Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   07-07-18 10:02

victory13, много глупаво мнение. Хващат се на хорото, защото натам е бъдещето. Може би изчакаха чак досега, за да мине първоначалната засилка на безогледалките, когато общо взето едиствения довод в тяхна полза беше по-малкия им размер и хората да осъзнаят и приемат, че 70-200 f/2.8 на каквото и да го сложиш няма да ти се събере в джоба. Реално двете неща които им трябват за добро начало са читави автофокус и адаптер.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   07-07-18 12:46

по темата за оптичния дизайн и байонетите. Гледах сега новия цайс 40/2 за Сони Е. Страхотен обектив обаче е Дистагон т.е. дизайн който се ползва за широки обективи на ДСЛР или за да направи системата по близка до телецентрична.

Викам си добре де защо не направиха един планар мама им стара Цайсова. Нали е 40мм и бленда 2.

Да ама всъщност правят обектив за цифрова безогледалка. Това не е обектив за филм. А знаем, че на цифровите камери филмовите телеметрични обективи под 50мм правят някои не до там елегантни неща по ъглите.

Та толкова за широкия байонет. Дори да е широка дупката достатъчно да навреш оптиката до сензора, пак правят обърнати телецентрични дизайни за да гонят висок детайл по ъглите....единствения пример за обратното е обектива на Сони RX1 - ама той е с централен затвор и почти опира в сензора т.е. не може да се направи с байонет - трябва друга система за закачане

това засяга и размера разбира се. Един планар с 6 лупи може да е супер малък. Един дистагон с 15 е малко по-тежък и голям неизбежно.

А това яма общо с дупката - 40/2 е все пак.....

Та поне докато сензорите не се сменят радикално дупката на Лайка е достатъчно голяма .....пък от Лайка знаем, че и за филм е достатъчно голяма.



Публикацията е редактирана (07-07-18 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Atman   
Дата:   07-07-18 14:29

Автор: hotsnail
Дата: 07-07-18 12:46
" Дори да е широка дупката достатъчно да навреш оптиката до сензора"[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stef7   
Дата:   07-07-18 14:55

Появата на нова безогледална система от Никон е добре за всички ни и е неизбежно

Разбира се това са само слухове но излизането на камерата следващите 2-3 месеца би било голяма изненада и за мен. Очакванията бяха за началото на следващата година. Но многото детайли и подробности обикновено са налице, когата камерата и системата са близко до пускане в продажба. Отдавна подобни утечки на информация се използват с маркетингова цел и са доста добре контролирани от фирмите. Другата възможност е слуховете да са пълна ала бала, което не е изключено но ми изглежда малко вероятно.

Решението на Никон за техен си (НОВ) байонет е правилно от където и да го погледнеш - маркетингова, финансова и чисто техническа гледни точки. Никон са фирма с дълга и богата история и много опит. Такива преходи не са им за първи път, добре са го премислили и със сигурност са взели най-доброто решение.

По отношение на цената горе долу има паритет. Цените са за камера + 24-70мм ф4 обектив. Естествено на Никон ще е трудно да се конкурира със Сони в цената при положение че си купува от Сони сенсорите. Реално камерите ще са вероятно с 400-500 $/Евро по-скъпи а обектива ще е по-евтин. И така общата цена става същата. Ако Никон реално предложат по-ниски цени на обективите което е напълно възможно, малко по-високата цена на камерата няма да е никакъв проблем.

На Сони им трябваха повече от 5 години и 3 генерации А7 за да изкарат наистина добра камера, дали Никон ще успеят още от първият път ?

Съревнованието май никога не е спирало, за наша (потребителска) радост.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   07-07-18 17:52

Прав си Стеф.

За годините...... Сони а7 излезе 2014-а година горе долу. Може би края на 2013 ама в магазина дойде на Коледа. Некс-5 излезе 2010 края на Май. Мисля, че Олимпус и Панасоник 2008-а пуснаха първите безогледални. Та фул фреймите още нямат 5 години. Реално първото поколение едва изкара година без обновяване т.е. а7м2 излезе края на 2014, а7р2 класиката излезе 2015 Юли, а9 Юни 2017, а7м3 март 2018

Никон имаха Никон 1 като опит и може би по-близо имаха апс-ц сапунерка май (Coolpix A)



Публикацията е редактирана (07-07-18 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Джъмбо   
Дата:   07-07-18 20:46

това "фулфрейм" все едно светът ще свърши ако камерата не е ...

оли и панасоник също са фулфрейми... ако трябва да сме точни
АПС-Ц матрица с обектив създаден за нея също е "фулфрейм"

хаситата с техните матрици... гигафремове ли са???

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: keri-di   
Дата:   07-07-18 21:36

"хаситата с техните матрици... гигафремове ли са???"

Те били кроп 0,75 (35mm Equivalent) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: netizen   
Дата:   08-07-18 09:02

По-добре късно (дори твърде късно) от колкото никога. За справка Nokia [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   08-07-18 10:04

Ако действат като автомобилен производител може и да оцелеят :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   08-07-18 15:36

TPECHAT написа:

> Ако действат като автомобилен
> производител може и да оцелеят :-)


Какво е специалното при автомобилните производители?

Те малко по-дискретно изчезват - Volvo, Citroen, Opel и доста други са само търговски марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   08-07-18 16:08

Така така...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Iordanov   
Дата:   08-07-18 18:15

Как са новите Нокии в този ред на мисли?

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: TPECHAT   
Дата:   08-07-18 18:37

Ще се появи апарат със стикер Никон на Сони байонет... Някаква глупост като онези фуджита на никонски байонет [smilie18] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: kvakioh   
Дата:   11-07-18 18:28

Няма да е свързан толкова със байонета Сони.
Вдигам темата и защото почват да се пускат по още 2-3 теми за същото, значи малко се гледа...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: quazimodo   
Дата:   11-07-18 18:51

del



Публикацията е редактирана (11-07-18 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: VladX   
Дата:   12-07-18 08:47

hotsnail, не го знам тоя който ти е говорил за фокусните системи на Никон и Сони, но с него по-добре не си говори за такива работи! Виж за жени, коли и футбол става ....
Понеже виждам че нямаш личен опит с тези АФ системи, от личен МОЙ опит мога да ти кажа че Сони има да гонят Никон по отношение на АФ.
Имам личен Никон Д750, но през ръцете ми минават доста модели и марки!
Скоро един приятел си взе А7III. Д750 + 70-200/2,8 и А А7III със 70-200/2,8, в малко повече в сумрак, сонито не знаеше къде се намира.
Реших обаче да стана груб .... влязохме в едно мазе, в което светлината беше доста оскъдна. Сонито все едно беше изключено, никона се замисляше, но все пак, намираше фокус и правеше снимка :)
Друг тест между двете камери:
Имам чисто черно куче, което е диво на поразия. То обаче не ходи. Явно не знае какво е това да ходи. То тича и хвърчи като обезумяло.
Да снимаш плътно черно, което отразява светлина и да се движи си е голямо предизвикателство за всяка АФ система. Никона имаше няколко кадъра брак, но повечето бяха успешни. Сонито успя да снима кучето, само когато то се спря да се изсере.
А това да твърдиш и да вярваш че Д5 е с по-лоша АФ, еее ..... не знам както точно трябва да се изразя, но това не е вярно и дори звучи глупаво.
През цялото време споменавам сравнение със Д750, не само защото го имам, но и защото е по-старо тяло от А7III и се очаква да е зле, ама зле, ама зле до насиранье от А7III, ама не!
И ако не вярваш на мен и моя личен опит, чувствай се свободен да се видим и сам да се увериш в това! Който загуби, черпи другия една каса бира Вайштефан или Бевог! :)
После е ясно заедно ще я изпием, ама те така те да има [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   12-07-18 09:39

То по-нагоре ставаше въпрос за фокуса на двете камери в лайф вю. Иначе и по-стари модели на Никон пак фокусират на тъмно. Все още през 2018 година едва ли има човек, който снима движещи се обекти при лоша светлина и би си купил безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: agop4o   
Дата:   12-07-18 09:56

Ами сега[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: StraightEse   
Дата:   12-07-18 10:52

Лайввю-то на никон не струва, това се знае. Колкото до фокуса, според Тони и Челси при плитък ДОФ д850 е към 30% по-точен от a7r iii.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: sakuraki   
Дата:   12-07-18 13:08

Е аз си купих безогледалка за спорт ,за да снимам в оскъдно осветена зала [smilie5] . А отколкото до фокуса на д750, аз пък мога да дам също пример как д750 с 85 1.8g фокусираше по - зле от а6300 с 85 1.8 и двата на най - отворена бленда. Сценката беше следната:
Моделът се снима на контражур, като слънцето е точно зад главата на модела и никоня уж потвърждава , че има фокус ама нанайци, сонито си нацелваше фокуса, не всеки път, но бяха повече кадри на фокус. Вечер при сумрак пак беше същото , а вече за снимане на спорт. Снимам футбол,волейбол, колоездене, плуване и бокс, като ги снимам с 85 1.8 обектив и пак потвърждавам, че фокусираше по - добре от д750. Виж вече, за 70-200 нямам впечатление.
Toва не означава, че никона му е зле фокуса, напълно приличен си е

Аз не обръщам внимание на марките, да не си мислите, че съм сони фанатик, минах от канон към сони, защото ми трябва леко тяло с хубави възможности и само сони предлагаше това, което търся.
Вчера отидох да видя Sony a7 ii, защото е намален е неговия фокус е доста по - назад от на а6300 или поне това успях да забележа за около 40 минути тест.

Относно никон безогледалка, ще е супер, че най - сетне може да избираме от различни марки подобни системи.



Публикацията е редактирана (12-07-18 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   12-07-18 17:59

VladX [smilie7]

Две години снимам с D750.

Когато си купих първото Sony, задържах никона с идеята за ми е втора камера.

Сигурно са минали 2-3 седмици, не повече. Имам второ сони, а никон нямам...

Това е защото съм мазохист без опит и реална преценка?
Това твърдение ще мине много лесно тук [smilie7]
Не смятам да си губя времето да доказвам каквото и да било.
Особено да слушам случки и примери как двама различни с различен опит си правили опити в мазето... Аз снимам в реални обстановки. Спорт, събития, празненства. На този етап имам повече от ясна преценка защо е трябвало да дам толкова пари за сони [smilie7]

Виж... 2023 година това може да се случи с Канон... но нека първо да дойде. Изобщо не бързам... времето е единственият невъзобновяем ресурс, че да страдаме по разни фотографски марки с дълбоко минало.

П.П.
Интересно е да се изгледа...
https://youtu.be/KX1sfy__7A4?t=23m8s

Все пак Д5 не е Д750, дяволски по добре фокусира.

След като в момента снимам с A7III напълно разбирам за какво става въпрос [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-07-18 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   12-07-18 19:08

Е да, ама и А9 не е А7 или А7||

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: Krassy   
Дата:   12-07-18 20:21

Да, A7 III е с подобрена фокусна система на A9...

Така че контраста става още по голям [smilie7]

Знаеш ли кое е интересното при безогледалките? Че директно виждаш крайният резултат!

А при фокусирането хубаво е това, че в тъмна обстановка когато погледнеш през визьора и става ден, чувствителността се вдига и освен, че хардуер и софтуер по лесно изпълняват алгоритъма за фокусиране, и ти самият виждаш къде да сложиш зоната, за да помогнеш на фокуса!

А в другият случай когато погледнеш през огледалото на ДСЛР виждаш... нищо. Тъмно, неясно...
Откъдето и да го погледнем... огледалото си е история [smilie8]
Колкото и да не ми харесва и да съм със сантименти...

Но виж, например слушам грамофон! И лампов усилвател...
Скоро грамофоните станаха три...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   12-07-18 21:20

Сега ако и капацитетът на батериите се увеличи и се създадат повече телеобективи, най-вероятно и спортните фотографи ще преминат към Сони. За момента обаче все още е риск.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова Full Frame безогледална система на Nikon
Автор: hotsnail   
Дата:   12-07-18 21:30

StraightEse при безогледалните фокуса не греши. Д850 не съм ползвал но до д800, знам, че аф не можеше да е 100% надежден и повтаряем. Това на Никон е опита ми с 86/1.8G и 50/1.8G предимно съм ползвал д600 и д700, но и д800 малко.

С безогледалните от край време проблема е дали фокусира където трябва и достатъчно бързо. При по-новите сонита нещата напреднаха значително, но моя сегашен апарат понякога заковава фокуса на веждите и това ми е проблема. Скороста на апарата ми сега е достатъчно дори да следя движещи се обекти и дори с адаптер. С второто поколение а7 камери нямаше много надежден следящ фокус... много бързо се развиват

За Никон това ми е един от интересните моменти, дали ще имат АФ сравним със сонитата от 3-то поколение или последните фуджита. Предполагам могат да лицензират алгоритмите. Ама ако тепърва ще си го правят вероятно няма да е на нивото на д850 или а7 трето поколение.

Другото за Никон което ми е интересно, колко бързо ще извадят обективи. Голямо предимство е, че изчакаха и ако сега дадат спецификации на Сигма, цайс, самянг и тамрон могат да използват 30-тина готови обектива в рамките на една две години.

Не на последно място ми е интересно как ще работи никонския адаптер за Ф обективи - ще има ли мотор за АФ или ще е само за моторизирани обективи.... интересно дали ще има адаптери за Канонските обективи.



Публикацията е редактирана (12-07-18 21:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  20 ..  30 ..  32  33     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: