Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   09-01-20 12:42

Здравейте,

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=HOMEPAGE


тук може да видите новата визия на първа страница на сайта.
Скоро ще превключим към нея като сме сигурни, че няма някой генерален бъг.

След нея продъкжаваме с пренаправянето на страница Снимка и добавяне към нея на няколко нови и стари функции.

След страница Снимка ще направим удобни за съвременни устройства Форум и Базар. Към Базар ще добавим и рейтингова система, така искана от много от вас.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: demiman   
Дата:   09-01-20 12:52

Чудесно изглежда. За мен "Избор на редактора" и "Рейтинг Б 1 ден"
може да са със сменени места ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Capolavoro   
Дата:   09-01-20 12:55

На мен ми хареса. Браво, мисля че има надграждане!

Иначе горе в менюто сте изтървали "А" при рейтинг.

При снимка на седмица бих наредил голямата снимка вляво, а другите шест на два реда до нея, защото така остава много празно пространство на настолналната версия.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   09-01-20 12:59

секция Снимки на седмицата има още малко нужда от прецизиране. Ще допроменим.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: nislon   
Дата:   09-01-20 13:14

Автор: demiman
Дата: 09-01-20 12:52

Чудесно изглежда. За мен "Избор на редактора" и "Рейтинг Б 1 ден"
може да са със сменени места ...


[smilie24]

Редакция.
Обосновка:
Има редактори, които слагат по 1 снимка на няколко дни, други - по над 15 на ден, трети - доста време не слагат снимки, след което, няколко наведнъж.
Всеки според виждането си и според отделеното си време за ФФ.
В резултат, може да се застояват едни и същи снимки дълго време на по-челно място.



Публикацията е редактирана (09-01-20 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: al.popoff   
Дата:   09-01-20 13:18

Снимките 18+ се показват по подразбиране. Не много подходящо за хора, посещаващи сайта от работното си място или пред непълнолетни.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   09-01-20 13:28

al.popoff,

Снимки 18+ се показват само на логнатите потребители.
Ако галерията се гледа без вход, не се виждат.
Това не е ли достатъчно?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: serjy   
Дата:   09-01-20 13:32

Снимката на седмицата нека не е една, а да са две, или три за да се позапълни сивото. може да се показват последните две или три снимки на седмицата, като сегашната да е голяма, а другите по-малки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Synthy   
Дата:   09-01-20 13:51

Ако и го направите да поддържа и 1920, (1200рх са доста малко към днешна дата), би било много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: silvesar   
Дата:   09-01-20 14:00

На мен ми допада.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   09-01-20 14:17

Може ли да дефинираме какво значи?
"да поддържа и 1920"

Страница Снимка ще е така.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: HP   
Дата:   09-01-20 14:57

Последните 14-15 години все предлагам на първа снимките да се сменят през 2 или 4 часа. както на един друг сайт международен, като се уведомява автора, че едикога си, от едиколко си до едиколко си неговата снимка ще е на първа страница. Това е невероятен стимул за участниците на сайта-да си видиш снимката на първа.Чак толкова нарцисцизъм 24 часа на първа вече е много, минаха годините с по 5-10 фотографа в града :) Но през годините никой не погледна сериозно на предложението ми , а и не даде обосновка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-01-20 15:24

Аз разпродадох всичко живо, язък че пропуснах рейтинговата система [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: wlad   
Дата:   09-01-20 15:54

Аз по принцип подкрепям новото, но това определено не ми харесва. Супер разхвърляно и безидейно ми се струва. Съжалявам.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Synthy   
Дата:   09-01-20 15:55

https://ibb.co/c3K8bW8


1920 пиксела.

Зелените хиксове на FullHD могат да се запълнят с нещо смислено, още една колона със снимки от галерията (примерно). Хубаво е, че е респонсив дизайна, но е изкл. една от най-масовите резолюции, като е направено за 1280. Не е много актуално към днешна дата.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Grimjaur   
Дата:   09-01-20 16:04

На мен ми харесва. Особено на голям монитор, изглежда много добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: enizvk   
Дата:   09-01-20 16:13

На мен също ми харесва. Само не съм съгласен с големият банер, след като се логнеш, където пише качи снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ipolit   
Дата:   09-01-20 16:31

Добре е.
Ще чакам да стане и "Форум", че на телефона хич не виждам.
Иначе ми е малко криво, че не остава нищо от сегашния изглед, защото е малко гадничко сайт, с който човек е свикнал и си го гледа всеки ден от 15 години да си загуби уникалния облик и да стане същия като всичко през последните 2-3 години.
Ако може да направите лентата с менюто горе да се появява при леко врътване нагоре, понеже е ясно, че съдържанието надолу ще се увеличава и отнема време да се върнеш пак горе, че да избереш нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: idivanov   
Дата:   09-01-20 16:38

Не е ли логично в "А" група да са снимките с повече точки?!?[shtrak] Започваш в "Б" група и като набереш n брой точки, минаваш
в "А"[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Djoro   
Дата:   09-01-20 17:30

Това ново предложение за визия на сайта трябва да е нов тест за преброяване на останалите присъствено членове във Форума. Съвсем като „две капки вода” прилича вече на един друг фотосайт, отдавна абдикирал. Като туристически сайт заприличва. Не Ви разбирам господин Админ, какво удоволствие изпитвате да рушите визията на настоящия сайт? Това ли е най-важната посока за имитиране на дейност?



Публикацията е редактирана (09-01-20 22:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: nalexiev87   
Дата:   09-01-20 18:23

Съгласен съм с wlad

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: philip   
Дата:   09-01-20 18:43

Старият ми таблет много се мъчи със зареждането[smilie11], за останалото съм писал на Админ...


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-01-20 19:02

Synthy стига с тази текезесарщина, цялото свободно пространство да е наблъскано с картинки, банери, надписи и прочие. Стила "замунда" ли си го представяш?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   09-01-20 19:09

Към Djoro

Очевидно са ви такива разбиранията, но имитирането на дейност не ни е силната черта. Предполагаме, че не разбирате, че неприятните внушения не са част от приятелски разговор в тема във форума. Но това не означава, че може да го правите. Има разписани правила, към които се придържаме.

Ако имате някаква по-конструктивна забележка, заповядайте отново. Дотогава ние ще правим каквото можем с това, с което разполагаме. Ако твърде много искате да дадете своя принос, може да го направите финансово или с труд и време, както доста от другите пишещи тук направиха предните месеци, за което им благодарим.

Редно е да има известна толерантност и уважение, както ние уважаваме грешките ви с гласуването в Голо тяло.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: serjy   
Дата:   09-01-20 19:23

Мен пък ми харесва новия вид. Определено имаше нужда от освежаване [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Djoro   
Дата:   09-01-20 19:35

Ха така господин Админ, значи Вие следите кой какво гласува! Да не сте полицай? А защо да имам Вашия вкус на гласуване, еталон на естет ли сте? Повече нито точка от мен! Спирам да пиша, не искам конфронтация,но изявленито Ви не работи за Вас! Жив и здрав да сте!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ecobo   
Дата:   09-01-20 19:47

Супер е! И на компа и на телефон! Браво! Добра работа!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   09-01-20 21:07

Г-н Рибаров,

вие взимате решенията си според това как се чувствате.
Ние ви обръщаме внимание, когато се държите несдържано към нас.
Удивително е, че дори не знаете, че всеки може да види как гласувате. От години се вижда в профила на всеки.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Nikoneff   
Дата:   09-01-20 21:54

Предлагам в секция "Албум избранo от всички галерии" да се показват само актуални снимки. В момента при достигане на 25 точки в галерията се визуализират и стари снимки качени преди година и повече. Тоест да има някаква давност, в която снимките да могат да преминават от общия албум в албум избрано. Например до 3 месеца от датата на качване.
Относно визията - според мен е много по-прегледна и с по-лесен достъп до отделните функционалности на сайта отколкото сегашният вид.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   09-01-20 22:07

Здравейте Nikoneff,

добро предложение е това за давността.
Ще го реализираме.
Благодарим.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: BXMarkov   
Дата:   09-01-20 22:28

Всичко е много добре, особено мобилната версия! За мен духа е запазен и няма дискомфорт, освен това е много по-подредено.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: fragranse   
Дата:   09-01-20 22:29

bravo!


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: tarantulaxxx   
Дата:   09-01-20 22:34

Отлично решение! Отлична визия! Много ми харесва новата първа!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: o2   
Дата:   10-01-20 00:33

Здравейте--

Не ми допада новата визия -- кара ме да скролвам доста, за да стигна до нещо, което искам да видя. Сегашната версия ми дава всички линкове, които ме интересуват на един екран. Новата визия прилича на личен блог.

Голямата снимка най-отгоре изяжда доста от пространството, а не ми дава нищо. Проверете как гледат хората -- F <-- първо горе хоризонтално, после ляво отгоре надолу, после по средата. В мок-ъпа ви няма такова разпределение на информация и мен лично ме отказва да скролна. Хедъра (голямата снимка) е твърде ценно пространство, за да има само една снимка там. Погледнете как е организирана първата страница като отворите фейсбук, туитър, тъмблър, пинтерест.

Лентата най-отгоре не ме "активира" да предприема действие на сайта, а там трябва да има силен кол-ту-екшън, т.е. да искам да кликам.

Снимка на седмицата -- толкова много пространство за една снимка? Цял екран изяжда и не ме кара да направя нещо. Още повече пък ако фотографията не ми допада.

Прекалено ми е каша между снимки, линкове, секции.

Преборих около 10 различни шрифта -- твърде много са.

Освен това, с тази концепция за визия как ще се свържат останалите секции на сайта -- форум, базар, фотописи и т.н.? Изобщо не ми се връзват.

Сложна ви е задачата, защото сайта е прекалено разнороден в момента. И базар, и форум, и снимки с рейтинг. Старата визия ми дава достъп до всичко на един екран, има си силен call to action и не ме кара да скролвам излишно, освен в секциите, които ме интересуват.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: uri64   
Дата:   10-01-20 02:49

Спомена се, че ще има рейтинг в базара. Как ще става формирането му?
Относно новия вид - имаше нужда от освежаване, но засега като го гледам на 11” таблет ми е доста непривично и чуждо. Здраве да е, ще се свиква.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ceclii   
Дата:   10-01-20 08:17

Много е добре новата визия

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: nositel   
Дата:   10-01-20 08:37

Подкрепям горното мнение на o2.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Synthy   
Дата:   10-01-20 08:38

metodiev_martin написа:

> Synthy стига с тази
> текезесарщина, цялото свободно
> пространство да е наблъскано с
> картинки, банери, надписи и прочие.
> Стила "замунда" ли си го
> представяш?

То и сега е наблъскано, както е представено. Или да има повече въздух между снимките, или да се уплътни още малко празното място. До тук, о2 даде доста конструктивни забележки. И ако наистина има значение какво искат потребителите: аз примерно, бих искал да разгледам цял един албум, всичко качено в него, без да е обявено за гласуване или събрало n на брой точки.

Обаче, има една грешка, която тук админа прави от години: пита потребителите за визията на сайта. НЕ СЕ ПРАВИ ТАКА! Бабите едно време казваха "много баби - хилаво дете". Намира се дизайнер, казва му се какви са изискванията, някакви насоки ако има, той го прави, после програмистите го реализират и се предлага на аудиторията.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: CDman   
Дата:   10-01-20 09:16

Като цяло ми допада, но с някои забележки.

1. Така "разпънати" снимките ми изглеждат меко казано странно. Образа се изкривява, заемат много място и ми се сливат с рекламините банери.

2. Секция "Нашите автори" е напълно излишна според мен. Тези 8 човека заемат почти цял екран, но макар и добри не са единствените. От друга страна "нашите автори" звучи като "нашите хора" и напомня т.нар. комсомолски актив по времето на комсомола. [smilie8]
В менюто в началото има АВТОРИ, който иска ще иде да търси там.

3. Относно репликата към Джоро за "грешното гласуване". Така и така правите промени вкарайте известия за грешно гласуване т.е. като гласуваш грешно системата да те известява, че допускаш грешка и да изисква повторно потвърждение на вота. Така грешното гласуване ще се сведе до минумум и форума ще стане наистина фотографски, а не шуробаджанашки [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: serjy   
Дата:   10-01-20 09:22

По отношение на гласуването, на мен ми се струва добре всеки гласувал да се вижда под снимката, тоест, да отпаднат "+++", "!!!" и тнт свиделества, че си гласувал. Също така е добре, ако си гласувал след това да можеш да си махнеш гласа, или да си промениш вота от на по-малко, или повече точки, а автора на снимката да става ясен чак след 3 дни, или както е там по алгоритъм сега. Или пък всеки да може да избира да се вижда ли, че е гласувал за дадена снимка, или не.



Публикацията е редактирана (10-01-20 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Leica   
Дата:   10-01-20 10:12

За да преценявам една визия спрямо старата е необходимо да познавам редица условия и приоритети на сайта, т.е. собствениците, за които мога само да гадая.
Но ще опитам през моята призма на консерватор.
1. Още не ми е омръзнало семплото обемно 3Д/или акстивно рамкиране на снимки, статии…а в новата визия снимките изглеждат както когато преди 20 год. Си правех сайтове за хит.бг , дори по-просто. – снимка на сив фон и това е.
2. Още не ми е омръзнало банер/малко изображение да ме препраща към това, което ми е интересно вместо ….да скролвам до безобразие надолу.(не ,че го правя, но виждам ,че за много е проблем)
3. Не ми харесва, ако нещо е функционално без нужда често да си променя вида. Това не е свързано с естетически оценки, а просто с навици. В този претрупан живот човек не обича да му променят апликатурата постоянно. Малко англииско мислене в това направление не е излишно.
4. За разните му класации там – чбм, чнг, чпс, редакторски ….безразлични са ми . Отдавна съм установил, че сайта няма намерение да прецизира търсенията си в посока на духа, а не в казана на страстите и пороците. Сега погледнах „редакторска“ в новата визия и само където останах поразен от присъствието в нея на….една снимка (така да я нареча).
5. Това, което за мен е важно един фотографски сайт да ми каже (и така да ми спести лутания из неприятната откъслечна губи-време преса) е: скорошни прояви и събития за евентуално снимане, разглеждане, дискусии и семинари, книги, организирани пътувания.
6. За базара рейтинг е невъзможен и само ще обърква нещата. Ще бъде поредна безмислица и в най-добрият случай ще прилича на „оня рейтинг“.
7. Поради простата причина, че ФФ и членовете му не са страна в сделка, т.е. не разполагат с факти и доказателства няма как да бъдат съдници на аргументи: „дума срещу дума“.
Лично аз нямам представа как могат да се рейтинговат потребителите в базара.Още повече, че нормалният фотограф не си сменя техниката всеки ден, т.е. ще попадне вътре като някакъв“А“-лтаФ лузер.
За активните вътре не мислете. Всички си се познаваме и сме се виждали по фотографски системи и интереси…щото Бг. Си е село.
8. Относно форума – желателно е да не се фашизира, за да бъде полезен и интересен. Да не се атакува инакомислието и да бъде обективен.
Има си закони, както и правила и общи условия, който трябва да се тълкуват точно , а не в широкоизбирателен спектър.

„Редно е да има известна толерантност и уважение, както ние уважаваме грешките ви с гласуването в Голо тяло. “ – ето такива реплики от съдия не ми харесват.

Постарах се както обикновено да дам своят дан от време и мислене щом го искат в място, където участвам като общност.

За визията за телефоните - нямам отношение, защото не ползвам там сайта.

За гласуването - съгласен съм да ми изтипосва който иска и където и да е гласа ми, та ако ще и за избори -местни, парламентарни, президентски и то да е явно !
Защото не се срамувам за гласа си.
Ако трябва да се страхувам от гласа си - това е друга тема, за която отношение е тъпо да вземам.
Това го казвам относно по-горе някакви разправии за гласове. Не съм в тая тема ...но мразя да се държи гарез за гласове. Ако са тайни -да си остават такива. Ако са явни -също.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Leica   
Дата:   10-01-20 10:43

Ако …
Една система е найстина демократична то гласуването трябва да е явно!
Още повече, че Ф.Ф. е една игра за нас, от което с нищо не зависим, не печелим или губим.
Чудесно място да се научим на демокрация и др. позабравени ценности. Да ги приемем, за да ги прилагаме в живота си.
Само една мижитурка може да тръгне да прави политика с гласуванията си и да търси дивиденти. А вота на мижитурките трябват ли да доминира облика, т.е. продукта?
Те могат ли да имат честно отношение към изкуство?
Разбирам …..
Че практиката показа, че явното гласуване е вредоносно за сайта поради доминиращата политика на мижитурките, която заглушава тънките струни на същинските виртуози,
Тогава …..
Но това е друг въпрос за специално разискване (ако за сайта е нужно. Ако не им е – да си кажат ясно).

Мога да го започна с предложение за създаване на контролен орган – нещо като ВСС (ама в много компетентен и честен вид), които да взема отношение не по компетентността на гласуващият, а към тези дето правят политика със това.

Може би не е нужно да започвам да откривам колелото въобще, а да го има добрият пример на места, които са известни с качествената селекция на своите добри продукти !!!

П.п. горното не е призив за елитаризъм а напротив – за честният вот на средностатистическият фотограф и неговото визуално изражение.
Знам, че рекламите които хранят неплатените от участниците продукти идват от това.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: dj_ceci   
Дата:   10-01-20 17:36

Напълно подкрепям новата визия, защото вече по-големият процент влизат с телефони, а така е по-удобно за тях. Харесва ми как изглежда - чистичко и простичко. Всичко е ясно и може да става още по-добре разбира се. Например снимка на седмицата е редно да е по-голяма както началната с Теодора Духовникова или поне да наближава целият екран. За телефон е така, но при десктоп идва малка.
При банера с реклама на телефон е добре да е центриран. Интересно, че при десктоп не ми излиза рекламата въпреки, че дадох пауза на адблокера.
Пак искам да Ви кажа едно браво за прераждането на застоялия дизайн.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Slivenski   
Дата:   10-01-20 18:01

Като дизайн е добре - модерно и чисто.


Лично на мен това, че се налага да скролвам, не ми допада.

Повече би ми харесало началната страница да показва цялата информация и всички опции за сайта. Но може би концепцията ми е вече демоде. Предполагам сте го направили така заради таблети, смартфони и прочие.

Така или иначе - желая успех!

[beer]



Публикацията е редактирана (10-01-20 19:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: serjy   
Дата:   10-01-20 18:43

Да скролнеш малко е добре, но тук наистина идва малко в повече [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Alexstudio   
Дата:   10-01-20 19:06

Сегашната визия е много по-стегната и разпознаваема. Новата е копи пейст с 90% от обикновените фотографски лични сайтове. Ако не видиш знака на фото-форум лесно ще объркаш с друг. И тези огромни празни пространства отстрани са дразнещи. Трябва да скролваш като луд насам натам и да търсиш. Сори

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: TPECHAT   
Дата:   10-01-20 20:21

На айфон хикс ес макс изглежда тотал щета.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ShadowWalker   
Дата:   11-01-20 02:37

Предложения:
Възможност за избиране на тъмен режим и за първа страница и за профилите, подобно на dark mode в YouTube и много други сайтове и приложения.

По-малък банер, по-голяма "Снимка на седмицата"

Една идея по-стегнато форматиране. В момента изисква много скролване за малко снимки. Което ако добавим всичкото празно място отстрани на ultra wide монитор изглежда ...

https://live.staticflickr.com/65535/49364549456_64a50dd0e1_k.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: korn   
Дата:   12-01-20 14:28

Според мен за мобилни устройства в портретен режим трябва да преоразмерява по друг начин подредбата. Може да се виждат по две снимки на ред, иначе не се използва зрителното поле и изобщо не става за преглеждане.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: coolman_kk   
Дата:   14-01-20 08:05

До Админ,

Падащият списък "Кой може да коментира снимката" не запаметява избраното. В случая искам да избера "Никой".

снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   16-01-20 00:30

Извиняваме се за забавения отговор.
Ще се опитаме да отговорим на всички по ред.

HP: Имате предвид куратор да избира снимките и те да излизат в секция в подбрани ли?
Защото и в момента снимките с по-висок рейтинг минават през 1-ва. Вярно, че в този момент авторите не получават имейл, но могат и да получават, въпрос на реализация.

enizvk: Големия банер може да се крие за логнати потребители. То не е банер, а нещо като въвеждащо. Освен това целта му е донякъде и снимките на деня да не са най-горе, защото там ще трябва да имат голяма резолюция, а някои нямат такава, не са качени така.

ipolit: Имате предвид да се направи sticky меню ли? Да, ще се появи такова съвсем скоро.
Относно носталгията по старото, и ние я имаме. Всичко бихме дали да не остаряват нещата и да няма
нужда да се променят, но уви...
Колкото до нуждата да се ползват нови технологии, само ще споменем, че Гугъл от скоро е решил, че едни страници на
сайта му изглеждат много стари и ги изключва от индекса си, скоро и с други, та това чака всички стари страници, и гугъл определя правилата в голяма степен.

idivanov: Логично е, но така е тръгнало от години. Ако имате идея как да се промени, споделете я.

philip: Твоят таблет вече ни спечели вниманието. Можем ли да го изкупим и да го ползваме за тест еталон?
Ако разбира се не намерим друг начин да тестваме през него :)

o2: ще помислим още по горната част на страницата.
Относно шрифтовете, в сайта няма толкова заредени шрифта. Ако има някъде разлика в дебелини и го виждате, кажете и ще коригираме.
Относно другите секции, и те са в преработка към responsive дизайн, бяхме ги показвали в предишна тема.

http://94.156.169.44/camera-item-view.png

http://94.156.169.44/PhF-forum-listing-topics.jpg

http://94.156.169.44/bazar-view.png


uri64: За рейтинга в Базар много добро предложение имаше Marves. Тъй като скоро ще работим по него ще го намерим къде беше записано в оригинал. Смисълът му беше при приключване на сделка да си дават рейтинг участниците. Да, някой може да си дава фалшив такъв с друг участник, но ти би ли участвал с истинското си име във фиктивни операции? Т.е. когато знаеш за реален човек с авторитет неговата препоръка ще я смяташ за достоверна. По този начин може да се получи верига от удостоверяване, където трудно може да влезе манипулиран елемент.

Synthy: Както се вижда ние сме го направили. Тук въпросът е да няма големи бъгове или пропуски. В случая на някои им се губи част от навигацията, но тя я има в менюто, отново е въпрос на навици.

CDman: 1. имаме усещането, че гледате на някаква странна резолюция. В днешно време не са ли квадратни малките снимки?
2. Обърнете внимание, че не сме я кръстили Нашите, а Наши. Не е случайно. Там е написано по какъв критерий са извадени. Това е стимул за това да показваш снимки и да стоиш в тази селекция. И да, Наши автори са.
3. репликата не е случайна. В определен момент, макар и по препоръка от незнаен за него автор от сайта на същия човек активирахме гласуване с Б. Предполагам сте виждали теми, в които някой пита кой е дал тоя Б глас за еди коя си снимка? За да не носим тази отговорност, от години в профилите се вижда кой за какво гласува.

Leika: 1. прав сте, че визията е плоска. Това е тенденция от години, която наложиха големите като Microsoft с новите уиндоуси, както и другите корпорации с техните продукти. Сенки, извивки и подобни, пречат на responsive функционалностите, а и не се приемат от младите потребители.
Ето един пример за "плоска" визия, пък макар и на световен сайт за дизайн https://www.behance.net/

Според нас, за да е по-пълноценна дискусията, е хубаво човешките същества да се гледат в лицето. Тук не я водим на живо, но може тези, които нямат аватари да си качат. Това помага да се направи преценка за възрастовата група на участниците и аргументите и навиците, които имат. Разбира се, могат да си напишат и сами възрастта преди да напишат позицията си.
Признаваме, че и на нас понякога ни е трудно да се разделим с нещо добре познато от години, но решихме да работим по сайта с млади хора с достатъчен опит в технологиите. Такъв е дизайнерът, който е човек с години графичен опит и портфолио за световни проекти, любител на фотографията и запален планинар. Такива са и фронт енд специалистите, които също работят по проекти с актуални технологии.
Ако не ни познавате, може да се запознаем, както много от хората в сайта ни знаят. Елате на някое събитие, ето например това https://photo-forum.net/event/17

Заповядайте на Фото Форум Фест https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=S&i=352


3. нужда има. Гугъл разглежда сайтовете като мобилно устройство и ако те не са направени "приятелски" ги изключва от индекса си. В днешно време за по-голям стимул трудно можем да се сетим.
http://94.156.169.44/search-console.png

5. ще се постараем да удовлетворим желанията ви. Молим за препоръки
https://photo-forum.net/media

6. нагоре сме описали

Относно написаното в следващата публикация ще кажем, че ще направим и кураторска галерия. Ако имате предложение за добър, куратор, моля споделете.

Slivenski: Преработваме, защото технологиите отдавна са се сменили. Много сме били критикувани, че не преработваме, ще преживеем и критиката, че преработваме :)

Alexstudio: на монитор с каква резолюция гледате?

TPECHAT: Както винаги много информативно мнение. Може ли поне една снимка на екрана от щетата?

ShadowWalker: Харесва ни идеята за Dark mode, ще обсъдим технически как да стане.

korn: Това предложение тествахме с дизайнера доста отдавна, но имаше своите недостатъци.
А така или иначе скоро квадратните тъмбове ще станат снимки с правилната си пропорция.
http://94.156.169.44/Photo-galleries-MOBILE.png


coolman_kk: Опитахме се да го симулираме, но не ни се получи. Nislon е обещал да направи филмче и да покаже как точно не се получава, за да тестваме.


Още веднъж благодарим за отделеното време за коментари.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: coolman_kk   
Дата:   16-01-20 14:51

написа:

> coolman_kk: Опитахме се да го симулираме, но не ни се получи. Nislon е обещал да направи филмче и да покаже как точно не се получава, за да тестваме.

Сега работи и при мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: nislon   
Дата:   16-01-20 14:53

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Beijing   
Дата:   16-01-20 17:01

Всичко тече,
Всичко се променя,
С Всичко се свиква!
Важното е ФФ да си остане "Нашето" място!
Техническите подробности съм сигурен, че с времето ще се изгладят.
Да, ще отнеме време и ще има куп недоволни, ама туй е положението!
Споко пичове, всичко ще е наред!
Дерзайте!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Leica   
Дата:   16-01-20 19:16

Ако някой го е казал - извинявам се.
Не трябва да може да се гласува през телефон.
През него не може да се прецени обективно снимката по обясними причини.
Освен това предполагам, че и през телефона действат точкогонците дето искат снимките им бързо да изплуват в галериите.

Основната визия на сайта трябва да е удобна за ПС с голям монитор.[smilie24]
Ако има 2-ра за лаптоп, 3-та за телефон - добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: TPECHAT   
Дата:   16-01-20 21:19

Кой па ти отваря сайтове през друго... Ако не баца на Айфона въобще не ми треа. Ся едвам скролвам тоя форум. Въобще не е френдли. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: mbs   
Дата:   17-01-20 00:03

Съжалявам [smilie23]
1. В сегашната първа страница с леко скролване или два клика долна стрелка имаш поглед върху всичко. Новата версия няма край. А след втората генерирана от Гугъл реклама, която "разсича" лентата, вече не знаеш къде си и губиш интерес. Като лента, в която имаш тук-там нещо на фокус и повече от 50% брак. Празното, ненаситено с информация пространство е просто в повече и хаби ресурс.
2. Дори в Снимка на седмицата - в пейзажен режим кадърът се рее в празно пространство. В портретен режим - още по-зле! Ок е само на дисплея на телефона/таблета.
3. Върнете сивото, моля! Белият фон в 9/10 от лентата (след снимка на седмицата) направо избожда очите...


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-20 11:56

Admin Не е свзрзано с първа страница, но пък с форума:

Защо не сложите рейтинг на мненията във форума? Смятам, че това ще е доста полезно. И също статистика от този рейтинг в самия профил на всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Mogila   
Дата:   17-01-20 12:43

А защо не дори да се променя леко цвета на ник нейма колкото по-висок рейтинг на коментарите има даденият потребител? Това ще стимулира сериозно писането на смислени коментари във форума!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ksietta   
Дата:   17-01-20 15:49

Мисля, че твърде много място е отделено на майонеза Краси /или съответните други реклами/. И някак влизат в конфликт с фотографиите около тях тези реклами и намаляват естетическото възприятие на страницата. Може би, по-малки реклами и разположени около някакви текстове, да не им се дава толкова самостоятелно пространство?


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: HP   
Дата:   18-01-20 16:33

Благодаря за отговора!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: philip   
Дата:   18-01-20 18:05

Рядко отварям сайта през телефон (Админ, моделът е от 2019[smilie3] ), ма днес ми се случи и погледнах новата първа с 2 браузъра: хром и вградения:

Снимките от всяка рубрика се нижат една под друга, бая ми ти скрол, ако искаш да прегледаш докрай. Не знам така ли е и при останалите телефони? Ако е така, на PC-то ми изглежда къде по-добре.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Detelinka   
Дата:   19-01-20 11:53

Имаше нещо хубаво и оригинално, айде сега да го развалим! Много бозаджийска работа, чак ме отказва да влизам. Това, че сте изкопирали западен сайт, не прави нещата по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: OIM   
Дата:   19-01-20 15:49

Харесвам сегашния вариант - всичко се вижда
В новата версия трябва да въртиш като луд надолу за да намериш нещо


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: bozidar   
Дата:   19-01-20 21:00

съжалявам за коментарите извън темата, но опитвам се да вляза в страницата на конкурса (Конкурс - "Човекът: Присъствие, излъчване, автентичност"), но дълго време ми казваха, че страницата е недостъпна (photo-forum.net is currently unable to handle this request.
HTTP ERROR 500). but why?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Admin   
Дата:   20-01-20 13:07

Възможно е да има някакъв проблем с работата на сървъра.
Говорихме с администраторите на машината и ще търсим да решим причината като се опитаме да разберем от логовете какво се случва.

Благодарим за сигнала.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: niro   
Дата:   21-01-20 14:23

mbs, Mogila, Detelinka,OIM - За съжаление това са новите "модерни" визии за сайтове - да скролиш нагоре надолу едни големи изображения.[smilie22] Може би за по-лесно уеднаквяване с гсм и таблети. Дори електронните магазини станаха такива.
И аз съм се чудил каква роля могат да играят [smilie23] [smilie24] поставени в забележките под снимките, които основно са +++ !!!, но там има, а тук - не. Коментирали сме го това в личен разговор с админа още преди 2 г., с цел да мога да подреждам постовете не само по хронология, но и по-адекватност на отговорите, но това и досега не е направено, може би за "форума" няма тази техн. възможност.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: demiman   
Дата:   25-01-20 21:45

Някакъв проблем ли има с Редакторската галерия за месеца или просто няма нищо харесано от 19 януари насам?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: o2   
Дата:   27-01-20 01:41

Здравейте--

Относно шрифтовете: за мен болд, италик, различен цвят са различни шрифтове -- много ми дойдоха във варианта, който гледах.

Но основното: това е фотографски сайт. Разбирам, че потребителите, влизащи през всякакви мобилни устройства са важни, но как можеш да видиш и оцениш снимка през 5'' дисплей, да гласуваш за нея, или пък да прочетеш дълъг пост във форума и да отговориш? През мобилните устройства се търси инстантност -- някой лайкнал/коментирал, ЧПС, лс в базара и т.н.

Ами дайте им го, с един app. Докато чакат някой закъснял за среща или на червено на светофара или не могат да заспят да си браузнат малко. Но да гледаш снимки, да коментираш сериозно, да прикачиш от архива -- това на никого не му трябва от мобилно устройство.

Изненадах се преди време колко е различен eBay през уеб и апп -- защо ли?

Според мен мнението на потребителя, който написа "Кой па ти отваря сайтове през друго... Ако не баца на Айфона въобще не ми треа. Ся едвам скролвам тоя форум." и неговите коментари под снимките тука потвърждава това и трябва да направите сериозен анализ на групите потребители. И да ги разделите според начина им на ползване на сайта. За едни web, с пълна функционалност на първа страница; за други само инстантност. Вижте колко снимки е качил този потребител тук и колко коментара е направил, както и самите коментари. Анализирайте си потребителите -- имате му и-мейла на този човек (само като пример), вижте какво го интересува в социалните мрежи -- фликър, инстаграм, пинтерест, и т.н.

Все пак това е фото форум, очаква се малко по-сериозно от инстантност. Но и сървъри трабва да се плащат, и администрация и дизайнери с UI/UX, разбирам го това.

Така че според мен баланса е: леко подобрена функционалност на уеб + един апп "да баца на айфона". И вълка сит, и айфоните "бацат".

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: demiman   
Дата:   06-03-20 12:51

Активна вече ... [beer] [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: lamerko   
Дата:   06-03-20 12:53

Само една малка забележка - навигацията с категориите не изглежда добре. Твърде много шарения, погледа се губи...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Mrockerkata   
Дата:   06-03-20 13:17

Аз когато свикна с нещо и не си го давам! :(
Тъй да се каже, Любов завинаги развивиам към нещо любимо.....
Да се смята, че ФОТОФОРУМ ми е такъв.
Тази нова визия буквално ме побърква.
ИСКАМ СИ СТАРАТА!!!!!!!!!!!
Пък.
:)))))))))
Леле, изпитание за сетивата ми е това.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: SaS   
Дата:   06-03-20 13:33

Мария (mrockerkata),

и ти всяка година снимаш нови абитуриентки. Защо не си снимаш старите докато станат баби :)

Новата визия отдаван я има в профилите. Там не свикна ли да я гледаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: philip   
Дата:   06-03-20 13:39

И аз искам старата, ама да ни е честита новата[smilie25]

и като lamerko.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: CDman   
Дата:   06-03-20 13:42

При мен само първа е с нов облик.[smilie11] Албумите, форума (този), базара са си старите, тъй че споко. [smilie3]



Публикацията е редактирана (06-03-20 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: wlad   
Дата:   06-03-20 13:51

what a mess, дет' се вика на роден български.
Но ... или добро, или нищо за новия облик.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Imaginarium   
Дата:   06-03-20 14:13

Нема угодия!
Отлична е визията на първа страница[beer]
Поздрави към двигателите на тази промяна, беше належаща!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Imaginarium   
Дата:   06-03-20 14:14

Да се надяваме, че имплементирането в останалите секции няма да се забави прекалено много [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: totovas   
Дата:   06-03-20 15:38

[smile] [smile] [smile] Искам да изкажа своите суперлативи за новата визия (интерфейс) на сайта, допада ми поздравления за колегите-дизайнери! Също така искам да изкажа своите благодарности към екипа на "photo-forum.net" за изборът им на фон за слайда за раздели под навигационното меню и по-точно за раздел "Експеримент". Трогнат съм, оценявам го високо. Благодаря ви още веднъж! Наздраве и на добър час с новата визия!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: lord_kik   
Дата:   06-03-20 17:13

Да,но аз имам проблеми с вход през win 10,пробвах с Мозила и Хром не става(бутона вход не работи и не мога да се логна).

едит:Успях да се логна,но от страница различна от първата явно още не е ок,а от мобилен телефон някакси не е оптимизирана страницата.



Публикацията е редактирана (06-03-20 17:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: cameraman   
Дата:   06-03-20 17:41

Приятно съм изненадан. Успех!![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Imaginarium   
Дата:   06-03-20 18:42

Потвърждавам проблема на lord_kik и аз не мога да се логна от първа страница

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Shilo   
Дата:   06-03-20 18:59

Здравейте!
Голямо прелистване пада! Старият вид беше в пъти по-добре. Направете две версии - за компютър и за мобилен телефон. Защото истинската фотография се гледа на монитора, а не на малкия дисплей на телефона или таблета.

Защо променихте единственото хубаво нещо в тази държава?!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: philip   
Дата:   06-03-20 19:19

lord_kik, Imaginarium, вероятно проблемът е оправен, току що влязох оттам.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Nik1   
Дата:   06-03-20 20:14

Shilo написа:

> Здравейте!
> Голямо прелистване пада! Старият
> вид беше в пъти по-добрe

Наистина прелистване и трудно читаеми.
Менюто трябва да се "вижда" - не да се търси и чете[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: metodiev_martin   
Дата:   06-03-20 20:31

Автор: SaS
Дата: 06-03-20 13:33

Мария (mrockerkata),

и ти всяка година снимаш нови абитуриентки. Защо не си снимаш старите докато станат баби :)

Новата визия отдаван я има в профилите. Там не свикна ли да я гледаш?


ООО удар под кръста! [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Сашо 1 : Мария 0

И аз искам визията на фасебока от 2009-та, ама няма

https://4.bp.blogspot.com/_zbDdMl8PbqY/SwTvT8qW70I/AAAAAAAADNw/wa69tHJg-B4/s1600/new-facebook-profil

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: uri64   
Дата:   06-03-20 21:05

...кот - такоа....



Публикацията е редактирана (06-03-20 21:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: hotsnail   
Дата:   06-03-20 21:20

Пени се, не пени, ще я пием

Мен лично ми допада идеята нещо да се променя поне на 15 години веднъж. Това е оправдано, дори на непосилната цена да причини 15 секунди неудобство при първоначална среща на по смърангясаните хора.


ПП Инак резко се подобри 1-ва страница преди минути. Изчезна банера - сега виждам снимките! Ако и указателната табелка "Снимка на Деня" падне жертва в неравния бой с критиците, няма да роним сълзи. Ще виждаме повече снимки!



Публикацията е редактирана (06-03-20 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Mrockerkata   
Дата:   06-03-20 22:16

metodiev_martin
Марти,
МНОУ СМЕШНО, няма що! [smile]
Обаче, да си приизная, днес след 50-тото ми влизане в сайта,
започнах да му свиквам някак...... :)))))))
[cool]
/да не сте посмели да ми закачате абитуриентките!/ [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: wlad   
Дата:   06-03-20 22:41

само за сведение, на устройство, различно от телефонче хуявейче, изглежда така:

https://i.ibb.co/GQdfv9L/2020-03-06-22-36-16.png


Признавам си, едно от най-красивите неща в историята на нета. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Стефан-Г   
Дата:   07-03-20 00:22

Страницата изглежда брутално, поздравления. Може би надолу не ме кефи толкова, че всичко е разпиляно, а не нагъсто като старата, но определено е по-модерно изглеждащо.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: totovas   
Дата:   07-03-20 02:40

WLAD, настрой си телефона да ти отваря сайтовете в мобилни версии, а не за PC.



Публикацията е редактирана (07-03-20 02:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Nik1   
Дата:   07-03-20 08:50

"Покажи фотографиите
си и намери нови приятели"

Граматически по- издържано е:

"Покажи фотографиите си
и намери нови приятели"

или с апломб:

"Покажи фотографиите си!
Намери нови приятели!"

Естествено, с подходящо графично оформление.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: exobexo   
Дата:   07-03-20 09:46

Харесва ми, супер е!

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: yanee   
Дата:   07-03-20 11:13

много добре! подкрепям напълно новата визия. [beer]
благодарности на хората които стоят зад този проект и усилиятa които полагат сайта да получи един по-съвременен и свеж лейаут [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: chukolna   
Дата:   07-03-20 15:10

Аз като гледах другите коментари и си мислех, че съм единствения на, който не му харесва. Но определено новата страница в сегашният и вид въобще не ми харесва.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: lord_kik   
Дата:   07-03-20 15:32

Съгласен съм с предният пост,бъг и някак си не ми е подредено,но това е субективно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: uri64   
Дата:   07-03-20 16:14

На таблет е тегаво определено...че имаше нужда от промяна - имаше, обаче това конкретно решение за мен не е крачка към подобряване (естествено само лично мнение).


Mrockerkata написа:

> ....... днес след
> 50-тото ми влизане в сайта....


това си е чиста проба мазохизъм


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ppaulina   
Дата:   07-03-20 17:18

В движещата се лента горе с категориите виждам нова, която липсваше досега -"Кулинарни". Но не виждам "Натюрморт". Въпросът ми е защо е пренебрегнат този жанр. Поздрав!



Публикацията е редактирана (07-03-20 18:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Yanni   
Дата:   07-03-20 17:26

И на мен не ми харесва.
Върнете старата визия .



Публикацията е редактирана (07-03-20 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ombre   
Дата:   07-03-20 17:42

Мен ме кефи или поне от компа като гледам....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: ppaulina   
Дата:   07-03-20 18:30

Още нещо - като отворя страницата си с всички снимки и вляво ми липсват албумите - има празни полета там. Това не са претенции, а сигнал.
Ето линк: https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=123055



Публикацията е редактирана (07-03-20 18:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: LeniS   
Дата:   07-03-20 18:31

Ок съм за промяната, но има неща които не стоят добре, особено на таблет - съгласна с повечето коментари по този въпрос.

Горната част много тежи, най-вече областта на менюто и категориите под нея - не и с тази "текстура" - окото се лута много.
За мен този слайд спокойно може да се премести под секцията "Първа страница" и да играе ролята на визуален разделите с рейтингите.

Текста е трудно четим - не знаеш на каква снимка ще е фона, ако се ротират - по добре чист фон и по някоя икона (графично представяне на категориите) - сепмпло ненатрапчиво.

Секция снимка на деня би стояла добре на фон около 10-15% сиво, или както е при "ТОП 50...". Сега хем леко рехаво и този фон го схлупва доста, заради размера на снимките и разстоянието (явно идеята е била да е като при самотоятелните снимки, но там гледаш 1 снимка и то в по голям размер - не дразни толкова).

Както и 4-ти снимки в дясно биха стояли по добре в подредба тип masonri grid.

Ако не може, на квадрати, с малко отстояние между колоните ще стои много по-елегантно (по подобие на галериите по-надолу в страницата).

Дерзайте - добро е като идея подкрепям промяната :) но това е моето виждане [beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (07-03-20 18:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: BXMarkov   
Дата:   07-03-20 19:28

За мен си е добре! Пускайте я по-бързо за да свикнат хората, то е ясно,че няма как всеки да хареса всичко.
Единствено надписите на лентата с галериите горе малко се губят.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: asahi   
Дата:   07-03-20 19:30

Цъкнах на https://photo-forum.net/. Няма цици, но пък има банер за записване за Фото Форум Фест 2019.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: idivanov   
Дата:   07-03-20 23:33

Похвален е стремежа за нова визия на ФФ, но първата страница ми се струва с прекалено контрастни преходи на фона и големи празни полета. Би било добре някакъв растерен фон, с тънки рамки около снимките - така ще се резсече празното пространство и няма да дразни окото резкия тонален преход...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Джъмбо   
Дата:   07-03-20 23:56

На таблет е трагедия
Изтурках си пръста от скролиране

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: asahi   
Дата:   08-03-20 00:50

Къс ти е таблета [ezik]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: mbs   
Дата:   08-03-20 08:50

Аз го писах преди две страници... Предишната версия беше като един кадър. Поглеждаш, избираш, отваряш.[smilie24] Сегашната е като филмова лента, в която всяка рубрика е отделен кадър. Колкото рубрики - толкова кадри. Как да не се счупиш от скрол!? [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: CDman   
Дата:   08-03-20 11:06

Това да е дерта - визията.
За да се промени форума трябат нови потребители, а такива лично аз не виждам откъде ще дойдат и с какво форума ще ги накара да останат. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: terminator   
Дата:   08-03-20 21:58

Направете най-сетне платен вход с месечна/годишна такса за този сайт - без релками и с по-стегнат интерфейс (както беше допреди промяната). Иначе губите все повече потенциялни потребители ... Аз лично последните 3-4 г. изключително радко влизам тук, основно заради липсата на време да снимам, и напоследък и заради нововъведенията и залитането към безумния интерфейс тип "windows 10" ... Никога не бих си причинил изтезанието да отворя фотографски сайт на таблет или телефон, при положение че навсякъде ползвам от 6-7 години 27" монитори. Няма ка да се оцени качеството и достойнствата на една снимка на дисплей под 24"
Между другото - на 27" разстоянието между отделните секции и самите надписи с огромен по размер шрифт също дразнят, ама след като сте се понесли в руслото на чепатия и плосък изглед на интерфейса наложено от големите софтуерни компании ... проблема е ваш.



Публикацията е редактирана (08-03-20 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: CDman   
Дата:   09-03-20 08:13

Платен вход ? Т'ва да не е MetArt [smilie5]


Но пък по този начин ще се пресече практиката да се регват кухи фен-профили за да се само-аддваш шИдьоврИти като "лЙОбими" и да си правиш коментарИТИ "пУлезни". [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   09-03-20 09:43

На бързата лента няма Диви животни ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: Mogila   
Дата:   09-03-20 10:13

Смяната на езика е най-отдолу. Това е фатално!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: exobexo   
Дата:   09-03-20 11:30

Ще е удобно да се добави показващ се бутон, който връща страницата в най-горна позиция [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: imartin   
Дата:   09-03-20 13:12

Да, наистина в лентата горе няма "Диви животни", а пък има един-два по-непопулярни жанра.
Добре е като цяло новият изглед. Явно е, че все още е в работен вариант. Имам две забележки:
1.Празното сиво пространство вдясно, над и между снимките от "Първа страница" е несъразмерно голямо.
2. Отивайки надолу попадаме на "Рейтинг Б над 100 т." и там чисто белият фон веднага след сивия не стои добре. Според мен, въобще, бял фон за снимките не е подходящ. Може пак да е сив фон и ако трябва да се отделя от горния, то нека да е друг нюанс.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: sirkhann   
Дата:   14-03-20 11:05

Като Mogila - може ли бутонът за смяна на езика да се върне горе?

Сайтът ми се зарежда непрекъснато на английски език, а с новия вариант е много неудобно да се скролва до долу, особено на мобилно устройство...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: serjy   
Дата:   15-03-20 08:30

На таблет как изглежда, с опера браузер. [smilie11]

https://drive.google.com/file/d/1O_pyG99x93nnoVZZ1ZDw-BbSeQqc8FS1/view?usp=drivesdk




Публикацията е редактирана (15-03-20 10:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: demiman   
Дата:   15-06-20 15:46

Чудесно!!! Вече да можем да си избираме сами фона [smilie24] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова първа страница на сайта
Автор: terminator   
Дата:   21-06-20 16:51

Днес решавам да отворя фото-форрума и ... нов изглед на страницата. Пробвам да си вляза в профила, пиша юзер, пасс и върти се един символ пред бутона вход и дотам, същото и с вход с профил във ФБ. Добре че като се отвори секцията "форум" дизайна си е постарому и оттам си влизам безпроблем. Window 7 x64, Firefox 77.0.1 x64. През IE11 трагедията е още по-голяма, Не че го ползвам но за протокола - дава това https://prnt.sc/t3ruux без значение дали съм нацъкал изброените протоколи или не. С Chromium работи ок.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »