Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-01-19 15:39

Отзиви, впечатления?
Интересува ме също комбинация софтбокс или рефлектира за портретна фотография навън? AD200 също е вариант за втора светкавица (основна на по-късен етап). Държачи, стативи - всичко което имате или сте ползвали ще ми е добро дошло като инфо. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-01-19 15:42

Тоя редактор е омазал поста ми малко, *рефлектор се има в предвид по-горе.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   21-01-19 11:31

Ако ще я слагаш в софтбокс направо си вземи AD200. Разликата е съществена. С един бързо сгъваем октабокс 95 см. и си готов за навън.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: austin7   
Дата:   21-01-19 11:41

AD200 и TT865 се разбират перфектно с X1T. Обаче ако ще ръчкаш често стойностите от трансмитера, не е много удобен за работа.
Задължително стабилен статив за софтбокса. Особенно ако нямаш асистент.
Giorgio.K [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: iavorianev   
Дата:   21-01-19 12:23

Боби.погледни прото, стария Х1Т не е много удобен като видимост на дисплея,поради ъгъла често не можеш да видиш стойностите. За светката- колкото повече,толкова повече. Не зная как е слънцето в Англия,но тука при нас понякога и АД600 не ми стига като сила. За софтбокса, според зависи от типа светлина който искаш да постигнеш,но си мисля че само с един няма да минеш ако сериозно се занимаеш със стробизма. Но както ти казаха колегите,задължително стабилен статив или тежести че да не отиде всичко на земята

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-01-19 19:46

Благодаря, златни сте! Поръчах на първо време ТТ685 и един 80х80см софтбокс. Малко избързах сякаш, трябваше да взема АД200, но още не е отпаднало като вариант. Другите модели ми скъпеят и за сега ще се въздържа. Статива е приличен, ама ще видим на терен клас ще се държи. Хубавото тук, че вятър почти никога няма, но същото е и със слънцето, та ще видя как ще е..
Едно допълнително питане: на Х1Т мога ли да сложа всякаква марка светкавица която да пали заедно с другата или трябва да е конкретно от или за марката (Сони) с която снимам? Питам защото имам една китайка Youngnuo за Никон и не знам ще мога ли да я ползвам или да я разкарвам?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: quazimodo   
Дата:   21-01-19 19:57

Щом тригера е профилиран, и светкавицата трябва да е за същата марка. В противен случай може да окъсиш несъответстващи контакти и последиците ще са изцяло за твоя сметка. Ако ти се занимава с облепване на контакти, може и да успееш да я пуснеш в строго ръчен режим , без ттл и хсс.


Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-01-19 20:38

Полезно мнение, благодаря! Няма да рискувам и да се правя на майстор [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: iavorianev   
Дата:   21-01-19 22:29

Успех Боби, ще се запалиш, знам. Според мен изобщо не ти трябва светкавица върху тригера, по скоро си вземи един ресиивър и ще можеш да си я ползваш за втора. Или другия вариант е да сложиш двете в един държач, китайката да пали по сензор и така ще имаш сила на две светкавици в един импулс



Публикацията е редактирана (21-01-19 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: DerzeIas   
Дата:   22-01-19 00:10

Аз също ползвам ТТ685S версията (за сони) със същия тригър. Взех на Dynaphos 90cm octabox и резултатите станаха доста прилични и при мен също беше чувството за избързаност, но останах доволен въпреки, че ако нямаш място в студио например 90см е малко доста обемист. Също съм е и замислял за AD200, но мисля, че за сега този модел ми върши работа

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-01-19 01:46

Явка имаш ЛС с питане от мен.
Към колегите и тук, може ли да обясни някой как става врътката с трансмитера и ресивъра. В смисъл да кажем, че имам Годокс трансмитер който да командва Годокс светкавица за Сони. Взимам ресивър Godox, който пък да подчини светкавица Youngnuo за Никон. Тия двете светкавици ще бъдат ли еднакво управляеаеми по едно и също време заедно с трансмитера и ресивъра?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: lord_kik   
Дата:   22-01-19 06:34

Да ще бъдат,но първо пробвай да я палиш без да купуваш ресийвър,аз лично съм палил с никонски трансмитер,светкавица за Сони,не че е гаранция че твоята ще е съвместима,но пробвай.Но и аз препоръчвам Godox pro трансмитер,но ако мислиш да слагаш светка и на тялото то тогава няма да стане,но във всички други случаи е много по-удобен(трансмитера) и не ти залепва за челото.
Според мен трябваше да заложиш на V860ii заради батерията.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: santuco   
Дата:   22-01-19 22:03

С помощта на ресивъра можеш да палиш Йонгито ,но няма да можеш да променяш мощността, няма да имаш HSS. Дефакто само ще можеш да я палиш ,а за да променяш настройки трябва да ходиш до светката. Просто да го имаш предвид...
Между другото има вариант ако върху трансмитера X-1T сложиш трансмитер Yongnuo ,който си е за Никонската светкавица и си имаш пълен контрол тогава. Малко е шантаво ,но съм го пробвал. :)



Публикацията е редактирана (22-01-19 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-01-19 00:45

[smilie10] [smilie10] Ще си позволя да се самоцитирам от ЛС и се надявам да стане малко по-ясно какви схеми правя или се опитвам да направя :)

Поръчал съм Годокс трансмитер за Сони (нали снимам със Сони) и светкавица Годокс за Сони. В допълнение към тях имам от преди светка Yongnuo за Никон.
От горното става ясно, че трансмитера ще управлява Годокс светкавицата с TTL и ще си има HSS без проблем. Чудя се вместо да продавам Никонската (Yongnuo) светкавица дали не мога да я включа някак в схемата и тя да работи ЗАЕДНО с Годокса и ако да как? Въпроса е, че искам да ползвам пълната и функционалност, т.е. да има работещ TTL и HSS, без значение от къде ще се командва. Почвам да си мисля, че това няма как да стане, по простата причина, че не знам какъв ресивър да поръчам? В смисъл такъв:

1.) ако взема Годокс ресивър за Сони, той сякаш ще може да предава сигнала но само ако светкавицата е Сони или друга за Сони

2.) Ако взема ресивър за Никон (за да може светкавицата Yongnuo за Никон да работи), то пък самия ресивър и трансмитер не знам дали ще се разбират, въпреки, че са от една марка - към двете устройства ще са свързани две различни светкавици предназначени за две различни марки, съответно за Сони и За Никон.
Ако аз пропускам нещо поправете ме. Има ли ресивър за Сони, на който може да работи със светкавица за Никон?


Сега поотделно за последните мнения:

@lord_kik написа:
Да ще бъдат,но първо пробвай да я палиш без да купуваш ресийвър,аз лично съм палил с никонски трансмитер,светкавица за Сони,не че е гаранция че твоята ще е съвместима,но пробвай.Но и аз препоръчвам Godox pro трансмитер,но ако мислиш да слагаш светка и на тялото то тогава няма да стане,но във всички други случаи е много по-удобен(трансмитера) и не ти залепва за челото.
Според мен трябваше да заложиш на V860ii заради батерията.


- Този същия Youngnuo си го палех директно от вградената светкавица без какъвто и да е трансмитер, но тогава си беше вързан за Никон. Щеше ми се и тук така да стане [smilie5] Така или иначе по препоръката - трансмитера идва тия дни и ще пробвам да задействам Yongnuo-то (за Никон) щом е възможен такъв вариант, поне ще опитам. Късно е за Godox Pro, но пък от друга страна го поръчах от Амазон и мога да го върна смятам, особено ако пречи на снимането, както казваш, че залепва на челото [smilie10]
Светкавица на тялото беше само идея за в случай, че така ще работи Yongnuo-то, но след като разбрах, че е опасно да пробвам - НЕ, няма да слагам на тялото, така или иначе даже и Годокса, така, че съм вън от опасения. V860II - реално е същата, батерии имам много, ще ги сменям, ако толкова се разснимам [smilie5] не е проблем, По-скоро сгреших, защото на някой места се споменава, че V860II зарежда по-бързо, точно заради батерията [smilie11]

@santuco написа:

С помощта на ресивъра можеш да палиш Йонгито ,но няма да можеш да променяш мощността, няма да имаш HSS. Дефакто само ще можеш да я палиш ,а за да променяш настройки трябва да ходиш до светката. Просто да го имаш предвид...

- Кой ресивър? Както по-горе написах ресивър за Сони ли, защото снимам със Сони или такъв за Никон, защото Yongnuo-то е за Никон?

Между другото има вариант ако върху трансмитера X-1T сложиш трансмитер Yongnuo ,който си е за Никонската светкавица и си имаш пълен контрол тогава. Малко е шантаво ,но съм го пробвал. :)
- E тука вече съм в шах [smilie10] Трансмитер Yongnuo за коя марка? И как ще стане номера, хептен се оплетох. То и тоя вариант ми е най-неудачен, зашото даже и да го направя и да сработи (като разясниш) ще мога да имам Yongnuo-то работещо, но само на тялото, така ли? оффф лудницаааа [smilie11] [smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: santuco   
Дата:   23-01-19 07:36

В този случай забрави с трансмитера на Годокс (Sony) да имаш на Йонгото(Nikon) закачена на ресивъра Годокс(Nikon) TTL и HSS.Просто протоколите за TTL и HSS са различни на различните марки фотоапарати.
Сподели какъв е модела на Йонгото за да ти дам примери за "шашавата" схема, като в този случай с двата трансмитера на тялото ще имаш HSS но мощността на Йонгото ще я регулираш ръчно от самия трансмитер (втория) . Всъщност за светки в софтбокс от разстояние за какво ти е TTL ?
Та въпроса е имаш ли трансмитер за Никонското
Йонго



Публикацията е редактирана (23-01-19 08:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   23-01-19 10:56

... явно искаш да ти е сложно, като може да ти е просто и лесно. Разкарай това Йонгьо, вземи още един Годокс ако ти е необходима втора светка и с този трансмитер който работи много стабилно и никак не е лош командваш всичко и имаш всичко. Ама ако искаш да се разхождаш с кула от трансмитери върху камерата и пак да нямаш пълна функционалност, пробвай се що не. После да споделиш как е [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: iavorianev   
Дата:   23-01-19 11:15

Боби,за да не се объркваш махни от уравнението китайската светка за Никон. Дари и да я закачиш на ресиивър за Сони,няма да управляваш параметрите от тригера.ТТЛ за навън не ти трябва! Ако все пак я искаш в уравнението си вземи държач за 2 светкавици и китайката я настройваш да пали в optical slave,тоест през сензора. тАКА ЩЕ ИМАШ ПОВЕЧЕ МОЩНОСТ ако ти трябва такава.И пак повтарям- започни с една светкавица и във времето първо ще започнеш да виждаш какво ти трябва и второ ще ти се изяснят нещата

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-01-19 12:17

Ясна е работата значи [smilie6] Yongnuo-то (565EX) заминава в ebay. Изключително съм благодарен за изчерпателните отговори и личните съобщения, които получих! Супер сте!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: D.S   
Дата:   23-01-19 12:17

Ммм, този номер отдавна не съм го правил, но защо да не може да си ползва другата светка ? Има си Master и Slave. Прикачаш Yungoto към Godoxa, който е мастър и си готов. Всичко това става в ръчен режим разбирасе, и ТТЛ и тен подобни май няма да сработят, но за ръчен режим става, а то с времето се свиква, особено ако са на софтбокс, не голяма философия да я настроиш

Отговори на това съобщение
 Re: Мнения за godox TT865 и x1t трансмитер?
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-01-19 12:27

Не пречи да опитам, стига да не я продам преди това, че вече съм я обявил на търг, а още чакам годокса.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »