Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: Zaro79   
Дата:   03-12-20 10:42

Колеги помагайте.
Някой прехвърлял ли е касети с въпросния кепчър. От два дни се мъча, изчетох всевъзможни документации за настройки и не мога да изкарам картина. Изкарах единствено през S video изхода на видеото и S video входа на кепчъра, но е черно бяла и прескача. Програмата която е на кепчъра изобщо не иска да я захапе да я запише, а на премиера картината е много зле. Нарочно взех въпросния кепчър, че четох е един от добрите за тази работа, а сега не мога да го подкарам.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: fototo   
Дата:   03-12-20 10:54

ков версия на WIN

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: Zaro79   
Дата:   03-12-20 10:57

С Windows 10 съм

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: fototo   
Дата:   03-12-20 11:04

драйвери съвместимост
кой модел е по точно
дали е за сваляне на видео сигнал
може да е съвместим само с по новите кодеци

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: Zaro79   
Дата:   03-12-20 11:44

Ето този модел е
https://www.youtube.com/watch?v=LX9xWmK9ocE

И така съм инсталирал драйвърите



Публикацията е редактирана (03-12-20 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: CDman   
Дата:   03-12-20 11:54

Точно с такъв капчър нямам опит, но за начало провери видеото дали дава сигнал като го закачиш директно за някой ТВ. Няма начин от SVideo да излиза сигнал, а от чинчовете не.

Ако има начин да се пробва и на по-стара версия на win, че 10-ката в накои отношения не е доработена все още.

Успех. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: kiten   
Дата:   03-12-20 19:53

[smilie18] Ми черно ще ти е, линка дето си го дал всичките входове са за NTSC а касетите са записвани на PAL. Ако си го купувал от китайски сайт за продажби в Азия са тази система. Слагаш си още една видеобработваща съвременна програма като корел студио, пинакъл, авид и тнт, с една дума всеки кепчер, който има настройки за пал и за стандарта на гласа "BG" би ти свършил работа. Вероятно драйверите ти нямат за PAL=

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: Djoro   
Дата:   03-12-20 20:23

А бе.., купи си един TV тунер, почети малко за пал/секам..,
А дори в новите уиндоулси има всичко, без четене не става!
И за майтапче, „без четене само едно нещо става!” Поздрави!



Публикацията е редактирана (03-12-20 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: Hsathv   
Дата:   03-12-20 21:40

Наскоро трябваше да сваля една видеокасета на диск. Не можах да си намеря кепчъра и закачих плеара на DVR от отхранителните камери. 720х576 на 25 кадъра и 6000 битрейт. Перфектен запис. После в компютъра и така нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: Zaro79   
Дата:   03-12-20 22:51

Пичове, дадох линк да видите какъв е кепчъра. Настройките съм ги дал на пал. След много игра с настройките изкарах картина и през композитния вход. Едиkствено сега през няколко секунди, картината прескача с черен екран, изчезва за части от секундата. Иначе изкарах и картина и звук и то доста добра. Но защо прескача така. Настройките съм ги дал на Пал, 720x576 може ли да е от нещо от настройките на Premiere. И защо ли си мисля, че Premiere е съвременна програма [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: kiten   
Дата:   04-12-20 00:05

Видеокасетофона или касетите ти са скапани. Ако имаш паралелно включен телевизор на аналоговия изход от видеокасетофона веднага ще се види проблема. По принцип един хубав кепчер или видеорекордер всички тези кривения и сривове на картината ги оправя или игнорира.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: fototo   
Дата:   04-12-20 10:39

kiten е прав
Примерно аз свалям с кепчър Pinacle 700/500
когато имам намачкана лента получавам черен екран
когато имам замърсена надраскана лента се получава картина с шум
но всичко след това се реже на програмата плюс зум на картината да се избегне долната лента от несъответствието на кадриране от 768/576 към 720/576

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: Zaro79   
Дата:   04-12-20 17:50

Видеокасетофона е ок. Същата тази касета я гледам и на телевизор, картината е ок. А когато я кепчвам, прекъсванията ги има, черни прескачания за части от секундата като че ли изпуска кепчването. А компа ми е що годе добър процесор I7, 16GB Ram с добра видеокарта. Единствено нещо четох в един американски форум, че изисква SSD диск за да може добре да кепчва, незнам колко е верно, но пък като свържа камерата през HDMI входа на кепчъра правя страхотен LIVE в HD формат.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: Hsathv   
Дата:   04-12-20 22:38

В какъв формат записваш при прихващането на видеото? В avi или направо компресираш в dvd?
Когато видеокасетофона плейва пък записа е поставен на пауза имаш ли сривове в картината?



Публикацията е редактирана (04-12-20 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: Zaro79   
Дата:   05-12-20 16:39

Записвам в avi, но пък виждам друго в момента което според мен не е ок и може би от тук идва проблема. В Adobe Premiere Pro 2017, като пусна да кепчвам и пусна видеото картината си върви там с прекъсванията, но пък в същото време от горе изписва Capture Device offline и не са ми активни копчетата за ръководене на видеото от компютъра........., по същия начин не са ми активни копчетата и в програмата на Balckmagic - Media express. Пуснал съм го в 625i50 Pal , AVI 10bitRGB така си го и разпознава, пробвах и във всички други и некомпресиран и пак си прескача и изпуска фреймове. Явно този проблем май няма решения, заради старите касети. Пробвам 6 касети , същото си е при всяка отделна.



Публикацията е редактирана (05-12-20 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: dekov   
Дата:   05-12-20 17:25

Това за SSD диск хич не ми се вярва,преди 15-20 години нямаше SSD и компютрите спрямо днешните да не ги сравняваме, а нямаше проблеми с кепчването на това просто VHS видео, което не иска кой знае какви ресурси,проблема е някъде в множеството настройки, които разработчиците се надпреварват да прилагат.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: CDman   
Дата:   07-12-20 08:19

^^
Съгласен.

Настройките основно бяха 2 - ПАЛ/СЕКАМ и избор от 3 стандарта за звук. Толкова.

Кепчвал съм видео на 20 ГБ ХДД, който стържеше като 5 инчова дискета (която повечето не са виждали). Не помня каква беше конфигурацията, но компилирането на 1 час От AVI видео в ДВД стандарт беше около 3 часа с програма Пинакъл 8.

Към Автора:

Ако на ТВ няма проблеми можеш да опиташ да вкараш в кепчъра сигнал от изходите на ТВ.

Друга алтернатива е да опиташ да прехвърлиш записа от видеото на дигитална камера с AV вход.

После - лесно.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: kiten   
Дата:   07-12-20 20:11

Виж си видеокартата дали е нагласена на 10 бита и пробвай с МР2. Сложи си друга програма с кепчване по-горе са ти дали пример с пинакъла или намери на ArcSoft програма за прихващане на видео. Провери си девайс менаджера на уиндоса дали ти вижда драйверите коректно и самите програми си ги рестартирай.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: Zaro79   
Дата:   08-12-20 23:43

Здравейте. Нещата се получиха най-накрая. След доста мислене взех един конвертор SCART to HDMI. Изкарах сигнал от видеото който влиза в конвертора и от там с HDMI в кепчъра. Картината изобщо не прескача, няма черни екрани, направо си стана :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: Hsathv   
Дата:   09-12-20 00:01

Значи кепчъра работи и драйверите са му наред. Остава да смениш кабела от видеото към кепчъра с качествен и да опиташ ей така за спорта.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: CDman   
Дата:   09-12-20 08:36

Честито [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: dekov   
Дата:   09-12-20 10:53

При днешните възможности на компютърните разработчици, няма да ме учуди и решение с wifi и смартфон[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с прехвърляне на VHS касети с кепчър Blackmagic desigh
Автор: CDman   
Дата:   09-12-20 11:20

Няма нужда от приложения.

Пускаш касетата на ТВ, застопоряваш телефона на стойка, бастър копче ВИДЕО [smilie5] и си шен [cool]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »