Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Наклонен преходник (Tilt Adapter)
Автор: baron_barbaron   
Дата:   02-05-18 18:49

Здравейте. Аз си снимам за удоволствие. От известно време ме влече да пробвам tilt shift обектив. Но както може да се досетят всички, не ми се инвестира в такъв. Бях си направил адаптер , от гумен маншон и строшен обектив. Но така и не го пробвах, защото не успях да го уплътня, а и се получи твърде паянтов. Гледам из нета, че се продават подобни. Китайски производители са, но и цените са поносими. Питанката е някой докосвал ли се е до подобна джаджа ? Чисто механично, как ви се струва може ли да издържи обектив 400-500 грама ?

Ето пример


Отговори на това съобщение
 Re: Наклонен преходник (Tilt Adapter)
Автор: marves   
Дата:   02-05-18 19:06

И аз имах подобна питанка и се оказа, че издържат дори по-тежки обективи, според собственик на такъв преходник.

Има и едни по-евтини, които се затягат на принципа на ябълковидната глава и реално не знаеш под какъв ъгъл и какъв тилт го законтряш... за експерименти е готин, но тръгнеш ли целенасочено да снимаш тилт с него (за по-голяма дълбочина примерно) си е доста играчка да го настроиш правилно и е на късмет.
За ето този говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Наклонен преходник (Tilt Adapter)
Автор: baron_barbaron   
Дата:   02-05-18 19:24

Аз първо тези загледах, но не попаднах на Nikon => Nikon.. Иначе точно този, от линка който си дал, лично на мен ми изглежда с по-добра изработка. Може и да се заблуждавам де :)

Иначе целеносечено, едва ли.. По скоро да си начеша крастата. [smilie5]

Благодаря за отговора. Вероятно ще поръчам една такава пущина :)

Отговори на това съобщение
 Re: Наклонен преходник (Tilt Adapter)
Автор: marves   
Дата:   02-05-18 19:47

Чакай малко... какъв е този преходник Никон-Никон ...
С това нещо ще имаш фокус само на супер макро (те са си го написали - Macro Tilt)
Трябва да спазиш работната отсечка обектив-сензор, тоест Никон обективи с фокус на безкрайност/портрет ще можеш да тилтваш само на безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: Наклонен преходник (Tilt Adapter)
Автор: baron_barbaron   
Дата:   02-05-18 20:00

Вярно прав си. Не се сетих за това :(

Отговори на това съобщение
 Re: Наклонен преходник (Tilt Adapter)
Автор: baron_barbaron   
Дата:   02-05-18 20:12

Самоделката ми е от един стар зум, със счупен корпус. Използвах задната част, както си е. Махнах блендата, и де що има електроника в него. Предната част е подвижна спрямо задната. Май ще се върна към този опит :D Вече не е зум де, но пък може и да сработи, ако преправя гумената част, да не се пълни с прах.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Наклонен преходник (Tilt Adapter)
Автор: marves   
Дата:   02-05-18 20:26

Из преди си играх с маншон

Отговори на това съобщение
 Re: Наклонен преходник (Tilt Adapter)
Автор: io_bs   
Дата:   02-05-18 21:26

Безогледалките са по-удачни за тилт шифт адаптери. Но струват по $350...

Отговори на това съобщение
 Re: Наклонен преходник (Tilt Adapter)
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-05-18 21:33

Тази работа е една от причините да мина на безогледалки. При тилт и шифт преходниците има важна подробност - работна отсечка. За да имаш безкрайност при фокусиране трябва обектива да е на нужното разстояние от сензора. Това за което е произведен. Накратко за ДСЛР тилт можеш да правиш със средноформатен обектив защото тяхната отсечка е по-дълга, колкото за преходник.
При безогледалките мястото за огледало е свободно за преходник било то с тилт или оптика (кондензатор) и т.н. Съответно можеш да тилтиш с обективи за 35мм камери.

Видео в което съм обяснил по-подробно. Във втората част има и примерни кадри.


Отговори на това съобщение
 Re: Наклонен преходник (Tilt Adapter)
Автор: asahi   
Дата:   02-05-18 21:48

Виж това https://lensbaby.com/


На времето се правеха преходници с маншон от Шкода.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »