Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За дребните душици населяващи това пространство
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-11-18 11:14

Напоследък забелязвам една тенденция, ако кажеш нещо което не е удобно на пусналия темата, то той те блокира. Разбирам да съм казал нещо което не истина, но за съжаление си бе печална истина.
Ето например с няколко форумци се дърлим зверски на някои теми и понякога админите ни набиват канчетата, но въпреки това продължаваме да се гледаме в очите и да си казваме неща та всеки от своята камбанария.
Дребните душици населяващи все повече форума обаче се възползват от опцията за блокиране за да си чешат егото, което не бива да бъде наранявано от реални факти.
Та се чудя дали ако всеки спомене дребна душица която го е блокирала, дали списъка няма да стане плашещо дълъг...
За мен лично е добре да съм наясно с тези егодупки, защото няма да хабя енергия да им показвам къде грешат
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: ombre   
Дата:   28-11-18 11:20

Джъмбо,бъди над тези неща,точно дребните душици блокират,когато нямат какво да кажат или говорят супер глупости.
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-11-18 11:21

Аз не съм се притеснил, просто ми стана интересно..
ето кат се видим с горещия и направо се почваме... обаче никога не сме се блокирали.. защо ли
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: chukov   
Дата:   28-11-18 11:26

Защото много лесно елиминираш човек, който те оборва и ти не знаеш как да му се противопоставиш

Щот се иска дупе да спориш, за да може когато загубиш спора да си признаеш
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-11-18 11:43

Пич, аз като не харесвам нещо го махам от живота си , не му дудням , че не го харесвам ... Сега задоволих ли любопитството ти?
Приятен живот ;)
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: hardcpz   
Дата:   28-11-18 11:47

по нашия край има една дума 'мишкар'... епа като усетиш, че някой е такъв, не се занимавай, спора с тях е излишен [smilie5]

 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: kvakioh   
Дата:   28-11-18 11:48

Блокирането е вид пасивна агресия или немощ. Толкова по въпроса, макар че я има функцията не бих го направил, освен за някои наистина нищожни...
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: GenaDP   
Дата:   28-11-18 11:51

Мат'рялът е такъв.
Свиквай, че и по-зле ще става...
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: SaS   
Дата:   28-11-18 12:06

Джъмбо,

истинските големи хора не се занимават с дребнотемия, включително и дребни душички.

Дори не се оплакват и на фейсбук.

Накрая на тази тема си вземи 5-те лева награда и си купи един шоколад за награда за приноса към средата.
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: Джъмбо   
Дата:   28-11-18 12:21

къде да се наредя за 5 те лева? [cool] [cool] [cool] и кога са часовете за изплащане?
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: Gecata   
Дата:   28-11-18 13:05

Преди години обичах да се "драча" с теб, даже беше въпрос на престиж. Така ги разбирахме ние нещата - нещо като "В спора се решава истината". Днес е "Ако не мислиш като мен - значи си против мен!" ...Той-спорът е двупосочна улица, а тичането на дълги разстояние е самотно занимание :)
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: 37th_frame   
Дата:   28-11-18 13:12

В основата на нещата е постмодерната либерална политика, при която младите излизат в света като нежни "снежинки", за които чувствата са над фактите, напълно неподготвени за реалния свят и всичкото страдание през което всеки нормален човек минава.

На запад в университетите е страшно. И тук става така, просто с няколко години закъснение. В тоя форум нещата излизат на повърхността по малко по различен начин, но в причината е същата.
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: peter73   
Дата:   28-11-18 15:43

Джъмбо написа:

> Напоследък забелязвам една
> тенденция, ако кажеш нещо което не
> е удобно на пусналия темата, то той
> те блокира. Разбирам да съм казал
> нещо което не истина, но за
> съжаление си бе печална истина...

Може пък на пусналия темата да му е писнало от досадници, дето знаят ИСТИНАТА за всичко и не пропускат повод да я забият в сърцето на непросветените. Обратното е все едно в празен автобус да стоиш плътно притиснат до някой смръдльо, само защото си мъжкар и ще се бориш с миризмата докрай :-))) За мен в този случай блокирането е съвсем оправдано.

Разбира се, ако приемеш да влезеш в спор с някого и след това го блокираш, само защото се започнал да губиш - това е просто тъпо.
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: ZENON   
Дата:   28-11-18 15:55

някой по-горе каза, че е нужно да имаш топки.
Топки е нужно да имаш за всичко.
Това ни различава от жените. Кой както иска да го разбира.
Блокирането е женска пасивна агресивност. Лигавщина на ЕГО-то, слуз на егоизма.

Блокирането обаче е мека форма на "лява" постъпка. По-интерсна е другата форма - докладването. Аз лично бях втрещаен от такава липса на тестостерон и изобилие на прогестерон у няколко индивида тук.
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: Rusinov   
Дата:   28-11-18 16:13

Чакайте, чакайте.... [smilie5]
Нали знаете, че всяка монета има две страни? Единия вариант е така широко обсъждания в темата - липса на доводи да защитиш позицията си и хоп - блокираш. Това добре, ноооо винаги има и другата страна. Peter73 я спомена малко по-горе. Защото пък аз забелязвам, че има едни хора (не ги виждам още в тая тема, за сега, ма няма как да не се появят), които знаят всичко и разбират от всичко и щом са си изградили мнение за нещо, значи това е. Точка. И винаги изказванията са едни такива силни, творчески.... та аз такъв индивид бих го блокирал така, че да фъфля месец време. [smilie18]
Да сте забелязали, че последните години няма тема (или почти няма, хайде, да не сме крайни), без значение дали е искане на съвет, коментиране на технически спецификации, обсъждане на марки или каквото и да е, която да не се е превърнала в пълна боза. Само в последните две седмици има поне 5 теми за мнение или съвет, в които първия отговорил започва с реплика: "Абе ти със затворени очи ли го прави тоя кадър?", "Вземи си оправи запетайките и пълните членове в текста, после искай съвети" и куп такива. Загубихме си не просто обективността, загубихме си отношението между хората. Онова - човешкото. Та ако аз питам нещо, което не зная, а като отговор получа "Ще почетеш повечко в Гугъл - ще намериш".... Да речем, че ще се почувствам зле. Щом питам за съвет, ако знаеш - сподели като човек, ако не знаеш - не ми се прави на философ. Та така де, да обобщя - блокирането може да не се поражда само от "липса на топки". [smilie21]
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   28-11-18 16:18

Хора вие вярно ли ??? Този човек Джъмбо има някакви сериозни проблеми ... Ето я цялата полемика:

Автор: LorDDemoniC
Дата: 23-11-18 08:01

Ето едно малко влогче от Националната награда за фотографско изкуство "Анастас Карастоянов"

Автор: Джъмбо
Дата: 27-11-18 16:14

това не е влог а зле скалъпен репортаж
влог означава съвсем друго нещо - видео блог... ама на кой му пука [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Автор: LorDDemoniC
Дата: 28-11-18 09:02

Джъмбо кой колкото му се отдава ;) Заповядай догодина да участваш и да влогваш.


След това го блокирам тъй като смятам , че спами и не ми е нужно неговото мнение в моя тема ... Но явно ЕГО-то му не позволява това ... Бил съм без топки ли ? Просто не ми се занимава с хора , които не са градивни ... или трябваше да го обиждам ?
Дмъмбо твоето мнение е НЕПОИСКАНО, тъй като това бе информативна тема , не целяща ОЦЕНКА на моето iphone влогване ... [smilie11]
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: peter73   
Дата:   28-11-18 16:28

LorDDemoniC написа:

> ... твоето мнение е НЕПОИСКАНО,
> тъй като това бе информативна тема
> , не целяща ОЦЕНКА на моето iphone
> влогване ... [smilie11]

Като се пуска тема във форум, се предполага, че всеки може да коментира. Ако искате да коментира само конкретен човек, пишете му лично съобщение. Ако просто искате да се рекламирате, без никой да ви коментира, платете си за рекламен банер.
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: hotsnail   
Дата:   28-11-18 17:01

Дреме ти....

блокирането е и начин да модерираш малко темите. Има хора, дето не се усещат кога да спрат и аз понякога съм от тях. Та темите отиват у киречаили се пълнят с нечии лични драми.

Има и момента, че повечето българи не сме свикнали на дебати и на толерантност към чуждо мнение. Повечето реагират с пасивна агресия. По комуникативните реагираме по директно. А в крайна сметка е хубаво да има различни мнения по дадена тема.
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: HP   
Дата:   28-11-18 17:07

Ситуацията с блокиранията е малко сложна. Навсякъде има отявлени простаци, които единствено имат за цел да се изхождат из темите, особено свързани с фотография. Такива си плачат не за блокиране, ами за евтаназия (виртуална разбира се). От друга страна, има хора, които имат какво да кажат по темата и факта, яе на някой не му харесва не е основание за блокиране (лично мнение). Без да авокатствам, в конкретния случай винаги бих уважил правото на мнение на Джъмбо, просто защото има какво да каже въз основа на опита си и знанията си. Преди много години сме изпадали в спорове с Джъмбо, но за мен винаги е по-добре да споря с някого, който знае какво говори, отколкото с някого, който чул, че на леля му един преАтел казал на един друг, дето му е братовчед, който чел някъде си , че... и т.н.
Поне влагайте интелект и в блокиранията, че иначе ще си пишем сами...
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: Rusinov   
Дата:   28-11-18 17:18

И виж сега тук колко по-интересно става. Нека си представим, че пускаш тема, озаглавена: "Пирински изгреви - моя поглед". Така, от тук следва, че темата е по-скоро за споделяне, нали така?
Такаааа, значи, с темата даден фотограф иска да ви сподели своята работа и да ви покаже красиви планински пейзажи, пречупени през неговото виждане за нещата. Според вас трябва ли в подобна тема да присъстват коментари от рода "Това не са снимки, а някаква мазаница"? Такъв коментар подхожда (и той може да е по-"ласкав" и градивен) на тема, озаглавена "Моля за мнение върху опитите ми за заснемане на изгреви - къде бъркам".

Поне така мисля аз, знам ли, мнението си е мое. [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-11-18 17:20)
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: Тед   
Дата:   28-11-18 17:20

Фото Форумът е проекция и извадка на парламента 1:1. Няма разлика в поведението.
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-11-18 17:55

Каква тинейджърска тема... [smilie18]
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: novi4ok   
Дата:   28-11-18 17:58

Хайде и моите пет стотинки по темата, че не съм писал повече от година (по разбираеми причини, ако помислите върху настоящата тема).
Щом си позволяваш да представяш публично мнение, идея, творба, коментар или позиция, трябва да си готов и не всички да бъдат съгласни с теб. И да има хора, които ще коментират по един или друг начин. Заради това се нарича "публично" - пред публика. А публиката може да ти ръкопляска, но може и да те освирка. Твое право е да обърнеш или не, внимание на ръкоплясканията и освиркванията. Да поспориш, ако ти стиска. Да убедиш, ако можеш. Но да банваш...? Това си е мухльовска постъпка. Представям си как утре в театъра, някой режисьор започва да изхвърля зрителите, защото не са го аплодирали, а освиркали. Да не говорим, че в случая Джъмбо (с когото никога не сме били приятели) е направил абсолютно коректна и възпитана забележка, касаеща правилност на терминология, с която хората все повече не се съобразяват. И аз се дразня, като него, от употребата на надути чуждици и съставни нови думи, когато не се използват правилно. Защото така се създава масова неграмотност сред четящите и се изкривява смисълът и разбирането на езика.
Джъмбо, сблъсквали сме се няколко пъти с теб, по различни теми. Но в случая искам да ти кажа: "Премести си го, братле, от единия в другия крачол! Не си струва усилията.".

 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: stukloplast   
Дата:   28-11-18 19:52

Споделям мнението на Русинов(първото). Тука е пълно с тролове, които следят само и само да намерят кусур в първия пост (граматически, смислов или къв да е), само и само те да си почешат егото(а#уса), какъвто според мен е и случая, предизвикал темата.
В конкретния случай, блокирането е все едно да пръднеш - разкарваш лошите работи от себе си и не ги мислиш...
 Re: За дребните душици населяващи това пространство
Автор: mitpis   
Дата:   28-11-18 19:57

А това не е ли поведение на ощипана девица, да те блокнат и като много обиден да направиш тема да плачеш на рамото на съфорумци. Два пъти са ме блокирали и какво от това!?



Публикацията е редактирана (28-11-18 20:00)
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена