Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: swy   
Дата:   11-02-18 21:43

Някой да сподели опит с някой от двата фотоапарата ? Много се колебая .[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: quazimodo   
Дата:   11-02-18 22:05

Имах Олимпуса и бях доволен, но не снимам видео. Фокуса беше приличен. Автоисото го бях заковал на 4 000 и ме устройваше. Прецака ми са харда и нямам снимки за показване. По принцип аз си падам по цветопредаването на Олимпус.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: RobertDeMiro   
Дата:   11-02-18 23:50

И от мен глас за Оли.



Публикацията е редактирана (12-02-18 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: mihajlov2   
Дата:   12-02-18 00:02

Навремето имах Панасоник G1. По-късно преминах на G3.
Сега имам Олимпус E-M10 и PEN-F.

За E-М10. Апаратчето е чудесно. Като кусур му намирам само ниската резолюция на електронния визьор.
С хубави обективи е направо трепач. Ето три мои случайни снимки с Е-М10 плюс 12-40/2.8 от днес /от РОУ, пипнати в Capture One/:


https://farm5.staticflickr.com/4759/39313709415_0ba3215bae_b.jpg

P2110351 1 by Georg Mihailov, on Flickr


https://farm5.staticflickr.com/4673/40178836092_453b81e43c_b.jpg

P2110369 by Georg Mihailov, on Flickr


https://farm5.staticflickr.com/4700/25340247027_2bfda9a88c_b.jpg

P2110375 by Georg Mihailov, on Flickr

Може да ги отвориш в пълен размер.



Публикацията е редактирана (12-02-18 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: mladencho   
Дата:   12-02-18 11:50

Наскоро си купих G6 за да заменя E-PL5(който си е ЕМ10 без визьор),защото ми липсваше усещането да вдигна камерата до окото.
Може би ми е още рано,но не мога да свикна с менютата на панасоника.
Картината е доста сходна като шум.Все пак гледам да не минавам 3200исо.
Цветовете на олимпус ми допадат повече.
Панасоника има повече опции откъм видеозаснемане.
Олимпуса изглежда и се усеща по-железен,панасоника е изненадващо лек за размера си.
Мисля че много зависи от начина на сниимане,видео или фото,и от усещането за камерата.Лично аз съм леко разочарован от Панасоника,но както казах го имам от скоро и още не съм му свикнал.
https://www.flickr.com/photos/42955500@N03/
В последните снимки има и от двете камери.

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: swy   
Дата:   16-02-18 21:57

Някой да каже нещо за Lumix G7 ?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: itilien   
Дата:   16-02-18 23:57

Аз снимам с G7, допреди него бях с G6. Доволен съм и от двата, като предпочитам 7-цата по две причини. Предния контрол е врътка и е леко по-удобен от клатушкащият се бутон на 6-цата и качеството на картинката е малко по-добро, особено на по-високо исо. Избрал съм ги пред олимпус най-вече заради напълно въртящия се дисплей и по-удобните контроли и захват. Ретро формата на олимписа не ми е удобна и не ми харесва.



Публикацията е редактирана (16-02-18 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: ombre   
Дата:   17-02-18 09:48

Mladencho,имаш някои добри попадения,разгледах фликъра ти.Макар,че снимам с фуджи,винаги съм харесвал оли-то ,панасоника също,но ако не снимаш видео или 4к кадри,то за мен оли-то е по добре,е въпрос и на предпочитания де.Имам френд на който менюто на паната е по удобно,за мен е точно обратното,та не се кахъри до навик е.Много хора отричат 4/3 с-мата.макар,че с хубава оптика,която те несъмнено имат,съм чел за фотографи които са минали именно на тази с-ма,пред дслр независимо дали кроп или фф.
Четох едно интересно мнение на един фотограф,за който 4/3 е по подходяща/тук става дума единствено за пейзаж и се говореше за флагмана м2/,та тоя пич казва следното,ако отиде да снима пейзаж,първо онова може да направи 50 или 80 /не помня/пиксела кадър с феноменално качество.Второ,ако се ползва дслр с прилежащите обективи ти трябва голяма и тежка раница,но ако в същата тази раница сложиш микро с-мата,ще ти остане място за още храна и вода.Чудех се защо споменава това,но продължих да чета и пича казва следното-отидеш за такива снимки и попаднеш на кофти време и си тръгнеш поради липсата на запаси,ще си изпуснал мечтания кадър,както и ще си бил път напразно.С малката с-ма,можещ да останеш още ден -два,и да се надяваш ,че все пак ще направиш снимката.Или накратко,шансовете се увеличават значително за снимка,при такава ситуация.Единствено динамиката е по слаба сравнена с другите с-ми,но пък и колко ще се наложи да обработваш брутално един кадър?



Публикацията е редактирана (17-02-18 11:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: mladencho   
Дата:   17-02-18 13:19

Разбира се.С техниката се свиква.И микро 4/3 е чудесна система с голям избор на тела и обективи както за съвсем любителско снимане,така и за професионални задачи.Малките твърди светлосилни обективи са истински кеф и,мисля че стоят много по добре добре на тела от типа на Олимпус(без М1 и 2) или GX на Панасоник.А бе избор има,само пари да има , и свободно време.А по въпроса за раниците,тежките системи,дългите престои и т.н. едва ли има по-голям експерт от итилиен.Така че автора няма да сгреши ако го послуша.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: ombre   
Дата:   17-02-18 13:25

itilien-поздравления ,страхотни кадри в профила ти.Завиждам благородно за местата на които си бил....[cool]

Младенчо,така е.Има хора дето търсят компактност максимално,и такива които държат на як дефокус,просто всеки с предпочитанията си.Обаче,е погрешно да се смята,че всеки който снима с тази с-ма 4/3 се е прецакал.Ето едно линкче:

http://1kcreatives.com/stunning-wedding-photography-w-micro-43-system/



Публикацията е редактирана (17-02-18 13:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: ombre   
Дата:   17-02-18 13:29

http://1kcreatives.com/stunning-wedding-photography-w-micro-43-system/

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: silvesar   
Дата:   17-02-18 16:42

И после като ми каже някой, че с micro 4/3 не можело да се снима сватби [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: keri-di   
Дата:   17-02-18 21:08

Еди обозревател,много отдавна каза,че може,но повечето хора искат това да става по трудният начин??? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: D_Ave   
Дата:   18-02-18 09:51

да използвам тази тема да питам и да не отварям друга, а и гледам има хора снимащи с G7. имам един некс 5 който използвам за видео - по-скоро като домашна видео камера, снимам на децата разни тържества, рожденни дни и т.н. имам възможност да го сменя с G7 който като за начало ще е с китовия 14-42. заслужава ли си смяната? от към качество мисля че ще е по-добре, но чета разни неща за ограничение от 30 мин на записа, оганичение от 4гб на 1 файл както и проблеми с автофокуса. некс-а след около 20-25 мин прегрява и след това поне 5 мин не става за нищо - една снимка не може да направи човек с него. при G7 има ли подобни драми? също така гледах доста клипове относно проблем при който G7 фокусира на безкрайност и така и не хваща обратно фокус на обекта, а и гледах на мета как хънти по няколко пъти докато фокусира. доколко сте наблюдавали такова поведение или с последния firmware нещата се оправят?

Отговори на това съобщение
 Re: Olympus OM-D E-M10 vs Panasonic Lumix G6
Автор: pllb   
Дата:   18-02-18 10:15

И аз гласувам за оли [smilie24] [smilie24] [smilie24]
възглавници,декоративни мазилки,интериорни бои,Козметично оборудване



Публикацията е редактирана (08-03-18 18:12)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »