Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на обектив
Автор: d1r3c7   
Дата:   01-04-23 08:56

Здравейте ,

Взех си CANON 250d , искам да ми препоръчате обектив, който може да снима на далече и да има добър Фокус( да речем, че има много хора на снимката събитие и искам да фокусирам определен човек) гледам на tamron 70-300 ,но не намирам за моят модел фотоапарат какво да взема.

Благодаря на всички предварително който, ще
Ми помогнат и се извинявам, ако не съм пуснал темата както трябва .

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: asahi   
Дата:   01-04-23 09:31

На този фотоапарат ще му подхожда този обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   01-04-23 10:36

Явно това събитие ще се снима от балкона на 8-мия етаж[smilie5] Наистина няма да намериш по-добро съотношение цена/качество от предложението на Асахи. Дори и без СТМ да намериш обектив от втората серия, пак ще е добро попадение. Оообаче, и в двата случая, дали нов или втора употреба, ще трябва внимателно да подбереш бройката, за да си сигурен, че няма фронт или бек фокус с твоето тяло, което за съжаление не разполага с настройки на автофокуса.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   01-04-23 12:41

Здрасти, нещо много добро за канон е Canon 70-200 f4 L is.
Този обектив е страхотен и на кроп тяло, функционира супер точно! Стабилизацията е много добра. Със сигурност може да се намери запазена бройка на старо изгодно. Ако бях на твое място бих взел него без да се замисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   01-04-23 13:52

Mogila написа:

> Здрасти, нещо много добро за канон
> е Canon 70-200 f4 L is.
> Този обектив е страхотен и на кроп
> тяло, функционира супер точно!
> Стабилизацията е много добра. Със
> сигурност може да се намери
> запазена бройка на старо изгодно.
> Ако бях на твое място бих взел него
> без да се замисля.


Прав си както винаги[smilie5] Щом не е подсказан бюджет, значи можем да си предлагаме всичко, дори 70-200/2.8L, който е още по-страхотен и аз определено го предпочитам пред твоето предложение, особено за тяло 250Д[smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   01-04-23 14:23

quazimodo разликата в цената, големината и теглото на ф4 и ф2.8 е голяма. Съвсем различни неща са.
Ф4 версията е точно подходяща за хора искащи добро качество, много добър фокус, но с по умерен бюджет. Абсолютен топ обектив по отношение цена/качество за хоби цели. На старо може да се намери за около 450 евро, което е супер!

Имал съм различните варианти и имам в момента 2.8 версията, та говоря от личен опит и с кроп и с фулфрейм тела. 2.8 е смешно изобщо да споменаваш тук.



Публикацията е редактирана (01-04-23 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: perspectiff   
Дата:   01-04-23 18:22

Непопулярно мнение, тъй като фиксираната дължина няма да позволява лесно пре-кадриране, тъй като ще трябва да се местиш ти самият, но 85 1.8 или 100 f2 би бил нелош телеобектив за твоя апарат.

Пример

Предложението ми изхожда от факта, че е лимитирано до 450-500лв бюджет.



Публикацията е редактирана (01-04-23 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   01-04-23 20:48

perspectiff става, но ако имаш две камери. За снимане на събития с една камера си трябва зуум обектив. Иначе е много неудобно да се сменят постоянно обективи.

Аз ползвам за събития две камери. На едната примерно 35мм, а на другата 85 и там сменям с 50. Но с една камера е кофти с твърд обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: perspectiff   
Дата:   02-04-23 09:30

Добре казано ^

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: hotsnail   
Дата:   02-04-23 10:27

Предвид, че човека плющи с кропче, трябва да гледа 24, 35 и 50мм според упътването на могила.

А за зум модела за събития е нещо от типа на 17-55/2.8. Това 55 достатъчно приближава за лица……

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   02-04-23 11:35

hotsnal за много събития трябва дълъг зуум обектив. А някои се снимат само с такъв. За това и си пазя моя 70-200 2.8. Иначе не бих го препоръчал на никого, защото е супер тежък.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: georgioiv   
Дата:   02-04-23 17:06

за 250D - определено обектива, който Асахи показа. Но задължително да е STM варианта, има ги употребявани, не са скъпи. Лек, пластмасов, тих - за парите си е с чудесно качество. Ползвал съм гоп и на кроп Canon и на фулфрейм Сони и на Фуджи.. Навсякъде се справя чудесно. Заради Сонито, на моя съм му отпилил задната част, има с MC-11 много хубав фокус за снимки. За видео - няма. Взимал съм го и с фуджи-то, с преходник, като травел зум - повече мисли като фокусира, но върши работа. И да го счупиш или изгубиш, няма да ти е жал.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   02-04-23 19:55

70-300VC Tamron e eкстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: d1r3c7   
Дата:   04-04-23 06:55

Благодаря на всички,

Намерих втора употреба EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM чакам утре да дойде, ще взема и фотоапарата за какво да гледам след като използван, освен за драскотини и отблясъци на снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: Mogila   
Дата:   04-04-23 09:59

Да са на фокус снимките :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: chukov   
Дата:   04-04-23 11:44

Най-добрият съвет го е дал asahi

Той правилно е съобразил, че щом не си имал пари за нещо повече от 250D, то няма за какво да ти се предлага 70-200 4IS

Въпрос на рационален избор

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: asahi   
Дата:   04-04-23 13:22

Айде идвай довечера на изложба на Сашо, че да те черпя една бира.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: lamerko   
Дата:   04-04-23 13:34

250D е с DPAF матрица - за фокус логично е да се търси STM обектив. Разбира се, това няма значение само когато се използва фазовия фокус, което може да достигне до 100% в случаите, когато не се снима видео. Предложения зуум не е лош, но наистина зависи коя фокусна система ше използваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: chukov   
Дата:   04-04-23 14:53

asahi написа:

> Айде идвай довечера на изложба на
> Сашо, че да те черпя една бира.

Е, то аз ако не дойда, няма да има изложба

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »