Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За Българският език във форума
Автор: dekov   
Дата:   17-09-20 00:08

Тема в базара ]
Описание на продукта:
"DO MORE OF WHAT YOU LOVE: Because the ProGrade Digital Thunderbolt 3 Single-Slot CFexpress Type-B & XQD memory card reader transfers your data at lightning speed - up to 5GB/s (40Gb/s) - you can spend more time creating and less time waiting on downloads.
DESIGNED FOR LIFE ON THE ROAD: Wherever you go, your included adhesive metal plate attaches the magnetic card reader to your laptop to create a compact mobile workstation. Streamline your workflow on a mountaintop, backseat of a ride, or anywhere else your life takes you.
THUNDERBOLT 3 INTERFACE: This reader takes advantage of the latest generation Thunderbolt interface, which is up to four times faster than USB 3.2 Gen2. The ProGrade Digital CFexpress-B/XQD reader supports CFexpress Type-B 1.0 and CFexpress Type-B 2.0 and XQD 1.0 and XQD 2.0 cards. For use with Mac OS X 10.6 or later and Windows 10 operating systems.
BUILT BETTER: The ProGrade Digital CFexpress memory card reader is precision manufactured to outlast the toughest conditions you can throw at it and still perform faster than the rest. Refresh Pro enabled, it’s never been easier to ensure optimal performance from your ProGrade Digital memory cards.
ORDER NOW to GET AN INDUSTRY-LEADING 2 YEAR WARRANTY: ProGrade’s unwavering commitment to the best service, quality, and reliability, means you’re covered by a 2-year warranty. If anything goes wrong, we’ll replace, repair or refund your item. "

Това нормално ли е ?


Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: uri64   
Дата:   17-09-20 00:20

Ми не е ли по-правилно да не се използва пълен член в заглавието - т.е. според мен мен би трябвало да е “за БългарскиЯ език във форума”, тъй като в случая езикът не е подлог. [beer] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: ATHOM   
Дата:   17-09-20 10:57

Можеше да му прасне и един Гугъл транслейт, та четящите да се чудят кви са тия тъпотии.

Така поне е ясно, че който ще чете, ще разбира за какво точно става дума.

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: X_C   
Дата:   17-09-20 15:26

Мъка ли е, Деков?[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: X_C   
Дата:   17-09-20 15:27

ГЪМБОЛ!!!![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: t.marev   
Дата:   17-09-20 15:28

Ми според мене, пълниЯТ член си е съвсем на място. Именно език е подлогЪТ. Ако се допълни смислово изречението - За /значението, ролята, мястото, използването и т.н.т./ българският език във форума - ще се разбере кое е подлогЪТ.

Но питането е съвсем за друго.....

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: nyamago   
Дата:   17-09-20 15:55

t.marev написа:

> Ми според мене, пълниЯТ член си е съвсем на място. Именно език е подлогЪТ.

Не е.

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: Julius   
Дата:   17-09-20 16:10

Уточнихте ли лингвистичните детайли? [smilie7]

Такава обява се трие, авторът се предупреждава.
Втора такава обява - спира се достъпа до базара за седмица/месец.
При трета такава - това айпи да забрави базара.

п.с.
Админите спят, в Правилата също е споменато за писането на кирилица.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: uri64   
Дата:   17-09-20 16:43

t.marev написа:

> Ми според мене, пълниЯТ член си е
> съвсем на място. Именно език е
> подлогЪТ.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   17-09-20 20:13

Позабравил съм как се прави синтактичен анализ на изречение, но "български език" в случая не е подлог. По-скоро е допълнение.

Примерно: Тема за българския език във форума.

Със сигурност не е с пълен член. И със сигурност "български език" не е с главна буква, освен ако не е в началото на изречението.

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: мара   
Дата:   17-09-20 20:33

кат махнеш ЗА, пълният член си влиза на място - мазано, мазно.
когат има предлози - няма пълен член....тъжнас табота.
постоянно се ползват предлози, дето отклоняват пълния член. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: Admin   
Дата:   18-09-20 11:39

Не разбираме защо да е забранен английския език.
Бихте ли пояснили?
Писането на кирилица е залегнало в правилата в частта когато се ползва за изписване на текст на български, zashtoto taka ne e pravilno i chetlivo. English is the official EU language if we are in EU.

Също така не разбираме защо години едни и същи хора не разбраха, че може да се пусне сигнал към екипа отговорен за сайта, а не тема във форума с констатации кой спи и кой не?

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: idivanov   
Дата:   18-09-20 12:24

Според това, което знам, подлог се членува с пълен член, САМО ако е одушевен прадмет т.е. човек[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: Slivenski   
Дата:   18-09-20 12:40

Автор: idivanov
Дата: 18-09-20 12:24

Според това, което знам, подлог се членува с пълен член, САМО ако е одушевен прадмет т.е. човек

------------------------------------

Не. Всеки подлог в мъжки род се членува с пълен член.

Пример: КамионЪТ спря на моста.

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: wlad   
Дата:   18-09-20 12:54

Има много лесен начин за определяне на подлог в изречение.
Ако думата може да се замени с "той" - е подлог, "с него" е допълнение.
В случая със заглавието се замества така "За него в него".
Не става "За той в него" ... нали ...
В примера с камиона по-горе - "Той спря на него" и съответно "камионът" е подлог - пълен член.
Надявам се да е полезно за някой.

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: мара   
Дата:   18-09-20 13:00

мисля, че тва го казахме към 10 пъти.
компетентност - ниво 3 клас.

админ, за какво по-точно тук требе да се обръщат към вас? вие некъв езиков регулаторен орган ли сте, що ли?
тва е български форум преди всичко. въпрос на самоуважение е да се пише на български.
иначе - английският бил официален език в ес...хайде холан!
засега сме преди всичко българи, ай не се пренапъвайте толкоз!
криворазбраната цивилизация и пази боже сляпо да прогледа!
капиш?

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: nyamago   
Дата:   18-09-20 13:12

Маре, не става дума за криворазбрана цивилизация да поощряваме чуждеенето на сънародниците ни - в това си права, че българските фотографи следва да общуват на български и всичко друго е перверзно. НО - сайтът е отворен за света и макар да не е магнит за милиони световни фотографи, се посещава и от чужди потребители, неколцина даже качват снимки.

Английският е допустим резервен език за автори, които НЕ ЗНАЯТ български и нямат преводач за помощ. Възможно е тази обява да е от такъв именно автор?

(П.с. Друг въпрос е, че обявата би имала повече шансове преведена. С търговската си шапка, ако опитвах да продавам нещо в чужбина, обезателно бих се погрижил обявата ми да е на местния език. Колкото и да е международен, шокиращо много хора по света НЕ разбират английски).



Публикацията е редактирана (18-09-20 13:17)

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: X_C   
Дата:   18-09-20 13:35

Мара, преди всичко си човек, па после си българка, бейби/казъм/фройлайн :) [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: мара   
Дата:   18-09-20 14:01

и кат човек, викаш - на англиски ?
асам бъгарски човек, даже - жена [smilie5]

иначе - не ми беше приказката за обявата баш - беше ми приказката за админската реплика. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: X_C   
Дата:   18-09-20 14:05

Марче, прекалено голямо значенипридаваш на езика. Това е просто код, с който си предаваме някаква информация, дали ще е на български, турски, английски или саухили, примерно, все тая важното е да се разберем.

Инак, първо си човек, па после фимейл/мейл/кемъл?[smitten] [smilie18] НЯма емотикон за целувка, но приеми виртуална[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: мара   
Дата:   18-09-20 14:08

"важното е да се разберем" [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: Zdram   
Дата:   18-09-20 14:20

Admin, официалните езици в ЕС са езиците на всички страни членки. Такъв е и българският език от 2007, ако не греша в годината. Английският, китайският, суахили и други могат да бъдат официални работни езици, когато това е предварително регламентирано в определена среда. Изискването за ползване на български език за общуване (какъвто акт е и обявата като текст) в български сайт е въпрос на отношение към езика. Мара е права, несериозно е да очаквате обръщение към вас по езикови въпроси в темите. По-скоро вие трябва да се обърнете към филолози/езиковеди, ако държите на словото. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: uri64   
Дата:   18-09-20 15:53

Когато се общува пряко във форума, т.е. един потребител се обръща към друг, е нормално това да е на български. Но когато се цитира някакъв пояснителен текст (какъвто е случаят с пасажа от първия пост), защо да трябва задължително да се превежда на български??? Това си е някаква техническа информация, изначално сътворена на английски. Естествено авторът на такъв пост би следвало да си поеме риска, че част от аудиторията няма да го разбере, но ми се струва глупаво да се иска да се превеждат подобни технически описания. Да не говорим, че в днешно време е нормално всеки да разбира криво-ляво какво е казано/написано на поне един чужд език.


Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: SameButDifferent   
Дата:   18-09-20 16:10

Ако текстът беше написан на китайски или на японски, примерно, щях да разбера защо хората си задават въпроса "това нормално ли е". Но понеже текстът е на английски, на мен ми се струва напълно нормално. [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: За Българският език във форума
Автор: мара   
Дата:   18-09-20 17:00

всъщност в сайта и официалните текстове към него има доста правописни грешки. ако администрацията се беше допитала до филолог, сигурно щеше да ги избегне [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »