Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно избор на принтер Epson
Автор: Ghost4o   
Дата:   08-02-22 19:25

Здравейте, ориентирал съм се към L850, но заглеждам и L1800. А4 срещу А3. Въпроса ми е при тези 2 модела по специфиакции максималната широчина е около 21см срещу 33см, но виждам че дължината е до 1.12метра. Тоест примерно аз мога ли да принтна хартия 21см на 50см примерно или 33см на 70 примерно? Най-вероятно няма разлика в качеството на печат при никой от L- 805, 810, 850 1800?

Отговори на това съобщение
 Re: Относно избор на принтер Epson
Автор: asahi   
Дата:   08-02-22 19:56

Можеш да принтиш, но! 1)Ще ти се налага ли да принтиш? Ако е 3 пъти годишно не си струва да наливаш пари. Ако нямаш сигурни поръчки поне за 20% от общия обем принтиране пак не си заслужава. 2) Ако някой цвят свърши или дюза се запуши на 98-мия сантиметър 120 сантиметровият принт отива в кошчето. При голям print volume това не е от особено значение, но твоят голям ли ще е? 3) Над А4 ще трябва да купуваш и съхраняваш по-широки и дълги хартии. Блокираш пари и място. Искаш ли го?

Това са три въпроса, до които човек опира доста след като си е купил по-големия принтер. Иначе няма лошо. Особено ако е оправдано.


Отговори на това съобщение
 Re: Относно избор на принтер Epson
Автор: dekov   
Дата:   09-02-22 14:19

Това е най-доброто

т.е. търсачката [smile]



Публикацията е редактирана (09-02-22 17:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно избор на принтер Epson
Автор: wlad   
Дата:   10-02-22 16:04

имам един L805 на 60 принта и на няма и месец, който изобщо нямам планове да ползвам занапред. Ако ти върши работа, пиши, все нещо ще се разберем, че ми заема място и се спъвам в кашона му на ден по 5 пъти.
Имам още 5-6 екотанк-а и този кютук като гледам никога няма да влезе в употреба.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно избор на принтер Epson
Автор: Vinsent   
Дата:   11-02-22 10:35

Мастилено-струйните принтери, особено за фотографски цели, са с много скъпи консумативи. Такъв, само че Канон, работещ, преди няколко години оставих до кофата за смет.
Той би бил необходим само ако се налага спешно вадене на някакви снимки. Верно е, снимките от такъв принтер не остаряват с времето и не си променят цветовете, но сега вече онлайн на много добра цена и качествена хартия можеш да поръчаш и получиш за няколко дни.


Отговори на това съобщение
 Re: Относно избор на принтер Epson
Автор: wlad   
Дата:   11-02-22 15:16

мина времето на скъпите консумативи, сега 70мл шише е под 20лв.
Това ще надживее принтера [smile]
Консумативите последно ще закарат мастилника на кофата.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно избор на принтер Epson
Автор: vladod   
Дата:   13-02-22 13:50

Ако няма да печаташ основно големи копия, взимай малкия принтер !!!
Цената на консумативите, отдавна, е без значение, но не е плашеща.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »