Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   05-06-18 23:54

Привет на аудиторията!

Ще Ви бъда благодарен ако разменим мнения за фотографски ориентирани смарфони,които могат да се придобият за скромен бюджет - до 350-400 лв.

Алтернативни марки и от къде могат да се закупят в София.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: kollev3   
Дата:   06-06-18 07:26

Note 4...повече от добър[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: asahi   
Дата:   06-06-18 09:05

Кой нов телефон е с лоша камера? Този отговор ще е по-лесен.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   06-06-18 09:14

Huawei P20 Lite е много готин телефон с прилични камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   06-06-18 13:05

На прилична цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   06-06-18 22:52

Благодаря на отоворилите![smile]

Очаквам още мнения...

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: h_bio   
Дата:   06-06-18 22:59

Sony Xperia Z3

Още има онлайн магазини, които продават последни бройки на цени до 400 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   06-06-18 23:31

Приятели,изключвам скъпите марки.

Моля за алтернативни марки,които в този клас дават повече за бюджета ми от вече утвърдените.

И желателно да е с повече възможности за контрол на всички аспекти от фотографирането.



Публикацията е редактирана (06-06-18 23:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: Стефан-Г   
Дата:   07-06-18 01:33

Миналата година си взех galaxy s6 втора ръка за 300лв. Веднага след мен и един приятел s6 edge пак за 300лв. Много съм доволен от камерата, снима до 10сек, но търси s7. За 400лв 100% ще намериш, но следиш редовно olx. S7 е много по-добър на тъмно, а и телефона е страшна машина. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: PhotoBo   
Дата:   07-06-18 02:00

Виж сега и двете снимат, кое ще е по-практично, удобно и качествено си зависи от теб и от твоите очаквания. Имам iPhone 8+ тоя с портретния моуд и двете камери отзад,... ами човек, какво да ти кажа - нито ми харесва как работи тоя портретен режим, нито ми прави кеф да снимам с него. Ако трябва да съм честен повече ме впечатли как снима нощни снимки, както и какви софтурни филтри има, така на бързо да не се занимавам да обработвам и за фейса става [smilie3] Не го знам колко струва в България и дали си заслужава според теб, ама според мен и 500лв да е не си струват, ако държиш на снимките, които ще правиш. Винаги бих избрал някой назобен апарат с хубава оптика и по-голяма матричка, пред тия евридейки за говорене. Сега има и друго, може и на мен да са ми големи очакванията, а може и да не съм се научил да снимам с телефон и на кривата ракета и космоса да и пречи, но това е личното ми мнение!



Публикацията е редактирана (07-06-18 02:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: iavorski   
Дата:   07-06-18 07:03

Xiaomi Mi5. Оптична стабилизация и съгласието на всички айфонаджии в офиса че снима по добре от техните 5-ци и 6-ци. Около 300 лева в перфектно състояние по разните продавалници. Нов от Китай 400 ако не отиде на митница

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: lord_kik   
Дата:   07-06-18 07:30

Honor 8

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: MrPhoto   
Дата:   07-06-18 08:14

Наскоро и аз правих рисърч, защото ми се развали телефона и търсих втора ръка до посочения от теб бюджет.
Основен критерий беше камерата, защото аз ползвам телефон единствено за говорене и снимане.
Два дена отделих да гледам видеа и сравнявах iphone 6, lumia 1020 /това предполагам знаеш с каква камера е/, сонито, за което е писано по-горе и самсунг .. който отговаря - 6 или подобно беше.
С най-голямо прискърбие следва да кажа, че най-добре се справяше самсунг, който аз никога няма да купя, след това айфон /може би като пост ми хареса най-вече, едва ли оптически превъзхожда лумията/, сонито и лумията не ме грабнаха особено като цялостно представяне. Вероятно след обработка файлът на лумията ще изяде останалите, но някак ... предполагам имах по-големи очаквания от него.
Тези новите - хуявеи, хтц-та и подобни, за мен са неща без характер и не бих купил никогаШ, макар на нещо от въпросните китайски играчки слагат лайка.
Така че си останах в айфон отбора като най-добро общо съотношение цена-качество.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: hotsnail   
Дата:   07-06-18 09:18

Евтино и хубаво е трудно.

няма как телефон дето е нов модел за 300 лева, да е хубав. Щото и китайците не ядат доматите с колците. Хубав китаец е 1000 лева горе долу.

Както пишат хората виж някой по-стар модел направен с хубави чсасти. Я Самсунг С серията, Сони, айФон или нещо от тоя тип.

От новите на Асуса ZenFone 5 му дават добра оценка на камерата и е в средния сегмент като цена, но го няма в България май още.....може и да греша....

Лично аз бих търсил Galaxy S6, S7 и т.е. нещо подобно мисля, да взема за подарък скоро....просто телефоните са им добре направени и държат 3-4 годинки без ядове. Материалите са качествени и продукта е качествен - стар софтуер няма обновявания ама работи....

Xiaomi да ме извиняват съфорумците дето им се радват, но не могат да си издържат гаранционния период от 2 години посмъртно. На баща ми два пъти го сменят и пак се счупи, а има още 5-6 месеца гаранция... подобна смешка като хардуер просто няма втора....а и камерата на неговия ми жми ноте под шмод 3+-* и други препинателни знаци не става за нищо.



Публикацията е редактирана (07-06-18 09:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: deerstalker   
Дата:   07-06-18 10:21

Разгледай моделите на Xiaomi [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: nyamago   
Дата:   07-06-18 12:04

Само камерата в телефона не е достатъчен критерий за избор. Както подчерта hotsnail, в бюджетните телефони са много важни стабилната хардуерна направа и софтуерното поведение. Ако ти се разпада в ръцете (или в джоба) и ако софтуерно 'заспива' (или, пази Боже - умира) на всеки пет минути - язък за добрата камера!

Това прави опцията с предишни модели (втора ръка или застояли у продавачите) от реномирани марки един много меродавен избор пред 'последна дума' изделия от недоказани (или доказано небрежни) производители. При равни цени, разбира се.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: ipolit   
Дата:   07-06-18 13:26

Може да погледнете Meizu M6 Note . Телефонът е с прилични параметри. Камерите поне като хардуер са по-добри от влаганите в ниския и средния клас Xiaomi.
От Алиекспрес цената е около 130 долара, но за 100 лв повече може да се купи от емаг.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   07-06-18 16:48

Благодаря на включилите се!

Желателно е обаче да се четат поставените в темата бюджетни ограничения и критерии за да не се пише и чете напразно.

Че идеално евтино и ново няма всички знаем и няма смисъл да се обсъжда.


И аз съм се ориентирал към Xiaomi,Huawei,Meizu и подобни фирми.

Нещо за фото-смартфона на Кодак някой да сподели?

Има и други марки и те са ми интерсни но никой не смее да спомене за тези не толкова разпространените у нас!



Публикацията е редактирана (07-06-18 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: nyamago   
Дата:   07-06-18 17:24

> ...Нещо за фото-смартфона на Кодак някой да сподели?..

Този телефон НЕ Е на Кодак. Това е маркетингова инициатива на една английска фирма (когато излезе бях дал линк из темите тук), която специализира в експлоатация на силни бранд-ове (марки). Проектира и организира производството (в Китай, естествено) на изделия, най-често телефони - официално носещи признаци на марката (с платен лиценз за това право) и символизиращи някои качества на главната продукция на марката. Понякога спогодбата с притежателя на марката е последният да ги продава от свое име, но НЕ СА негови изделия.

Въпросният телефон може да снима прилично, (Кодак няма да си дадат марката на съвсем скапано изделие, което да ги опозори), но изобщо не е 'върха'. Не беше още като новост, до днес сигурно е още по-назад от водещите. Не бих го купил, нито препоръчал.

Иначе, между няколко известни марки (нефотографски) същата фирма има и маркетингов телефон Caterpillar - надявам се не очакваш тоя телефон да е добър булдозер? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: iavorski   
Дата:   07-06-18 17:37

Hotsnail - 10 годишната ми дъщеря търкаля година и половина Redmi 3S. Сменил съм над 10 стъклени протектора защото по независещи от нея причини го изтърва постоянно - да кажем 2-3 дневно. Не се предава!

Жена ми е с Mi5 на година и месец. Не е мръднал дори визуално, изключая два сменени протектора на екрана.

Въпрос на бройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: krist   
Дата:   07-06-18 18:36

Моят Mi Max след повече от година и половина е все още жив, след три изпускания, едното с протектор, след което само протекторът се спука, второто - без протектор, при което се плъзна около метър върху асфалт с екрана надолу, оцеля само с една драскотина. Камерата му обаче не е нещо кой знае какво.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: MrPhoto   
Дата:   07-06-18 20:07

Ако година и половина е геройство за китайско тамагочи, то не е лошо да споделя, че моята ябълка е жива от 5 години насам, след многократни изпускания, вкл и в морето. Най-накрая, след 5 години, се "развали" - замина му батерията. [smilie5]
Никога не е бил с никакви протектори, изглежда ми отвратително телефон с протектор.
Като чета коментарите, все повече затвърждавам мнението си, че по-добър телефон от ябълка няма към днешна дата.

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: hotsnail   
Дата:   07-06-18 20:23

Сони Z3 имам на 4 години без никакви ядове. Щерката и сменихме Галакси 4 със 6 само защото 4-ката остаря морално. Баща ми кмаше с2 - 5 години без ядове освен че купихме нова батерия последната година (още работи но е бавен).

Ми 3с - е на третия апарат за година и половина. Екрана пак му излязоха петна и пак е за смяна......ако при три опита излиза един и същ ефект след 6-7 месеца това не е до бройка



Публикацията е редактирана (07-06-18 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: compur   
Дата:   07-06-18 20:23

МrPhoto, аз "търкалям" една Nokia 3210, която е доста по-стара от която и да е ябълка ;) и съм сменял само батерия, но не е в това въпроса. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Бюджетни смартфони с оптимални възможности за фотография.
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-06-18 20:47

p20 lite имам аз и е ок :) [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »