Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотоапарати с IBIS и вибрации при пренасяне
Автор: VladHD   
Дата:   05-05-21 15:04

Здравейте,

Започнах да карам по-активно и често нося фотоапарата в раница на гърба ми.
Понякога карам офроуд и има много вибрации от неравния терен.
Въпросът ми е, дали това оказва някакво влияние на фотоапарата (тялото е с IBIS).

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарати с IBIS и вибрации при пренасяне
Автор: lamerko   
Дата:   05-05-21 15:08

Повечето камери с IBIS имат блокировка на сензора при изключено състояние, както и при изключена стабилизация. Не би трябвало да има проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарати с IBIS и вибрации при пренасяне
Автор: Synthy   
Дата:   05-05-21 15:30

Lumix GX80 няма (при изкл.).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарати с IBIS и вибрации при пренасяне
Автор: Джъмбо   
Дата:   05-05-21 16:19

принципно няма как да има блокировка с оглед на това, че тя трябва да е с електромагнит а това значи харчене на батерия... като чистя стабилизирани матрици трябва да включвам камерата, защото иначе си шава много свободно...

това с оффроуда и камера в раница... може и а си е риск[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарати с IBIS и вибрации при пренасяне
Автор: geobg   
Дата:   05-05-21 17:24

Подсигури за апарата нещо като опаковка на раницата - това може да е кашон с възглавница вътре, или опаковъчни материали от еконт.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарати с IBIS и вибрации при пренасяне
Автор: VladHD   
Дата:   06-05-21 07:21

Учудих се от факта, че информацията по тази тема е толкова оскъдна из нета. Може би не е чак такъв голям проблем..знам ли?

За протокола, взел съм едни дунапренени листове, които бяха от кутии за батерии на лаптопи. Дано да са достатъчни, че IBIS механизма в тялото си трака, дори при леко разклащане.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарати с IBIS и вибрации при пренасяне
Автор: Danny_Falin   
Дата:   07-05-21 19:52

не мисля, че в раница ще имаш проблеми от вибрации с апарата
на мен ми отне 2 години постоянно каране на мотор и то с доста черни пътища да съсипя камерата на телефон монтиран на кормилото с твърда стойка, като се има предвид че при мотора вибрациите са доста яростни и с по-висока честота, и по жестоки са тези вибрации от самият двигател на мотора, защото са много силни и директно предадени от твърдо монтираният двигател директно в рамата на мотора

не мисля че ще имаш никакви проблеми

ако е в раница на гърба ти, не прехвърляш никакви вибрации към техниката, а само клатушкане, високочестотните и силни вибрации са погасени от теб първо, после от текстила и накрая от хлабаво закрепената раница



Публикацията е редактирана (07-05-21 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарати с IBIS и вибрации при пренасяне
Автор: avo   
Дата:   07-05-21 22:24

Странно е, че при изключен апарат IBIS-а не е заключен и сензорът се клатушка. Аз имам Никон Z6 и производителят твърди, че ако е изключен апарата, матрицата е фиксирана. То същото до голяма степен важи и за стабилизираните обективи според мен, там също има местещи се елементи. И понеже и аз имам една доста друсаща офроуд джипка, Сузуки Самурай, и доста съм обикалял по горите с нея с дни, носейки една малка чанта с един кроп Никон и 1-2 стабилизарани обектива, досега проблем не е случило. А на офроуд Самурая подскача зловещо :) Да кажем, че шофирането без колан е невъзможно, иначе си си разбил главата в тавана, без преувеличение.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарати с IBIS и вибрации при пренасяне
Автор: kvakioh   
Дата:   08-05-21 20:22

Единствен проблем с IBIS досега съм виждал в статия за един известен сайт за отдаване под наем, където имаше бройки Сони А7(мк2 или 3 бяха) с повредени връзки на сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарати с IBIS и вибрации при пренасяне
Автор: Hsathv   
Дата:   08-05-21 22:41

Не му мислете сензора толова. Ако трябва да се страхувате от вибрации, обективите са доста по-кекави. Особено има едни сигми дето вътре подвижната група си лопа доволно удряйки се в два гумени буфера.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »