Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Хард Диск Донор
Автор: peio87   
Дата:   10-09-19 11:29

Здравейте, имам проблем с хард диска си, получи лоши 1440 сектора (според Ashampoo HDD Control 3 Corporate) и вече не успява да включи, показва го но без успех да зареди файловете! Та въпроса ми е да опитам с донор от друг такъв хард диск, като му сменя управлението дали трябва да търся абсолютно същия хард диск със същия сериен номер или имат някакво сходство Баракудите?
Модела е 2013г Seagate Barracuda 2tb 64mb
model: ST2000DM001
sn: S240PZNC
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Хард Диск Донор
Автор: lamerko   
Дата:   10-09-19 12:23

Контролера (малката платка, монтирана отвън на корпуса) се подменя само когато има проблем с електрониката. В твоя случай контролера си работи, но е заминала плочата. До колкото разбирам - ти сам си го допуснал да стигне до това положение, вече да не може да се чете нищо. Класическите дискове обикновено не умират изведнъж, но когато тргнат лошите сектори, те се увеличават прогресивно...

Отговори на това съобщение
 Re: Хард Диск Донор
Автор: iasen2   
Дата:   10-09-19 13:48

ма той умрял, ма

Отговори на това съобщение
 Re: Хард Диск Донор
Автор: vladod   
Дата:   11-09-19 11:33

ИТЕМА-В най-добрите в областта на възстановяване на данни от умрЕл хард !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Хард Диск Донор
Автор: asahi   
Дата:   12-09-19 09:04

И наготви едни още толкова пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Хард Диск Донор
Автор: vladod   
Дата:   12-09-19 13:17

Цените са неочаквано ниски !!! Пробвано лично [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Хард Диск Донор
Автор: patzo   
Дата:   12-09-19 13:52

Обикновенно най-вероятния проблем е с четящите глави. Трябва да се сменят. Фирмите които го правят взимат доста скъпо не си струва освен ако е супер важна информация. Може сам да се опиташ са ги смениш ако си по-сръчен има клипчета в тубата как става. Намираш абсолютно същия диск - от ибей втора ръка, че по-евтино. И се опитваш сам. Два пъти ми се е случвало и единия път успях да спася нещата точно по този начин - смених главите на диска. Но единия път нещо не ми се получи - така че е риск печели-риск губи.



Публикацията е редактирана (12-09-19 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Хард Диск Донор
Автор: asahi   
Дата:   12-09-19 20:39

"Автор: vladod
Дата: 12-09-19 13:17

Цените са неочаквано ниски !!! Пробвано лично "

Ако си бил някакъв лек случай - може. Моят не беше от леките.

Отговори на това съобщение
 Re: Хард Диск Донор
Автор: mitakabs   
Дата:   13-09-19 09:13

asahi написа:

> "Автор: vladod
> Дата: 12-09-19 13:17
>
> Цените са неочаквано ниски !!!
> Пробвано лично "
>
> Ако си бил някакъв лек случай -
> може. Моят не беше от леките.

По -скоро е искал да каже обратното , с нотка на майтап.. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Хард Диск Донор
Автор: vladod   
Дата:   13-09-19 11:29

Хората от ИТЕМА-В ми възстановиха 4ТБ диск, с изключение на десетина снимки, от диск на който неуспешно се пробваха всички възможни отворковци и величия !!!
Аз споделям случката, а кой както иска да я разбира и как иска да си действа с дисковете[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Хард Диск Донор
Автор: mitakabs   
Дата:   13-09-19 17:27

ИТЕМА-В са точни, но си правете бекъп, че никак не е евтино !
Най сигурния диск е този, на който имаш бекъп! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хард Диск Донор
Автор: ALBIREO   
Дата:   14-09-19 10:40

Итема-В!!!

Имах проблем с 2 ТБ външен диск, който се бил криптирал по дефолт, независимо дали потребителят му зададе ключ или не. След като платката от външната кутията изгърмя (на която е и криптиращият чип), се видях в чудо. Писах до официалния сервиз на WD и ми казаха, че ще струва около 2000-2500 паунда.

В Итема-В ми казаха да намеря същата платка от кутията на външния диск и те щели да "опитат нещо". Намерих я след 2-3 месеца търсене в eBay и всичко ми излезе около 75 лева - цената на платката, доставката, декриптирането...

Разказаха ми как някакъв човек правел кълбета от радост, защото били последната му надежда за спасяването на скъпа счетоводна информация. След като обиколил няколко сервиза по света и платил много хиляди долари, единствено те успели и то за много по-малко пари. След като успяха и с моя случай - наистина ми идваше да правя кълбета. Даже и сега ми идва, като си спомня... :)


Иначе е най-добре да се бекъпва всичко важно и то не на едно, а на две независими места.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »