Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 RAW на sony a7/3
Автор: nokoniko   
Дата:   30-01-21 16:54

Здравейте, от скоро съм със сонито и понеже съм начинаещ във Фотографията и дано не задавам тъп въпрос. тази снимка е в некомпресиран raw и ми прави впечатление, че е 1.75мр, а е около 50мв. Нормално ли е в такава малка резолюция да ги прави. Когато снимам в jpg си е 24мр/6000*4000/.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: RAW на sony a7/3
Автор: lamerko   
Дата:   30-01-21 17:35

Защо реши че е 1.75мр? 24MP е. Имай предвид, че обикновено в РОУ се вгражда JPEG за бърз преглед, който не винаги може да е пълната резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: RAW на sony a7/3
Автор: Imaginarium   
Дата:   30-01-21 17:54

Нещо бъркаш. Показва си ясно, че е 6000х4000 размера

Отговори на това съобщение
 Re: RAW на sony a7/3
Автор: lamerko   
Дата:   30-01-21 18:04

Просто вградения JPEG e 1.75MP :)

Отговори на това съобщение
 Re: RAW на sony a7/3
Автор: nokoniko   
Дата:   30-01-21 23:03

Благодаря Ви. Сега се уча. Лаптопа ми е на 5 години и имам стари версии но фотошоп и лайтрум, които не могат да отворят снимката и я отворих със фаст стоун и там видях, че е 1,75мр...ИМА МНОГО ДА УЧА.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: RAW на sony a7/3
Автор: hotsnail   
Дата:   30-01-21 23:14

за начало пробвай безплатния Capture One за Sony

няма всички възможности на платената версия, но все върши някаква работа. Има всички основни инструменти да си нагласиш цвеответе, експозицията.....


ПП От там може да си ги отваряш във фотошоп както е от лайтрум.



Публикацията е редактирана (30-01-21 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: RAW на sony a7/3
Автор: nokoniko   
Дата:   02-02-21 13:45

Да не отварям нова тема. Снимкакта, която съм дал за пример, може ли някой да я обработи с фотошоп и да видя каква ще се получи.[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: RAW на sony a7/3
Автор: 4k   
Дата:   02-02-21 22:28

https://drive.google.com/file/d/1HaQGPwP7tH4QZBRdQGik1EA81hlm_7Wk/view?usp=sharing

Много бърза редакция е, да си знаеш [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-02-21 09:16)

Отговори на това съобщение
 Re: RAW на sony a7/3
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-02-21 23:26

Аз само да вметна, че по подразбиране фастстоуна не отваря снимките дори в роу в пълна резолюция. Може да се зададе това в настройкие, но тогава разглеждането става много тромаво и при бавни машини лага е няколко секунди между снимките. И още нешо, когато харесаш снимка за обработка в бързия камък и с десен бутон зададеш, че искаш да я отвориш в шопа, то тя ти се отваря отново с компресирана резолюция. За това бърз преглед с камъка, а после си отваряш снимката от папката във шопа или там каквато редактирана програма се ползва [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: RAW на sony a7/3
Автор: lamerko   
Дата:   03-02-21 02:32

Какво значи обработка? :)


https://shumen.org/upload/DSC01166.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »