Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Смяна на гуми Tamron 24-70 2.8
Автор: bestlap   
Дата:   29-07-21 10:26

Здравейте, имам 24-70 2.8 на тамрон първата версия, доволен съм от обективчето много, но гумата на зуум ринга нещо взе да се разхлабва още е в начален стадии, но започна да ме дразни вече. Та въпроса ми е горе долу за колко време става подмяната, къде може да се извърши и колко парички струва. Само тази на зуум ринга, тази на фокуса е като нова [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на гуми Tamron 24-70 2.8
Автор: Plamen11   
Дата:   29-07-21 10:54

Ако ти се занимава може да пробваш и да си я поправиш. Правил съм го и се получи много добре. Ползвах ацетон. В началото побелява малко, което се премахва идеално със сапун и четка за зъби.

Възстановяване на гумите на обектив

Възстановяване на гумите на фотоапарат

Иначе, може да попиташ тук



Публикацията е редактирана (29-07-21 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на гуми Tamron 24-70 2.8
Автор: bestlap   
Дата:   29-07-21 11:38

Благодаря чак не можах да повярвам на клипчетата. Значи идеята е да се потопи гумата в ацетон и след това да се подсуши леко и да се сложи на обектива да изъхне или не съм разбрал правилно?
Вие за колко време бяхте потопили вашата в ацетон и после я как я оставихте да изсъхне? Мерси за включването [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на гуми Tamron 24-70 2.8
Автор: Plamen11   
Дата:   29-07-21 12:39

Ацетонът действа по-бързо. С него трябва да се внимава, ако има нещо цветно или ако се почиства, за да не засегне боята. Понеже не го бях правил друг път действах по-предпазливо и процедурата отне 2-3 пъти. Първият път за 10мин, а след това увеличавах времето. Ако сега го правя с гумата на моя обектив направо ще я оставя за 40мин. примерно. Но много зависи от дебелината и колко се е разширила. При тази на фокусния ринг стана от първия път, т.е. за 10мин. престой, но тя е по-тънка и беше само леко разхлабена. След накисването трябва да изсъхне добре. След 10ч. се вижда горе-долу ефекта и може да се повтори, ако е нужно. Първият път може да побелее малко, но се измива и няма проблем. Гумите ги оставих изправени на равна повърхност, за всеки случай, за да не се деформират нещо. Сега е топло и би следвало да стане бързо. Някъде на проветриво да бъде.



Публикацията е редактирана (29-07-21 12:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на гуми Tamron 24-70 2.8
Автор: bestlap   
Дата:   29-07-21 12:49

Благодаря днес ще опитам, приятелката ми е маникюристка и ми даде някакъв професионален лакочистител на него пише ацетон ще опитам с него. Ако нещо стане ще се поръчва нова и така да сме здрави е важното. Благодаря ви за съвета ще пиша какво съм сътворил.[cool] [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на гуми Tamron 24-70 2.8
Автор: Plamen11   
Дата:   29-07-21 13:02

За нищо. Да, ако не стане, тогава нова и така. Аз ползвах такъв . Иначе, може и с медицински бензин, но и аз не знах какво ще излезе и ползвах това, което имах. Дано да стане и да не се наложи подмяна.

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на гуми Tamron 24-70 2.8
Автор: lazo101   
Дата:   29-07-21 14:26

Plamen11, благодаря за интересната информация! Не съм правил тази процедура, но мисля, че ще е по-добре да се ползва бензин - екстрационен или медицински. Ацетонът е агресивен, разтваря бои и пластмаси и може освен побеляване да създаде други проблеми по външния вид на обектива. Поздрави![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Смяна на гуми Tamron 24-70 2.8
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   29-07-21 21:25

Поръчай си една нова.
20-ина лева беше в сервиза им тук.

А от Киай идва още по-евтино:
https://www.ebay.com/itm/223024012577?hash=item33ed445d21:g:7x8AAOSwruxbER14

Самата е елементарна за смяна.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »