Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой снима Вас?
Автор: boqnkov   
Дата:   01-12-20 20:36

Здравейте! Любител фотограф съм с Canon 100d и 17-55 2.8 usm без други обективи (продадох всички след като се сдобих с последния). Техниката ми е достатъчна за да се радвам на хобито си. Обаче се появи един проблем. Често имаме някакви семейни събития (излизам от текущата ситуация с пандемията). Давам апарата на някой приятел и му казвам да снима. Резултата е дооста снимки брак (най - често от към фокус). Нямам възможност на всеки рожден ден на някой от семейството или друг празник да викам професионален фотограф. Какво мислите за покупка на Sony rx100 iv? Първо смятам, че в ръцете на неопитен ще има доста по - малко брак с фокуса (ако е кадрирал добре) и второ като изкарвам лапетата в парка ще взимам него без да мъкна големия апарат. rx100 VI също ме блазни заради телефотото, ама пък е бая по - тъмен за хубави детски портрети и събития, отделно и цената...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: GenaDP   
Дата:   01-12-20 20:39

Да снимат с телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: Yog   
Дата:   01-12-20 21:06

Аз съм имал няколко "сапунерки" с малки сензори и един фотоапарат с "1-инчов" сензор, какъвто имат Сони RX серията. Така и не ги харесах. Стават само ако е светло. Не знам как са твоите семейни събирания, но на моите си е тъмничко и RX-а би бил неизползваем. По-добре дай тия пари за един обектив на 1.4, слагай апарата на TV и 1/125, за да няма размазани хора и се надявай приятелите да имат късмет с фокуса [smile]
И не се плаши от зърнисти снимки на високо ИСО. Шумът можеш да го "денойзнеш" доста успешно в повечето програми за обработка на снимки, ама ако са се размазали защото си бил на ниска скорост, няма спасение...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: hansto   
Дата:   01-12-20 21:17

На моя хт20 са го измислили. Има една "ръчка", която включва Ауто режим. За няма и секунда :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: Yog   
Дата:   01-12-20 21:21

То и на Канона в зеленичкия режим A+ се справя общо взето добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: tassev   
Дата:   01-12-20 21:58

Аз имам и RX100m6,точно поради тази причина-да ме има и мен на снимките. Винаги излизам опулен,защото ме е страх,снимащия да не изтърве апарата.[smile] Иначе е чудесна машинка-за портрети също,а обектива е уникален. Наистина си иска светлинка обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: boqnkov   
Дата:   01-12-20 22:13

Ами rx100 m6 наистина ще ми е по - потребен заради вариото (туризъм, деца, паркове), с което сегашния ми обектив не разполага, но като че ли грозденцето още ми е кисело и си мисля , че и светлата четворка ще ми върши работа.
И на "аuto" не им се получават нещата. Face detection-a на sony-to по добре или по - зле ще сработва сравнено със canona на live view?

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: tassev   
Дата:   01-12-20 22:17

За m4 незнам,но на m6 автоматиката е перфектна. Ако можеш да намериш m5a-обектива е светъл,а автоматиката му е почти-същата като на m6.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: asahi   
Дата:   01-12-20 23:37

Aко искаш RX100 не си търси оправдание. Купувай и толкоз!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: hotsnail   
Дата:   02-12-20 00:24

По старичките с късия зум имат бленда 1.8 на широкия край и ще са идеални и при не толкова добра светлина. М4 и по-новите би трябвало да са пушки откъм АФ. Имат 4К видео. Какво друго му търсиш?

Сега излезе новия вариант за видео и влоггинг ZV1. Ако селфитата Ви влекат май е по-добрия вариант. Много награди събра. Явно е готина машинка.

ПП за фокуса на лица би трябвало да няма ядове. Слагаш на зелено и да плющят. М4 мисля, че има бърз фокус. Сензора е по-малък т.е. по-къси са мм на обектива и по-дълбок е фокуса.



Публикацията е редактирана (02-12-20 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: nyamago   
Дата:   02-12-20 01:05

Съветът по-горе да те снимат с телефони НЕ Е шега: телефоните са вече много добри, включително на бавни скорости откъм стабилизация и на ниска светлина откъм шум. Със сигурност добрите телефони са по-добри от повечето сапунерки, няма нужда от още един апарат и всеки го има в джоба си (на едно събиране в групата все ще се намери поне един с 'флагмански' модел за 'втори фотограф').

RX100, обаче НЕ Е сапунерка! Говорим за сериозен апарат с много възможности от значителен оптически зум (с високо качество) до напреднал интелигентен автофокус и куп други възможности. Не знам кой (сигурно без да притежава RX100) реши,че не ставал за ниска светлина, но това НЕ Е вярно. Дори по-старите модели като 3-та версия се справят добре , а най-новите - извънредно добре . Но си е немалка инвестиция, неоправдана само за редки семейни събирания - има смисъл ако стилът ти на снимане (и на живот) позволява да ти стане основен апарат.

Иначе - телефон!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: Synthy   
Дата:   02-12-20 08:34

Купи си RX100, но все пак давай им да снимат с телефона, както няколко човека те посъветваха вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: imitev   
Дата:   02-12-20 12:15

Слагай на зеленото квадратче и давай да снимат.

Хапаратя предвидливо ще затвори блендата и вдигне скоростта за сметка на ISOто и ще имаш приемливи кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой снима Вас?
Автор: lamerko   
Дата:   02-12-20 12:18

Ако ще е само заради 3-4 събития годишно да влезеш в кадър - няма смисъл от толкова скъпа играчка. Струва повече от 100d-то, и то с комплект обективи :)

Иначе е много удобно за лек туризъм - малко и ненатрапващо се.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »