Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Глава за статив и плочка за бързо освобождаване тип RC2 и Arca Swiss
Автор: avo   
Дата:   25-01-21 22:55

Може ли някой да потвърди, че с глава за статив Manfrotto MH496-BH
мога да фиксирам тяло както с L bracket , т.е. тип Arca Swiss плока все едно, и с тип RC2, стария стандарт на Manfrotto? И еднакво надеждно ли ще е закрепянето и с двата типа плочки. Ако се не лъжа тази глава се поставя и на стативите Befree GT.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Глава за статив и плочка за бързо освобождаване тип RC2 и Arca Swiss
Автор: xfs   
Дата:   26-01-21 15:18

Здравей,

от снимките на главата се вижда че с L bracket няма да стане.

Отговори на това съобщение
 Re: Глава за статив и плочка за бързо освобождаване тип RC2 и Arca Swiss
Автор: victory13   
Дата:   26-01-21 16:49

манфрото са пеера*и, сър... [smilie3]

въпреки това смятам че л-рамката може и да стане... но няма как да го проверя, щото 494 главата с рц2 ми е на най-тежкия статив, дето не го нося от години за сметка на другите 2... мога да дам инфо в неделя най-вероятно, ако не се бърза, и се държи на коректен отговор... не мисля че има разлика между 200пл и рц2, или ако има, не е в захващането...

не е казан генезиса на питането, може да застелем темата с акъл... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Глава за статив и плочка за бързо освобождаване тип RC2 и Arca Swiss
Автор: avo   
Дата:   26-01-21 23:29

Генезиса на питането е, че си търся статив с бързата система за освобождаване на Манфрото RC2 / която приема плочка 200пл / , но да мога да щраквам там и L bracket, т.е. Arca Swiss плочка все едно. Доколкото виждам цитираната глава отговаря на тези изисквания, питането беше двата стандарта плочки еднакво добре и надеждно ли щракват. Иначе обикновено работят или с едните плочки, или с другите + L bracket, който отговаря на Arca Swiss плочка като профил.

Отговори на това съобщение
 Re: Глава за статив и плочка за бързо освобождаване тип RC2 и Arca Swiss
Автор: victory13   
Дата:   01-02-21 12:00

Малко проверено инфо... оказа се, че плочката от Arca Swiss се закрепва, при това доста стабилно, над леглото където оригинално лежи плочката на манфрото, чрез изпъкналия преден ръб и заключващия механизъм.
Логически, така би трябвало да бъде и с л-рамката, но не е [smilie5] ... тя не може да се закрепи както плочката Arca Swiss, понеже е с доста изрязан долен ръб. Изобщо не се закрепва, и пада...
Конкретно в моя случай /mengs mpu-100/ , поради наличието на отвор за навиване на плочка към л-рамката, може да се навие манфрото плочката, и чрез нея да се закачи за главата на статива. Този начин на закрепване обаче анулира предимствата от ползването на л-рамка...

Бих си взел глава и плочка Arca Swiss във вашия случай, има огромен избор на много добри цени в момента, и да държите манфротото в резерв, или продажба на вторичния пазар... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Глава за статив и плочка за бързо освобождаване тип RC2 и Arca Swiss
Автор: compur   
Дата:   01-02-21 15:06

Manfrotto Q2 L Bracket ще свърши работата

Отговори на това съобщение
 Re: Глава за статив и плочка за бързо освобождаване тип RC2 и Arca Swiss
Автор: avo   
Дата:   01-02-21 21:46

Q2 L Bracket за мен поне не върши работа, защото трябва да се демонтира всеки път при смяна на батерията или включване на дистанционно.
За себе си реших проблема, като взех глава, която се обръща на 90 градуса за вертикален кадър, макар и с леко прекадриране. Твърдо quick release механизъм, който да приема L-bracket мисля,че няма, има такива за плочка Arca Swiss, но не и за L-bracket. Поне това е моето заключение. Аз лично не искам да завивам и развивам някакъв винт всеки път като свалям апарата от статива, опитвал съм, ако си свикнал с куик релийз, е досадно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »