Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Изключване на шумоподтискането на Андроид при запис на видео.
Автор: ipolit   
Дата:   09-12-21 09:21

Здравейте,
имам микрофон Zoom H1n (не че има значение) и искам да го ползвам като външен микрофон за запис на видео с телефон.
Проблемът е, че като вдигна входните нива на микрофона, телефонът разваля ниските честоти - предполагам, че е от шумоподтискането (noise cancelation). Ако записвам звука отделно от видеото, няма проблем. Но не ми се занимава да редактирам после, а тия клипчета, които правя са някакви супер тъпи по 40 секунди.
Та въпросът е дали има някакъв начин за изключване на шумоподтискането.
На микрофона са изключени функциите за рязане на честоти и автоматични нива.
Телефонът ми е Meizu 15 с Андроид 7.1. Имам и един Huawei P Smart Pro 2019 с Андроид 10, който пък въобще не отразява микрофона и си записва през вградения микрофон, въпреки, че на Open Camera задавам да ползва външен микрофон.

Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Изключване на шумоподтискането на Андроид при запис на видео.
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-12-21 09:56

"Но не ми се занимава да редактирам после" ... За клипове по 40 секунди е страшна работа ... После що ги хейтят хора като теб в нетя ;)

На Samsung galaxy имаше , за твоя телефон не намерих.

Отговори на това съобщение
 Re: Изключване на шумоподтискането на Андроид при запис на видео.
Автор: ipolit   
Дата:   09-12-21 10:29

Разбирам какво имаш предвид, но става дума за олигофренски етюдчета на китара. Записах се в една онлайн школа и трябва да пращам 30 секундни клипчета с упражнения, като е много по-лесно направо да го пратя от телефона готово и без претенции, вместо да го тегля на компютър, да смесвам, да търся кое кое е на рекордера на микрофона. Иначе за човешки клипчета си ползвам фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Изключване на шумоподтискането на Андроид при запис на видео.
Автор: asahi   
Дата:   09-12-21 10:49

Не е шумоподтискане, а динамично ограничаване на амплитудата. Ако искаш да звучиш добре записвай със Зума. В противен случай намали нивото или отдалечи микрофона. Ще са чува по-тихо, но няма да се ограничава сигнала.

Отговори на това съобщение
 Re: Изключване на шумоподтискането на Андроид при запис на видео.
Автор: ipolit   
Дата:   09-12-21 11:10

С намалено ниво на микрофона става и е по-добре от вградения микрофон на телефона, но е тихичко. Ето това е максималното ниво, на което няма изкривявания.
https://youtu.be/rGyX3VI2m_I


По принцип мога да го сложа по-близо до китарата, но тогава започват да се чуват много драсканията по струните.



Публикацията е редактирана (09-12-21 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Изключване на шумоподтискането на Андроид при запис на видео.
Автор: asahi   
Дата:   09-12-21 12:27

За онлайн школа и олигофренски етюдчета не е необходимо такова прецизиране.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »