Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: iasen2   
Дата:   02-01-23 15:11

текст

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: asahi   
Дата:   02-01-23 15:46

Интересни репортажни кадри има в колекцията. Тази на Дмитро е по-скоро художествена и режисирана, но щом така са решили - добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: kvakioh   
Дата:   02-01-23 17:22

Добри са репортажните.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: novi4ok   
Дата:   02-01-23 23:42

Нещо не съм впечатлен. Лесно могат да се проверят класациите през годините и да се направи сравнение. Според мен през последните години нивото все повече спада, уменията западат, а професията се профанизира. Моите уважения към снималите (не мога да ги нарека колеги, защото не съм на тяхното ниво), но дори като лаик мението ми има някаква релевантност, защото фотографията не се създава сама за себе си, а е ориентирана към публиката. Както музиката, киното, живописта и всичко останало. Ако не предизвиква емоционален отзвук в зрителя/слушателя, как може да бъде наречена "добра"? Единствемият кадър според мен е от влака...


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: asahi   
Дата:   02-01-23 23:50

Възможно е ние да не сме публиката, към която са ориентирани някои от фотографиите.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: mihalo   
Дата:   03-01-23 03:01

Трябваше тридневна анонимност първо...

Редакция: То, затова си е тази "цедка", да видим кое аджеба става. [smilie8]

П.П. "The Guardian" вече не е повече от таблоид.



Публикацията е редактирана (03-01-23 03:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: deerstalker   
Дата:   03-01-23 07:52

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: CDman   
Дата:   03-01-23 10:03


В последно фотокласациите (колкото и престижни да са) все повече ми заприличват на "Конкурсите за красота" на Митьо-Пищова.[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: Imaginarium   
Дата:   03-01-23 11:49

novi4ok написа:

> Нещо не съм впечатлен. Лесно могат
> да се проверят класациите през
> годините и да се направи
> сравнение. Според мен през
> последните години нивото все
> повече спада, уменията западат, а
> професията се профанизира. Моите
> уважения към снималите (не мога да
> ги нарека колеги, защото не съм на
> тяхното ниво), но дори като лаик
> мението ми има някаква
> релевантност, защото фотографията
> не се създава сама за себе си, а е
> ориентирана към публиката. Както
> музиката, киното, живописта и
> всичко останало. Ако не
> предизвиква емоционален отзвук в
> зрителя/слушателя, как може да
> бъде наречена "добра"?
> Единствемият кадър според мен е от
> влака
Макар да съм донякъде съгласен с теб, по-скоро бих казал, че не толкова нивото на фотографите запада, колкото това на кураторите и журитата. Все още има много хора , които правят страхотни кадри, но профанизацията за мен идва от хората които селектират.
Същия е казусът и с музиката и другите изкуства. Има срахотни банди п освета, но те остават никому неизвестни именно поради естеството на бизнеса и начина на поднасяне към публиката. Нека не звучи конспиративно, но за мен умишлено всичко се опропастява и опорочава с цел повсеместно затъпяване на аудиторията.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: nyamago   
Дата:   03-01-23 13:52

mihalo написа:

> П.П. "The Guardian" вече не е повече от таблоид.

Комунистически таблоид. Леко отклоняващ се от 'правата линия': след дълги години твърда борба за пролетариата и срещу капитализЪма, сега обръща не по-малко внимание и на всички джендърски течения и каузи, става все по-политкоректен. Не съм му целева аудитория, но явно си има достатъчно публика.

А тия 'снимки на годината' не представляват дори виждането на редакцията, а са личния субективен 'вкус' на един младок, познат в медийните кръгове с изявени ляво-либерални и ЛГБТ интереси. Нищо лошо, но е ЛИЧНА подборка - да не се бърка със Снимките на Годината на World Press Photo! (Който ги е забравил, гугълнете да видите разликата и във фотографско качество, и в журналистическо послание). Там ги избира многочленно независимо жури измежду хиляди фотографи и десетки хиляди снимки - просто няма сравнение с тая 'колекция'...

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: novi4ok   
Дата:   03-01-23 21:32

Приемам допълнението и като се замисля - прав си. Но нали селектиращите и журитата са хора, произлезли точно от тези среди? Те не падат от космоса. Има нещо гнило в Дания [smile] Или ние вече сме стари и изкривени... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: nyamago   
Дата:   03-01-23 23:10

novi4ok написа:

> Но нали селектиращите и журитата са хора,
> произлезли точно от тези среди?

Не само и не точно от същите среди. В частност на WPP журито е многочислено (не помня 30 души ли бяха или повече) и не всички са фотографи. Някои са фотографи, но не фотожурналисти. Други са журналисти, но не фотографи. А има и изкуствоведи, културни деятели и пр. личности с репутация и вкус. При това са и от всевъзможни националности и възрастови групи. 'Колективният им вкус' далеч не е хомогенен, не са като 'от калъпа' на някакви среди, от които да са произлезли. В едни кръгове (по-ранните) решения се взимат с осредняване на оценки, а в други (по-късните) - с консенсус на място и на живо. Който консенсус много трудно се постига, но значи много.

От личен опит (бил съм в журита на някои по-малки международни конкурси) знам колко различни вкусове и мнения се събират на едно място, уж всички са 'от същите среди'. И се спори дълги нощи, защото всеки има мнение, а чуждите мнения взаимно се уважават, макар различни. И накрая знаеш, че макар да не е твоя личен избор, наградената снимка наистина заслужава.

А в горния случай имаме едноличен избор на незрял човек, който има претенции за журналист, но дори не е фотограф. ОК - но редакторите от Гардиън поне да му бяха сложили заглавие "Моят избор снимки от годината" а не да го оставят като да е редакционна подборка.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: jingov   
Дата:   03-01-23 23:25

Има ли БГ фотограф сред наградените?
Как са стигнали до този си кадър!?
Плюенето/омаловажаването/неглижирането/отрицанието на заслуга/гите ли е най добрата черта в БГ ?
Избивате ли комплекси!?
Какво знаете за тези човеци? За моментите, дните и нощите, за ситуациите, че сте в правото си да критикувате?
..........................................................................

[smilie23]

Реално...!





п.п. Един от моментите, в които съжалявам, че съм член на този форум.


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: hotsnail   
Дата:   03-01-23 23:46

няма ядове. Гугъл още преди няколко години написаха AI за оценяване на изкуство. Няма я да гледате леви комунисти да избират снимки. За всички ще има персонално избрани по еднакъв алгоритъм най-добри снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: CDman   
Дата:   04-01-23 08:39

Е как така AI ? [smilie8]

Как ще си заработва хонорарите безпристрастното журЕ ,a ,a ? [smilie5]
Не мой то така ! [smilie7] ДолО AI, УУУУУУУУУУ. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: Grimjaur   
Дата:   04-01-23 17:58

Снимката от басейна ме впечатли.

Отговори на това съобщение
 Re: Най-добрата фотография за 2022г обявена от Guardian
Автор: mihalo   
Дата:   05-01-23 01:26

Между другото... колко ли скучен щеше да е светът без глупости... (по възможност не нашите);))?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »