Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-18 09:31

Я да видим, останаха ли канонци.... [smilie5]



Докато феновете на Сони се кефят на новото А7 мк3, Канон най-накрая пусна безогледалката, която аз чакам от поне 10 години :))
Е да, можеше да е фулфрейм, но... други забележки нямам [smile]
На тази цена, ще върне малко баланса, че въобще марката беше излязла от "играта" с безогледалките, хората преоткриха архаични марки като Фуджи или "ширпотребни" марки като Самсунг, Панасоник и Сони [smilie5]


http://360pano.org/m50/2018-02-26.jpg



Официално представяне от Канон:

https://www.youtube.com/watch?v=EIH6OoFetLA




Едно представяне, като за домакини:[smilie5]

https://www.youtube.com/watch?v=hfcuBe18QI8



Едно представяне от средния любител - работник във фотографски магазин:

https://www.youtube.com/watch?v=_RGi2fN2Tgs




Ънбоксинг:

https://www.youtube.com/watch?v=GCchn2dH5cU



Семпли от 4к видео на препродъкшън камера. Фокуса не е това което се очаква от него, да се надяваме, че само препродъкшън камерата ще е така [smile]


https://www.youtube.com/watch?v=crWN86UDqC8

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: rimohit   
Дата:   27-02-18 09:35

Не лоша камерка , но за жалост много изтърваха влака...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: Xizario   
Дата:   27-02-18 09:38

-Не се събира в джоба на якето ми, че да го нося постоянно.
-Ако нося чанта, пък няма да взема него.
-Достатъчно скъп е че да не става за детска играчка.

Честно казано, ако канон правеха focal reducer (speed booster) - ри от FF обективите им към М серията, щяха да имат повече пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-18 09:44

rimohit
Дата: 27-02-18 09:35

Не лоша камерка , но за жалост много изтърваха влака...


Е каквото изтървали - изтървали, ще наваксат :)

На пазара в момента няма конкуренция на това апаратче, особено ако имаш канонска система.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-18 09:45

-Не се събира в джоба на якето ми, че да го нося постоянно.
-Ако нося чанта, пък няма да взема него.
-Достатъчно скъп е че да не става за детска играчка.


1. зависи от джоба, аз си нося а7-2 в джоба, а това е по-малко

2. то си е твой избор, няма общо с апарата :)

3. два пъти по-евтин е от конкурентите си [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: v100ev   
Дата:   27-02-18 11:07

Т.к. притежавам M5 от около месец бях доста заинтересуван в M50(уж по-добър фокус трябва да има)..
Не снимам видео, ама много ме "изкефиха" някои неща в М50:
1. Няма Dual Pixel AF в 4k
2. Има допълнителен кроп 1.5 (или 1.7 - не помня) в режим 4k (т.е. кропа на тялото + допълнителен кроп :) )
Относно не видеото..
По превютата отбелязаха, че silent shutter е достъпен само в автоматичния режим - е това си е супер направо :)

Иначе камерата сигурно не е лоша и показва накъде ще вървят канонците с новите си безогледалки..

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-18 11:42

да, с 4к са се изгаврили пак яко ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: metodiev_martin   
Дата:   27-02-18 14:57

georgioiv
Дата: 27-02-18 09:44

rimohit
Дата: 27-02-18 09:35

Не лоша камерка , но за жалост много изтърваха влака...

Е каквото изтървали - изтървали, ще наваксат :)

На пазара в момента няма конкуренция на това апаратче, особено ако имаш канонска система

Ще наваксат, колкото Нокия ще наваксат изоставането си при пазара на смартфони [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: ombre   
Дата:   27-02-18 15:52

Преди се бях засилил за м5,но се отказах.Наистина двата големи ,се бавят и може да стане прекалено късно за тях,дано не се случи.Нокията е добър пример,от компания започнала с т.хартия,минала през телевизори,бяха супер лидер,но след това всичко се сгромоляса,когато по напредничави компании,започнаха да диктуват пазара.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: io_bs   
Дата:   27-02-18 15:55

Това тяло е само подсказка за бъдещия M5 II. Ама май е по-наложимо да наблегнат на обективите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: SEURET   
Дата:   27-02-18 15:56

Открихме топлата вода, като с C200...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: lamerko   
Дата:   27-02-18 16:02

Канон имат капацитет да наваксат в нишата на безогледалките, въпроса е дали искат да го направят, при положение, че там битката става все по-голяма, за разлика в сектора на DSLR. Самия факт, че се върнаха (поне) 5 години назад с анонса на тоя 4000Д ми подсказва, че към момента ще залагат на все още печелившите DSLR, а при безогледалките ще изчакват, без да влизат в дълбокото...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: radikyokushin   
Дата:   27-02-18 19:03

lamerko написа:

> Канон имат капацитет да наваксат в
> нишата на безогледалките, въпроса
> е дали искат да го направят, при
> положение, че там битката става
> все по-голяма, за разлика в сектора
> на DSLR. Самия факт, че се върнаха
> (поне) 5 години назад с анонса на
> тоя 4000Д ми подсказва, че към
> момента ще залагат на все още
> печелившите DSLR, а при
> безогледалките ще изчакват, без да
> влизат в дълбокото...

Ламерко, изби рибата с този пост [smilie18] [smilie18] [smilie18]
То скоро DSLR ще е изпята песен, като технология, ти па печеливши [smilie10]
А пък това 4000D ми прилича повече на някакъв fake, отколкото на истинска новина. Нелепо е ебаси, вече почвам да си мисля, че наистина толкова си могат [smilie21]

П.П. Като ти прочетох пак поста и взех да се чудя, дали пък аз не схванах иронията в него [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-18 19:18

Канон са номер 1 при ДСЛР, ква ирония. Това 4000Д е някакво почистване на складовете [smile]

С м50 загатват, че и това го могат. Като изключим орязаното 4к, по всичко друго камерата е адекватна на пазара и предлага всичко, което предлагат като кроп безогледалки, че и малко отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: radikyokushin   
Дата:   27-02-18 19:20

Вие напушили ли сте се с нещо тука [smilie8] ?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-18 19:24

не, просто не сме сляпи фенове на Сони [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: BXMarkov   
Дата:   27-02-18 19:51

Камерата си е напълно сериозна, бих си я взел за свободно време и стрийт, за по-сериозна работа с едно адапторче и всички L-ки ще стават. Това за орязано 4к са бла бла техно-онанистични терзания. Както се отбеляза хората просто намекват,че си го могат, не са решили не са изравнили резултата с другите. Имат си много ясна политика и приоритети, а Пънко, пардон ДСЛР-а все още не му се вижда смъртта [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: lamerko   
Дата:   27-02-18 20:02

radikyokushin: просто виж статистиките на ГОЛЕМИТЕ магазини за продажбата по тип на техника... Канон ВСЕ още печелят от ниските серии DSLR. Колкото и да искаш да удариш един пирон в ковчега им :)

За м50 наистина си го мисля - добре изглеждаща камера на сравнително добра цена, но по мое мнение - с маркетингово орязване на някои параметри, за да не влезе в надпреварата...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 20:38

Аз като фен наСони супер много се кефя на тоя Канон и предните два безогледални.

БРАВО!

Не се майтапя. Канон наистина направиха супер смислени камерки, каквито Сони отказва да прави.

Тия камери трябва да са точно такива - евтинки сравнително (не е никак евтино над 1000 лева ма), леки и със сносни възможности.

Много ме радва. Надявам се и работата и да е на нивото на спецификациите. Все пак дуал фокус туй онуй.

Абе взимайте и се радвайте. Трябва да има конкуренция.

Супер много се кефя това да е компания като Канон, която има традиции и познания във фотото, видеото, обективите и т.н. [smilie24]

Честито и пускайте снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-18 20:41

Това за орязано 4к са бла бла техно-онанистични терзания.

И да и не :)

Ако снимаш повечко видео, това много дразни. Слагаш 15 мм. обектив, а имаш зрителен ъгъл 15х1,6 за APS-C = 24mm х1,6 кроп за 4к = 38,4

Ако не снимаш видео в 4к, са си просто цифри..

Но е дразнещо, че са го направили умишлено

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: radikyokushin   
Дата:   27-02-18 20:45

georgioiv написа:

> Това за орязано 4к са бла бла
> техно-онанистични терзания.

>
> И да и не :)
>
> Ако снимаш повечко видео, това
> много дразни. Слагаш 15 мм. обектив,
> а имаш зрителен ъгъл 15х1,6 за APS-C = 24mm
> х1,6 кроп за 4к = 38,4
>
> Ако не снимаш видео в 4к, са си
> просто цифри..
>
> Но е дразнещо, че са го направили
> умишлено

И защо смяташ, "че са го направили умишлено", а не че "толкова си могат"?
Че то и при 5DIV e така. И там ли е умишлено?



Публикацията е редактирана (27-02-18 20:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 20:51

хаха със сигурност не са го направили кропа без да искат. Ама с 1.6 кроп няма нужда от обработка и няма пропуснати пиксели т.е. тоя кроп е най-евтиния начин да дадат качествен 4к.

Може би е редно да пуснат камера за 2 бона евро, като Сони А6500 или ГХ5 които да четат 6К и да го смаляват на 4К. Само дето там си трябва друг процесор, памет, сензор и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-18 20:55

Има няколко варианта, но нито един от тях не вярвам да е "защото толкова си могат". Особено с новия процесор.

Все пак иде реч за Канон, не за "Електрон Велико Търново"

Най-релевантен ми се вижда варианта, да не четат цялата матрица, от маркетингови съображения.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: radikyokushin   
Дата:   27-02-18 20:57

Демек? За да се продават по-добре камерите на Sony?
Може и така да е... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: Simbon4o   
Дата:   27-02-18 21:02

Направили са го, защото за да се продава камерата само трябва да напишат Цанон отпред и 4К на кутията. Това е... от там нататък няма значение, който чете и гледа преди да купи няма да купи..., който иска да си купи камера и нищо не разбира ще търси канон или никон... това е таргета на тези камери. Времето ще покаже дали маркетинга си е свършил работата...

За мен това е поредната греда както беше и с останалите им продукти в последно време - има 4К ама е такова, че няма да става за нищо или поне е МНОГО по-зле от конкуренцията.

Това се прави с една цел - стара и по-евтина технология се продава на цени като за модерна и работеща по-адекватно. Как му се вика на това?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-18 21:04

Това се прави с една цел - стара и по-евтина технология се продава на цени като за модерна и работеща по-адекватно. Как му се вика на това?

еврейски маркетинг по японски [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: radikyokushin   
Дата:   27-02-18 21:07

georgioiv написа:

> Това се прави с една цел - стара и
> по-евтина технология се продава на
> цени като за модерна и работеща
> по-адекватно. Как му се вика на
> това?

>
> еврейски маркетинг по японски
> [smilie5]

Canon му се вика на това.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 21:40

Какво толквоа му има на 4К-то?

Четат 8мп от центъра на кадъра без пропуски и ги правят на видео. Това ще е доста качествено т.е. като профи видео камера или поне като А7.

Няма да има широки 4к видео обективи. Това е, за толкова пари няма маргаритки.

Апарата е за влогъри. Те качват в тубата видеа със себе си. ХД видео май им стига.

Има ли вече 4К влогъри? и да има ще си купят по-скъпа камера и отделен монитор.

Вижте как хубаво екрана се отваря отстрани. Това е смислената промяна спрямо предния модел, където екрана падаше отдолу и не ставаше за статив....

Може би м6 остава по-смислен все пак....


Колко пари ще е в България? Под 1300 ли? Ако е 800 лева е супер яка камера. За 1000 лева е ок камера. За 1200 може би камера. 1500 фира....нагоре абсурд.



Публикацията е редактирана (27-02-18 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-18 22:01

По екстри бие 6500, отстъпва му по стабилизация и кропнатия 4к.

Сензорът ако е като на 80Д е с добра динамика и доста добър на тъмно.

Вероятно дори е по-бърз от 6500 за работа, с новия процесор.

Има и много яка екстра - предаване на всяка снимка в телефона, след първоначално сдвояване. 90% от непрофесионалистите ползват камерите за фейсбук, инстаграм и фликър, така че това им е супер удобно.

Поддържа новия файлов формат CR3 с по-добра компресия, без загуба на данни.

Та, защо 6500 да струва 3000 лв, а м50 да струва 1000 ? Заради доброто 4к и стабилизацията? Не съм сигурен че тези разлики струват толкова много

Всъщност в първия пост си пише колко струва и е на изключително конкуретна цена.. [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 22:10

чакай чакай малко иди пипни А65000 преди да сипеш глупости.

Хубава е камерата ама е много много далеко от 3000 лева.

Първо да видим как прави следящ фокус на спорт с 8к/с и обновяване на визьора в реално време. После да видим как прави същото с 10к/с и без обновяване. Да видим как има буфер за 170 роу файла. Да видим лог профили да видим 100-ците настройки на лог профилите, да видим как се компенсират тия лог профили във визоьра и на екрана, да видим 100-те херца обновяване на екрн и визьор, да видим 4 стопа 5 осна стабилизация и т.н. и т.н. и ще говорим за конкуренция на А6500.


Това е камера на ниво А6000, която сони не ще да обнови. Канон много правилно си я позиционират и не ядат врабците с перушината.

Ще продадат много такива камери и много хора ще са щастливи. Това не я прави конкурент на А6500 нито на А9 или на никон Д5

Най-близък актуален конкурент на тая камерка за мен е Олимпус М10 м3. Иди го виж него и мисли дали е конкурент ии не. Олимпуса е доста по рафиниран апарат със сигурност.



Публикацията е редактирана (27-02-18 22:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: Pac   
Дата:   27-02-18 22:21

Къде са обективите за еос м? Байонета е на години вече, а стъклата така и не идват. Вижте Фуджи за същия период какво извадиха като оптика. Симпатични са последните м канони, но система няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-18 22:32

чакай чакай малко иди пипни А65000 преди да сипеш глупости.

Аз 6500 съм пипал, ма ти па щото пипа м5о [smilie5]

Всичките неща де ги изброи са за техноонанисти. Спорт хората още снимат с ДСЛР. Лог профилите са за сериозно видео, за снимки само Симо ги ползва и група немски учени.

2/3 от човекотаргета на а6500 и М50 съвпада и ако не търсим характеристиките в дребния текст и определено значимата стабилизация, не виждам за какво ще преплащаме тройно.


Оптика няма, верно. Ама има преходник, и то евтин и свой, не като Сониджии де снимат основно с канонски обективи и се ослушват за преходници, кой какъв фокус имал и на кой празник хващал.. [smilie5] Дип да нямам сониа7мк2 и некс че да не знам...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: hotsnail   
Дата:   27-02-18 22:44

Явно нямаш и бегла идея за какво иде реч. Дискусията е безсмислена в тая плоскост.


А6000 е камерата на Сони, която няма тия екстри дето правят цената от 3 бона. Такава по-нова камера няма. А6000 струва 1000 лева все още и като излезе пак беше толкова преди 4 години.

Защо трябва да се заяждаш за нещо, което не разбираш?

Дай да говорим за новата камера. Готина е. Какво теб те кефи в нея?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 00:03

Свежо видео и много добре показват какво може камерата.

https://www.youtube.com/watch?v=_RGi2fN2Tgs

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   28-02-18 06:33

Това видео го цитирах още в първия пост - две продавачки в B&H на разходка..


с А6000, освен че е мирърлесс и снима, не виждам какво общо има [smilie5]

Дори а6300 няма половината неща на M50.

За средностатистическия потребител, който знае какво е бленда и скорост, но не се вживява в двайсетте реда подробни характеристи и няма да ползва камерата за снимане на сватби и кръщенета, двете камери - А6500 и М50 са абсолютно съпоставими. Като М50 е 790$, а А6500 - 1300$

Е тука има пряко сравнение между двете сапунерки, всеки сам може да си прецени..



Публикацията е редактирана (28-02-18 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: hotsnail   
Дата:   28-02-18 07:49

Е сега разбрах защо избягвам сайта. Заради тролове като тебе.

Сам си сереш в темата.

А преди да напишеш глупостите си, си мислих че дори бих пробвал едно такова канонче, за кеф. Ама явно не е в категорията камера дето искам и няма смисъл.....



Публикацията е редактирана (28-02-18 08:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: ombre   
Дата:   28-02-18 08:12

По скоро това:

https://www.youtube.com/watch?v=Wuwf-mQpP_g

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   28-02-18 08:36

чичка, контролирай се малко, пиши по темата, не тръгвай с квалификациите , къде са админите, да почистят спама...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: Xizario   
Дата:   28-02-18 08:54

Пазарният дял на Канон безогледалките, макар и смешни е по-голям от целият пазарен дял на Сони.

Точно както BMW продават повече чисто електрически автомобили от Тесла.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: Xizario   
Дата:   28-02-18 08:58

Цифровата стабилизация работи с останалите пиксели от матрицата. Не знам защо се чудите че видеото е кроп, има ли камера при която да не е?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   28-02-18 11:11

  Xzario - при Сони 6500, съм чувал че записва в 6к и после даунсайзва, за да няма кроп...



Публикацията е редактирана (28-02-18 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: Xizario   
Дата:   01-03-18 08:56

Визирам по-скоро че това е една от причините за кроп-па:

https://www.youtube.com/watch?v=oBmmYj9ZF5g

Или с други думи, как работи цифровата стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-03-18 09:15

Не, това е една от причините за повече кроп от така или иначе 1.6х кропа на 1.6х кроп сензора :). Така 11-22 на широкия край от 29мм става направо на портретен [smilie5]. Обобщено - 4К няма използваемо за нещо, същата работа като при 5д4, ... и т.н. Сони, Панасоник, Фуджи, Олимпус (дори) имат използваемо 4К с адекватен кодек. При Канон все още трябва да си купиш кино камера. Дори Никон имат читаво 4К в Д850... За Канон си остана единия дуал пиксел, но останалите не спат, скоро и Панасоник ще имат АФ във видео, Сони и Фуджи си имат...

Както и да е... сега поне има две камери за влогване с посредствено качество (1080 с дефекти) - М6 и М50. М5 просто не става за тази работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: Kalimas   
Дата:   01-03-18 16:48

Canon, ако решат да стъпят сериозно на безогледалния пазар, поне според мен, ще пуснат безогледалка с EF байонет (дори и да е кропната) [smilie5]. ( Те затова може и да не пускат нови обективи в ЕФ-М серията)
М50 си е пазарен гъдел за влогъри и ютюбъри. Ще се продава заради марката, тъчсрийна и ап-чето за телефона (някой ще си го купят и щото го има и бял[smilie3])[smilie5]
А дали ще загрява като другите безогледалки при по-дълго снимане?


Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: georgioiv   
Дата:   01-03-18 19:19

Видно е, че с нежелание показват какво могат, ако решат.. Дано след А7мк3 да решат да покажат повече [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: radikyokushin   
Дата:   01-03-18 19:28

Kalimas
Ще се продава заради марката, тъчсрийна и ап-чето за телефона (някой ще си го купят и щото го има и бял[smilie3])[smilie5]


georgioiv
Видно е, че с нежелание показват какво могат, ако решат.. Дано след А7мк3 да решат да покажат повече [smilie5]



Най-много да вземат да направят и розов... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: asahi   
Дата:   01-03-18 19:29

Ама вие да не мислите, че целите на Канон са тези, за които вие се сещате?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: radikyokushin   
Дата:   01-03-18 19:34

Аз лично се предавам.
По това, което правят, със сигурност не мога да отгатна какви са им целите.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-03-18 22:23

Целите са като на всички - да правят пари от нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: IshootPeople   
Дата:   01-03-18 23:42

В момента най яката влогърска камера е 6Дмк2 единственият ФФ с въртящ се дисплей .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-03-18 00:14

Да, ако си платен от Канон влогър или искаш да развиеш едната си ръка несъсърмерно от другата. Също така и обичаш видеото ти да се клати яко като едно време преди стабилизациите...

Глупости са това :) влогърската камера трябва да е лека и въпреки това с достатъчно добра картинка. Това, което излиза като видео от 6дм2 не е с нищо по-добро от това на Канон М6, който е пъти по-удобен за влог.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon m50
Автор: lamerko   
Дата:   02-03-18 00:24

Че има ли неплатени влогъри от някого? Дори уж независимите сайтове за тестове отдавна не са такива :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »