Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Каква е разликата на обективи Тамрон
Автор: rossen76   
Дата:   31-01-18 09:58

Каква е разлеиката в картинаката на 17- 50 2,8 нестбилизиран и стабилизираната версия , като отстрота цветопредаване и качество .Бях чел преди време че настибилизираният Тамрон бил по остър и за предпочитане.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е разликата на обективи Тамрон
Автор: leo34   
Дата:   31-01-18 12:50

Да, навремето и аз бях чел това и така се ориентирах към нестабилизирана версия. Но пак е до бройка, пробвах три обектива и взех най-острата бройка. Първата бройка, която пробвах примерно беше много много мека /не говоря за фронт/бек фокус/. Като цяло за парите си е хубав обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е разликата на обективи Тамрон
Автор: pllb   
Дата:   01-02-18 07:33

а колко струва
Litigation Bulgaria,гражданска отговорност,транспорт на вино,ceasuri



Публикацията е редактирана (16-04-18 20:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е разликата на обективи Тамрон
Автор: rossen76   
Дата:   01-02-18 10:02

nestabiliziraniqt struwa okolo 750 stabiliziraniq okolo 1000

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е разликата на обективи Тамрон
Автор: marvesss   
Дата:   01-02-18 11:36

Sigma 17-50/2.8 OS, ако държиш да е стабилизиран.
Tamron 17-50/2.8 без стабилизация е по-малък и лек и втора употреба за около 300-350лв си е ОК (ако е читава бройка).

Проблема е, всичките са с калпави механики и стабилизации, след повечко ползване започват да хлопат, да децентрират лещи, да отказва стабилизация и автофокус. Това важи и за Canon 17-55/2.8 ! За Nikon 17-55/2.8 нямам лично мнение.

Sigma/Tamron 17-50/2.8 която и да е версия трябва да се пробва (дори нов от магазина) за децентрирана оптика и за точност на фокуса при всички милиметри. Калибрация е почти невъзможна (ако говорим за прецизно точен фокус на f/2.8 на всички милиметри). Canon 17-55/2.8 не съм чул да е имал нужда от калибрация, но е общо взето двойни цени. И той се разпада след време. Последно имах децентрирана Sigma 17-50/2.8 OS, имал съм и тамроните във всички версии.
Tamron 17-50/2.8 без стабилизация е по-остър, по-лек, по-компактен от Tamron 17-50/2.8 VC стабилизирания. Sigma 17-50/2.8 OS е най-добре оптически, добра бройка е хубава колкото канонския зуум.

Всичките са нежни обективи и с малък живот, ако се ползват интензивно по няколко пъти на седмица няма да издържат и гаранцията си. Включително и Canon. Втора употреба без обстоен тест не ги препоръчвам. Бяга ли фокуса или някой край на кадъра по-мек ли е бягайте далеч, реално няма оправия.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е разликата на обективи Тамрон
Автор: lamerko   
Дата:   01-02-18 11:54

Основния проблем на Тамрон е големия процент вариации в механиката, че и в оптиката. За мен си остава мит това, че нестабилизираната версия е по-остра - просто е тръгнало от една бройка в "правилното" място и така... Преди време имах един познат в Германия, който имаше възможност да тества 10 нови бройки и да си избере една... та вика от 10 - само 2 били наистина ОК :)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е разликата на обективи Тамрон
Автор: Божидар58   
Дата:   01-02-18 12:00

Аз ползвам доста време Nikon 17-55/2.8 и трябва да кажа, че е железен в буквален и преносен смисъл. Нито веднъж не ме е подвел. Ползван е на D200, D300, D300S, D7200. С всички тези тела работи безупречно. Един обектив за сериозна работа....Мисля, че втора ръка може да се намери в диапазона 1000 - 1300лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е разликата на обективи Тамрон
Автор: marvesss   
Дата:   01-02-18 12:06

lamerko - VC версията на f/2.8 си е по-мекичка и няма толкова контраст, на f/4 и нагоре вече се изравняват (ама тези обективи уж се купуват за отворените бленди). Това са лични наблюдения, преди съм си играл с ръчни фокуси и сравнения 1:1 ама не пазя кадри, че все се отказвам от фото-тата, пък все намирам време да троля по форумите...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква е разликата на обективи Тамрон
Автор: lamerko   
Дата:   01-02-18 12:18

В интерес на истината никога не съм имал 17-50, но съм имал други, по-сериозни. Когато бях малко на зор се принудих да си взема 24-70 по интернет без предварителен преглед - бих казал, че съм имал късмет и поне на 6д-то дори не се наложи да го мъча с калибрации. Други не извадиха такъв късмет. От български магазин 3-пъти съм ходил на оглед (все с по една бройка), но си останах с три напразни разкарвания. Та... моя съвет е ако има възможност - задължително тест предварително преди да се дадат парите :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »