Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   14-09-20 19:24

От пролетта снимам с Канон 70D и 400 f/5,6 без стабилизация.
Натрупах известен опит и има неща, които не ми харесват в моята система.
1.Фокусът на отдалечени обекти, не винаги е убийствено рязък, дори когато фонът е небе. И като седна вкъщи на обработката при 100% дигитално увеличение, картинката често е леко замазана.
2. Фокусът много се влияе от фона и поради това загубих не малко прекрасни сцени, което изключително ме дразни. 2.1. Нямам следене на обекта.
3.Далекобойността в доста случаи не ми достига, въпреки, че пълнокадровия еквивалент ми е 648 мм.
Каква система бихте ми препоръчали.
Колебая се между
Никон d 500 и 200-500/5.6
Сони а6600 или а9 и 200-600/6,3
Канон а6 и моя обектив 400/5,6 с перспектива 800/11 или 500/4

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: capos   
Дата:   14-09-20 19:37

Моят избор беше Nikon D500 и 200-500/5.6. За Sony не знам. Canon директно ги отписах. Нямат кропка, която да е еквивалентна на D500. За R5 пари нямам, а новите стъкла на f/11 са по-скоро туристически, предвид че често на f/5.6 съм на границата, а дори изпускам кадри заради ниска скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: victory13   
Дата:   14-09-20 19:40

Здравейте,

Защо не опитате да продадете 70d, и да се напънете за 80d... Има разлика, и то доста, ще имате и следене... Говоря от личен опит.
Можете да осъществите и другите варианти, но си мисля че ще са доста по-бюджетни...

Успех! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: capos   
Дата:   14-09-20 19:52

Е аз точно Canon 80D смених с Nikon D500.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: krassi04   
Дата:   14-09-20 20:11

От доста време снимам с А7м3 и Сони 200-600.Добра комбинация е но според мен със Сони А9 е най-добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   14-09-20 20:26

200-600 с А7р3 работи сносно. Има доста място за подрязване ако не стигнат мм-ите

А9 или а9м2 си е друга работа - 20 фпс .....

Преди го ползвах с 400/5.6 но е сравнително трудно, защото има АФ само в централната третина по дългата страна.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: hansto   
Дата:   14-09-20 20:59

Зависи дали ще се ходи много с обектива и дали ще се снима със статив. Никон 200-500 е добър, но тежък. Сигма 100-400 няма кило и е предназначен за снимане от ръка. Чудесен на 400мм

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   14-09-20 21:40

Смени 70д с 7д марк 2

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   14-09-20 22:45



krassi04 написа:

> От доста време снимам с А7м3 и Сони
> 200-600.Добра комбинация е но според
> мен със Сони А9 е най-добре.
>

Краси точно теб искам да те питам, като най- активен с 200-600 на Сони. Предполагам, че снимаш от ръка, не ти ли натежава по някое време?
Друго което ми прави впечатление, че при повечето твои снимки има характерно замазване на образа например
https://photo-forum.net/i/2311876
https://photo-forum.net/i/2311649
https://photo-forum.net/i/2311116
предполагам, че това се дължи на голямо увеличение (кроп) в последващата обработка? В такъв случай с а9 нещата ще са още по-зле, заради по- малкото пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   14-09-20 23:10

capos написа:

> Е аз точно Canon 80D смених с Nikon D500.

Защо го направи? Гледам, че си снимал със 600мм, вероятно е бил Сигма? Предполагам, че не е толкова бърз като канонските обективи.
Намираш ли съществена разлика в автофокуса между 80d и d500 и в какво се състои?

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   14-09-20 23:12

LorDDemoniC написа:

> Смени 70д с 7д марк 2

Това е най-бюджетния вариант, но не съм сигурен, че ще има голяма разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: krassi04   
Дата:   14-09-20 23:39

Да, тежък е обектива, но аз съм му свикнал, снимам от ръка, но в повечето случай подпирам се на коляното.А за Сони А9, той е също 24мп,като А7м3.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: vanko_2   
Дата:   14-09-20 23:42

Какъв е този Канон а6?
Аз щракам с Канон доста време. 800/11 не препоръчвам, това е голям компромис. Проблем е, че Канон се отказаха от 7Д марк 3, и че спряха кропките от 1Д Марк серията след 4 версия. Маркетингово подхождат към по-широкия пазар и всичките им нови кропки са голям компромис за уайлд фото. Иначе белите каноски стъкла си заслужават отвсякъде. Универсални варианти без компромис няма. Откъм "далекобойност" мисли за прикрито приближаване към обектите.Това е част от този тип фотография. Разбира се ако се търси макс детайл, което не е задължително [smile]



Публикацията е редактирана (15-09-20 00:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: capos   
Дата:   15-09-20 00:24

Снимах с 80D и Tamron 150-600 G2. В сравнение D500 и 200-500/5.6 старата ми система много по-често хващаше неточно фокус, както и не се справяше добре с динамични сцени и следене на движещи се обекти. Мисля че причината беше, както в обектива, така и в камерата. Canon 7d m2 със сигурност ще е по-добре в това отношение. Въпреки че не съм снимал с него обаче не мисля, че някой ще възрази, че D500 e по-добрата камера. Следящият фокус на D500 е бърз и точен. Все пак имай предвид, че ако обектът е малък фокусът винаги ще ти бяга на фона. Динамичният обхват е много добър. Скоростта на снимане е впечатляваща.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: Yog   
Дата:   15-09-20 01:57

kes, разгледах снимките, които си качил в профила си. не се коси много-много за следващия си апарат. ти можеш да ги снимаш пустите птички. то тва е основното. каквото и да си купиш, по-модерно и добро от сегашната ти камера, ще даде резултат. дето се вика - няма как да сбъркаш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   15-09-20 07:35

О ще има , 70д има проблеми с фокуса ... 7д м2 има прекрасен микроаджъсмънт ... Не се набутвай излишно много пари за смяна на системата ...

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: dilomski   
Дата:   15-09-20 10:06

Купих си D500 Още като излезе през 2016-та.
И през 2020 не виждам коя кропка ще го бие като автофокус. Който е снимал с тази камера знае за какво става въпрос. Безогледалките за екшън въобще не ги броя.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   15-09-20 10:37

D500 е балансът. 7D mkII е алтернативата не толкова балансирана от Канон. 1Dx mkII, Sony A9 mkII са небюджетните и по-добри технологично апарати.
D500 неслучайно достатъчно много като хора са си го запазили с телеобективи, въпреки че са преминали на безогледалки.
В случая прехвърлянето към Никон ще е лесно, към Сони изисква повече £€$, Канон само тялото да е 7D mkII.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: imartin   
Дата:   15-09-20 14:37

D500. Безогледалните все още не са за екшън уайлдлайф, колкото и да са напреднали в сравнение с преди. Да видим новите Канони, но с тези прегрявания не само на видео, но и на бързи серии;с бързото изхабяване на батериите и с крехките си тела - едва ли. За D500, понеже е кроп тяло, с повече шум на високо ИСО, по-добре по възможност по-светлъл обектив - ф2,8-4. Дори да е 300 мм с кроп фактора ще дава 450 мм, приравнено на фул фрейм, което, ако наблегнеш на укриването е напълно достатъчно. Отлично ще работи и с конвертор х1,4 (=630мм/4-5.6) За по-тъмните обективи (>=f 5.6), какъвто е и 200-500, аз бих взел фул фрейм тяло с повече мегапиксели - D850.Разбира се, цената на тялото ще е друга, с около 1500 лв отгоре.
Във всички случаи хубавите снимки на птици стават с укриване и там трябва да се наблегне, а не толкова на многото мм.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: io_bs   
Дата:   15-09-20 15:36

imartin написа:
> Във всички случаи хубавите снимки
> на птици стават с укриване и там
> трябва да се наблегне, а не толкова
> на многото мм.

Най-ценният съвет дотук
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   15-09-20 17:09

7d II = 1200 лева
D 500 + 200-500/5,6 = 4000 лева
R6 + адаптер + 1.4х = 6200 лева
А6600+ 200-600 + 1.4х = 6400 лева
A9 + 200-600 + 1.4х = 7800 лева

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: kes   
Дата:   15-09-20 23:28

Ванко имах предвид R6. Ти намираш ли съществена разлика във фокуса между 1dIV и 1dx?
Относно загряването, доколкото, чух "проблемът" бил изкуствено създаден за да се продават по-скъпите кино камери и имал софтуерно решение.
Марто имаше ли проблем при фокусирането на ушатата сова.
https://photo-forum.net/i/2293406
Колко от кадрите ти излязоха на фокус? Проблемът при мен е, че такава сцена посмъртно не мога да фокусирам.

Наистина укриването ми е слабото място, но то не решава всички проблеми. Например при снимане на пчелояди в полет от укритие нащраках 2 хиляди кадъра , докато попаднах на един и то не съм сигурен дали тогава не бях на ръчен фокус. Междувременно изтървах обмен на храна във въздуха и други интересни моменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: vanko_2   
Дата:   16-09-20 01:02

Разлика има в полза на 1ДХ. Нищо не загрява, и двете камери работят безотказно. Изпитано от минус 27 до плюс 37. Но така и не се реших да сменя 1ДМК4 с 7ДМК2. Има голяма разлика в картинката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: imartin   
Дата:   16-09-20 01:04

Ушатата сова я снимах с Д850 и Сигма 150-600 Спортс. 2/3 от кадрите са на фокус. 200-500 на Никон не се различава много от Сигмата в това отношение. (Въобще - много съм доволен от Д850. Страхотна камера!) Понеже си на Канон, смело бих ти препоръчал 5D Mark IV. Един приятел, с който често снимаме, преди година го взе като ъпгрейд на Марк 3. Снима със същата Сигма. Много добър автофокус. Много по-добър от Марк 3. Не отстъпва на Д850. Точно пчелоядите в полет ги разби и то не на фон небе, а на по-шарен и разсейващ автофокуса. Но ако не искаш да влагаш много пари, то 7d II. Преди това обаче непременно намери някой, който го има, пробвай го и виж дали ще ти отговаря на очакванията и нуждите. Убедил съм се, че това е най-добрият начин. Преди време само от ревюта реших да взема Никон Д7200 като второ тяло. Основното ми беше Д750. Обективът 200-500. Разликата в АФ беше огромна, а уж еднаква система за АФ (доколкото помня). Явно и големината на сензора е от значение за АФ. Бързо се разделихме с Д7200, иначе добра камера, но не с тъмни обективи за птици.


Отговори на това съобщение
 Re: Далекобойна техника за птици Canon vs Sony vs Nikon
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   16-09-20 08:10

[beer] vanko_2 Аз навремето смених 7дм2 с 1дм4 поради по хубавата незърнеста нечервеникава картинка на 1д серията ... Сега с 1дх и АФ и картината са в пъти по-добре ...

kes обявил си кинтите ... така , че избора е ясен ... [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »