брой снимки, или има право само на един опит и финала е свирен?

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-10-23 15:00

Остават 17 дни до крайния срок. Поздрави. [beer]

seymour_sz.
1. Да. Глерията се ъпдайтва от време на време.
2. Може да.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: seymour_sz   
Дата:   13-10-23 15:22

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: novi4ok   
Дата:   14-10-23 01:08

Ако това, което виждам в галерията е нивото на конкурса, тогава разбирам учудването на galinvayov, че снимките му са отхвърлени. Съдейки по "одобреното", което очевидно "отговаря на техническите изисквания и има художествена стойност", значи galinvayov е изпратил размазани снимки на гълъби в парка, направени с телефон моторола, модел 2004 година... [smilie18]
Не се заяждам, смешно ми стана. Нелепо е! И ми припомня една подобна случка от преди години: БГ Прес фото не допуснаха до конкурса си нито една снимка на колега, който работеше за най-големите медии в света, а после една от недопуснатите снимки влезе в Снимка на годината на Ройтерс... Та такива ми ти работи за критерийте и "погледа" на българските организатори и журиращи. И въобще за българските класации. Изглежда фотографските ни конкурси не са много по-различни от родните "Мис свят" и "Мис вселена" [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: ZENON   
Дата:   14-10-23 02:08

Без лоши чувства или заяждане, но каква точно "художествена" стойност имат ъъъ... подписите на някои фотографи в/у техните кадри?
Иначе чудесните кадри на Стоян Иванов, са готови за ФБ, където всеки пипнал нещо, което снима е вече "Photography".

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: asahi   
Дата:   14-10-23 13:26

Всеки фотограф, който участва в конкурс, предварително трябва да е свикнал с мисълта, че ще бъде оценяван от жури, чиито критерии могат да не съвпадат със собствените му такива. Това е изкуство, а не лека атлетика.

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-10-23 21:33

novi4oк с коя друга глаерия с безплатно участие и такива награди сравняваш нашата? Освен това като говориш за "ниво" е добре да имаме възможност да наблюдаваме твоята лична демонстрация на ниво като автор.

ZENON правя извесни компромиси където те са приемливи. Все пак това е организация с идеална цел и тя е подпомага младите автори с информация и полезни съвети, да раздава награди и да предоставя сцена за изява.



Публикацията е редактирана (15-10-23 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: DreamDragon   
Дата:   16-10-23 21:51

Привет!

Случайно се зачетох в тази дискусия и ми става много забавно. Особено това, което сте включили в "диви животни". Мешестите животни или мекотелите сякаш не влизат в изброените групи, подходящи за конкурса, а пък медузите, калмарите и октоподите са представители на морската фауна. Ракообразните не са насекоми, но не са включени, въпреки че и сред тях има представители на морската фауна. А земноводните, рибите, изключени ли са? Да бяхте специфицирали, че става дума за гръбначни животни и то за определени три класа от тях.

Колкото до това, че инициативата е да подпомагате младите автори "с информация и полезни съвети...да предоставя сцена за изява", някак не се връзва с действията, които виждаме в тази нишка.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: ddantgwyn   
Дата:   16-10-23 22:01

vgramatikov написа:

> … Все пак това е организация с идеална цел и
> тя е подпомага младите автори с информация и полезни
> съвети, да раздава награди и да предоставя сцена за
> изява.

Малко ми е трудно да свържа в едно горният цитат и този отдолу:

> Фотографиите ти нямат художествена стойност и в
> голямата си степен не отговарят на техническите
> изисквания.

Така не се подпомагат млади автори (imho). За предоставянето на сцена за изява няма да споменавам пък изобщо.


Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: galinvayov   
Дата:   17-10-23 08:58

Въпреки че понятието "диви животни" може да бъде разглеждано много широко, явно това не може да е основание за допускане на всичко смятано за диво. Организатора си решава кое става и кое не.
Темата на конкурса е такава, а най-точната и дефиниция може да се види като се разгледат победителите от миналата година.
Първо място, сърна, второ орел в динамична поза, трето пеликан също в динамична поза.
Следователно предпочитаните групи животни са хищници или такива които са обект на лов, не срещани в градска среда. Това може да се използва като отправна точка при участие.

ПП Като стана въпрос за млади автори, хрумна ми идея за поощрителна награда "Дебют на годината". Присъжда се на най-добрата фотография измежду участващите за първа година автори.



Публикацията е редактирана (17-10-23 11:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: novi4ok   
Дата:   17-10-23 23:52

Автор: vgramatikov
Дата: 15-10-23 21:33
.
.
.
.
.


Абе писах, ама... Жив и здрав бъди, ще ти го спестя.
[smilie7]



Публикацията е редактирана (18-10-23 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: seymour_sz   
Дата:   18-10-23 00:34

Аз има и още един въпрос, който ми възникна при прегледа на изискванията - пропорциите на снимките трябва да са само 3:2 или 1:1 - това е свързано някакси с печат впоследствие, или се търсят само кадри от Канон/Никон и други с фулфрейм пропорции от 24:36? Питам не за друго, ами защото ако реша да участвам, аз снимам с Олимпус, и кадрите ми са 4:3, което означава да кропвам и преоразмерявам всяка една снимка. Не, че са шедьоври, но все пак още при снимането съм търсил някаква композиция, която може и да се развали при промяна на пропорциите...

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: victory13   
Дата:   18-10-23 00:48

Пичове, и групата във фейса, и сайта, и това тук, отдавна са "уан мен шоу"...
На който му се занимава, успех !

От друга страна мисля, че трябва да му се даде шанс за изява на Веско, за да може в бъдеще да се намери и вярната формула...

Отговори на това съобщение
 Re: Български фотограф на диви животни на годината 2023 на BulWildPhoto.com.
Автор: vgramatikov   
Дата:   19-10-23 17:22

Отговарям на всички въпроси и забележки.

DreamDragon
Може да прочетеш условията в регламента:

"Приемат се само изображения на диви животни. (птици, бозайници, влечуги и представители на морската фауна заснети в техния естествен хабитат). Снимки на насекоми не се приемат.

Не се приемат изображения на домашни животни, животни в плен, животни от зоологически градини и други п0добни".

ddantgwyn
Вече ти отговорих. Пожелавам следваща година да публикуваш по-добри неща. Поздрави.

novi4ok :) [smilie23]

seymour_sz
"За участие се приемат файлове във формат JPEG в пропорция 3:2 или 1:1. Препоръчителният размер за оптимална визуализация на изображението е 1920 px по дългата страна. Да не се изпращат по-големи файлове или файлове в пълна резолюция. Те ще бъдат изискани за верифицирането на съответната наградени фотографии."

victory13
Винаги са били уан мен шоу.

Поздрави на всички. Напомням че в край на сметка всеки си има мнение и виждане. Това е моето виждане и то подлежи на промяна във времето. Това е първата така платформа, която ви предоставя сцена и шанс да се изявите, спечелите награди, да научите нещо и то напълно безплатно.

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »