Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обективи за sony a6400
Автор: house965   
Дата:   01-05-22 20:39

Здравейте, преди 2 седмици си купих сони а6400 и взех обектива 50мм 1.8, но честно казано не съм много доволна. Бих искала да споделите или да ми препоръчате обективи,, който да стават за снимки и за видео и да бъде остър. Ако има стабилизация ще е плюс, но не е задължително и ако може да ми препоръчате гимбал, който да ми върши работа като за начало, но не ми се иска да е нещо много скъпо а да става за начинаещ. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за sony a6400
Автор: Yog   
Дата:   01-05-22 21:53

Какво искаш да снимаш? Какъв е бюджетът? Зумове или твърди обективи? Въпроси, въпроси...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за sony a6400
Автор: house965   
Дата:   01-05-22 22:18

Ще снимам кръщенета, балове, детски фотосесии и портрети. И няма значение дали е твърд или със зуум, просто искам да ми върши добра работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за sony a6400
Автор: asahi   
Дата:   01-05-22 23:53

Като начинаеща преди да започнеш да снимаш кръщенета, балове, детски фотосесии и портрети що не изкараш един курс по фотография?

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за sony a6400
Автор: Yog   
Дата:   02-05-22 02:19

Samyang AF 18mm/2.0
Sigma 18-50mm/2.8
Sigma 56mm/1.4
Аз бих си купил тия 3 обектива. Но колкото хора питаш, толкова ще ти кажат различна комбинация.
Вече съвсем отделно от конкретния ти въпрос, ако аз реша да се пъна да снимам платени събития, ще продам всички кропки, които имам и ще съсбера фул фрейм система.

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за sony a6400
Автор: house965   
Дата:   02-05-22 09:43

Начинаеща за видеография, а с фотография се занимавам от 10 години. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Обективи за sony a6400
Автор: ruil4o   
Дата:   02-05-22 10:35

За видео остротата на обектива почни няма значение.
Особеното при 6400 е че има мазно фул ейчди. Задължително снимай в 4К и гледай за обективи със стабилизация. Вземи ND филтър, и още една две заредени батерии в джоба. Пикчър профилите са на вкус. Ако нямаш време за постобработка - снимай на Стадарт.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »