Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Монитор или Imac
Автор: Achov   
Дата:   21-11-17 13:21

Здравейте,

Разполагам с ограничен бюджет и искам да си взема монитор втора ръка или съответно IMAC втора. Може ли съвет кое от двете? Става дума на следните на които съм се спрял варианти - Dell U2410 или IMAC 24 инча - 2008-2010 някъде - Core Dou. Реално на пазара вървят на сходни цени - та тук върпеоса е като качество на картината кое е по - добре. Факт, е че едното е цяла машина.

Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор или Imac
Автор: Тед   
Дата:   21-11-17 13:41

Делл-а, определено.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор или Imac
Автор: marvesss   
Дата:   21-11-17 13:52

И двете ползват "един и същ" H-IPS панел на LG - LM240WU серия.
Може да имат различни ревизии, вероятно по-новите с по-изчистени характерни болежки, разчети се из гугъл примерно в 5 произволно намерени форумни теми за конкретен модел. Проучи нещата за 30мин преди "ама защо си дадох парите за това".

Мога да те посъветвам да потърсиш NEC LCD2490WUXi - отново същия панел, но с A-TW поляризация пред него и е истински професионалист, струвал една торба пари като нов, което гарантира по-добри подбирани панели, по-добра изработка, по-добра подсветка. Би трябвало да се намира под 280лв. втора ръка.

ВАЖНО! NEC–ът НЕ трябва да завършва на WUXi2 - това е ревизия, в която премахват A-TW поляризатора.

Нито един от коментираните дотук модели нямат щадяща очите подсветка, тоест "трепти" (въпреки че на NEC изпълнението е полу-щадящо, защото е по-специална синусоида на палене/гасене). Интересното им е, че покриват AdobeRGB цветно пространство.

Ако не ти трябва AdobeRGB и не те гъделичка отвътре да си с "професионален" монитор - отиди в магазина и си вземи Flicker Free монитор с IPS панел.

iMac от 2008/2009г. с Core 2 Duo процесор е отживелица и вероятно мъчно ще вървят новите версии на графичните редактори.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор или Imac
Автор: lamerko   
Дата:   21-11-17 13:53

Ограничен бюджет и Ейпъл са две несъместими понятия...

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор или Imac
Автор: ipolit   
Дата:   21-11-17 13:57

Ползвам Dell 2412m и няколко iMac-a (по-нови).
Моите делове минават за по-бюджетно решени от 2410, но имат добро цветопредаване.
Ама Маковете по- ми харесват, като картинка. Обаче маковете са такива боклуци, пък особено толкоз стар, какъвто искаш.
Аз сега ползвам основно един 27 инчов от 2011 с i5 на 2,7 GHz и го псувам по цял ден. Баси гадния боклук. На другия ми 24 инчов му се прецака диска и седи в склада. Имам и от ония гадните котлони - пълни боклуци. Не ги знам тия как са се изходили на FreeBSD-то, ама това не са компютри.
Зимай си мониторчето и си карай с нормален компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор или Imac
Автор: zbonev   
Дата:   21-11-17 15:58

В олх има един Dell U2713Hm за 400лв. От скоро съм с такъв и не е лош вариант. Колегите и те да кажат.

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор или Imac
Автор: uri64   
Дата:   21-11-17 17:33

...iMac от 2008/2009г....
Сега все пак е 2017-та и то към края си.....

Отговори на това съобщение
 Re: Монитор или Imac
Автор: asahi   
Дата:   21-11-17 21:51

iMac от 2008/2009г има две предимства:
- не се мотаят кабели около него;
- изглежда добре.

Ако ти трябва да оборудваш имиджово работно място слагаш един такъв и едно бонбонче пред него. Може и с Уиндоус да работи.

За други предимства не се сещам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »