Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Stefan.S   
Дата:   13-12-19 15:29

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Stefan.S   
Дата:   13-12-19 15:29

Здравейте,
Записвам видео файл в MP4 на флашка 16 гб и при пускане на ТВ ми се появява този надпис след което видеото започва чат пат да сече.Бихте ли ми казали къде да търся проблема.Купувам по 20 флашки и при някой от тях се появява проблема.При пускане на лаптоп няма проблем.

... Грешка по скорост при прехвърляне на данни от USB.Провете вашето устройство и състояние на връзка...



Публикацията е редактирана (13-12-19 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Блясък   
Дата:   13-12-19 16:54

Да не е прекалено голям битрейта на видеофайла? Опитай да намалиш с 20% примерно.
Смени аудио кодека. Понякога една компресия товари повече от друга при телевизорите.
Не изключвам и проблем с флашката. По време на запис върху флашката наблюдавай дали графиката на скоростта е равномерна. Имам случаи, когато около 1/3 от графиката е на едно ниво, втората третина е около 10-15% на по-ниска скорост, и после отново се вдига до първоначалното. В последствие се оказва, че в зоната на "бавния" трансфер има спорадични квадратчета, които водят до съответното омазване на картината в следващите секунди. Въпреки, че нямаше съобщение за грешки докато прехвърлям файла.
Успех!



Публикацията е редактирана (13-12-19 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Stefan.S   
Дата:   13-12-19 17:03

проблема не го прави при всички флашки.вчера и на друг лаптоп презаписах пак проблем ... иначе като ги пусна от един външен хард няма проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Leica   
Дата:   13-12-19 18:09

Блясък - сравни/верифицирай оригиналният с копираният файл през Хеш-таблица.
Пусках тема по въпроса.

Микро USB картите имат проблем със скоростта.
В средата на годината купих 4 бр. по 128 гб.
В повечето случай не ми позволява да си видя заснетото изображение на LCD-то на апарата след снимка.
Разбира се снимам в RAW , или RAW+JPG [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Hsathv   
Дата:   13-12-19 18:46

Флашките еднакви ли са или различни модели?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Stefan.S   
Дата:   13-12-19 20:40

Hsathv
Да ,еднакви са даже са и тройки

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Hsathv   
Дата:   13-12-19 21:40

Я ги прекарай през cristal disk mark и им тествай скоростта дали е еднаква.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: kiten   
Дата:   13-12-19 22:03

Ай стига сте се стягали да помагате на поредния решил да спести и после реве и ни се жалва !!! Каква е марката на флашката и от къде е купена???
USB 2 или 3 е гадаем!
Блясък от кога мина от мини дв касети на флашки, че и съвети ни раздаваш бре !!![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Stefan.S   
Дата:   14-12-19 01:47

kiten
Ако можеш помогни и не обиждай.По нагоре съм на писъл че е ТРОЙКА.
От 4 години купувам флашки само от София компютърс.
И от какво да спестя ако не е тайна ?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: kiten   
Дата:   14-12-19 02:08

дай линк, защото на търсачката ми излиза тройка с жени! Конкретно дай марката на флашката!!!! Има ли синия или е черно вътре в ламаринката ? Въобще имат ли си опаковка тези тройки????? Другият възможен проблем ти е в усб слота, където навираш тази флашка! Мърлячите обикновено като е стегната флашката я клатят се едно пирон вадят от дърво. И от там заминават пиновете на този слот!
Надявам се че, не си под ходил мърляво и не си я вадил като "пирон у дърво"!

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Lokosf   
Дата:   14-12-19 04:03

kiten, не знам защо обиждаш колегата от варна"блясък" нито знам от кога снима на карти, но ще споделя че в едни стари времена когато аз започнах да снимам на SD карти и WIN-XR не виждаше 64GB SD карта, точно блясък ми даде линк към ъпдейта за уина с които да видя 64GB карта във WIN-XR и ми обясни къде е проблема, та от там си мисля е наясно със картите памет [smilie21]

а колегата по темата да сподели в какъв стандарт ги форматира, за тв е задължително да е NTFS !



Публикацията е редактирана (14-12-19 04:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: imitev   
Дата:   14-12-19 09:15


Щом на лаптопа няма проблем, са само на телевизора то възниква въпроса - ТВ на който има проблем един и същ ли е или са ТВ на клиентите?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Блясък   
Дата:   14-12-19 11:27

Един страничен детайл, който няма връзка с основната тема: Когато експортнатото има вероятност да се гледа на телевизор, правете аудиото с МР3 компресия, така е по-универсално. Срещах проблем със ААС и Самсунг, и това реши проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: папач   
Дата:   15-12-19 08:42

Нов експорт с 17-18 мб ако е бил към 25 предишния.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Stefan.S   
Дата:   16-12-19 18:56

Автор: imitev
докато не се уверя че записът е добър на клиент флашка не се дава.
Проблема е още при мен на 2 различни ТВ.

Автор: Lokosf
само в NTFS се форматират

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: kiten   
Дата:   16-12-19 22:28

Stefan ти може да си се уверил за себе си че, записа е ОК и после да ти се изреват, че не им тръгва творението ти! Клиента колкото е с претенции, толкова и не разбира от техника. Вариантите са много - да ти кажат че гледат на "плазма", а в действителност е лед или лсд и флашката я плейват от лаптоп, дето за нищо не става, но излизат с аргумента- как може филмите от замундата да вървят, а флашката ти не тръгва?
Другият проблем на телевизора бутат флашката в усб слот 2, а обикновено първия слот е за видео.
В първия си пост си писал че ползуваш МР4 няма нищо лошо, но по-уневерсалния формат е MKV, който ползва същата компресия. Циганските видеоператори ползуват MP4 за ютуба, за да покажат циганията на цяла сватба от четири пет часа, само в 3-4 гигабайта и то я рекламират като 4К! Клиентите им гледат тубата и за флашката не се сещат докато не я загубят и или я презапиша с чалга музика[smilie18]
[smilie5]
И последно по-горе ти писах, понеже не разбрах usb2.0 или 3.0 ти са флашките, защото и те често създават проблеми„„„

[beer]



Публикацията е редактирана (16-12-19 22:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Stefan.S   
Дата:   17-12-19 13:21

Автор: kiten
4 години не съм имал проблеми с клиентите [smilie3]
По горе съм написъл "тройка" разбирай usb3.0
Но питането не е къде бутат клиентите и какво гледат [smilie3]
Питането е къде да търся проблема флашка - лаптоп - тв другото е приказки за пазара [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: kiten   
Дата:   17-12-19 13:31

на usb 3.0 щом наричаш тройка то usb 3.1 ще да е тройка с гарнитура[smilie5]
тия дни имам среща с една гадателка и ще я питам за лаптопа и тв?

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Stefan.S   
Дата:   17-12-19 13:35

Автор: kiten [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Fifata   
Дата:   17-12-19 14:29

Не всички телевизори подържат NTFS, така че не е много ок да ги форматираш така.
Не всички телевизори подържат всички видове кодеци. От Speed computers, най вероятно взимаш от тия евтините китайски флашки дето продават по 8-9лв, но в повечето случай на китайска флашка не може да се разчита и съм 99% сигурен, че проблема ти е във флашките.
Купи си една истинска флашка и тествай с нея :)
Аз този проблем съм го ял и съм тествал на доста телевизори и в крайна сметка проблем все ще има някъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Stefan.S   
Дата:   17-12-19 14:49

Автор: Fifata
Мен повече ме интересува защо изведнъж се появи тоз проблем.Другите телевизори за сега не ги замесвай [beer]
Не може на година да давам по 150-200 флашки и изведнъж - проблем , има нещо което не е ОК

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Fifata   
Дата:   17-12-19 16:25

Аз съм купувал от тях също флашки около 50 на брой и не съм имал проблеми. Но от друг китайски вид флашки USB 3.0 редовно имам проблеми. На всеки 10 флашки, 1 ми е дефектна. Вижда се като почнеш да качваш файловете и скороста е доста променлива и след това като я сложа в компютъра и много бавно отваря файловете. Това става дума за снимки де, не за видео, но попринцип китайските флашки са направени главно да работят под ФАТ, а не под НТФС, не знам защо. Отдавна си създават проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: папач   
Дата:   18-12-19 09:36

Без NTFS на флашката не може да се запише голям /видео/ файл. Имал съм случай когато телевизор не разчита битрейт от 25 мб сек и се наложи да преекспортирам на 17 мб за решаване на проблема.https://photo-forum.net/i/2264298



Публикацията е редактирана (18-12-19 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Как да си реша проблема с една флашка
Автор: Stefan.S   
Дата:   18-12-19 13:25

това е въпросната марка
https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-12/1576668189_dsc_1707.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »