Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   16-12-17 02:29

Бюджета за тяло е ~1500.
Харесва ми астро/нощната фотография и макро, а пейзажите и портретите са вторични.
Спрях се на Canon EOS 70D и Nikon D7200 доста добри мнения чета за него и доста ми е харесал защото прави снимки със добра острота и при ниска светлина се справя добре също. Но намерих CANON EOS 5D MARK II употребяван за 1,400.
Дали ще е по-добре да си взема нов със всичко в комплект и стандартен обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: colorphoto   
Дата:   16-12-17 02:35

За астро и макро обективите са по-важни от тялото.

Отделно обективите за астро са едни а обективите за макро съвсем други.

Което и супер готино и/или изгодно тяло да купиш в комплект/кит със стандартен - имаш предвид китов обектив, нищо няма да постигнеш в исканите от теб жанрове.

Трябват си отделни стъкла.

Не знам ЕОС 5 Д Мк 2 дали държи добро високо ИСО за астро и дали няма бандинг.



Публикацията е редактирана (16-12-17 02:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   16-12-17 02:52

Но кое тяло би било подходящо просто за добър старт? Защото като гледам стъкълцата май ще отделя повече пари наистина за по-качествен обектив а тялото употребявано. Знам, че си трябват отделни стъкла и мисля ако си взимам обектив отделно първо да е дългофокусният. А голям проблем ли е кропка с пълноразмерен обектив? Нещо подобно на Tamron SP 70-300mm.



Публикацията е редактирана (16-12-17 03:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: ZENON   
Дата:   16-12-17 03:09

Ще ти трябват светли стъкла за астро (поне са за предпочитане).
Освен това е за предпочитане да са широки (но не е задължително).
Общо взето какво ще се купува или носи е в пряка връзка с това какво ще се снима.

Аз бих купил за тези пари (ако ми изпадне втора ръка)
Сони А6000 и Самянг 12/2. Това за астро и пеизаж (не че друго не можеш да снимаш с такава комбинация).
(За да съм честен, точно с това снимах астро и пейзаж преди да ги продам преди време).

Много лека, компактна и с доста добри показатели комбинация.
За макро не ти е нужен автофокусен обектив и всеки по-остър стар ръчнофокусен с макропръстени би ти дал добри резултати, още повче, че имаш и пийкинг, който много олеснава нещата.

Но не е единствен вариант разбира се.
Просто споделям от личен опит с безогледалка.

С ДСЛР определено ми беше по-трудно в тия две начинания.



Публикацията е редактирана (16-12-17 03:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   16-12-17 03:26

Да, аз гледах без-огледалните и по-точно само тези на сони, снимките изглеждат уникални. Ако имах възможност направо скачам за Sony Alpha 7, но след това няма да ми останат пари за никакъв обектив. И вярно ли е за този проблем с фокуса при тях?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: ZENON   
Дата:   16-12-17 03:40

За какво иде реч?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: nsirakov   
Дата:   16-12-17 07:21

Това мисля ще ти отговори на въпроса

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   16-12-17 08:20

Авторът пита в началото на темата за Canon 70D и Nikon D7200.

Сравнение на сензорите в DxO.


Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: Kalimas   
Дата:   16-12-17 10:50

>Автор: colorphoto
>Дата: 16-12-17 02:35

>За астро и макро обективите са по-важни от тялото.

За съжаление за астро и двете са важни, трябват ти светли обективи и малко шум на високо исо.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: quazimodo   
Дата:   16-12-17 11:15

И още по-малко шум при дъъъълго експониране[smilie5]. А това при безогледалка няма как да стане, освен ако не си я държал преди това във фризера[smilie5][smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: zbonev   
Дата:   16-12-17 11:47

quazimodo [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: swqaz   
Дата:   16-12-17 12:04

Ако искаш да продаваш добре. Да печелиш конкурси. И най-вече да вадиш цвят от млечния път си вземи канон 350D. Удря в земята и най-модерните безогледалки. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: demiman   
Дата:   16-12-17 12:20

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Първият dSLR спокойно може да е употребяван. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: ZENON   
Дата:   16-12-17 12:43

Малко на ангро се изказват некои колеги, ма не ми се спори...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: quazimodo   
Дата:   16-12-17 14:06

demiman написа:

> [smilie18] [smilie18] [smilie18] Първият dSLR
> спокойно може да е употребяван.
> [smilie24]
>

... и втория, и третия[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: BEYA   
Дата:   16-12-17 14:31

как така Canon 350D та той е дядо и ще държи добре на исо ? Не разбитрам нещо [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: swqaz   
Дата:   16-12-17 15:51

"как така Canon 350D та той е дядо и ще държи добре на исо ? Не разбитрам нещо"

Абе ако трябва да съм честен и аз не разбирам, но някой го беше споменал това в една друга тема. Каза, че неговия 350Д вади повече цвят от млечния път(каквото и да значи това) от сони безогледалните. Също така каза, че снимката за пример, която беше показана там е продадена и, че купувачът е много доволен. Фотографът също така каза, че отвреме навреме печели по някоя награда от конкурси. Затова написах това горе. Мисля, че правилно съм го разбрал. Ааааа забравих, спомена също, че не е шумоподтискал кадъра. Бил без шум още суров. Абе направо ги убива...пръска.
Така, че ако той лъже, лъжа и аз, ако е честен, значи съм дал един добър съвет. Аз лично му вярвам и затова дадох съвета.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: mmjm   
Дата:   16-12-17 17:24

Що не си ги мерите на „лични“? Последните 2 дни окакахте всички теми, спрете се малко, че яко замириса!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: colorphoto   
Дата:   16-12-17 20:54

Еее,сига вече!

Някои нямат спиране.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: bg2014   
Дата:   16-12-17 22:15

От въпросните тела взимай Никон Д 7200. После ще разбереш защо. Не ми се спори с колеги, които дават съвети от чути приказки. Втора ръка на малко кадри.



Публикацията е редактирана (16-12-17 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   16-12-17 22:17

+1

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: colorphoto   
Дата:   17-12-17 00:00

Д-7200[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   17-12-17 00:20

fotonix, на кадър 1 можеш да видиш директен JPG от Nikon D7200. Снимах в доста тежък контражур. На кадър 2 е същия кадър, след като бутнах с плъзгачите в конвертора.

Кадър 1

Кадър 2

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: MrPhoto   
Дата:   17-12-17 00:35

тези кадри по-скоро показват защо да НЕ си купим д7200.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: colorphoto   
Дата:   17-12-17 01:05

МистърФото: От поста ти ползата е никаква.

Чисто тролене и заяждане.

Поне да беше писал аргументи някакви или да имаше нещо в профила ти а то и там празно.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: deandimov   
Дата:   17-12-17 01:52

D7200 е апарат с доста добър динамичен обхват и е подобрен спрямо D7100 след смяна на матрицата.Mr Photo защо смяташ,че не е окей D7200???

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: ombre   
Дата:   17-12-17 09:59

Дам,и на мен ми е интересно,защо да не става 7200,да видим дали ще има смислен отговор.Не говоря за показания пример,а като цяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: MrPhoto   
Дата:   17-12-17 11:49

Тука аз "динамика" не виждам, а набит плъзгач на сенките издъно, при което шума е станал като на концерт на Шушана в чирпанско.
"Тежкият контражур" също не ми е ясен къде е точно.
Камерата е страхотна, но в ръцете на човек, който може да я използва.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: ombre   
Дата:   17-12-17 11:54

Показаните примери,може и да не са най-подходящите,но можеше и да го кажеш така като последния ти пост,а не ,че не трябва да се купува 7200.Прав е колегата който е писал под теб,че си е чиста проба тролене и заяждане без никакъв смисъл от това...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: MrPhoto   
Дата:   17-12-17 12:24

Ето ви един "тежък контражур" с телефон за 50лв на 10 години [smilie5]
Давате с другите плюсове на д7200 да видим ...


https://s13.postimg.org/em9z8dypz/IMG_0697.jpg




https://s13.postimg.org/kn7o5gt1z/IMG_0697-2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: swqaz   
Дата:   17-12-17 12:46

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: mmjm   
Дата:   17-12-17 13:11

https://www.youtube.com/watch?v=c5nYc26rEGo



Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   17-12-17 13:21

МrPhoto, примерът ми може и да не е най-подходящ, но и с твоите изказвания никак не помагаш на автора на темата.

Относно другите плюсове на D7200, авторът може да прочете ревюто на Бони.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   17-12-17 20:25

Да относто това, ревюто още лятото го четох и останах впечатлен от мнението на Бони относно D7200 а и в една лекция на Красимир Матаров за нощните пейзажи в канала на фотосинтезис споменава, че е този модел е подходящ. Просто да е апаратче което не създава шум при високо исо и цветовете да са достатъчно резки за една бюджетна камера..



Публикацията е редактирана (17-12-17 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: colorphoto   
Дата:   17-12-17 22:36

Остри цветове?!

Как да го разбираме това определение?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   17-12-17 23:14

Моя грешка "резки" имам предвид. Но жалко, че екрана на Никона не се върти.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   17-12-17 23:25

Какво да му е толкова жалкото? Съгласен съм, че е и въпрос на вкус, но според мен без въртящ екран тялото стои някак по-монолитно и по-здраво. Инак имам чувството, че ако го шибна тоя мандахерцащ се насам-натам екран..

Имам и турбосапунер FZ200. Той е с въртящ екран, използвам го ту с дисплея обърнат навън, ту навътре, но винаги прибран към тялото. Все ми се струва, че ако е разгънат, като нищо мога да го откъртя. Просто за мен са някакво слабо звено тия въртящи екрани.

Лично мнение, с което не ангажирам никого.



Публикацията е редактирана (17-12-17 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   18-12-17 01:45

Естествено има си и негативни страни защото лесно може да останеш без екран.., но примерно ако снимаш нещо и си в тълпа може да врътнеш екрана надолу и да виждаш или пък ако снимаш млечен път може да врътнеш нагоре за по-лесно виждане(естестено това може да се направи и с wi-fi и да си гледкаш през телефон) Но въпрс на личен избор си е така е.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: MrPhoto   
Дата:   18-12-17 02:22

Просто да е апаратче което не създава шум при високо исо и цветовете да са достатъчно резки за една бюджетна камера..

Добре де, седя и се чудя ... горе колегата ти е пуснал кадри от д7200, според теб "рязък" ли е цвета и шума добре ли е като за изнасилено исо 400 ?
Магията е в стъклопакета приятел, не набивай в лачени дръжки, ами си вземи хубав джам, да не се окаже, че духа като на колегата с катериците.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: colorphoto   
Дата:   18-12-17 03:11

fotonix: И "резки" не може да е определение за цветовете.

Ами "нерезките" цветове как ще ги опишеш?

Цветовете винаги можеш да си ги настроиш по твой вкус и предварително от менюто на камерата и следварително със софтуер.

Не чакай камерата сама с дефолтни настройки да ти даде оптимални цветове.

Сядай да четеш книжки за фототехниката и фотографията че така както си тръгнал да търсиш "остри" и "резки" цветове ще видиш зор ако не можеш да си настроиш апарата.



Публикацията е редактирана (18-12-17 03:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: colorphoto   
Дата:   18-12-17 03:18

МистърФото: Ти или не разбираш какво ти пишем или си се заяждаш просто!

Престани да споменаваш показаните от друг съфорумец кадри от Д-7200 и да ги даваш за пример - те не са показателни за реалните възможности на камерата!

Въобще да се искат по форумите кадри от този и онзи и по тях да се правят изводи за качествата на камерите е мноого глупаво защото вече снима всеки втори и всеки прави разни грешки в заснемането и/или обработката!

Много народ сме и всеки има своето можене и своето виждане,че и мониторите ни са с различни настройки и за това кой какво дал за пример от своите кадри не може да е обективно.


Второ,разберете че при дигиталната фотография еднакво важни са възможностите и на телата с матрици и процесори и на стъклата пред тях.



Публикацията е редактирана (18-12-17 03:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов.
Автор: fotonix   
Дата:   18-12-17 05:02

След толкова четене из форуми и статии стигнах до извода, че стъклото си е стъкло, и е важно за да се разгърне максималния потенциал на камерата. Та употребявано тяло намирам за 1100-1200лв,и ново стъкло мисля, че е добра стратегия..(да, намалих предполагаемия бюджет за тяло защото по-светлосилните стъкла са скъпички)

Но все още ме върти мисълта дали има добра алтернатива в същата ценова зона при Каноните примерно 80Д? И едва ли за тези пари мога да взема стабилизация на самата матрица.. с моторчета на самия сензор и т.н.. По-добре да гледам VR обективи.. Ще ми се да направя убийствената комбинация от двете амаа.. ама.



Публикацията е редактирана (18-12-17 05:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: obscureman   
Дата:   18-12-17 05:34

Аз бих заложил за старт на втора ръка в читаво състояние. За тези пари има безброй много опции откъм бюджетна конфигурация, с която да се натрупа някакъв начален опит. Впоследствие или ще се откажеш и няма да те боли толкова за по-малка сума (загубата при продажба също ще е приемлива), или ще решиш да ъпгрейдваш след време и с опита ще намериш необходимото според нуждите.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   18-12-17 06:53

fotonix, стабилизацията при Canon и Nikon e в обективите, не в телата. Стабилизация в тялото имат Pentax. Oтносно 80D, сензорът е подобрен доста в сравнение със 70D.

Цък

Разбира се, че стъклата са много важни, но е хубаво и тялото да е от по-висок клас. Ако снимаш със светлосилни обективи на отворена бленда дълбочината на рязко изобразеното пространство е много малка, и с ниския клас тела е много вероятно да имаш front или back фокус. Високият клас тела имат вградена микрокорекция на фокуса. С ниския клас тяло в такава ситуация трябва да снимаш в Live View, но пък така батерията заминава по-бързо.



Публикацията е редактирана (18-12-17 07:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: quazimodo   
Дата:   18-12-17 09:31

IShoot4Fun написа:

> fotonix,...
> Стабилизация в тялото имат Pentax.
>

И Сони, и Сони! Да не забравяме, че и те правеха чисти ДСЛР-и доскоро[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: MrPhoto   
Дата:   18-12-17 10:55

Добре, много фенщина, много нещо, затова ще перефразирам:
"тези кадри по-скоро показват защо да НЕ си купим д7200"
би трябвало да значи, че покупката на предпоследно поколение тяло не винаги води до очаквания резултат.
Вярвам ще се съгласиш, че посочените примери не разкриват и 1/100 от потенциала на тялото, нали?
Но дали така си е мислил човекът, когато го е купил?
В темата изискванията са доста сериозни: астро, макро, пейзажи, портрети.
Така хвърляне на килограм е несериозно и безотговорно към питащия.
Да не говорим, че е намесен и ФФ.
Човекът търси добра острота и при ниска светлина да се справя добре.
Кое от тези неща е заслуга на тялото, и кое на обективите?
Със "стандартния обектив", за който се пита, би ли посочил с кое от нещата ще получи резултат, различен от катериците:
- острота;
- да се справя добре при ниска светлина /на една бленда 5.6 примерно/;
- астро;
- макро;
- портрети;
?
Т.е. с две думи, моето ЛИЧНО мнение е, че е добре да види какви обективи са му необходими и кои може да се позволи и на база това да изгражда система на конкретна марка. И аз искам Сони, но после цайсовете ще ги гледам през витрината. Затова си карам с фотодинозаврите и чакам по-добри времена :)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   22-12-17 22:36

След толкова гледане и четене на мнения между сравненията на Д7100 и Д7200 ми стана ясно, че единствените предимства пред 7100 са по-бърз процесор и по-добър фокус а като цяло качеството на изображението е едно и също и при двете версии. Така, че може и да взема употребяван Д7100 а ако не го намеря на добра цена взимам по-новата версия-Д7200. Та целта ми е да мога да взема един добър обектив за старт а и да не се разочаровам после ако не харесам резултата както споменаха някои хора по-горе.

Та за обектив които ще ми служи за пейзажите и за астро/нощните снимки мисля да е с подобни показатели като този: Samyang 50mm f/1.4 AS UMC

И с тези 50mm мисля, че ще е добър и за улична фотография като цяло знам, че няма обектив за всичко, но като за начало искам нещо оптимално и да се наснимам с един обектив да видя наистина кое най-често снимам а после ще реша кога да взимам макро, дългофокусен и т.н..



Публикацията е редактирана (22-12-17 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: Pavlov   
Дата:   22-12-17 22:58

1) Разлика в качеството на изображението ИМА. Не е голяма, но е в полза на D7200.
2) Ще ползваш ръчнофокусен 50-мм обектив за улична фотография, и за астро снимки?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   22-12-17 23:02

Не, не ръчно фокусен видях го после в характеристиките, че няма VR и автофокус. Но просто дадох за пример 50mm f/1.4 и защото има широк зрителен ъгъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: zbonev   
Дата:   22-12-17 23:09

Широк друг път; светлосилен е искаш да кажеш, ама не е широк.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   22-12-17 23:52

fotonix, 50 мм обектив дори и на фулм фрейм не е широк. Там се явява нормален. Когато ще се ползва на кропка, както в твоя случай, зрителният ъгъл намалява, поради по малкия (кропнат) сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   23-12-17 01:47

ombre, да това имах предвид, но за кропка колко оптимално обектив е достатъчно широк за по-светли снимки? И не, не се бъркам тук вече не говоря за светлосилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: lamerko   
Дата:   23-12-17 01:57

fotonix: на кропка този обектив влиза в графата "телеобектив" - обратното на "широк" :)

Колкото за целите ти - наистина не мисля, че 50мм на кроп ще са особено подходящ и за трите категории - улична фотография, пейзажите и астро. Не че не може, но...

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: colorphoto   
Дата:   23-12-17 15:00

Ако ще снимаш хора по улиците 50мм става понеже приравнени на кропа са ти 75мм грубо казано.

Аз съм ползвал 50мм на кроп да снимам хора,сега ползвам 85мм на фулфреим и 70-200 телеварио за снимки на непознати по улиците.

С по-малко /по-широко/ от 70-80мм трябва да се завирам в непознатите и рядко става читав кадър или се стягат хората а някои им е неприятно.

Доста твърдят че за класическа улична фотография 35мм или 50мм на фулфрейм били оптимални,но това е било в други времена и с други хора.

Сега ще пишат че майсторите снимали с 35мм и сладкодумно заговаряли обектите но то си е до характер на снимащия а и доста хора са параноични и изнервени в съвремието - Бресон е снимал в друга епоха.

Ако няма да акцентираш върху хора за улиците 35мм е наистина добре а за архитектура и по-широките 28/24/20мм.

За астро пак по-широките са по-удобни обще казано.



Публикацията е редактирана (23-12-17 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   24-03-19 13:00

Здраейте ами, взех си D7200 и съм доволен! Благодаря на всички които ми помогнаха и отговаряха на глупавите ми въпроси![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: ombre   
Дата:   24-03-19 13:53

Честито с кеф да си я ползваш.И аз го мисля този модел,ама и канончета са ми в тиквата да видим на какво ще се спра.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: quazimodo   
Дата:   24-03-19 14:11

OMBRE написа:

> Честито с кеф да си я ползваш.И аз
> го мисля този модел,ама и
> канончета са ми в тиквата да видим
> на какво ще се спра.

Глей ся, изхождайки от наличието на читав сервиз у нас, по-вероятна е безпроблемната експлоатация на Никон. В момента имам три тела на Канон, които се нуждаят от настройка на фокуса а няма къде да се погледнат.[beer]



Публикацията е редактирана (24-03-19 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: ombre   
Дата:   24-03-19 14:29

Квазимодо мерси за съвета...[cool] Всъщност съм имал 7000/7100/610,и в интерес на истината съм малко скептичен относно профайлед,заради разни преживелици с тях,но това беше преди и може нещата да са вече тип-топ.За канон не знам,от както Зентекс вече го няма,но чак пък да няма грам кой да ги погледне,но може и да е така,което е кофти.От двете марки предпочитам никоня,освен двойния слот/който за мен не е драма да един,но при положение,че в този клас на двете марки никоня предлага два-защо не,каккто и чисто като ергономия,повече ми пасва.Канончето обаче не го пренебрегвам,пради простата причина,че с малки изкл,около мен имам френдове с тази марка и може да се менкат джамци,ако се наложи,в смисл няма смисл да се дават куп кинти за някой джам,ако е за едно две щракания и така можем взаимно да сме си полезни.Това е.

Сори за спама.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: victory13   
Дата:   24-03-19 19:28

тя па щото настройката на фокуса е космическа технология... въртиш ексцентрика до точност, обикновено неще много движения...
относно канонския вариант, 80д е прекрасен апарат, дето не спира да ме изненадва положително [shtrak] ... лошото е, че май ще е последен в тази линия... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: ombre   
Дата:   24-03-19 19:56

Дам имам двама френдове с 80д и не кефи камерата, и чуденката най вероятно ще бъде между 7200 и него. Чакаме автора на темата да покаже някое кадро с машината.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: S.Nikolov   
Дата:   24-03-19 20:37

ombre, лично аз съм ползвал 80d и не ми хареса откъм перформънс.. затова си ползвах 70d-то без да ъпгрейдвам.
Не видях и съществена разлика между двата. Според мен не си заслужава парите. За същата цена съвсем спокойно можеше да се вземе 6д или 7дмк2
п.п. имам приятел със ъпгрейднат от 7100 (явно беше уцелил някаква калпава бройка ( и мина на 7200... на ИСО е по-читав. Oткъм фокус като че ли е по-точен спрямо моят 70д...



Публикацията е редактирана (24-03-19 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: victory13   
Дата:   24-03-19 22:18

няма никаква разлика между двата [smilie5]

направо са безразлични ... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи dSLR, употребяван или нов
Автор: fotonix   
Дата:   26-03-19 00:38

Ами ето няколко кадъра с 18-105мм.
Мисля, че за първи път снимам птици с dSLR. Преди да ги кача кропнах и леко пипнах RAW файла.










Публикацията е редактирана (26-03-19 00:48)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »