Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видеокасетофони сервиз ...
Автор: stalker   
Дата:   05-05-21 15:24

Здравейте !

Някой знае ли къде и по-скоро дали има все още хора , занимаващи се със сервиз/профилактика на старите , така наречени видеокасетофони ?

Благодаря предварително !

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокасетофони сервиз ...
Автор: kiten   
Дата:   05-05-21 22:53

Оторизираните сервизи отдавна не се занимават с тези работи. По скоро някой стар майстор, който си работи на частно може да ти свърши работа, но по-скоро с профилактика отколкото с ремонт, защото резервни части не се произвеждат отдавна!!! Например износени или счупени видео глави. По принцип излиза по-евтино да купиш някое работещо вхс видео отколкото да правиш ремонт. Какъв е проблема на твоя видеокасетофон и кажи марка и модел е?

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокасетофони сервиз ...
Автор: uri64   
Дата:   06-05-21 02:15

Може би не е зле да се попита в групата Hi-Fi мания във Фейсбук...има хора, които поправят ролкови и касетни декове, може би има и такива, които се занимават с видео-та


Отговори на това съобщение
 Re: Видеокасетофони сервиз ...
Автор: Konstantinov   
Дата:   06-05-21 02:23

Йо мюзик студио
Адрес: ул. „княз Борис I“ 134, доволен съм оправиха ми един касетофон Tandberg TCD 330 ремъци,ролки -с двойно водене е от 1976 година.вземат 30 лева за диагностика и ти казват цената-в моя случай 120-130 лева общо.Преди 4-5 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокасетофони сервиз ...
Автор: stalker   
Дата:   06-05-21 14:16

Привет !

Намерих в Русе сервиз.По-близо ми е.Говорих с човека , изглежда доста е в час , поне на приказки.Надявам се да е така и на практика :)

Оказа се, че не малко сервизи има и то в тази насока - стара аналогова водео/аудио техника.

kiten - видеото е jvc hr-s9850eu.Понякога касетата не влиза и механизма я връща обратно.Ако не я върне остава в някакво средно положение , механизма подава сигнал, че нещо не е ок и видеото се гаси.Това на 10-ина касети веднъж се случва.После работи като пушка, все едно че нищо не е било.Разбира се до следващия път.

За частите - в повечето случаИ ги правят на 3D принтер и успешно заменя повредената , но и липсваща по пазара част.Така ми каза човека от Русе във въпросния сервиз.Възстановили съвсем скоро едно старо, но много джиджано Sony...и не само.Та затова там ще се насоча.

Благодаря на всички !

Отговори на това съобщение
 Re: Видеокасетофони сервиз ...
Автор: stalker   
Дата:   06-05-21 14:18

kiten ...за частите , това с 3D принтера - не искам да кажа , че важи и за видеоглавите , разбира се :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »