Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony a7 mk i за видео от монопод?
Автор: cvetanov95   
Дата:   03-10-22 00:12

Здравейте. Обмислям закупуване на 1вата версия на апарата, с цел заснемане на видео. Но няма вградена стабилизация в тялото, само китовия обектив (ще ползвам предимно него) има.

Въпросът ми е ще ми върши ли горе долу някаква прилична работа (няма да ползвам гимбъл), или да не се надявам.

Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 mk i за видео от монопод?
Автор: asahi   
Дата:   03-10-22 00:18

Ако се научиш да ползваш монопода както за статични сцени, така и за динамични, ще върши работа. Ако не се научиш няма да върши. Само че истинският монопод за видео не е лек и не е евтин.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 mk i за видео от монопод?
Автор: hotsnail   
Дата:   03-10-22 01:13

За видео разрови форумите като че а7р беше по-добрия. Ама а7р2 или а6300 са първите, дето всичко им работи във видео май поне горе долу.

Защо не загледате кроп камера като а6300? Много ли е по-скъпа? Колкото и да е странно мисля, че ще е по-добре. Дори а6000 предполагам ще е по-добре. Това дори с микроскопичния 16-50 китак

Стабилизацията в тялото на камерата или обектива Ви е последния проблем. За видео ползват съвсем други стабилизации - гимбали, разни сложни неща които държат камерата ……. Моноподи, стативи……….

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 mk i за видео от монопод?
Автор: tanerAA   
Дата:   22-10-22 18:57

Според мене по добре един Статив или едно Ронинче монопода е добре за снимки когато ти тежи обектива 5килограма...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony a7 mk i за видео от монопод?
Автор: bmvtooo   
Дата:   23-10-22 11:24

На мен приятел ми препоръчваше А6400, но ми бе прекалено скъп (за нов апарат става дума). За това си взех Sony ZV-E10 с китовия обекив. Снима 4К видео и има вграден електронен гимбъл (така да се каже). Абе прави доста стабилизирано видео дори и от ръка. Което е по-неудобно от това да е с монопод. Погледни и него ако искаш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »