Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: cvetanov95   
Дата:   20-12-18 18:41

Здравейте!

Искам да ви помоля за помощ. Трябва ми малко повече информация отностно битрейтите. За:

DVD пример на един диск с 50+ мин. макс. битрейт е 9.5

Youtube FHD Видео на колко битрейта трябва да го рендна, за максимално задоволително качество.

И същинският въпрос е, че ме гложди мисълта, (максималист съм) при положение, че снимам и крайният продукт ще се гледа на ДВД плеяр с ДВД качество (9.5 битрейт) с колко битрейта е добре да снимам от камерата? Не по-малко от споменатите, предполагам. Но няма ли да е още по-добре да го знаснема на 16 битрейт (максимума от камерата ми) и така няма ли да е по-качествено. Съши и за ХД видеата за Ютюб.

Благодаря предварително. Имате една бира Алмус от мен! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: ivceto   
Дата:   20-12-18 19:26

Лично аз снимам на 1080 50p с битрейт 28mbps, по-специалните неща на 50mbps. Рендването го правя на 1080 25p с битрейт между 14 и 18mbps зависи колко искам да мие е голям файла. В мрежата има битрейт калкулатори за DVD и mp4. Ползват се лесно и помагат да получиш резултата, който искаш като размер на файла.

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: kiten   
Дата:   20-12-18 20:12

има конвертори които директно им се задава за ютуб, вимео, вибокс ,фейсбук или за определен вид фаил или диск и директно се префасонира файла.
cvetanov95 виж колко битрейд ти поддържа видеокамерата предполагам имаш предвид стандартна резолюция е 9 хил. И виж тоя твоя "плеяр" с какъв процесор е защото евтините модели запецват при висок битрейд.
И въобще като питате и отговаряте упоменавайте за AVCHD, МР2, MP2TS, MP4 иде реч!

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: cvetanov95   
Дата:   20-12-18 20:32

kiten

Извинявам се, ще бъда по-конкретен.

Видеокамерата ми снима в FHD AVCHD с макс битрейт 16 хил. Записвам през програма на двд диск (след виде редакция със sony vegas или подобна) и направо от програмата записвам на двд диск с двд формат. Ясно ми е, че макс. битрейт за диск е 9.5 въпросът ми е, дали ако снимам на 16 хил от камерата ще е по-добро качеството от колкото на 8-10 хил. битрейт - ще се повлияе ли на качеството. Защото ако няма разлика да не мисля карти памет и хард дискове, но ако ще има разлика (съществена де) още утре поръчвам карти памет и хард диск. Благодаря :)

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: ivceto   
Дата:   20-12-18 21:19

Май не сте наясно, че DVD видео стандарта поддържа само SD - Standart definition, a не HD - high definition. FHD е с резолюция 1280х720 или 1920х1080, а SD само 720х576. Колкото и да качвате битрейта резолюцията си остава ниска и на голям лед телевизор ще си изглежда зле. Варианта е да минете на Blue-ray, но с новите телевизори с вградени USB плейъри няма смисъл от подобни упражнения. Експорт на видеото към FullHD MP4 и запис на USB флаш памет.

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: cvetanov95   
Дата:   20-12-18 22:02

ivceto


Зная, че FHD e 1080p. Също така знам, че DVD e беше 720х5хх с макс битрейт 9.5 Обстановката тук е, че са си наложени ДВДтата и ще мине много време, докато остареят в старото поколение хора.

Дилемата тук е, ако снимам:
1. FHD и след това го качвам на SD DVD, има ли някакво предимство с качестовото, че снимам във ФХД или не.
2. Bitrate на СД ДВД е макс 9.5 има ли някакво значение и подобрение в качеството, че от камерата не идва файла на 9, а на 16 пример битрейта или е все тая, щото пак си се мачка.
Това е въпросът.

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: Блясък   
Дата:   20-12-18 22:08

След като крайния продукт ще е ДВД (720х576), то няма необходимост да се заснима на 1920х1080 ! снимай на 1280х720, примерно 8-9-10 мбита, и след монтаж гледай битрейта да е повече от 6 мбит. Видима разлика едва ли ще има.
За ДВД задоволителен битрейт има и при 3 мбита, но аз гледам да записвам по-динамичните неща поне на 6. Повече от 8 доста плейъри имат проблеми, така че максимум 8 и МР2 звук 224 кбит. Така един диск съдържа 1'15 .. 1'35 мин видео. Ако се снима концерт, презентация или нещо друго статично, на 3 мбита записва около 2'30 мин !

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: cvetanov95   
Дата:   20-12-18 22:25

Блясък

Дано да си прав, олесняваш ми живота :D За сватби става въпрос.

А за видео за качване в Ютюб имаш ли наблюдения за битрейтите?

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: kiten   
Дата:   20-12-18 22:43

намери си Aiseesoft Video Converter мачка и свива във всички познати формати за видео и аудио.
Намират ли се още да гледат на двд плеери тип домашно кино?

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: bam-bam   
Дата:   21-12-18 01:15

ютуб резолюции

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: Synthy   
Дата:   21-12-18 08:49

Youtube requirements for video

В линка всичко са описали. Накратко: повече от 8Mbps за 1080р нема смисъл. Тубата ще го резне.

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: cvetanov95   
Дата:   21-12-18 13:13

Звучи приемливо. Но за DVD качеството как ли стоят нещата?!

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: Synthy   
Дата:   21-12-18 13:41

Все тая. DVD към днешна дата няма да даде добро качество. Смачкай го до 480р, рендвай на 4Mbps и си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: cvetanov95   
Дата:   21-12-18 14:13

Synthy


Стига бе човек твърде е хубаво, за да е истина. От powerdurector с която работя като записвам на дискове двд ми дава да избирам качеството и най-голямото е hq 9.5 mbit как така 4 мбит...

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: kiten   
Дата:   21-12-18 14:47

има предвид тубата и тези 480p. Иначе на двд диск може половин, един час HD качество да се сложи, но не се чете от двд домашно кино.



Публикацията е редактирана (21-12-18 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Битрейт за Youtube и DVD?!
Автор: Synthy   
Дата:   21-12-18 16:33

Компресирай ДВД на 4 и на 9.5, пусни си го на ТВ и виж дали има разлика. Ако има - значи греша. Ако няма - давай на по-малко. Но дори и на 9.5, какво те притеснява? Едиснтвено гледай да е 480р, защото едва ли ще се гледа на 4:3 ТВ (такива вече няма).

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »