Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Графичен таблет
Автор: yordanavusheva   
Дата:   17-01-23 00:09

Здравейте от доста време съм хвърлила око на таблетите на apple, но тъй като в момента нямам възможността да дам толкова пари за таблет и писалката, съм се спряла на идеята за графичен таблет. Искам да питам за тези, които имат дали е подходящ за работа във photoshop и illustrator става въпрос за рисуване на логота и общо взето typography, както и рисуване на doodles, които да се добавят на дизайни. Доста незапозната съм по тази тема и ще се радвам на всякакви отзиви и препоръки за графичен таблет [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: asahi   
Дата:   17-01-23 00:45

Да, графичният таблет е точно за това. Ако ще ти става професионален инструмент ще ти трябва таблет с размер минимум А5. По-малките са подходящи за деца и за игра.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: Synthy   
Дата:   17-01-23 10:26

XP Pen (профи серията), HUION също. Гледаш с 8192 нива и 5080 lpi и се радваш на хубав инструмент. Аз имам впечатления от XP Pen, но и за другите съм чувал доста добри отзиви.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: lamerko   
Дата:   17-01-23 12:08

Wacom - евтини и качествени. Размер по личен избор, добре е някъде да пипнеш и да решиш, а не да взимаш по картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: jey6   
Дата:   17-01-23 13:38

wacom - евтини?

Иначе,
Intuos Pro Medium е стандартният модел, който бих препоръчал.

Huion като цени и качество са добри. Особено ако говорим за алтернатива на Синтик.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: lamerko   
Дата:   17-01-23 14:13

jey6: да, евтини са. Разбира се, има няколко серии, но малките започват на цени от под 100 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: ATHOM   
Дата:   17-01-23 14:16

Ползвам Huion HS610 от три години в Лайтруум и Фотошоп - 0 оплаквания. Не мога да го сравня с други таблети, тъй като не съм ползвал, но ми върши работа безпроблемно.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: ipolit   
Дата:   17-01-23 15:27

Дори и малки таблети вършат добра работа ако му разбираш. Жена ми с един много малък Wacom си рисува всякакви неща, ама е художник. За мене е абсолютно неинтуитивно и не мога да съединя две точки ако си вдигна ръката.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: Kovandzhiev   
Дата:   17-01-23 18:16

Wacom всичко друго е компромис.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: victory13   
Дата:   17-01-23 20:42

Това е доста силно, и вече доста невярно твърдение.
Имам Wacom за рисуване, голям размер, и напоследък не съм го включвал за сметка на Gaomon S620, който е среден размер 16х10 см поле за работа. За нелепата си цена от 21 евро в момента надали има по добро предложение по цена/възможности отношение. В немския амазон марката има и други предложения.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-01-23 23:43

Имам графичен таблет Wacom Intous, за рисуване и лиго-та не го ползвах, само основен ретуш, че ми е малко по удобно с мишката … ама както се спомена по-горе да гледаш в монитора и да “пишеш” долу на бюрото си е малко неудобно. От скоро имам iPad Pro с евтина китайска писалка. Ами родих се човек! Там където и каквото драскаш или пипаш е все едно го правиш на лист хартия (образно казано). Трудно ще се върна на графичен таблет, освен ако не се използва директно върху дисплея, поне аз де…

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: Synthy   
Дата:   18-01-23 08:15

Kovandzhiev написа:

> Wacom всичко друго е компромис.

Това може да го каже само човек, който никога не е пипал друго. Не, че е драма, но Wacom от години имат сериозна конкуренция в изборените по-горе марки на по-добри цени.

Относно рисуването на таблет, а гледането в монитор - свиква се за седмица :) После се чудиш как си работил толкова време без писалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: CDman   
Дата:   18-01-23 14:01

Говорите за различни неща.

Едно е графиченм таблет тип "подложка за мишка", по която се "пише" с писалка.

Друго е графичен таблет от вида на Ваком, който е един вид втори екран на компютърa, а съвсем друго таблет, като автономно устройство на което могат да се инсталират приложения за което най-вероятно пита потребителката.

Щерката има Wacom Cintiq 22. Де факто таблета е вид усъвършенстван тъчскрийн, който се включва в USB и HDMI, а на компа се инсталира драйвер с който таблета се "центрова". Работи се с всички софтуери, които са инсталирани и вървят на компютъра, като писалката играе роля на мишка.

Иначе казано към цената на Ваком-таблета трябва да се прибави и компютър.

Това е накратко.


Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: vaslav   
Дата:   21-01-23 09:15

Имам един излишен HUION Inspiroy H580X, отворен само за проба, неизползван повече. Опитах да го ползвам за обработка на изображения, но не ми е удобно с него. Може би за рисуване ще е добре. Ако някой прояви интерес може да го спазарим.



Публикацията е редактирана (21-01-23 09:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: val_pi   
Дата:   30-01-23 13:29

гн.Васлав писах ви на лични за цената на таблета

Отговори на това съобщение
 Re: Графичен таблет
Автор: dilomski   
Дата:   31-01-23 20:37

Илюстратор съм от доста години. Минал съм през Wacom Bamboo, Intuos Pro. Имал съм и 2 в 1 лаптоп като Lenovo Yoga. От 3 години съм с iPad Pro 12.9 и разликата не може да се опише. Направо преоткрих кефа от дигиталното рисуване. И това го казвам, като човек, който беше твърд противник на ябълката!

А главоболията с драйверите на Wacom е направо отделна тема. Никога повече тази марка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »