Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 EOS R живот на батерията
Автор: koev   
Дата:   29-11-19 12:21

Приятно съм изненадан. 1400 кадъра и остават 22%. Студийно снимане - няколко дена по 200-400 кадъра на ден.

http://prikachi.com/images/402/9698402h.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: EOS R живот на батерията
Автор: colorphoto   
Дата:   29-11-19 14:15

По-малката батерия на моя ЕОС РП докара до около 700 кадъра на едно от първите ми пробни снимания...

Батерии човек може да купи няколко ако е толкова голяма машина за снимане и все не му стигат ама какво ще прави после с тоновете кадри той да му мисли...

Във връзка с темата да попитам аудиторията от къде мога да си купя батерия-заместител за ЕОС РП-то ми?

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R живот на батерията
Автор: performar   
Дата:   29-11-19 14:46

Аз си купих от Китай

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R живот на батерията
Автор: Yog   
Дата:   29-11-19 17:17

Ако са LP-E17 мога да ти продам две в отлично здраве за убийствената сума от 30 лева със зарядното :) Работеха като оригиналната на моя 77D и след като го шитнах, останаха. Мисля че са същите на RP-то, ако не са - сори за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R живот на батерията
Автор: chukov   
Дата:   29-11-19 17:58

Много е относително това. В едно студийно снимане липсва активна работа на следящ фокус, оттам движение на лещите в обектива. Ако е 70-200 2.8 и му двжижиш групите от лещи - пак друга работа

Няма как да се съди за това колко изкарва с една батерия. Зависи от това какво се снима

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R живот на батерията
Автор: colorphoto   
Дата:   29-11-19 18:00

Yog:Благодаря за включването!

Да,LP E-17 е за ЕОС РП.

Ще ти пиша на лични...

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R живот на батерията
Автор: colorphoto   
Дата:   29-11-19 18:03

chukov:Именно,от жанра и начин а на ползване на техниката зависи и разхода на енергия и е доста различен.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R живот на батерията
Автор: metodiev_martin   
Дата:   29-11-19 23:30


http://prikachi.com/images/780/9698780J.jpg


Не е като да не издържа 3 300 кадъра [smilie5]
5D4-то, със същия сензор като на R-ката ми е умирало с оригиналната батерия на 400 кадъра. Както каза Чуков, много е относително какво и при какви условия се снима. Ако снимам с ръчен фокус в серия, ще изкарам сигурно 4 500 - 5 000 кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R живот на батерията
Автор: koev   
Дата:   30-11-19 07:06

Как да е снимано - с постоянен следящ фокус по оЧо и 50-ка сигма арт. Предимно на бленда 1.4-2, повече затварям на общи снимки с родителите. Малки (щъкащи) деца като се снимат - няма друг успешен и с малко брак начин. Това не са снимки за документи :)

Отговори на това съобщение
 Re: EOS R живот на батерията
Автор: langel   
Дата:   30-11-19 08:15

metodiev_martin

"5D4-то, със същия сензор като на R-ката ми е умирало с оригиналната батерия на 400 кадъра."
________________________________________________________

Точно така, и EOS R при динамично репортажно снимане с оригиналната батерия издържа около 400 кадъра.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »