Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Всичко умре....
Автор: kasad   
Дата:   11-12-19 17:42

https://clubz.bg/91591-smartfonite_ubivat_klasicheskite_fotoaparati

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Losfame   
Дата:   11-12-19 17:50

[smilie5] Дооообре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Losfame   
Дата:   11-12-19 17:53

Ако ще 500 мега пиксела да пуснат Iphone,Raw файла се съмнявам да изкара динамика и цвят и тоналност като на един хубав модерен фул фрейм,да не говориме за фокусната система и други точки...мисля,че е смешно направо сравнението.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: keri-di   
Дата:   11-12-19 18:07

За мен пък,следящите ме смарт Боклуци умряха![smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: iasen2   
Дата:   11-12-19 18:23

Цифроворо боке уби светлосилната оптика. Огромен спад в продажбата на свтлосилни обективи.....

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Beijing   
Дата:   11-12-19 18:50

Формула 1 - 800-900 коня
ТИР - 300-450 коня
Кое върши работа?
И тази мода ще приключи, споко, нищо не е умряло!
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: kasad   
Дата:   11-12-19 18:58

Неее... Четете бе хора, четете великия аФтор дето с апломб обясни края на ДСЛР, че и на фотоапаратите изобщо. С каква лекота каза, че нямало значение големината на сензора. Вижте милениалите и другите идващи като поколенческо поведение и светоусещане. Жална ни майна на човечеството...



Публикацията е редактирана (11-12-19 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-19 19:18

аФторa умре [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Julius   
Дата:   11-12-19 20:14

Явно авторът на темата е младо момче? Избързал е с 2 дни.
Петък, 13-ти, е един чудесен ден.
===
Иначе ако не се взима под внимание линка - да, заглавието най-вероятно е коректно! Почти сигурно е, че един ден всичко ще "умре"! Обратната хипотеза за Големия Взрив неизбежно води до Големия Срив, където в даден момент Вселената колапсира в себе си, а всичко се връща в изходна позиция (материята изчезва, акумулирайки по този начин енергия, достатъчна за нов Голям Взрив) и т.н. Тоест една осцилираща Вселена... [smilie7]

p.s. Не се чудете откъде братя (вече 'сестри') Уашовски са крали сценария за матрицата, където Архитектът казва на Нео, че това е еди-коя си матрица поред... [smilie3] Аз поне знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Grimjaur   
Дата:   11-12-19 20:35

Кекеке. Сега модата е да се шият яко камерки и прочие, че да се продават смартфоните. А то стига само порняга да се гледа и да може да си навиеш алармата. Има спекулацийки, че 2020 ще изплюе камара флагмани - демек, от сега подготвят пазара за скъпи телефони с нищо. И забележете - хуавей, въйфон, гнусмас... Ама примерно, че се подготвя ново сони с 6 камери(Toвa щe бъдaт 48 MP (пpoмeнливa aпepтypa oт f/1,2 дo f/2,4) плюc 20 MP (f/2,4) плюc 16 MP (f/2,4) плюc 8 MP (f/2,4) + 12 MP (oт f/1,2 дo f/2,4) плюc 0,5 MP, ĸoйтo e ceнзop зa измepвaнe дълбoчинaтa нa cцeнaтa.) - тц. Яко масова рекламка...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Mytronix   
Дата:   11-12-19 21:08

Като цяло наистина има голям прогрес на телефоните . Аз от моя П20 про съм супер доволен. Пазя си още 6д то, но разкарах сони некса заради телефона. За видео също е много добър със един стабилизатор от сорта на моза мини S и стават чудеса в 4к [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: rimohit   
Дата:   11-12-19 21:35

Сички че умрем! Да живеем сички![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: oswald   
Дата:   11-12-19 21:48

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: shahimat   
Дата:   11-12-19 22:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18] на колко погребения вече присъствах в тоя форум не е истина просто хахахаха.... ебахти смешките кой каквото си купи и погребва всичко останало... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: I7   
Дата:   11-12-19 22:41

Вярно е това което пише в статията.
Хората си купуват телефони, не фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: petervassilev   
Дата:   11-12-19 23:26

След автономните автомобили очаквам автономни камери.

Сами ще откриват и ще снимат това, което е интересно на сайбията. И сами ще гримират снимките по негов вкус.


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: wlad   
Дата:   12-12-19 00:54

А какво предлагат DSLR-ите в що-годе същия ценови клас (игнорираме факта, че те не могат да пускат снимки във Facebook, да ги пращат на приятели, да сърфират интернет или да ви будят сутрин)?

И така стигаме до другата основна причина за разгрома на класическите фотоапарати - промяната в начина, по който употребяваме снимки. Само по данните за посещенията на ... може да се предположи, че мнозинството от вас са виждали снимка за последно на смартфона си. А там разликата между сензорите дори на един Canon 1D (5500 долара) и един среден клас Xiaomi Mi CC9 Pro (500 долара) е незабележима.

Всички останали ще щракаме с телефоните си, които до 2025 г. вероятно ще надминат по качество DSLR-и от 2010 г.


SHOOT ME - $12

https://pics.me.me/shoot-me-unlead-1-18019425.png




Публикацията е редактирана (12-12-19 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: kasad   
Дата:   12-12-19 01:47

Тооч. Обаче съфорумците ме умряха, утепаха... То такива разнопосочни коментари че ме кара да възкликна - септември ще бъде май, а сряда петък!
[smilie5] [cool]



Публикацията е редактирана (12-12-19 01:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Leica   
Дата:   12-12-19 04:29

Теорията за големият взрив затова е теория, щото не е доказана.
Тя дори вече е отхвърлена.
Ако си установил, че стъпките на 100 човека излизат от една и съща врата това още не означава, че това е родилният дом ...може да е кръчмата.[smilie7]
Че телефономанията бележи бум на продажбите за сметка на фотоапаратите това е така. Живи и здрави да са идиотите, които винаги са били близо до 100-те процента.Масовият потребител е мързелив и непретенциозен към изображението. За него са по-важни бързата му трансформация и комуникация (дето заемат мястото на водещите екстри и в "дебелите" DSLR-и вече).
Рекламата вече казва на идиота какво му е нужно.
Лошото е, че така винаги се отнема нужното на тези, които наистина знаят какво им е нужно или имат обосновано предположение за това.
Всичко ще се преобрази.
Новите тълпи ще подменят тълпите от последният прилив на дигитализацията.
За естетически , художествени и творчески базиси, ценности и развитие да не говорим. То вече отдавна е изчезнало и сега го няма.,вкл. тук.
После...може би...човечеството ще открие собственото си око, и абсолютният минимализъм в оптиката. Ще разбере, че когато взимаш изображението през жици (неврони), то не е задължително да е плоско...да му преобразуваш измерението...т.е. да трябва да се коригират сферична аберация, кома, хроманична. Няма да има мотори за АФ, защото в окото има една леща, и това тя го прави не като се движи напред и назад, а като се удебелява и свива.Това може да го прави и компютъра (мозъка).
Няма да има ултравиде, щото окото това го прави като обхожда полето.
За спец. оптики ще се копират окото на тигъра, орела, бухъла и други адови създания с доказана резолюция и микроразмер.
Виж,....блендата ще си остане [smilie7] [smilie21]
Изобщо стойността на статичното изображение , което трябва да е събрало в себе си максимален разказ ще улеква.[shtrak]
Всичко ще се клипира в многоизмерност.
Кофите с излишни пиксели ще се претоварват и ще водят до видиотяване....а цената на 24-70/2,8 G ще гони цената на бутилка минерална вода.


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Leica   
Дата:   12-12-19 04:41

Забравих да се обоснова, защо творчеството в тоя му вид ще изчезне.

Защото колкото по-бързо стигаш до целта....толкова по-малко си видял по пътя.[smilie7]
Едно ще видиш ако хванеш самолета/влака до Бургас ...и друго ако го направиш с мотор, колело.
колкото по-малко труд ,усилие,време влагаш в нещо ...толкова по-малоценно става то за тебе.(това изречение ще го отнеса по Екзюпери)

По този повод препоръчвам книжката: "Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет" - Робърт Пърсиг



Публикацията е редактирана (12-12-19 04:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: stukloplast   
Дата:   12-12-19 07:40

Leica, в голяма грешка са ти съжденията. Ако погледнеш тука, може и да разбереш защо...

https://mobilephotoawards.com/

И само да напомня, че до преди 1-2 години същите изказвания вървяха и по адрес на безогледалките, а преди малко повече - по адрес на дигиталните фотоапарати.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: CDman   
Дата:   12-12-19 07:44

Бе то преди време из нета пишеше, че света ще свършва [smile] даже нЕколко пъти ама на [smilie5] корав излезе тоо живот д[smilie5]еа

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Julius   
Дата:   12-12-19 08:46

Хубава тема се получи! [smilie24]

Смислена...

p.s. petervassilev - Точно. Както сега се залага автоматичното ИСО - тогава ще се слага минимум точки А/Б и примерно под 60А/12Б апарата ще отказва да се включва. Т.е. и да го насочваш, и да вадиш/слагаш батерия - нъцки! Щом сцената не е точконосна - край! Просто няма да запали.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Julius   
Дата:   12-12-19 08:59

Leica написа:

...
> Изобщо стойността на статичното
> изображение , което трябва да е
> събрало в себе си максимален
> разказ ще улеква.

Единственото, което най-първо от всички неща обикновено УЛЕКВА, е неграмотния изказ.
Останалото все още има някаква тежест.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: CDman   
Дата:   12-12-19 09:04

Просто няма да запали.[smilie5]

Минаваме на лентови и готово [smilie18] подобни снимки като гледам са високо оценени. [smilie18]

Апропо - днес ми направи впечатление следния факт. Човекът с най-мнгоо снимки (18 582) в профила си не е гласувал нито веднъж. [smilie8]
Това възможно ли е или систЯмата се е бъгнала ? [smilie11]



Публикацията е редактирана (12-12-19 09:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: quazimodo   
Дата:   12-12-19 09:25

CDman написа:

>... Апропо - днес ми направи
> впечатление следния факт. Човекът
> с най-мнгоо снимки (18 582) в профила
> си не е гласувал нито веднъж. [smilie8]
>
> Това възможно ли е или систЯмата
> се е бъгнала ? [smilie11]


Напълно възможно - зависи колко е голямо егото му[smilie18][beer]

П.П. Има и уж уважавани членове на форума, които за 10 години са гласували по-малко от десетина пъти[smilie5][smilie5][smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: CDman   
Дата:   12-12-19 09:38

Ами тъй то [smilie8] Явно не харесват други снимки освен техните си [smilie5]

Сериозно:

Лично аз получавам ето това съобщение от ФФ:

известия

преди 5 дни
Поздравления, твоята снимка влезе в галерия "Албум Избрани"! За да се случи това, минимум седем човека са отделили от времето си за да я отворят, оценят и гласуват за нея. Ще сме ти признателни, ако отделиш малко от времето си за преглед и оценка на снимки на други автори. Гласуването е гръбнака на ФФ и единствения начин за оценка на работата на фотографа и отбелязване на добрата фотография!

И са прави. [smilie24]

Може би трябва да се обвърже гласуването с качването т.е. ако не гласуваш, не можеш да качваш. Мярката е малко крайна, но не виждам друг начин да накарат ГОЛЕМИТЕ да гласуват. [smilie8]

Те и без това не качват много [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-12-19 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Julius   
Дата:   12-12-19 10:00

Това с гласуването и аз го бях писал преди време. Във Фликр напр. има много и всякакви групи. Има такива, в които можеш да качваш неограничено - пълно е с талаш. А оттам посещения не идват. Има групи, където можеш да качваш по 1/ден или дори 1/месец. Но отново няма задължение да гласуваш/коментираш. Посещения идват чат-пат. Най-активните групи са тези, където можеш да качваш до 5/седмица да речем, но за всяка качена снимка трябва да гласуваш и да постнеш определен коментар, който е с логото на групата. Има тракери (sweeper), или скриптове, които се пускат и на дневна база следят даден потребител дали е публикувал коментар на групата и ако е под минимума - БАН! Та тези последните групи са най-посещаваните. Включил съм си статистиката и виждам откъде и колко посещения идват. И съответно първия (и частично и втория) тип групи съм ги резнал.

Та и тук има хора от типа "черни дупки" - дето само смучат, но не излъчват. [smile] Пускат да им се гласуват снимките, но те самите не гласуват. Или в най-добрия случай гледат само началната страница, където се въртят 10-на кадъра. Оттам донякъде идва и голямата диспропорция м/у първия кадър в дадена категория и следващите след него.

Аз бих отворил една категория за роу-файлове (с някаква защита естествено, без възможност да се крадат) да се видят уменията... че се нагледах на пейзажи, за които се чудя от коя планета са... че на нашата не съм ги срещал? [smilie7]

p.s.
Това с минаването на лентови апарати - много не разчитай на него. Или ще им сложат ел. спусък, или ще бъдат иззети под забрана за запрещение така, че да останат само автоматичните (дето не палят)! Или снимки без екзиф няма да се допускат... абе световните конспиратори няма да оставят нищо на случайността. Ще го измислят. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Leica   
Дата:   12-12-19 10:12

Какво трябва да ми покаже този сайт за "мобилна фотография"?
Това ми звучи толко безмислено, като "такси с колела".
Нещо като опита на т.н. сев. Македония да изземва имена и история.
Мобилна фотография се казва Leica и датира от времената на моят прадядо. Т.Н. "безогледалка" също.
Аз имам APS-C диги безогледалка с Zeiss обектив от 2005 г. и още си я имам и снимам.
"безогледалка" не е нищо ново или революционно. Десетки страници съм изписал по такива форуми преди да се появи с матрица - защо я бавят умишлено.
Искренно се съмнявам, че някой от диги поколението може да ми посочи реалният + на "безогледалката". Нека опита.

Качествата на матрицата нямат абсолютно нищо общо със системата фотоапарат.
Вече се продават матрици (цифрови гърбове) за редица про-филмови фотоапарати (в смисъл, с възможност за замяна на заден панел, например с такъв с датник и др.) и въобще нямам впредвид модулните конструкции на Хаси, Мамия или средният формат въобще ...а Leica формата.
Просто за сега са по-обемни и по-скъпи поради малките серии.
Например за флагмани като Canon F1 , Nikon F1, които са си като модулни - всичко им се сменя.
Не, че има голям смисъл ...но могат да им се използват съвършените системи за ръчен фокус, а също и оптика.
А в механичното отношение не е настанала никаква революция ...напротив, влязоха пластмасите. Нещо като хубав автомобил от 1992 какъвто карам и не се троши мамка му.[smilie5] ...и пластифицирана играчка еднодневка от сегашните, наблъскана със безмислена запечатана електроника и обречена по дефоулт на бърз ъпгреид.
Те сега са и на едни цени с цифровите им флагмани събратя, като Canon D1 Mark II например.
Всичко си има своето предназначение.
Фотографията отдавна се е завряла в телефони, часовници, копчета,очила и квото се сетите. Снимах си (записвах) партиите шах-блиц още преди 10 години през очилата.[smilie18]
Поради това ще има всякакви общности.
За мен това не е краят - напротив. Много се радвам, когато настъпва подобна диференциация и стадото от невежи и мързеливи си поеме по посоката на рекламата и модата.
Така нещата се поизчистват, а и стоката поевтинява.
Въпреки, че снимам професионално (заплатено) с Canon MF още от зората на "демокрацията" ни, в началото на дигитализацията 2001-2002 бях очарован, че си попълних в личната колекция обективи, каквито нямах и преди това бяха ултра скъпи и дефицитни тук. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Slivenski   
Дата:   12-12-19 10:20

Всичко е маркетинг. И в момента маркетингът на телефоните е много по-агресивен, отколкото този на фотоапаратите. [smile]

Всеки ентусиаст, който прочете тази статия, ще си каже: "Ето, знаех си! Сега ще отида да си купя новия айфон за 2 бона и ще правя по-готини снимки от тия балъци, които са се набутали с по 10-20 бона за фото техника минимум..."

Същото все още важи и за безогледалките, впрочем... Макар там цените да са приблизително еднакви. [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-12-19 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Niemand   
Дата:   12-12-19 10:21

CDman написа:

> Просто няма да запали.[smilie5]
>
> Минаваме на лентови и готово [smilie18]
> подобни снимки като гледам са
> високо оценени. [smilie18]
>
> Апропо - днес ми направи
> впечатление следния факт. Човекът
> с най-мнгоо снимки (18 582) в профила
> си не е гласувал нито веднъж. [smilie8]
>
> Това възможно ли е или систЯмата
> се е бъгнала ? [smilie11]
>

А защо мислиш, че не е възможно?
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: compur   
Дата:   12-12-19 11:08

"Съвременните топ камерафони - като iPhone 11, Samsung Galaxy S10 Plus, Huawei P30 Pro и прочие, вече имат от всичко - огромни сензори с до 48 мегапиксела..." - интересно къде са го сложили физически този "огромен" сензор?

"А там разликата между сензорите дори на един Canon 1D (5500 долара) и един среден клас Xiaomi Mi CC9 Pro (500 долара) е незабележима." - знаех си, че купуването на Canon не е добра инвестиция... ;)

"Всички останали ще щракаме с телефоните си, които до 2025 г. вероятно ще надминат по качество DSLR-и от 2010 г. - които и до днес се ползват от много фотографи по света." - Еха! Ако това е рекламно изречение, колко потребители ще си купят телефон?

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: CDman   
Дата:   12-12-19 12:47

Подобни сравнения ми напомнят един стар виц.

Един американец си купил Ролекс и се похвалил на негов приятел.

- Много си се прекарал - казал приятеля му след като го огледал.
- Защо мислиш така ?
- Mоят часовник струва само 5 долара, а върви много по-бързо от твоя.
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: nislon   
Дата:   12-12-19 12:53

Преди ни разясняваха в училище, че съветските часовници били най-бързи :)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Yog   
Дата:   12-12-19 14:21

Като цяло, статията е коректна. Масовият потребител вече снима с телефон, а камерите останаха за професионалистите и ентусиастите. Няма смисъл да се взираме с лупа във всеки пример, който е дал и да отричаме написаното заради несъответствие на един детайл.

Аз лично съм от групата на ентусиастите. Преди месец за 2000 лева си купих... обектив за камерата, а не новият (в)айФон. [smilie7] но процентът на хората като мен е много нисък и отражението върху индустрията, за което пише в статията, неизбежно и сериозно.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: batsali   
Дата:   12-12-19 22:13

Продължаваме да забравяме, че тва, на което се дивим в яките картинки, съществува извън техниката, даже извън самия процес на снимане. За жалост ще стане ясно на всички, едва когато стигнем просторното плато на физическите ограничения и алгоритмената хитрост. А пък може и да не стане ясно и тогава екзистенциалната тъга, родена от скучния кадър от гигапикселовия сензор с 30 стопа динамика, ще бутне някой да сътвори Последното Изкувство. 5 минути след това ще свърши вселената...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Leica   
Дата:   13-12-19 05:50

Снимането свършва вечер.
После пада мрак - и това е.
И 50 стопа да имаш - все тая.
Нощем контрастите са огромни.
Останалото е флаш и реклама [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Niemand   
Дата:   13-12-19 08:14

написа:

> Снимането свършва вечер.
> После пада мрак - и това е.
> И 50 стопа да имаш - все тая.
> Нощем контрастите са огромни.
> Останалото е флаш и реклама [smilie7]
>

Е, това беше добро [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: CDman   
Дата:   13-12-19 09:20

Няма смисъл да се взираме с лупа във всеки пример,
който е дал и да отричаме написаното заради несъответствие
на един детайл.


Не може да се отрече, че някои неща са истини, като например това, че фотоапарата не може да качва директно във ФБ, да браузва и да ни буди сутрин, което си чиста истина.[smilie5]

Не, че има нещо общо с фотографията, но си е 110% вярно.[cool]

За изкуството на фотографията пък хич не се притеснявам. [smilie7]
Щом Тумберг не е изтерясала на тази тема значи всичко е ОК[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: nyamago   
Дата:   13-12-19 10:03

> Щом Тумберг не е изтерясала на тази тема значи всичко е ОК...

Е - най-после дойде Петък, та да си кажем:

И това ще стане, не бой се! Ако не Грета, друга безхаберна марионетка ще намерят злите сили, да проповядва против големите черни апарати и да погребат фотографията такава, каквато я знаем. Защото противоречи на селфитата, портретите на пици и хамбургери, 'социалните' (?) мрежи - и на всички други координирани техники за масово промиване на мозъци и въдворяване на Новия Световен Ред. Той е нашето светло Бъдеще!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Commander_Keen   
Дата:   13-12-19 10:04

Коги вече може с телефона да изфотам от половин километър ей такава снимка, ще съм първият, който ще се отърве от 4 кила 50см кюнец... Това обаче не го виждам поне още 10 години :(


https://photo-forum.net/static/site_pics/2019-09/1569273825_img_1544.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: nislon   
Дата:   13-12-19 10:09

^ [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: victory13   
Дата:   13-12-19 10:56

нема а закачате гретхен, и близките и... кат аос например[smilie5]

с тяхна помощ минната индустрия ще цъфти и грей поне 50-на години още [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Slivenski   
Дата:   13-12-19 11:01

Оня ден четох, че Гретхен отказвала да лети със самолет, защото много замърсявал... Ама пристигнала от Европа в Америка на борда на огромна яхта, направена от пластмаса основно, естествено - за чието производство ефектът върху околната среда сигурно е колкото няколко хиляди полета на Конкорд. Малко офтопик, ама... бахти лицемерието.

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: kasad   
Дата:   13-12-19 11:02

Конспиративните езици пък твърдят, че отдавна се експериментира с "течни" лещи" на принципа на окото. Така според тях, ще има лещи с големината и дебелината на човешката и тая снимка на самолета ще е възможна. И това в една плочка..... Така че.... Пак се нре[cool] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Slivenski   
Дата:   13-12-19 11:14

Не знам за тия течни лещи, но от личен опит мога да твърдя, че понякога се налага да ползвам бинокъл, защото човешкото зрение не е варио, дейба! Та тази снимка и с течна леща няма да е възможна. Пак ще е нужна тръба за няколко бона.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: ruil4o   
Дата:   13-12-19 11:21

Май някои ги е яд, че са инвестирали хиляди лв. в техника и стъкла, а Айфон 11 Про надминава по динамик рейндж доста про/фулфрейм камери! Има си и оптичен зум, много добър стабилизатор - за видео с супер!
Това ни трябва на 95% от нас... и колко снимат бойни самолети в полет?!



Публикацията е редактирана (13-12-19 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Slivenski   
Дата:   13-12-19 11:22

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Gecata   
Дата:   13-12-19 11:23

"Съобщенията за моята смърт са силно преувеличени!" казал ДСЛР-ът на смартфона [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: kasad   
Дата:   13-12-19 11:23

Тц. Забравяш очите на орлите. Мислиш ли, че като извадят такава леща ще се спрат на границата на човешкото око. За варио, ще копират орловите очи например... Природата в това отношение си остава ненадмината все още...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Slivenski   
Дата:   13-12-19 11:34

Може и да си прав. Всъщност, на мен рядко ми е нужно нещо повече от 50 мм. Така че не ми пука за орлите.

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: philip   
Дата:   13-12-19 11:47

kasad "Природата в това отношение си остава ненадмината все още..."

И най-вероятно никога няма да я стигнем, но не пречи да опитваме[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Leica   
Дата:   13-12-19 11:48

Варио е, с крачно задвижване.
Просто не се сещам за световен идол във фотографията снимал със стъкло по-дълго от ...85 мм. да кажа [smilie7] (май много мм. пуснах).

Относно птечните лещи....те са откритие на паропитеците още...май-бяха догоните ако не се лъжа - съвременно племе аборигени.
Значи първообитите пускат в кладенец странична струика, която завихря леко огледалото (водната повърхност) в кладенеца и така се получава дългофокусно огледало с доста добра светлосила. С това се обясняват някои астрономически открития, направени в дълбока древност и изобразени в рисунки по стените , както и в техните предания.
Изобразени са звездни системи, двойни звезди и други обекти, които разбира се не се виждат с просто око, като една въртяща двойка в пояса на Орион и др.
Подробности не помня...беше отдавна като съм чел това - само преди 35-36 години [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Leica   
Дата:   13-12-19 12:00

Дългофокусната оптика се появява с развитието на капитализма...когато животните се наплашват и се дръпват от хората. Когато се ограждат огромни частни имения, образуват се касти.Когато човек не може да стигне до папата да го пречисти.
Когато шкембетата започват да пречат на фотографите да тичат успоредно до олимпийците.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Slivenski   
Дата:   13-12-19 12:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Абе, днеска верно петък, ама... [smilie18] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Leica   
Дата:   13-12-19 12:17


http://www.balkanmysteries.com/bg/wp-content/uploads/2009/09/%D0%96%D1%80%D0%B5%D1%86-%D0%B0%D1%81%D

е сега открих, че и ние сме си имали кладенец-телескоп [smilie7]

http://www.balkanmysteries.com/bg/?p=1020



Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: petervassilev   
Дата:   13-12-19 12:19

Leica:
"... Когато шкембетата започват да пречат на фотографите да тичат успоредно до олимпийците.[smilie7]"

[smilie24]

Шкембето - вторият основен стимул за изобретенията след мързела!


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Leica   
Дата:   13-12-19 12:25

"Пусни си шкембе, за да те научи на акъл" [smilie7]

Те не случайно са били емблемата на елита в по-първичните общества.
https://www.youtube.com/watch?v=jjgnjAVcmLI



Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Leica   
Дата:   13-12-19 12:41

https://www.youtube.com/watch?v=A7pCuXVBHp0

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Leica   
Дата:   13-12-19 12:51

Когато е тоя си сложи айфона за мерник, тогава и аз ще си хвърля телеобективите и ще ги заменя с айфон [smilie7]


http://epicenter.bg/images/news/92018/pics/1537558582.jpg



и ... когато бутнат Маунт Паломар


https://i.oclifescience.com/oclifescienceimg/sciences/718/observatoire-du-mont-palomar.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Commander_Keen   
Дата:   13-12-19 13:05

Автор: ruil4o
Дата: 13-12-19 11:21

....и колко снимат бойни самолети в полет?!

Дейба, аз основно това снимам... ще си откарам с 500мм кюнец още бая години... :((

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: CDman   
Дата:   13-12-19 13:30

Относно това, че някои хора ги било яд защото инвестициите им били големи пък айфона .... [smilie5] нали.

Има фотографи, които нямат финансови дертове и ако нещо прави по-хубави снимки от това, което имат просто го купуват.

Като видя фотографите на Папата или на Ройтерс да снимат с телефони може и аз да се замисля за такъв. [smilie8]

Гретхен отказвала да лети със самолет, защото много замърсявал...

Тя и на училище не ходи, сигурно по същата причина.[smilie3]

То за какво и е диплома ?
Като гледам колко добър финансов резултат генерира в скоро време ще се появят десетки Тумбергчета, които ще ни назидават от луксозните си яхти за какво ли не.[smilie10]
Откраднали и били детството. [smilie11]
Да иде дапоживее две, три години при другаря Ким, или в някоя глуха китайска провинция да види какво е откраднато детство [smilie23]



Публикацията е редактирана (13-12-19 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: petervassilev   
Дата:   13-12-19 14:23

Тъй като тук сме повече или по-малко възрастни хора и 100% мъже, може би е по-добре да не коментираме малки момичета (Тумберг), които поне на нас не пречат с нищо [smile] .

https://www.youtube.com/watch?v=e7qQ6_RV4VQ

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Leica   
Дата:   13-12-19 14:50

Когато малки момиченца (момченца) тръгнат по световната сцена да коментират кризисите в глобалната ситуативност ....аз ставам много подозрителен към ..... семантиката на възвишените послания на големите батки [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: petervassilev   
Дата:   13-12-19 15:28

Обърнах се към тези, които ще ме разберат.

А не към глобалните поети, на които им пречи световната конспирация и "глобалната ситуативност" [smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: mmjm   
Дата:   13-12-19 18:14

Автор: Slivenski
Дата: 13-12-19 12:02

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Абе, днеска верно петък, ама... [smilie18] [smilie21] [smilie21]


Не само петък, ама и 13-ти и духът на излизане строши бутилката, тъй както гледам [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: Бармалей   
Дата:   13-12-19 18:40

Немой да се косите, бракя... Навремето Брадата беше рекъл - докато има говеда, ще има и касапи[smilie5]
Апропо - както има - по битаците - "Шильонският затворник", тъй има и в Мадрид "Прадо"
А бе за всекиго по нещо - има и за 80-те процента... има и за останалите...

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: hemilio   
Дата:   27-12-19 19:40

Абре хора срещу фактите и Боговете мълчат.

Факт е, че снимането с ДСЛР, ще става все по рядко и ще изглежда все по-архаично ( говорим при любителите)

За сериозни неща не говорим, там е ясно, че няма аналог да има скоро![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: CDman   
Дата:   28-12-19 14:26

То и рисуването с четка и боя на платно изглежда мноУ архаично ама .... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: abnorm   
Дата:   26-02-20 23:12

В окото на орела не лещата е важна за да вижда на 1 километър, а клетките възприемащи светлината в ретината, които са много по дребни от човешките(същото с повече на брой пиксели в една матрица спрямо друга със същия размер).

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: asahi   
Дата:   27-02-20 14:35

Пак ли некой фотоапарат умрел?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: neptun61   
Дата:   03-03-20 21:02

Не.Черната котка на комшията.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: comorex   
Дата:   03-03-20 21:19

Преди дваесе години същият разговор се водеше по темата дали цифрата ще убие лентата...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: asahi   
Дата:   03-03-20 22:06

Преди 22 години я убих.

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: lamerko   
Дата:   03-03-20 22:08

Котката ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Всичко умре....
Автор: neptun61   
Дата:   03-03-20 22:08

Yes.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »