Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20  21     всички  напред  последна
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   11-09-18 00:58

Мисля, че ако цената на новия средноформатен апарат е така добра, то Фуджи ще дръпнат здраво напред, особено и ако обективите им са със същото добро съотношение цена/качество на изображението. Хеле пък и ако на юг от нас е възможно да си вземеш по-големия брат за БГ цената на по-малкия....интересни времена настанаха.....както казвваше Остап Бендер-"Ледът се пука, господа съдебни заседатели, ледът се пука!".


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-18 01:13

Абе нещо като оригиналните безогледални. Нямаха много екстри, но картинката беше по-добра.

За градски снимки, за пейзаж, за портрети. Това ще е голям кеф да го мачкаш после в редактора. Много тонове с плавни преходи, нисък шум на базово исо, огромно място да дърпаш сенки.

Една сериозна стъпка ще е над а7р3 и д850.

Ако планираш пътуване до някое по интересно място като Камчатка, Бутан или Килиманджаро

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-09-18 08:19

Абе колко да е сериозна [smilie5] малко повече мегапиксела и много по-бавна за работа ще е, без видео... аз не бих взел такова на пътуване. Единственото, което виждам като плюс е за маняците на боке, които в момента монтират 35мм обективи на GFX. Сега ще им е по-компактно и по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: victory13   
Дата:   11-09-18 08:38

Абе не е като едно време животът... сега пейзажите бягат толкова бързо, без 102 к исо и фокус по око нямат хващане...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   11-09-18 09:13

аз си мисля, че по-големите сензори от 35мм по-скоро са интересни заради по-високото качество на картината.

А за бокето имаш в предвид сигурно арт обективите от типа 85/1.4, 105/1.4 и 135/1.8 които с кроп 4:5 би трябвало да са добре.

https://diglloyd.com/blog/2017/images/2017-0111-sensor-size-diagram-HasselbladX1D,std.png

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Vanquished   
Дата:   13-09-18 10:52

Освен 50R, Fuji ще обявят и 100S - 100 мегапикселов bsi медиум формат. На който са му малко мегапикселите да започва да спестява.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: sirkhann   
Дата:   13-09-18 21:22

Евала на Fuji! Само се чудя едно - защо нито един от тия средноформатни зверове няма да ползва боклучавия XTrans? Защото когато не снимаш за фейсбук и инстагарам, ползваш нормална техника. За всичко останало има XTrans и телефони. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: Myth   
Дата:   13-09-18 21:38

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   13-09-18 22:10

100mp сензор има 16 бита и 16 стопа динамичен обхват. Дано не е някой скопен вариант. Ама там цените са с един порядък нагоре поне при хаселите и първата фаза



Публикацията е редактирана (13-09-18 22:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   16-09-18 22:33

https://www.youtube.com/watch?v=pfW8Tl0h108

Само да вмъкна, че от днес в Китай и Кореа започва доставката на новите тела и естетсвено отново същия проблем :/

Не мога да ги разбера Fuji, уж сериозна компания и фотоапарати за професионалисти, а проблема със зациклянето, докато си снимаш отново го има както беше и в Х-Т2 и останалите. Това ме дразни най-много :(

И най-лошото е, че не е от картире както много смятаха, а си е от фотоапаратите. Примера който пича е пуснал в клипчето е с карта Сандиск 300 мб/с продадена заедно с фотоапарата от Фуджи...



Публикацията е редактирана (17-09-18 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: farushko   
Дата:   17-09-18 08:25

Линка не работи. Какъв е проблема с X-T3? Доколкото знам още не е в продажба дори.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: kvakioh   
Дата:   17-09-18 09:21

Не можах да разбера този евтиния средноформатен кога идва??
За 100mpix ще е отлично и ще бръкне в Хасел и Фазе оне.
След като Пентакс няма да вадят средноформатен нов, значи евтиното Фуджи е хит.
Редовно из Англия и Острова ги гледах дори улично да снимат .

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: hotsnail   
Дата:   17-09-18 11:00

Бяха писали за 23-ти Септември. Ама четох някъде и за другия месец.....

Ще го видим.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   17-09-18 12:53

https://www.youtube.com/watch?v=pfW8Tl0h108


Да видето беше изтрито ето потребителя е пуснал цялото видео, още на 1-я ден от покупката тялото е зациклило (lock up) 3 пъти, което е доста.

Предишните модели също са имали този проблем и явно Фужито не иска да ги оправя... за тези, които не са запознати пишете (lock up) и ще намерите доста резултати за този проблем иначе тялото както написах е пуснато в продажба в Китай и Корея още на 16 септември.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: enizvk   
Дата:   17-09-18 13:28

Само дето същият този човек казва, че фуджи са го информирали, че проблема ще го оправят ;)
https://www.youtube.com/watch?v=cYxRMgLspec



Публикацията е редактирана (17-09-18 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: bbfl   
Дата:   17-09-18 13:55

Ще почакаме и ще видим, дано наистина го оправят, защото и за Х-Т2 казваха същото, но така и не се оправи... :/

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: StraightEse   
Дата:   17-09-18 13:57

За X-H1 също доста хора казват, че забива. Явно фуджи просто не могат да оправят проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   17-09-18 14:00

досега не ми е забивало х-н1

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   17-09-18 14:03

Кое не е се е оправило при Х-Т2? Имам от първите бройки в България и проблема въобще не го е имал :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: StraightEse   
Дата:   17-09-18 14:30

Не съм ползвал нито х-т2, нито х-н1, така че не мога да казвам т първа ръка кое какво е, но от всички ревюта, които съм изгледал, единствения който не споменава за забиване е Кен Уилър. В ревюто на Джаред Полен казва, че за един следобед му е забил три пъти. А според Zed Pro media, x-t2 е "Most loved but least reliable camera I've ever owned". Интересно ми е какво ще е положението с x-t3, защото почти съм решил да го взема.

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   17-09-18 14:41

Тия типове често поличават препродукшън бройки и втълпяват някакви митове. Твърде често някакъв измислен и раздухан "проблем" всъщност не може да се възпроизведе от нормалния бял човек, който си купува камерите от магазина със собсвени средства...

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: StraightEse   
Дата:   17-09-18 14:48

Ето проблемите на Зед. Сам можеш да решиш дали при четири връщания в сервиза проблема е препродъкшън :)

https://www.youtube.com/watch?v=-WaJZn6_UIE

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: lamerko   
Дата:   17-09-18 15:02

Хм... или моята бройка, както и на всички, дето ги познавам, са някакви супер специални, или тоя пич просто е набарял някоя дефектна, с което вече цялата серия X-T2 е такава :)

Съжалявам, но наистина никога не съм имал никакви драми :)

Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: uri64   
Дата:   17-09-18 15:11

lamerko, май сме някакви каръци с теб [smilie5]...пу-пу-пу, да не чуе дявола и чукам три пъти на дърво....


Отговори на това съобщение
 Re: Fujifilm GFX 50R и X-T3
Автор: virosh   
Дата:   17-09-18 15:54

uri64, не сте само вие каръците. И с моето X-T2 не съм имал такива проблеми никога.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  20  21     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Нови предложения
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: