Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Режим на фокуса при Nikkor 17-55 f.2.8
Автор: AlexBe   
Дата:   22-11-17 19:51

Здравейте имам един въпрос който да отправя към хората с по голям опит и тези който са се сблъсквали с всякаква среда на снимане, понеже съм все още млад и зелен. Понеже снимам във среда с почти никакво осветление въпроса ми е следния на какъв режим да снимам на афто фокуса при отверена бленда на 2,8 и скорост от сорта на 1/60 до 30 минимум и да имам фокус на всички обекти, като под обекти визирам компания от хора която се състои често от повече от 3ма души.

Отговори на това съобщение
 Re: Режим на фокуса при Nikkor 17-55 f.2.8
Автор: ibraimstudio   
Дата:   22-11-17 20:13

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Режим на фокуса при Nikkor 17-55 f.2.8
Автор: io_bs   
Дата:   22-11-17 20:17

Режимът на автофокус няма да промени много нещата. Снимай на по-широко, за да имаш повече доф, разположи хората на една равнина, ако е възможно, и фокусирай на някой, който нито е най-близо до теб, нито най-далеч.

Отговори на това съобщение
 Re: Режим на фокуса при Nikkor 17-55 f.2.8
Автор: da.fo   
Дата:   22-11-17 20:22

Ако снимаш на най широко(както са ти казали по горе) и фокусираш на човек който е застанал малко преди средата на групата от хора ще постигнеш най дълбок фокус. Пример - компанията от хора заема площ от 2рия до 4тия метър като разстояние от теб. Ти не фокусираш на 3тия метър(средата) а на този който стои на 2,50.


Отговори на това съобщение
 Re: Режим на фокуса при Nikkor 17-55 f.2.8
Автор: AlexBe   
Дата:   22-11-17 22:21

Определено ще се поуча от съветите ви. Сега снимам на режим AF-S на точка, като при този режим на фокуса гледам че нещата се получават най добре, комбинирано и със съветите който ми дадохте вярвам че ще се получат нещата. Благодаря Ви.

Отговори на това съобщение
 Re: Режим на фокуса при Nikkor 17-55 f.2.8
Автор: SaS   
Дата:   23-11-17 00:04

Както са ти написали по-нагоре, трябва да фокусираш на обект, който се намира на 1/3 от началото на цялата дълбочина на сцената.
Другото е да опиташ да затвориш повече блендата, за да имаш по-голяма дълбочина на фокусираните обекти.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »