Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за Tamron 35mm f/1.4 Di USD Lens / За Канон
Автор: eyesofatiger   
Дата:   24-12-19 14:37

Здравейте,

Искам мнението Ви за това бижу, което скоро пуснаха на пазара. Искам да го ползвам с Canon 1DX Mark II, основно за видео заснемане. Четох/Гледах много за този обектив, но насчвсякъде се говори, че бил звяр за фотография, а за видеография нито думичка - странно.
Интересуват ме няколко неща:
1. Бърз ли е автофокуса и сравним ли е с този на Canon 35mm 1.4L Mark II ?
2. Шумен ли е мотора при автофокуса, защото снимам с микрофон Rode Video Mic Pro и ако е прекалено шумен, хваща звукът.
3. Има чи нужда от допълнителна калибрация, за да работи добре с Canon 1DX Mark II ?

Благодаря Ви предварително,

Весели празници!

Поздрави,

Александър Кирилов

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за Tamron 35mm f/1.4 Di USD Lens / За Канон
Автор: sirkhann   
Дата:   25-12-19 21:09

Аз снимам с Фуджи и с преходник нещата клонят към трагични, но наскоро заглеждах 35-иците. Първоначално харесах много този Tamron още когато го обявиха, но междувременно в полезрението ми влезе и Sigma Art 40/1.4, която е проектирана като видео обектив със страхотни корекции и минимален дишащ фокус.

Двата обектива съм ги пробвал само в магазин, както казах - на тяло с преходник и с различна осветеност, но определено бих препоръчал да се хвърли едно око и на Сигмата. Има и много хубав ръчен фокус при нея.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »