Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: zazvida   
Дата:   05-09-17 00:05

До края на този месец трябва да си избера телефон, защото следващия месец преподписвам. За сега съм се спрял на SONY Xperia XA1, но повече ми харесва новата Нокия 6. Обаче приоритет ми е камерата и за това питам. Моля предложете телефон с добра камера, защото повечето време съм на работа и DSLR-а няма как да го ползвам през това време. Ще го взимам на изплащане или в брой макс 550 - 600лв. към новия договор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: penco   
Дата:   05-09-17 07:04

И затова се регистрира във фотографски форум?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: Synthy   
Дата:   05-09-17 08:56

Samsung J7.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: bg2014   
Дата:   05-09-17 09:08

Добре дошъл, колега!
Както може да се очаква от БГ форум - посрещат те подобаващо с тъп въпрос.
И то човек регистриран 2004 г. Голям пример. Направо да се откаже човек от регистрацията си още първия си ден. Жалко! Стига толкова критика.

Колега zazvida, има една ТЕМА .
В тази ТЕМА колеги си показват възможностите на телефоните да снимат. Може да разгледаш темата, да си харесаш няколко снимки и да видиш с какви телефони са правени.
Повечето съвременнии телефони са с камери около 12-13 МП и вършат чудесна работа с разширените си възможности. Аз съм със САМСУНГ някакъв си, с 13 МП камера и го избрах заради камерата.


Поздрави и успех в избора!
Между другото единствената перфектна камера е на АЙФОН, но е извън бюджета.



Публикацията е редактирана (05-09-17 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: zazvida   
Дата:   05-09-17 14:56

@penco извинявай! Явно наистина не е трябвало да се регистрирам тук. Мислех да качвам снимки от DSLR-а, но заради твоята забележка няма да го направя...

@Synthy благодаря за предложението, харесва ми.

@bg2014 благодаря. Разгледал съм я темата и най-много ми харесаха снимките с Хуауей П10, но е над бюджета. Инетресуват ме тези, които имат повече опции за настрийки, както е ХА Ултра на Сони, но една от тях не видях в ХА1 тоест тайм лапс. Иначе ХА1 на Сони на който съм се спрял за момента има следните опции: Self-timer, Exposure compensation, ISO control, Shutter speed control, Burst mode, HDR, Panorama. Освен това записва и HDR видео. По-големия му брат ХА1 Ултра е точно в бюджета сега заради промоцията на Теленор, но ще мога да преподпиша чак след 1-ви октомври и тази промоция може да не е валидна тогава. Това ме интересува в общи линии да има повече цонтрол на цамерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: Synthy   
Дата:   05-09-17 15:16

Camera FV-5. ГЛедай хардуера да е хубав, слагаш този софтуер (платен е), и си решаваш проблема с камерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: bg2014   
Дата:   05-09-17 15:55

Може 3 месеца преди да изтече крайния срок на договора (преди датата за преподписване) да се сключи нов договор (да се преподпише). Ако не си се съобразил с това и срокът те притеснява де.
Впечатли ме с тези опции на телефона. Хубавинка са си.
А за тайм-лапс не се бях сещал въобще.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: PhotoBo   
Дата:   05-09-17 16:09

Взех наскоро на тъст ми Sony XA1 и мога да кажа, че прави сносни снимки. За опциите не знам, не съм си играл достатъчно да видя какво има...на него не му трябва много! Аз съм с iPhone 6s и не съм впечатлен, честно! Много хубави снимки съм видял от Samsung Galaxy S7 сред моите приятели, ако е в бюджета (не следя цените) препоръчвам него сякаш!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: ipolit   
Дата:   05-09-17 16:21

Ако можеш да изчакаш 2-3 седмици, днес Xiaomi анонсираха MiA1, който най-вероятно ще се продава от Мтел. Телефонът е по програмата Android One, което означава, че е с андроида на Google и ще бъде поддържан следаващите 2 години. Като характеристики е добър, а най-ценното е двойната му камерата, която е подобна на тази на флагмана им Mi6. Цената следва да е около 400 лв.
Ето два линка към анонса


http://www.mobilebulgaria.com/news/41074/xiaomi-mi-a1-%D0%B8%D0%BC%D0%B0-%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0...


http://4pda.ru/2017/09/05/346533/




Публикацията е редактирана (05-09-17 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: Виан   
Дата:   05-09-17 16:47

LG G5 SE H840 - взех си го преди няколко месеца и доста ми харесва как снима, а е и в бюджета ти

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: Giorgio.K   
Дата:   05-09-17 17:29

Погледни Huawei P9 - от личен опит впечатляваща камера и функции, но отиваш към 650 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: fallenfbsd   
Дата:   05-09-17 17:58

LG G4, ако на G5 е същото качество или по-добро може и него.
Аз съм много впечатлен.

Относно iPhone може да вземеш SE, който е около 600 и нещо лева на свободния пазар. С хардуер на 6s, мисля и с камерата. Ако те кефи iPhone.

На Sony сякаш им куца софтуера, но колегата е написал решение.

J7 скоро си играх с него - няма оптична стабилизация и на тъмно се усеща липсата й. Иначе камерата е ок.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: zazvida   
Дата:   05-09-17 22:31

Разгледах предложенията ви, благодаря. От всички най-много ме впечатли LG G4 и след него LG G5 SE. До сега разглеждах снимки правени с тях във Фликър и определено снимките на LG G4 ми харесаха най-много.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: krasyn   
Дата:   05-09-17 22:55

LG G4 се справя много добре

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: A.Y.   
Дата:   06-09-17 09:22

Здравейте!

LG4/5 имат инфраред, който помага за нощно снимане.

Ако ще правите видео samsung s7 има доста благини (time laps и hiper fast). Разликата е ,че може да се регулира кога точно да е забавено и това е след вече заснемането на видеото.

Може да снима и под вода (с малко условности). Камерата не е лоша и бързо фокусира. Има HDR, WB, ISO-то почва от 50 до 800, има регулиране на скоростта на затвора от 10" до 1/24 000. Има и 360°панорама, но си личи мястото на събиране на кадрите.
Не знам как е при J и А сериите.

Вие щом имате DSLR, каквото и да вземете ще Ви се стори малко недодялано.

Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: zazvida   
Дата:   06-09-17 14:19

Определено се спирам на LG G4 само защото може да му се сменя батерията, а на LG G5 SE не може. Не знам само сайтовете които го предлагат LG G4 дали си струват, защото ми се виждат непознати, а втора ръка не ми се рискува.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: Tuborg   
Дата:   06-09-17 19:21

За съжаление не само Сасмунг и ябълките надуха цените. Аз ползвам huawei P10+ и мога да кажа само хубави неща.

За твоя бюджет според мен трябва да погледнеш Нокия 6, или старите модели на топ марките. Ако решиш да дадеш още пари трябва да гледаш за новия ноут 8 и ябълката :)

Успех...не очаквай чудеса. С правилна употреба обаче вършат прекрасна работа повечето нови телефончета

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: georgioiv   
Дата:   06-09-17 19:43

Новият ноут и ябалката са 2000+

От друга страна, Хуавей P9 е на поносима цена, управлението на камерата му е супер, има черно бяла камера за разнообразие и разни полезни потребителски режими на снимане, които за инстаграм и фейсбук са всичко за което може да се мечтае.. [smilie5]
Когато му спра интернета, защото ми е втори телефон и го ползвам само за ало, батерията държи точно седмица. С интернет - два дни. Никога до сега не е забивал, зациклял или рестартирал. С две думи - оценка 6+

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: MuHaTa123   
Дата:   06-09-17 22:32

Подкрепям за P9/P10. От няколко месеца съм с P9 и е доста добър за фото, с изключение на един досаден минус във фирмуера- хубаво сложили са му Pro режим и RAW , сложили са и Wide aperture ( симулира бленда до 0.95), ама не можеш да ги ползваш и трите заедно. :D Минеш ли в режим на Wide aperture и изключва Pro режима, а RAW опцията дори я няма в менюто. Реално имаш приоритет на бленда и приоритет на скорост, но не и пълна ръчка.. И в P10 е по същия начин..

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: georgioiv   
Дата:   06-09-17 22:40

MuHaTa123: това е така, защото симулира блендата софтуерно и на практика няма как да имаш хем обработен кадър, хем RAW.


Вариантът да имаш по-качествена фотография с ефект на боке, е да снимаш в RAW и после да докарваш ефекта във фотошоп. Хората са ни го спестили, като са сложили някаква обработка като за инстаграм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: Synthy   
Дата:   07-09-17 08:52

Този RAW на Р9 с какво се отваря, и истински ли е, или е РОУ според виждането на гугъл (андроид) за това?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: MuHaTa123   
Дата:   07-09-17 09:18

Някакво DNG е, не съм го напъвал на компютър, но през LR на телефона не видях кой-знае каква разлика в обработката спрямо стандартния jpeg. Трябва да се провери.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: Synthy   
Дата:   07-09-17 09:34

Е щом е DNG, значи фотошоп ще го разбере. Можеш ли да ми пратиш някой кадър на мейла, да си го разчопкам? Имаш ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: Tuborg   
Дата:   07-09-17 09:39

gorbi напълно съгласен, цените на новите модели са неприлична.

Р9 снима супер, моята лумия 950 също снима супер (но е с виндоус мобайл която умира като платформа). Не знам до къде го докараха Панасоник с техния камерафон с един инч сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет при избор на телефон с добра камера
Автор: zazvida   
Дата:   07-09-17 16:07

Определено от всички снимки качени във Фликър най-много ми харесаха тези на LG G4
Намирам го за 549лв в сайта на store-bg.net но от тук не съм пазарувал до сега и не знам дали да им се доверя. Ако някой от вас е пазарувал от тях моля нека сподели мнение, защото цената ми се вижда повече от добра.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »