Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Лъжливи купувачи
Автор: zekey   
Дата:   22-04-19 20:12

Здравейте
Искам да споделя с какво се сблъсках тези дни. Продавам апарат но както и да е обявен е тук и в ОЛХ. С мен се свърза човек който с англииски номер представяйки се за англичанин, по някакъв начин видял обявата ми в ОЛХ и иска да закупи апарата. Аз се усъмних и поразпитах познат в Aнглия и тук в DHL. Казаха ми че имало напоследък много измами с телефони, лаптопи и друга техника. Посъветваха ме да сключим сделката през ebay c paypal че е по сигурно. В момента в който му споменах за ebay и човека изчезна.
Та имайте едно на ум ако се свържат с вас от чужбина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи копувачи
Автор: lmitov   
Дата:   22-04-19 20:23

Имаше доста теми по въпроса. Можеш да се поразровиш. На менсъщо ми предлагаха. Когато му казах, че искам първо да приведе парите по Paypal повече не се обади.

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи копувачи
Автор: imitev   
Дата:   22-04-19 20:48


Добре де, може ли да пишеш кОпувачи в заглавието???

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи копувачи
Автор: zekey   
Дата:   22-04-19 20:54

Приемам забележката, не обърнах внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: lord_kik   
Дата:   22-04-19 21:41

Схемата е позната,иска ти имейл и данни за банката,а уловката е имейла,защото за никой превод не искат имейл. Той ти изпраща един файл че УЖ ти е привел парите,а ти пращаш стоката и така той ще има стока а ти нищо.
Пробвайте да искате пари само за доставката а превода може да се чака,и ако получиш превод за доставката му теглиш една майна,но ме съмнява,защото много са обиграни и като видят че номера няма да мине пробват на следващият.
Една вечер доста се забавлявах с един и накрая му казах че добре се справя даже и английският му беше по-добър,но не е познал човека.

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: S.Nikolov   
Дата:   22-04-19 21:53

https://imgur.com/wZXr62C

За 2 месеца поне 5-6 такива ме товариха с тъпотии

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: zekey   
Дата:   22-04-19 23:12

Точно за описаната схема ме предупредиха от DHL. Изпращали документ уж са превели парите и ще ги освободят след като вземат пратката, и като си я приберат и нищо. С мен се свърза по whatsup. За телефона пишеше че е служебен, даже адрес в Бирмингам ми пратиха. Повече пари щял да ми прати за транспорта и темподобни. Но английския наистина беше лош. От този се спасих, за това и писах да не изгори някой колега.

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: comanche   
Дата:   23-04-19 00:12

Мен един скулптор от Гърция ме прати в Нигерия чрез Viber... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: imitev   
Дата:   23-04-19 11:15


Англичанин по някакъв начин ти видял обявата в OLX...

Бе вие доматите с коловете ли ги ядете?

Хората мъкнат техника от УК насам, вие ще продавате нататък...

Твоята техника я няма в УК и той видиш ли е готов да рискува и да ти плати повече даже само заради сините ти очи и рядката техника.

Докато има агнета ще има и вълци.

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: localhost   
Дата:   23-04-19 11:27

S.Nikolov написа:

> https://imgur.com/wZXr62C
>
> За 2 месеца поне 5-6 такива ме
> товариха с тъпотии


Кефи това:

Fuck off perfectly!

маймуната учил недоучил и вече зад компютъра [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: gore   
Дата:   23-04-19 14:08

imitev написа:

>
> Хората мъкнат техника от УК насам,
> вие ще продавате нататък...
>
> Твоята техника я няма в УК и той
> видиш ли е готов да рискува и да ти
> плати повече даже само заради
> сините ти очи и рядката техника.
>
> Докато има агнета ще има и вълци.


Покрай драмата с брекзит се запасяват яко англичаните със стоки, включително и фототехника, предлагана на добри цени.[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: Milanec   
Дата:   23-04-19 20:52

Здравей, и аз имам същият пример. получих СМС на телефона от САЩ. Човекът Bob Miller искаше да контактуваме по мейл. Настояваше за пейпал сделка(So kindly get back to me with your PayPal email address for the payment.), при което си казах тук има нещо. Прие крайната цена, и това че му казах за траспортни разходи че ще са поне 100лв или $. При повечко четене в бгмама установих, че този смс от точно този човек е получен от доста хора. Завлякъл е една жена с пияно, или по точно с транспортните разходи за него. Пейпал не е особенна гаранция :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: Milanec   
Дата:   23-04-19 20:55

Да не говорим, че моя 6 годишен апарат в САЩ....за тия пари....фантазия нямам какво ще си купи....Та така де, умната :)

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: zekey   
Дата:   23-04-19 22:13

imitev не съм казал че съм се вързал :) просто споделям.

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: imitev   
Дата:   23-04-19 23:34

С ДХЛ си говорил и приятел в УК. Аз не бих си мръднал пръста да правя каквото и да е за този тип измамници.

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-04-19 01:50

Не е много по темата, защото не касае покупко-продажба, но касае фотографски услуги, та ще се включа и аз.

На кратко да не ви отекчавам:

Получих запитване по мейл за фотографски услуги, които да извърша. Уточнихме подробностите като дата, събитие, брой хора, хонорар и т.н. Кореспонденцята се води по мейл.
Когато дойде време за депозит или плащане на услугата ми поискаха вариант за плащане с кредитна карта, вместо директен дебит по сметка, за целта се наложи да правя специална регистрация за да мога да получавам плащания с кредитни карти с всичките негативи от това - комисионни и такси. Прекалкулирахме цената с таксите, издадох им про форма фактура. Точно преди да платят поискаха да им направя малка услуга. Оказа се, че събитийният им организатор също не може да приема плащания с кредитна карта и ме помолиха да приема двойна на обявената от мен тарифа за фотографски услуги + допълнителен бонус от още 20% за благодарност, че съм съгласен да им съдействам, а след което аз получа допълнителните почти над 220% сума от обявената от мен, просто да преведа парите на организаторът им. Светна ми лампата, че влизам в някаква схема за пране на пари, крадени лични данни, кредитни карти... И ги отсвирих. После натискаха поне половината да ми преведат, казах им, че съм зает вече и да си търсят друг схемаджия. Казах на мои познати - едни ме посъветваха да взема парите и да ги отсвиря, други - да ида в местната полицията и да сигнализирам за случая. Аз реших, че повече време нямаи не искам да им отделям и не последваха ответни действия от моя страна. Казвам просто, всякакъв тип измами има...

ПП: Ако нещо не ми се разбира, ще използвам момента да се извиня, че съм на бутилка бяло газирано вино. Пардон! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: mitre87   
Дата:   25-04-19 22:08

Същата схема, в базара.
От "Испания", на английски език.Първо - предложение за уточнения по имейл. После - иска данни за банкова карта и т.н.
Отцепих го, като му написах, ако изгаря от желание - да дойде в България. Изчезна.
Админите не реагират.
Родна картинка, затова колеги - бдете.

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: mitre87   
Дата:   26-04-19 18:20

Уточнение - моят коментар е за
Bazar.bg

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: S.Nikolov   
Дата:   20-05-19 19:51

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=125782

Какво мислите за това?

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: b0bb0   
Дата:   20-05-19 20:16

Обява с описание, преведено с гугъл... Същата обява се среща в сайтове като afghanbazar.com (даден Location: Naw Zad, Afghanistan) и rubrodigital.com (Provincia: Santa Fe
Localidad: Rosario), та...

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: Бармалей   
Дата:   20-05-19 20:44

Отдолу на съобщенията има бутонче "блокирай"
P.S. ако вярваме на Брадата - Докато има говеда, ще има и касапи[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: imitev   
Дата:   20-05-19 21:55

За връзка:
fotofest_маймун_list.ru

Да бе да... У лево без повече надзъртания...

Отговори на това съобщение
 Re: Лъжливи купувачи
Автор: S.Nikolov   
Дата:   20-05-19 22:47

Какво можем да направим преди някой да се е опарил специално от тази обява?
Ако имаше БГ номер за контакти щях да му се обадя, но като видях мейла ми стана ясно, че нещата вървят на измза....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »